تحصیل دکترا در فرانسه

تحصیل دکترا در فرانسه

تحصیل دکترا در فرانسه و شرایط تحصیل دکترا در فرانسه 2018 و  تحصیل دکترا در فرانسه  بهمراه بورسیه تحصیلی را در این مقاله خواهید خواند ، تحصیل دکترا در فرانسه مورد علاقه بسیاری از دانشجویان بین المللی است. دلایل مختلفی علاقه به تحصیل دکترا در فرانسه را افزایش داده است از جمله مهم ترین این دلایل سطح بالای آموزشی در کشور فرانسه و رتبه بالای دانشگاههای فرانسه است. سؤالات بسیاری من باب تحصیل دکترا در فرانسه مطرح می شود و برای پاسخ به این سؤالات بر آن شدیم که این مقاله را خدمت شما عزیزان جهت ارائه اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل دکترا در فرانسه ارائه دهیم. بخش هایی همچون شرایط تحصیل دکترا در فرانسه، هزینه تحصیل دکترا در فرانسه و مدارک لازم جهت تحصیل دکترا در فرانسه در این مقاله مطرح می شود. این مقاله در باب تحصیل دکترا در فرانسه توسط وکیل مهاجرت و مشاورین مؤسسه حقوقی ملکپور (با همکاری مؤسسه MIE اتریش) ارائه شده است.

audio تحصیل دکترا در فرانسه

طول دوره دکترا در فرانسه ۳ تا ۴ سال است. کاندیدای تحصیل مقطع دکترا در فرانسه معمولأ به عنوان دانشجو درنظر گرفته نمی شوند و بیشتر به عنوان محققان حرفه ای شناخته می شوند. کشور فرانسه یک شبکه حرفه ای از مؤسسات آموزشی برای ارائه دوره دکترا دارد (حدود ۳۰۰ مؤسسه) که با ۱۲۰۰ مرکز تحقیقاتی ارتباط دارند و دانشجویان دکترا می توانند در این مراکز به تحقیق و پژوهش بپردازند.

چرا تحصیل دکترا در فرانسه؟


_فرانسه مهمترین مقصد گردشگری جهان است و خدمت تاریخی و هنر آن بسیار زیاد است. زبان فرانسه یکی از اصلی ترین زبانهای بین المللی است.

_ فلاسفه مشهوری همچون Voltaire، Monstesquieu، ریاضیدانان دکارت و لاپلاس، هنرمندان معروف سزان و رنوار، نویسندگان زولا و دوما، فیلمسازان گدار و بیستون در دانشگاههای فرانسه تحصیل کرده اند. کشور فرانسه رتبه چهارم را در برندگان جایزه نوبل جهان کسب نموده است.

_دو دانشگاه برتر فرانسه Ecole Normale Supérieure و Ecole Polytechnique در رتبه برترین دانشگاههای جهان هستند.

_هزینه های تحصیل در فرانسه بسیار ارزان و تقریبأ رایگان است.

کشور فرانسه با تعداد ۲۷۸۰۰۰ دانشجوی بین المللی ۱۲% جامعه دانشجوی بین المللی را دارد و در میان کشورهای محبوب جهان برای تحصیل بعد از آمریکا، انگلستان و استرالیا رتبه چهارم را دارد. ۲۵۰۰۰ دانشجوی بین المللی در مقطع دکترا در فرانسه مشغول به تحصیل هستند. در شهر پاریس ۱۳ مؤسسه آموزش عالی وجود دارد که تقریبأ همه رشته ها را ارائه می دهند. ۸۳ دانشگاه دولتی در فرانسه وجود دارد که هزینه های آن توسط دولت استرالیا تأمین می شود. بیمه های درمانی برای دانش آموزان در فرانسه تا سن ۲۰ سالگی رایگان است و از سن ۲۰ سال به بعد سالیانه ۲۰۰ یورو هزینه برای بهداشت و درمان توسط دانشجو پرداخت می شود. فرانسه در مقایسه با دیگر رقبای خود در اروپا بسیار مقرون به صرفه است و هزینه تحصیل دکترا در مؤسسات دولتی فرانسه توسط دولت پرداخت می شود.

یک دوره دکترا ۳ ساله است که برای یک سال قابل تمدید است و مشمول قرارداد کار می شود، این قرارداد تمامی قوانین و چارچوب قرارداد فی مابین کارگر و کارفرما را در بر می گیرد من جمله حقوق و دستمزد برای محققین (حقوق و دستمزد در دو سطح پرداخت می شود: برای تحقیقات + سایر وظایف حرفه ای مانند تدریس).

کمک هزینه های تحصیلی برای مقطع دکترا

۱٫کمک هزینه وزارت امور خارجه

دوره های آموزشی CROUS که هزینه زندگی و مسکن را تأمین می کند. این کمک هزینه مبتنی بر نیاز دانشجو است و معمولأ حداقل ۷۵۰ یورو در ماه است.

بورسیه بین المللی اویف که هدف آن جذب دانشجوی بین المللی است. درخواست برای این کمک هزینه های معمولأ هر سال در ماه سپتامبر است.

۲٫بورس تحصیلی مؤسسات تحقیقاتی و شوراهای منطقه ای

سازمانهای تحقیقاتی هر نوع بورسیه تحصیلی را ارائه می دهند که بیشتر با قراردادهای کاری مرتبط هستند و اغلب برای پروژه های تحقیقاتی است و کاملأ رقابتی است.

۳٫بورس تحصیلی بخش خصوصی (CIFRE)

CIFRE به محققان مقطع دکترا اجازه می دهد تحقیقات خود را در یک شرکت و همکاری با تیم تحقیقاتی انجام دهد. دانشجویان دکترا برای مدت ۳سال از شرکتی که در آن تحقیق انجام می دهند حقوق ماهیانه دریافت می کنند (حدود ۲۰۰۰ یورو در ماه با مالیات).

۴٫کمک هزینه تحصیلی مشترک Erasmus Mundus/Co-tutelle

نحوه درخواست

همه دانشجویان دارای مدرک کارشناسی ارشد Diplôme d’Ingénieur برای پذیرش در مقطع دکترا واجد شرایط هستند. شما برای تقاضای شرکت در دوره های تحقیقاتی دکترا باید در مؤسسه یا دانشگاه مدنظر خود در ارتباط باشید و برای مد نظر خود را برای تحقیقات ارائه دهید.

مدارک لازم جهت درخواست

۱٫اسکن گذرنامه

۲٫رزومه

۳٫ترجمه مدارک تحصیلی از مقطع دیپلم تا مقطع کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات

۴٫توصیه نامه از اساتید (۲ تا ۳ توصیه نامه)

۵٫مقالات بین المللی و کتب تألیف شده

۶٫پرپوزال و برنامه تحقیقاتی

۷٫مدرک زبان (آیلتس، تافل، CAF یا CPF)

با این حال همیشه برای درخواست سایت دانشگاه یا مؤسسه مد نظر خود را به طور کامل مطالعه بفرمایید.

۱۰برنامه برتر PHD در فرانسه

_مدیریت بازرگانی بین المللی

_دکترای رهبری بین المللی

_دکترای کارآفرینی بین المللی

_دکترای اجرایی DPA

_دکترای علوم زندگی FDV

_دکترای مدیریت بازرگانی و روشهای کمی

_دکترای مرزهای جدید

_دکترای مهندسی برق و الکترونیک

_دکترای اپتیک و فوتونیک

_دکترای فیزیک پلاسما و فیوژن هسته ای

۱۰ دانشگاه برتر فرانسه

École Normale Supérieure       رتبه جهانی ۲۴

École Polytechnique ParisTech       رتبه جهانی ۳۵

Université Pierre et Marie Curie        رتبه جهانی ۱۱۴

کالج Normale Supérieure           رتبه جهانب ۱۷۹

Université Paris-Sud            رتبه جهانی ۲۰۹

Université Paris Diderot              رتبه جهانی ۲۱۰

Université Joseph Fourier – Grenoble      رتبه جهانی ۲۱۵

دانشگاه استراسبورگ          رتبه جهانی ۲۲۶

Université Paris-Sorbonne      رتبه جهانی ۲۲۷

Sciences po paris      رتبه جهانی ۲۲۲

همانطور که گفته شد هزینه تحصیل در فرانسه بسیار پایین است برای سال ۲۰۱۵ هزینه برای یک برنامه کارشناسی ارشد ۳۱۰ دلار و برای برنامه دکترا ۴۷۰ دلار تخمین زده شده است. با توجه به این توضیحات تحصیل دکترا در فرانسه مزایای زیادی دارد مورد علاقه تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی است. اولین قدم برای تحصیل دکترا در فرانسه مکاتبه و ارتباط با مؤسسه آموزشی مورد نظر در فرانسه است و دانشجو می بایست مدارک اعلام شده در سایت دانشگاه مورد نظر را برای اساتید راهنما از طریق ایمیل ارسال نماید. نکته قابل توجه این است رزومه علمی دانشجو برای اعلام درخواست تأثیر زیادی دارد و هر چه بار علمی رزومه بیشتر باشد نتیجه بهتری در پی خواهد داشت. این مقاله در باب تحصیل دکترا در فرانسه متعلق به مؤسسه حقوقی ملکپور (با همکاری MIE اتریش) می باشد.

در این مقاله نیز سعی شد نکات کلی ای در باب تحصیل دکترا در فرانسه ارائه گردد. در صورت نیاز به مشاوره با دفاتر وین موسسه حقوقی ملک پور و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید و از امکان مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید.