تحصیل دکترا در فنلاند

تحصیل دکترا در فنلاند

تحصیل دکترا در فنلاند یکی از پر تقاضاترین راههای مهاجرت به فنلاند 2018 و اخذ اقامت فنلاند در هنگام گرفتن وکیل مهاجرت میباشد ، لذا در این مقاله به تحصیل دکترا در فنلاند و شرایط تحصیل دکترا در فنلاند2018 و قوانین جدید و شرایط اخذ پذیرش از دانشگاههای فنلاند جهت تحصیل دکترا در فنلاند خواهیم پرداخت ، آیا از قوانین و شرایط مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل دکترا در فنلاند و شرایط بورسیه تحصیلی فنلاند مطلع هستید؟ آیا قصد تحصیل دکترا در فنلاند را دارید ؟ آیا با شرایط تحصیل دکترا در فنلاند و راه های اخذ پذیرش از دانشگاه های فنلاند جهت تحصیل دکترا در فنلاند آشنایی دارید؟افرادی که قصد تحصیل دکترا در فنلاند دارند باید از چه شرایطی برخوردار باشند؟ آیا از شرایط و شهریه ی تحصیل دکترا در فنلاند و در کل هزینه تحصیل در فنلاند مطلع هستید؟

موسسه ی حقوقی ملک پور با همکاری موسسه MIE اتریش در رابطه با تحصیل مقطع دکترا در فنلاند و شرایط مهاجرت تحصیلی به فنلاند به شما مشاوره رایگان ارائه می نماید .

تحصیل در فنلاند

کیفیت آموزشی کشور فنلاند از سطح بسیار بالایی برخوردار است. فنلاند که در شمال اروپا واقع است نه تنها همواره پیشرفت آموزشی سریعی داشته است، بلکه به استانداردی جهانی دست یافته است.

فنلاند یکی از اعضای اتحادیه اروپا بشمار می­رود و دارای ۳۹ مؤسسه­ی آموزش عالی است. جامعه­ی فنلاند مساوات طلب است و یادگیری و کسب دانش در سراسر عمر نزد مردم فنلاند ارزش بسیاری دارد؛ بنابراین انتخاب بسیار خوبی برای دانشجویان سراسر جهان محسوب می­شود، چرا که کشور فنلاند بستر اجتماعی بسیار عالی را جهت پرورش رشد شخصی و آموزشی در اختیار دانشجویان قرار می­دهد.

به واسطه­ی تسهیلات ارائه شده از طریق فناوری و زیرساخت­های عالی، زندگی اطمینان­بخش در یکی از امن­ترین کشورهای جهان و طبیعتی با چهار فصل متمایز که هر کدام ویژگی­های منحصر به فرد خود را دارد؛ زندگی در فنلاند برای یک دانشجوی بین­المللی از سطح بسیار بالایی برخوردار است.

سطح علمی مؤسسات آموزش عالی فنلاند بین­المللی است و بیش از ۴۰۰ دوره­ی تحصیلی با زبان آموزشی انگلیسی در سراسر این کشور وجود دارد. بخش عظیمی از بودجه­ی مؤسسات آموزشی فنلاند توسط دولت تأمین می­شود و دانشگاه­ها محیطی طبیعی و تسهیلاتی پیشرفته را برای بهره­مندی دانشجویان ارائه می­دهند.

اخذ پذیرش در مقطع دکترا در فنلاند

دانشگاه­های فنلاند در مقطع دکترا نیز دوره­های تحصیلی و پژوهشی بسیاری را به زبان انگلیسی ارائه می­دهند. افراد به دو طریق می­توانند جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا در فنلاند اقدام نمایند؛ به عنوان مثال می­توانند برای دوره­های دکترای آماده درخواست دهند، یا جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد گزینه­های مربوط به تحصیل دکترا در فنلاند  با دانشگاه و گروه آموزشی مورد نظر خود تماس حاصل نمایند. مدت زمان دوره­ی دکترا معمولاً ۴ ساله است.

در ادامه مطالب مفیدی را در مورد درخواست جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا در فنلاند در اختیار متقاضیان عزیز قرار می­دهیم.

برای جستجوی یک دوره­ی دکترا در فنلاند یا یک گروه آموزشی دانشگاه میزبان چه اقداماتی انجام دهیم؟

متقاضیان می­توانند از طریق Studyinfo.fi یا بازدید از وبسایت دانشگاه­ها دوره­های مورد نظر خود را در مقطع دکترا جستجو کنند. دوره­های دکترای آماده ضرورتاً تنها گزینه­های موجود محسوب نمی­شوند، بخصوص اگر یک دوره­ی پژوهشی در مقطع دکترا را در نظر دارید، دوره­های دکترای کامل را نیز مورد بررسی قرار دهید؛ به این ترتیب جهت اخذ مشاوره ممکن است لازم باشد با دانشکده یا گروه آموزشی مورد نظر خود مستقیماً تماس بگیرید.

شرایط ورود به دانشگاه و مقطع دکتری در فنلاند

اگر هم­اکنون دارای مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن هستید، به طور معمول واجد شرایط درخواست جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا در فنلاند بشمار می­روید.

درخواست پذیرش در مقطع دکترا در فنلاند معمولاً مستقیماً به دانشگاه­ها ارسال می­شود. شرایط و زمان اخذ پذیرش در مقطع دکترای فنلاند برای دوره­ها و رشته­های مختلف ممکن است متفاوت باشد. برخی دانشگاه­ها ممکن است درخواست اخذ پذیرش در مقطع دکترا را در هر زمانی در سال بپذیرند، در حالی که احتمالاً بعضی از دانشگاه­ها زمان بخصوصی را برای درخواست تعیین می­کنند.

تأمین مالی هزینه­ های تحصیل در مقطع دکترا در فنلاند

از هر کشوری و دارای هر ملیتی که باشید تحصیل مقطع دکترا در فنلاند رایگان است. با این حال باید توانایی تأمین هزینه­های زندگی خود را در فنلاند داشته باشید.

به علاوه امکان اخذ بورسیه برای متقاضیان در مقطع دکترا در فنلاند بسیار بالا است.

اخذ مجوز اقامت

پس از دریافت نامه­ی پذیرش دکترا متقاضی موظف است که اقدامات قانونی جهت ورود به فنلاند را انجام دهد. اتباع غیراتحادیه اروپا معمولاً نیاز به اخذ مجوز اقامت دانشجویی دارند. دانشگاه میزبان می­تواند در زمینه­ی خوابگاه­ها یا اقامتگاه­های دانشجویی و سایر خدمات برای دانشجویان سطح دکترا به متقاضیان کمک کند.

شرایط و الزامات اخذ پذیرش

متقاضیانی که قصد دارند واجد شرایط تحصیل و پژوهش در مقطع دکترا باشند باید از شرایط بخصوصی برخوردار باشند. این شرایط با توجه رشته و دوره­ی تحصیلی متفاوت است. در ادامه شرایط کلی تحصیل در مقطع دکترا در فنلاند را شرح می­دهیم، ولی متقاضیان باید سایر اطلاعات مربوط به رشته و دوره­ی مورد نظر خود را از موسسات معتبر دریافت نمایند.

مدارک تحصیلی

هنگام درخواست اخذ پذیرش برای مقطع دکترا متقاضی باید فارغ­التحصیل مقطع کارشناسی ارشد باشد. کپی مدارک تحصیلی معمولاً باید دارای تائیدیه­ی رسمی باشد. به علاوه ممکن است لازم باشد ترجمه­ی رسمی مدارک خود را نیز ارائه دهید.

به متقاضیان عزیز توصیه می­شود که حتماً شرایط لازم را در بخش خدمات پذیرش دانشگاه مورد نظر خود بررسی نمایند و یا از طریق وکلای دارای اعتبار در این باب اخذ اطلاعات نمایند.

شرایط زبان

برای نشان دادن مهارت خود در زبان انگلیسی ارائه­ی مدرک تافل یا آیلس ضروری است. معمولاً جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا از دانشگاه­های فنلاند دارا بودن آیلتس ۷ کافی است. با این حال شرایط لازم در مورد زبان انگلیسی ممکن است با توجه به رشته و دانشگاه مورد نظر متقاضی متفاوت باشد.

گزینش دانشجو

به محض اینکه مهلت ارسال درخواست اخذ پذیرش به پایان برسد، دانشگاه­ها شروع به بررسی درخواست­ها می­نمایند. درخواست شما فقط زمانی مورد توجه قرار می­گیرد که یک متقاضی واجد شرایط محسوب شوید و تمام مدارک لازم را پیش از مهلت اعلام شده ارسال نموده باشید.

گزینش دانشجو ممکن است فرآیندی رقابتی باشد. واجد شرایط بودن امکان اخذ پذیرش فرد را تضمین نمی­کند و گاهی حتی ممکن است یک متقاضی خوب نهایتاً پذیرفته نشود. این مسئله نباید شما را ناامید کند، بلکه باید از آن آگاه بوده و با دقت جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا در فنلاند اقدام نمایید.

در صورت پذیرش، دانشگاه یک نامه­ی پذیرش رسمی برای متقاضی ارسال می­کند. توجه داشته باشید که حتماً در تاریخ تعیین شده پذیرش خود را تائید کنید. برای اتباع غیراتحادیه اروپا بسیار مهم است که فرآیند درخواست مجوز اقامت دانشجویی خود فوراً پس از دریافت نامه­ی پذیرش آغاز نمایند.

برخی از دوره­های دکترا در فنلاند

 • دکترای علوم اجتماعی، دانشگاه واسا (۴ سال تمام وقت)
 • دکترای علوم فنی، دانشگاه واسا (تمام وقت)
 • دکترای مطالعات کسب و کار، دانشگاه واسا (۴ سال تمام وقت)
 • دکترا در دانشکده اقتصاد هانکن (۴ سال تمام وقت)
 • دکترای مهندسی برق، دانشگاه آلتو (۴ سال تمام وقت)
 • دکترای هنر، طراحی و معماری، دانشگاه آلتو (تمام وقت)
 • دکترای علوم کسب و کار، اقتصاد و امور مالی، دانشگاه آلتو (۴ سال تمام وقت)
 • دکترای فناوری شیمیایی، دانشگاه آلتو (۴ سال تمام وقت)
 • دکترای فناوری علوم، دانشگاه آلتو (۴ سال تمام وقت)
 • دکترای مهندسی، دانشگاه آلتو (۴ سال تمام وقت)
 • دکترای اجرایی امور دولتی، دانشگاه سابی (۲ تا ۴ سال تمام وقت)

شما متقاضیان گرامی جهت ساده تر نمودن روند اخذ پذیرش و مهاجرت به فنلاند و اخذ اقامت فنلاند خود به کمک مشاوران مجرب و در صورت داشتن هر گونه پرسشی در ارتباط با راه های اخذ ویزای تحصیلی فنلاند، شرایط تحصیل و زندگی در فنلاند، راه های مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل در فنلاند ، شرایط اخذ پذیرش در مقطع دکترا در فنلاند، هزینه های تحصیل در مقطع دکترا در فنلاند، شرایط و مدارک لازم جهت تحصیل در مقطع دکترا در فنلاند و اخذ پذیرش از دانشگاههای فنلاند و همچنین تحصیل دکترا در فنلاند می توانید با تماس با موسسه ی حقوقی ملک پور با همکاری موسسه MIE اتریش در دفتر مرکزی ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران  از مشاوره ی رایگان و تخصصی وکلای حقوقی و کارشناسان مجرب این موسسه بهره مند شوید.