تحصیل رایگان در دنیا و بررسی شرایط آن

تحصیل رایگان در دنیا ، شرایط تحصیل رایگان در خارج از کشور و راه های تحصیل رایگان در کشورهای جهان در این مقاله مورد بررسی علمی و تخصصی قرار خواهد گرفت. آیا تحصیل به صورت رایگان در دانشگاه های طراز اول جهان امکان پذیر می باشد؟ شرایط تحصیل رایگان در دنیا چیست؟ مدارک مورد نیاز برای تحیل رایگان در اروپا کدامند؟ سعی شده تا پاسخ به این سوالات و سایر ابهامات در زمینه تحصیل رایگان در جهان در این مقاله آورده شود.

 • تحصیل رایگان در دنیا و شرایط عمومی آن
 • تحصیل رایگان در دنیا و کشورهای ارائه دهنده آن
 • تحصیل رایگان در دنیا و شرایط تحصیل رایگان در اتریش
 • تحیصل رایگان در دنیا و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحیصل رایگان در دنیا و مدارک مورد نیاز
 • تحصیل رایگان در دنیا و خدمات موسسه ملک پور
تحصیل رایگان در دنیا تحصیل رایگان در دنیا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل رایگان در دنیا و مقدمه ای بر آن

تحصیل رایگان در جهان همواره یکی از پر سوال ترین و محبوب ترین موضوعات در زمینه تحصیل و مهاجرت تحصیلی محسوب شده است چرا که برخلاف تحصیل با پرداخت شهریه، رایگان بوده و در نتیجه موجب صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های زندگی فرد خواهد شد. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوالی در رابطه با تحصیل رایگان در دنیا می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب تحصیل رایگان در دنیا

video تحصیل رایگان در دنیا

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب تحصیل رایگان در دنیا

audio تحصیل رایگان در دنیا

تحصیل رایگان در دنیا و شرایط عمومی آن

تحصیل رایگان در دنیا در تمامی نقاط جهان امکان پذیر نمی باشد. در سال های قبل بسیاری از کشورهای جهان امکان تحصیل رایگان را در دانشگاه های کشور خود برای دانشجویان بین المللی فراهم آورده بودند، ولی به دلیل هجوم دانشجویان خارجی و درخواست پناهندگی بسیاری از این افراد پس از پایان مدت تحصیل و یا در حین تحصیل در این کشورها، از ادامه ارائه خدمات تحصیلی رایگان به دانشجویان بین المللی منصرف شدند. مهمترین این کشورها سوئد محسوب می شود که چند سالیست که ارائه خدمات تحصیل عمومی رایگان برای دانشجویان بین المللی را متوقف کرده است.

همچنین در زمان های مشخصی از سال امکان درخواست برای ارزیابی رایگان اخذ پذیرش به منظور تحصیل رایگان در کشورهای دنیا اط طریق موسسه حقوقی ملک پور بریا شما عزیزان فراهم آمده تا بتوانید شانس خود را برای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه های جهان و تحصیل به صورت رایگان در این کشورها بیازمایید.

پذیرش و ویزای تحصیلی رایگان
فرم درخواست ارزیابی بورسیه

تحصیل رایگان در دنیا و کشورهای ارائه دهنده آن

در حال حاضر و به طور خاص، تنها چند کشور در اروپا امکان تحصیل به صورت رایگان را در اروپا فراهم آورده اند. این کشورها این امکان را برای عموم شهروندان کشورهای جهان در نظر گرفته اند، هرچند که تحصیل به این صورت در اکثر موارد تنها به زبان رسمی آن کشورها امکان پذیر خواهد بود. کشورهای اتریش، آلمان، فنلاند، نروژ و ایتالیا امکان تحصیل رایگان به زبان خود را برای دانشجویان بین المللی فراهم آورده اند ولی با در نظر گرفتن تمامی شرایط، می توان نتیجه گرفت که بهترین گزینه از نظر به صرفه بودن هزینه های زندگی و آینده زندگی و کار پس از تحصیل، اتریش به شمار می رود. چرا که با توجه به در نظر گرفتن تمامی جوانب، حتی تحصیل با پرداخت شهریه در اتریش از تحصیل رایگان در آلمان نیز ارزان تر خواهد بود، چرا که آلمان همانند نروژ کشور گرانی محسوب می شود. در مورد کشور ایتالیا و تحصیل رایگان به زبان ایتالیایی در این کشور نیز ذکر این نکته ضروریست که به دلیل امکان ضعیف اشتغال به کار پس از تحصیل در این کشور، این مورد همانند تحصیل رایگان در فنلاند توصیه نمی شود.

در بخش بعدی به شرایط تحصیل رایگان در اتریش خواهیم پرداخت.

تحصیل رایگان در دنیا و شرایط تحصیل رایگان در اتریش

تحصیل رایگان در اتریش از جوانب بسیاری مناسب می باشد. اتریش یکی از کشورهای عضو شنگن است که آموزش رایگان را برای همه دانشجویان بین المللی فراهم آورده است. سیستم آموزشی در اتریش از نوع تحصیل رایگان دولتی است، بنابراین دانشجویان حتی از کشورهای اروپایی، بدون پرداخت هزینه‌های سنگین شهریه امکان تحصیل رایگان و با سطح بالا را در این کشور خواهند داشت. با این حال، دانشجویان ملزم به پرداخت هزینه های اجتماعی و هزینه عضویت در اتحادیه دانش آموزان به نام  ÖH-Beitrag به میزان هر ترم حداقل۳۷۹.۳۶ یورو خواهند بود. به دلیل این هزینه کم، هزاران دانشجو هر ساله برای تحصیل رایگان در اتریش در بهترین دانشگاه های آن درخواست می دهند. اتریش فرصت‌ تحصیلی فوق‌العاده‌ای را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم آورده تا دانشجویان بتوانند در دانشگاه‌های چند ملیتی و چند فرهنگی این کشور تحصیل رایگان و به صرفه داشته باشند.

از بهترین دانشگاه های ارائه دهنده تحصیل رایگان در اتریش می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • Veinna university
 • University of Graz
 • University of innsbruck
 • Anton Bruckner University
 • University of JOANNEUM
 • MCI Management Center Innsbruck
 • Medical University of Graz

[av_one_full first min_height=’av-equal-height-column’ vertical_alignment=’av-align-top’ space=” margin=’0px’ margin_sync=’true’ row_boxshadow_color=” row_boxshadow_width=’10’ link=” linktarget=” link_hover=” padding=’0px’ padding_sync=’true’ highlight_size=’1.1′ border=” border_color=” radius=’0px’ radius_sync=’true’ column_boxshadow_color=” column_boxshadow_width=’10’ background=’bg_color’ background_color=” background_gradient_color1=” background_gradient_color2=” background_gradient_direction=’vertical’ src=” attachment=” attachment_size=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_breaking=” mobile_display=” av_uid=’av-