تحصیل دکترا در کانادا

تحصیل دکترا در کانادا

آیا قصد تحصیل دکترا در کانادا را دارید ؟ شرایط تحصیل در مقطع دکتری در کانادا ۲۰۱۸ چگونه می باشد ؟ مدارک لازم برای تحصیل در مقطع دکتری در کانادا تاچه سنی می توان برای تحصیل در مقطع دکتری در کانادا اقدام نمود ؟ آیا برای تحصیل در مقطع دکتری در کانادا   نیازی به مدرک زبان می باشد ؟ تحصیل در مقطع دکتری در کانادا در چه رشته های ممکن است ؟ هزینه تحصیل در مقطع دکتری در کانادا چه میزان می باشد ؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در کانادا و مهاجرت به کانادا می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور ارتباط بگیرید . ما در این مقاله در باب تحصیل دکتری در کانادا ،شرایط تحصیل دکتری در کانادا و اقدامات تحصیل دکتری در کانادا را بررسی خواهیم نمود .

 

توضیح درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی کانادا

audio تحصیل دکترا در کانادا

 

تحصیل دکتری در کانادا :

در گذشته ، کانادا در سایه ای از ایالات متحده به عنوان انتخاب مقصد آمریکای شمالی برای دانشجویان دوره دکترا ی بالا دست در سراسر جهان زندگی می کرد اما دانشگاه های این کشور در حال حاضر به عنوان یک گزینه به طور فزاینده ای جذاب برای کسانی که می خواهند هزینه ها را کاهش دهند و از کیفیت بالای تحصیلات تکمیلی استفاده نمایند ، تبدیل شده است.

در کشور کانادا شما می توانید با استفاده از برترین و پیشرفته ترین نظام های تحصیلی و دانشگاه های سطح جهان ، با هزینه ای مناسب در کنار کیفیت بالای تحصیلی ادامه تحصیل دهید . شما در کشور کانادا می توانید بهترین و مطلوب ترین سطح زندگی را تجربه نمایید .

 

دانشگاه ها و مراکزآموزش تحصیلات تکمیلی کانادا بسیار فعال هستند و برای پذیرش از دانشجویان بین المللی استقبال می نمایند ، اما بسیاری از این موسسات دانش جوی بین المملی نمی پذیرند و تعداد مشخصی را می پذیرند . در ده سال گذشته ، کانادا برای انتخاب دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی هستند بیشترین تقاضا را داشته است ، اما تعداد کل دانشجویان در سراسر این کشور بیش از ۷۵،۰۰۰ نفر نیست .

دانشگاه های کانادا :

دانشگاه مک گیل در مونترال ، همراه با سایر دانشگاه های برتر کانادا ، یک محل تحصیل برای دانشجویان تحصیلات عالی در سراسر جهان است . ایزابل دائوس ، مدیر استخدام و نگهداری در دانشگاه می گوید مک گیل به بیش از ۶،۰۰۰ دانشجوی بین المللی را می پذیرد که تقریبا ۱۹ درصد از دانشجویان این دانشگاه را تشکیل می دهند . در سطح تحصیلات تکمیلی ، نزدیک به ۲،۰۰۰ دانشجوی بین المللی در برنامه های مختلف ثبت نام می شوند و تقریبا ۲۱ درصد از دانشجویان تحصیلات تکمیلی را تشکیل می دهند .او میگوید:  ما امیدواریم و انتظار داریم که در دهه آینده رشد پایدار در دانشجویان بین المللی فارغ التحصیل شود. او همچنین می گوید : دائوس معتقد است که اگر چه دانش علمی عامل اصلی افزایش تعداد دانشجویان خارج از کشور در سال های اخیر است ، محیط دینامیک و چند فرهنگی شهرهای اصلی کانادا مانند تورنتو ، مونترال و ونکوور نقش قابل توجهی را ایفا می کند . من بر این باور هستم که دانشجویان بین المللی که در مونترال تحصیل می کنند تجربه منحصر به فرد فرهنگی را از مونترال با بوستون در میان شهرهای با بیشترین تعداد دانشجویان را داشته اند و شامل دانشجویان بین المللی است . او می گوید “شهر های پر جنب و جوش ، فرانسه و انگلیسی در هم آمیخته است ، و این واقعیت است که چهار دانشگاه در مونترال ایجاد یک تجربه استثنایی زندگی است.

کانادا مانند گروه راسل انگلستان و گروه هشت استرالیا گروه خود را از دانشگاه های برجسته به نام گروه سیزده (G13  ) دارد . این مؤسسات در میان تحقیقات بسیار در کشور و در ارائه برنامه های تحقیقاتی مشترک سیاست خود قرار دارند . موسسات G13 عبارتند از:

دانشگاه آلبرتا

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه کلگری

دانشگاه دلشویی

دانشگاه لووال

دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک مستر

دانشگاه مونترال

دانشگاه اوتاوا

دانشگاه ملکه

دانشگاه تورنتو

دانشگاه واترلو

دانشگاه غربی انتاریو

طیف وسیعی از دانشگاه های دیگر کانادا نیز به خوبی شناخته شده اند و برنامه های آموزشی و تحقیقاتی را در طیف گسترده ای از موضوعات موضوعی تحصیلی ارائه می دهند .

مدرک دکتری کانادا :

همانند کشور انگلستان ، مدرک دکتری کانادا نیاز به اتمام موفقیت آمیز تحقیق اصلی و دفاع از پایان نامه ای دارد که سهم قابل توجهی در پیشرفت دانش در حوزه انتخابی دانشجو دارد . درجه دکتری معمولا نیاز به دو یا سه سال اقامت دائم دارد ، هرچند دوره تکمیلی کار تحقیقی و نوشتاری اغلب برای تکمیل پایان نامه دکتری نیاز است .

تضمین مدارک کانادا :

کانادا به عنوان یکی از بزرگترین سیستم های آموزش عالی در جهان ، دارای یک پروسۀ تضمین کیفیت تحصیلی و اعتباربخشی است که اطمینان از آن است که مطالعات علمی در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده است .

اکثر موسسات کانادایی به عضویت انجمن های دانشگاه ها و کالج های کانادا در می آیند تا بتوانند از اصول تضمین کیفیت بهره مند شوند . پیوستن به این اصول هر پنج سال یکبار تجدید می شود . در ساختار کانادایی  ، دانشگاه ها نیز باید در راستای تضمین کیفیت با مقامات استانی یا منطقه ای مواجه شوند ، بنابراین تضمین دوگانه برای دانشجویان  ایجاد می شود . همه نهادها و سیستم ها به یک چرخه منظم بررسی توسط مقامات ذی ربط مشترک خواهند شد .

کمک هزینه تحصیلی و فارغ التحصیلی در کانادا :

کمک هزینه تحصیلی فارغ التحصیل برای جبران برخی از هزینه های تحصیل در کانادا در دسترس است . بهترین منبع بودجه ، تمایل به تحصیل در دانشگاه ها و کالج های شخصی است که بسیاری از آنها انواع مختلفی از بورس های تحصیلی را ارائه می دهند که مخارج هزینه های تحصیل یا هزینه های زندگی را پوشش می دهد و گاهی اوقات هم امکان دارد تا هر دو حالت را بپذیرند .

بسیاری از بورسیه ها صرفا بر اساس شایستگی های علمی هستند و بنابراین از طریق فرایند سیستمی ، کمک مالی در نظر گرفته نمی شود . دولت کانادا همچنین تعدادی بورسیه  برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد ، در حالی که تعداد زیادی از دانشگاه های خصوصی نیز این خدمات را دارد . خدمات خوب این مراکز بیشترین کمک هزینه تحصیلی را هماهنگ می کند و در سایت   www.scholarshipscanada.com   در دسترس می باشد .

تعدادی از بورس های تحصیلی که منابع مالی را برای پوشش هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی فراهم می کنند ، توسط انجمن دانشگاه ها و کالج های کانادا اداره می شود .

کار در کانادا برای دانشجویان دکتری :

تمام دانشجویان فارغ التحصیل بین المللی اجازه تحصیل به صورت تمام وقت را دارند . به منظور واجد شرایط بودن این برنامه، دانش آموزان خارجی باید دارای مجوز معتبر تحصیلی باشند و حداقل شش ماه از ۱۲ ماه قبل از درخواست خود، تمام وقت را در یک موسسه دولتی واجد شرایط مورد پذیرش باشند . موسسات باید قرارداد را با استان یا قلمرویی که در آن قرار دارند به منظور شرکت در این مورد ، امضا کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به کانادا و تحصیل در کانادا و تحصیل در مقطع دکتری در کانادا  می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران ارتباط بگیرید . ما در این مقاله سعی بر آن داشتیم تا در باب تحصیل دکتری در کانادا ، شرایط تحصیل دکتری در کانادا و اقدامات تحصیل دکتری در کانادا توضیحات را خدمت شماارائه نماییم.

با توجه به مطالبه توصیه شده قبل از هر تصمیم گیری جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرایط تحصیل دکتری در کانادا با مشاورین ارشد موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور ارتباط بگیرید.

 

کلمات کلیدی: راه های تحصیل دکترا در کانادا ، چگونگی تحصیل دکترا در کانادا ، شرایط تحصیل دکترا در کانادا ، چگونگی اخذ ویزا برای تحصیل دکترا در کانادا ، راه مهاجرت از طریق تحصیل دکترا در کانادا ، مدارک مورد نیاز برای تحصیل دکترا در کانادا

Rating: 5

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

24 پاسخ
 1. محمد گفته:

  با سلام
  میخواستم بدونم اگه مقاطع لیسانس و ارشد به زبان انگلیسی گذرانده شده باشه ولی ن در کشور انگلیسی زبان آیا باز نیاز به ازمون معتبر زبان هست برای دکتری؟

  تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   خیر اگر سابقه تحصیل به زبان انگلیسی دارید نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید.

   پاسخ
 2. میترا گفته:

  با سلام و خسته نباشید. من دانشجوی کارشناسی ارشد ترم سوم رشته زبان و ادبیات انگلیسی هستم. معدل کارشناسی من 15.98 است آیا امکان تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری برای من وجود دارد؟

  پاسخ
 3. حسنا گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشین . من 29 سالمه و ارشد معماری پایدار دارم از دانشگاه علم و صنعت . تمایل خودم به مستر دوم هست که بتونم بعدش کار کنم کاندا . چون شنیدم دکترا over qualify میشی و امکان کار کم میشه .و تمایل به گرفتن تحصیل ارزان هستم برای مستر دوم. میخوا بدونم امکان فاند وجود داره برای مستر دوم یا مجبورم دکترا اقدام کنم؟
  و کار برای دکترا به چه صورت هست.

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام و عرض ادب بله امکان پذیر است باید از طریق استاد راهنما اقدام بفرماید و با ایشان به توافق برسید . اگر استاد و یا دانشگاه رزومه شمار را مورد تایید قرار بدهد میتوانید از شرایط بورسیه استفاده نمایید . همچنین شرایط شما باید به صورت کاملتری در این مورد بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید همچنین برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و …) مورد بررسی قرار گیرد .

   پاسخ
 4. شهره نصیر گفته:

  سلام
  من‌۳۳ ساله و متاهل هستم ارشد حسابداری با معدل ۱۶.۵ دارم ایلتس ۷ دارم برای مقطع دکترا در کشور کانادا میخاستم اقدام کنم مقاله ای چیزی ندارم
  امکانش هست

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب باید از طریق استاد راهنما اقدام بفرماید و با ایشان به توافق برسید . اگر استاد و یا دانشگاه رزومه شمار را مورد تایید قرار بدهد میتوانید اقدام نمایید همچنین شرایط شما باید به صورت کاملتری در این مورد بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 5. یگانه گفته:

  با عرض سلام و احترام.
  من فارغ التحصیل مهندسی برق الکترونیک (کارشناسی ارشد) هستم. معدلم 14.95 هست و آیلتس 7.5 دارم. قصدم این هست که برای دوره دکترا به کانادا مهاجرت کنم و همچنین قصد تغییر رشته رو دارم. دوره دکترا را در رشته مدیریت بازرگانی میخوام ادامه بدم. ممنون میشم راهنمایی ام کنید که امکان تغییر رشته برای من وجود داره؟ و مدیریت بازرگانی در کانادا جزء رشته های خوب محسوب میشه؟ و یا اینکه من میتونم امیدوار باشم در دانشگاه های کانادا در رشته مدیریت بازرگانی پذیرش بگیرم؟
  ممنون میشم راهنمایی ام کنید.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب اصولا دانشگاه ها ابتدا تایید گذراندن دوره mba را میدهند و پس از ان میتوانید برای دکتری اقدام فرمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 6. حسام گفته:

  با عرض سلام و احترام دکتر ملکپور عزیز و همکاران. جناب دکتر برای تحصیل دکترای برق با در نظر گرفتن هزینه های تحصیل و زندگی شما کشور کانادا را پینشهاد می کنید یا آلمان ؟؟( یا بهتره بگم کلا چه کشوری را پیشنهاد می کنید چون حتما میخوام بعد تحصیل در آن کشور کار کنم.) لازم به ذکر است که اینجانب ایلتس ۷ دارم و ۲ مقاله isi و چند مقاله کنفرانسی. با تشکر فراوان و آرزوی موفقیت روز افزون.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام اگر بتوانید از طریق مکاتبه با استاد راهنما به نتیجه برسید میتوانید این شانس را داشته باشید که برای دکترا اقدام نمایید . پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر و مقایسه این کشورها با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 7. آرمان گفته:

  سلام جناب ملک پور برای رشته بیوتکنولوژی گیاهی یا ژنتیک در مقطع دکترا کدام کشور ها رو پیشنهاد میکنید که دارای بورس یا تحصیل رایگان باشند؟(در صورت داشتن ایلتس7)

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. جهت دریافت بورسیه باید خود شما با دانشگاه ها در ارتباط باشید زیرا اعطای بورسیه کاملا به عهده خود دانشگاه است. بهتر است با شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) تماس حاصل نمایید تا بتوانیم به صورت رایگان شرایط شما را بررسی و به شما مشاوره دهیم.

   پاسخ
 8. جلال آقایی گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمت آقای ملک پور
  بنده بیست و هفت سالمه و متأهل هستم. مدرک کارشناسی کشاورزی گرایش زراعت و اصلاح نباتات از دانشگاه صنعتی اصفهان با معدل 15.9 و فوق لیسانس بیوتکنولوژی کشاورزی از پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک با معدل 17 دارم. آیا امکان تحصیل با فاند کافی در دوره دکتری در کانادا برای بنده هست؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. امکان تحصیل دکترا برای شما در این کشور وجود دارد اما توجه نمایید که اخذ پذیرش در این مقطع به مدرک زبان و داشتن استاد راهنما وابسته است. برای بررسی شرایط خود و اخذ اطلاعات در این خصوص پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 9. mie.editor2 گفته:

  با سلام جناب ملک پور بنده ۳۰سالمه و متاهلم فوق لیسانس حقوق جزا دارم میخاستم ببینم برای مقطع دکترا تو کشور هلند یا کانادا چطور باید اقدام کنم بنده هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارم و وصعیت مالی خوبی هم ندارم لطف بفرمایید راهنماییم کنید

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. امکان تحصیل دکترا برای شما در این کشور وجود دارد اما توجه نمایید که اخذ پذیرش در این مقطع به مدرک زبان و داشتن استاد راهنما وابسته است. برای بررسی شرایط خود و اخذ اطلاعات در این خصوص پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 10. نوا نوروزي گفته:

  با سلام
  من ٣٠ سالمه داراي مدارك كارداني و كارشناسي در رشته معماري هستم مقطع ارشد را هم تموم كردم ولي هنوز به دليل اكسپت مقاله مدركم را نگرفتم معدل ارشدم١٧هست
  دوره هاي ICDL,autocad,3DMax,photoshop را گذراندم
  آيليس ندارم ولي ترم ١٥ كانون زبان ايران امريكا(high intermediate 3) هستم
  سابقه كاري هم ندارم
  تقاضامند اقامت در كشورهاي امريكايي هستم

  پاسخ
 11. mie editor2 گفته:

  باسلام من در حال حاضر دانشجوی ترم اخر ارشد رشته GISهستم و دارای ٢٠ سال سابقه کار در شرکت دولتی البته با احتساب مدت سربازی و همچنین متاهل و دارای دوًفرزند دختر کلاس ششم و پسری که در سال آینده کلاس اول است و میخواهم برای دکتری در کشور کانادا اقدام کنم البته در حال یادگیری زبان برای گرفتن مدرکIelts نیز می باشم آیا فکر میکنید ابتدا برای دکتری اقدام کنم بهتر است ویا برای ویزای تحصیلی فرزندانم وبعد از آن برای دریافت فاند دکتری قدام کنم؟ البته لازم به دکر است که مدرک کارشناسی ام مهنیی منابع طبیعی-جنگلداری است و مدرک ارشدم سنجش ازره دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی GIS با گرایش مدیریت مخاطرات محیطی و معدلم هم ١٩ از دانشگاه آزاد می باشد ممنون میشوم راهنمایی فرمایید

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. شرایط سنی شما باید مورد بررسی قرار گیرد. در صورت داشتن رزومه قوی امکان اقدام برای شما برای مقطع دکتری وجود دارد همچنین می توانید برای فرزندان خود نیز اقدام کنید. برای اخذ اطلاعات در ارتباط با روند اخذ پذیرش پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ