تحصیل دکتری در سنت لوسیا

تحصیل دکتری در سنت لوسیا

تحصیل دکتری در سنت لوسیا 2018 چه شرایطی دارد؟ برای اینکه بتوانید یک استاد راهنما و یا سوپر وایزر برای خود در مقطع دکتری بیابید چه کار باید کرد؟ هزینه تحصیل دکتری در سنت لوسیا 2018 چه مقداری است ؟ شرایط و مدارک مورد نیاز برای اقدام به اخذ پذیرش در مقطع دکتری در سنت لوسیا و تحصیل دکتری در سنت لوسیا چیست؟ آیا دانشجویان خارجی میتوانند در مقطع دکتری درکشور سنت لوسیا تحصیل نمایند. در این مقاله سعی شده است که به شرایط و راه های تحصیل دکتری در سنت لوسیا 2018 اشاره شود و به این دست سوالات پاسخ داده شود. شایان ذکر است که قبل از هرگونه اقدام به مهاجرت و از جمله مهاجرت تحصیلی با وکیل مهاجرت و یا کارشناسان مجرب در این زمینه و مهاجرت به سنت لوسیا و تحصیل در سنت لوسیا مشاوره نمایید تا بهترین راه و بهترین مقصد را با توجه به شرایط شما به شما پیشنهاد کنند.

 

توضیحات آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب پذیرش دکتری، بورسیه و نکات پیرامون آن

audio تحصیل دکتری در سنت لوسیا
audio تحصیل دکتری در سنت لوسیا

اطلاعاتی کوتاه در مورد کشور سنت لوسیا:

سنت لوسیا و یا همان سنت لوشا یکی از کشور های کوچک و جزیره ای در حوزه ی دریای کاراییب است. بزرگترین  شهر این کشور پایتخت این کشور کاستریس است. این کشور به اقیانوس اطلس راه داشته و با جزیره ی مارتینیک  و سنت وینسنت  و گرانادا همسایه است. این کشور چندین سال طولانی از مستعمرات انگلستان به شمار می رفت و نهایتا در سال ۱۹۷۹ استقلال خود را از بریتانیا اعلام کرد. نظام سیاسی این کشور پادشاهی و از نوع مشروطه است و کماکان ملکه انگلستان جزو نخستین  افراد در سیاست این کشور است .
آب و هوای این کشور گرم و مرطوب است و به دلیل زیبایی های طبیعی فروان به عنوان یکی از مقاصد توریستی امریکای جنوبی و حوزه کاراییب شناخته می شود . درامد عمده ی این کشور صادرات میوه و خصوصا موز و همینطور صنعت گردشگری است.
زبان رسمی این کشور انگلیسی است اما با توجه به اینکه در دوران گذشته این کشور مستعمره فرانسه نیز بوده است زبان دوم این کشور  ترکیبی از فرانسوی و زبان های دیگر است. کشور سنت لوسیا جزو مجمع الجزایری موسوم به مجمع الجزایر آنتیل کوچک است .
جمعیت کشور سنت لوسیا بسیار کم است و طبق آخرین سر شماری رسمی در این کشور جمعیتی بالغ بر یکصد و هفتاد و چهار هزار نفر دارد.  و وسعتی در حدود ششصد و هفت کیلومتر مربع را در بر دارد.  اکثریت جمعیت کشور سنت لوسیا نوادگان سیاه پوستان افریقایی تباری هستند که در دوران استعمار به عنوان برده به این کشور اورده شده بودند .

 

تحصیل در مقطع دکتری در کشور سنت لوسیا:

همانند دیگر کشور های جهان تحصیل در مقطع دکتری در کشور سنت لوسیا نیز به زبان انگلیسی است . اکثر کورس ها در این مقطع کلاس محور نیستند و به صورت پروژه محور ارایه می شوند. همانطور که در مقالات دیگر موجود در سایت ما مطالعه کرده اید اخذ پذیرش در این مقطع با مقاطع دیگر کاملا متفاوت است. برای تحصیل در این مقطع شما در ابتدا نیاز به داشتن یک سوپر وایزر و یا استاد راهنما دارید. برای یافتن استاد راهنما شما نیاز دارید که در ابتدا لیست اساتید موجود در هر دانشکده  از دانشگاه مورد نظر خود را در سایت دانشگاه خود بیابید . معمولا نام و ایمیل های اساتید در قسمت faculty members و یا staff هر دانشگاه وجود دارد. نکته حایز اهمیت اینجاست که قبل از اینکه با استاد مورد نظر خود ارتباط برقرار نمایید میبایست در ابتدا به قسمت requirements موجود در web page رشته خود مراجعه نمایید تا از موارد و مدارک مورد نیاز رشته ی مورد نظر خود اطلاع کسب نمایید. بسیاری از اوقات پیش می اید که فرد با استاد راهنما مکاتبه کرده و پیش می رود اما در آخر متوجه می شود که برای رشته و مقطع مورد نظر eligible (واجد شرایط) نیست. در وب سایت رسمی بسیاری از دانشگاه ها پس از انتخاب رشته ی مورد نظر قسمتی وجود دارد که این سوال در آن نوشته شده است:
am I eligible(qualified) for this program
در این قسمت نیز شما می توانید واجد شرایط بودن خود را بررسی نمایید.
در برخی از رشته ها و یا دانشگاه ها نیز پروسه ی  اقدام برای پذیرش در مقطع دکتری بلعکس شرایط توضیح داده شده است. به این صورت که در ابتدا شما می باید برای رشته ی مورد نظر اقدام نمایید و پس از اینکه از نظر دانشگاه واجد شرایط اخذ پذیرش شناخته شدید دانشگاه لیست اساتید موجود در رشته ی مورد نظر شما به همراه خط تحقیقاتی آنها و موضوع ریسرچ آنها را به شما راه میکند تا شما وارد مکاتبه با استادها شوید.
شرایط مختلفی در اینکه استاد مورد نظر شما را بپذیرد یا خیر وجود دارد اما مهم ترین عواملی که در انتخاب استاد موثر هستند سطح دانشگاهی که از آن در مقطع قبلی فارغ التحصیل شده اید – معدل شما – نمره شما در دروس اصلی و مد نظر استاد – مقالات و کنفرانس های شما به خصوص در سطح بین المللی – تالیفات شما اعم از مقاله یا کتاب – سطح دانش زبانی شما که میتواند نمره آزمون آیلتس یا تافل یا … باشد – نزدیک بودن لاین تحقیقات و یا پروژه ی استاد مورد نظر با مقالات و پروژه هایی که شما تا به حال انجام داده اید – داشتن ظرفیت خالی  در تیم استاد  و البته تا حدود شانس (از این نظر که شما با استاد مناسبی وارد مکاتبه شده اید یا خیر و انکه آیا شما در زمان مناسبی از نظر نیاز استاد به دانشجو با وی وارد مکاتبه شده اید و بسیاری از عوامل دیگر هستند.

تحصیل در کشور سنت لوسیا:
به دلیل اینکه زبان رسمی کشور سنت لوسیا انگلیسی است این کشور مقصد مناسبی برای دانشجویانی است که خواهان تحصیل در کشور های خارجی به زبان نگلیسی هستند. به دلیل جمعیت کم کشور سنت لوسیا ( در حود یک صد و هفتاد هزار نفر) طبیعی است که تعداد دانشگاه ها در این کشور نیز بسیار کم باشند. در لیست زیر می توانید نام دانشگاه های این کشور را ببینید . البته در این کشور تعدادی دانشگاه خصوصی و همین طور بیزینس کالج وجود دارد که به دلیل نبود مقطع دکتری در این دانشگاه ها و همینطور اعتبار جهانی پایین آنها به آنها اشاره نخواهد شد.

Sir Arthur Lewis Community College

Spartan Health Sciences University

International American University College of Medicine

Atlantic University School Of Medicine

American International Medical University

Destiny University School of Medicine and Health Sciences

 

دانشگاه سر آرتور لوییس :
این دانشگاه کورس های خود را در سه مقطع   لیسانس و فوق لیسانس و مقطع دکتری ارایه میدهد. در لیست زیر می توانید کورس های قابل ارایه در سل ۲۰۱۸ در این دانشگاه را مشاهده نمایید:
Accounting Assistant

Computer Operator

Agriculture

Architectural Technology

Building Services

Building Services Foundation

Building Trades

Building Trades Foundations

Building Technician

Carpentry & Joinery

Carpentry & Joinery Foundations

Construction Engineering

Quantity Surveying

Business Administration

Business Studies

Clerk Typist

Management Studies

Office Administration

Para-Legal Studies

Receptionist

Secretarial Studies

Caribbean Advanced Proficiency Exams

Arts (DASGS)

General Studies (DASGS)

Science (DASGS)

Social Science (DASGS)

Undeclared (DASGS)

Bridging TECH

Bridging BUS-HOS

Advanced Home Economics

Early Childhood Education

Home Economics

Education

Teacher Education-Special Intensive

Computer and Information Technology

Computer Maintenance Technician

Computer Systems Engineering

Electrical Installation

Electronics Engineering

Environmental Health

Environmental Management

Advanced Level Programme (GCE)

_Undeclared

Food & Beverage Operations

Hospitality Studies

Travel and Tourism

Criminal Justice

Information Studies

Air Conditioning Systems Foundations

Automotive Engineering

Diesel Mechanics

Diesel Mechanics Foundations

Mechanical Engineering

Motor Vehicle Mechanics

Motor Vehicle Mechanics Foundation

Refrigeration and A/C

General Nursing

Health Aide

Midwifery

Practical Nursing

Social Work

Computer & Information Technology (UWI)

Education (UWI)

Humanities (UWI)

Social Sciences (UWI)

Science & Technology (UWI)

Undeclared (UWI)

مابقی دانشگاه های این کشور همانطور که از نام آنها پیداست دانشگاه های پزشکی و دندان پزشکی هستند.
در انتها خاطر نشان می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در مقطع دکتری با موسسات حقوقی معتبر در سراسر کشور تماس گرفته و از اطلاعات وکلای حقوقی و همینطور کارشناسان مجرب این موسسات بهره مند شوید. تا بهترین راه و بهترین مقصد را با توجه به شرایط شما به شما پیشنهاد کنند.

و در صورت تمایل به مشاوره با ما میتوانید با دفتر مرکزی ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرموده و از مشاوره رایگان با ما در باب مهاجرت به سنت لوسیا ، تحصیل در سنت لوسیا ، اخذ پاسپورت سنت لوسیا ، سرمایه گذاری در سنت لوسیا بهره مند گردید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.