تحصیل دکترا در سوئیس

تحصیل دکترا در سوئیس و اخذ پذیرش دکترا از سوئیس را در این مقاله به بحث و بررسی خواهیم گذاشت ، یکی از مطلوب ترین کشورهای جهان برای مهاجرت تحصیلی ، کشور سوئیس می باشد . تحصیل دکترا در سوئیس دارای شرایط بسیار عالی ای می باشد . همه ساله تعداد بسیار زیادی از دانشجویان برای تحصیل دکترا در سوئیس اقدام به اخذ پذیرش می نمایند . راه های اخذ پذیرش و ارتباط با استاد برای تحصیل دکترا در سوئیس را در این مقاله تشریح می نماییم . موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه MIE اتریش آماده راهنمایی شما عزیزان می باشد .

audio تحصیل دکترا در سوئیس
audio تحصیل دکترا در سوئیس
audio تحصیل دکترا در سوئیس
video تحصیل دکترا در سوئیس
audio تحصیل دکترا در سوئیس

تحصیل دکترا در سوئیس :

تحصیل دکترا در سوئیس شما را به یک سیستم عالی تحصیلی بین المللی متصل می نماید که ترکیبی عالی از شهرت و نوآوری را ارائه می دهد. قدیمی ترین دانشگاه های سوئیس به قرون 14 و 15 می رسند و به عنوان مراکز برتر و نوآوری در حوزه های مختلف، مانند علوم طبیعی و مطالعات تجاری، به شهرت شناخته شده اند . این بدان معنی است که علاوه بر فرصت تحصیل در بعضی از معتبر ترین موسسات آموزش عالی اروپا، کسب مدرک دکترای تخصصی در سوئیس شما را به صلاحیت شناخته شده ای که صنعت و یا حرفه ای خود ارتقاء می بخشد .

به عنوان یک دانشجوی دکتری در سوئیس شما همچنین می توانید فرصت های منحصر به فرد برای سفر به جاهای دیگر در اروپا، چه به کشورهای مجاور مانند فرانسه، آلمان و ایتالیا و یا – با کمک یک شبکه راه آهن عالی – به مقاصد کمی دورتر متصل نماید . در داخل خود سوئیس شما فرصت دیدن بعضی از معروف ترین منظره ها در اروپا را خواهید داشت، از جمله دریاچه های سوئیس و Alps که صدها سال الهام بخش بسیاری از مسافران و کاوشگران بوده است . درخواست بین المللی آموزش عالی سوئیس توسط محیط زیست منحصر به فرد این بستر را افزایش داده است. مناطق مختلف سوئیس هم در زبان آلمانی، فرانسوی یا ایتالیایی صحبت می کنند و تعداد بیشتری از برنامه های تحصیلات تکمیلی نیز به زبان انگلیسی ارائه می شود.  

PhDs در سیستم دانشگاه سوئیس

سازمان های دانشگاه های سوئیس و موسسات عالی آموزش عالی، بخش های سیاسی کشور را به کانتون ها (مناطق عضو تک عضو دولت فدرال سوئیس) با یک دولت مرکزی مرکزی نشان می دهد. شانزده بخش از 26 کانتی سوئیس شامل دانشگاههای کانتون هستند؛ این مراکز اصلی تحقیق و آموزش عالی در سطح دانشگاهی سوئیس هستند. علاوه بر این، دو موسسه فدرال و هفت دانشگاه های علوم کاربردی (با مدارس و کالج های متعدد و وابسته) در سوئیس وجود دارد. به عنوان یک دانشجوی دکتری در سوئیس شما می توانید در یک دانشگاه کانتون یا یک موسسه فدرال تحصیل کنید. دانشگاه های علوم کاربردی مدارک دکترا را نمی پذیرند، هرچند که برنامه های کارشناسی ارشد را ارائه می دهند .

 

دانشگاه سوئیس برای تحصیلات دکترا

دانشگاه های کانتون فرصت های تحقیقاتی را در طیف وسیعی از موضوعات ارائه می دهند و محل اصلی تحصیلات دکترا در سوئیس هستند. آنها با همکاری دولت فدرال سوئیس توسط کانتون های فردی اداره می شوند.

دو مؤسسه فن آوری فدرال سوئیس – ETH Zurich و Ecole Polytechnique de Lausanne (EPFL) موسسات نخبه ارائه طیف وسیعی از برنامه های PhD هستند که بسیاری از آنها تمرکز چند رشته ای دارند.

 

اعتباربخشی و تضمین کیفیت

مسئولیت تحصیلات دانشگاه سوئیس بین دولت های کانتی و دولت فدرال مرکزی سوئیس است. کانتون های فردی مسئول نظارت و نگهداری دانشگاه های خود هستند، البته ابین موضوع با حمایت مالی از دولت مرکزی می باشد. این بدان معنی است که دانشگاه های سوئیس آزاد هستند که برنامه های نوآورانه تحصیلی خود را دنبال کنند و برنامه های تحقیقاتی خود را دنبال می کنند و در عین حال از سطح بالایی از بودجه دولتی بهره مند می شوند. مؤسسات فدرال به طور مرکزی توسط دولت فدرال اداره می شوند.

سازمان های مختلف نظارت بر این سیستم و مسئول مراقبت از منافع دانشگاه ها و حفاظت از کیفیت و شهرت آموزش عالی سوئیس.می باشند.  این شامل کنفرانس دانشگاه سوئیس (SUC) است که به طور کلی نمایندگی کانتون ها و دولت فدرال و همچنین کنفرانس رؤسای دانشگاه های سوئیس (CRUS) است که مستقیما دانشگاه ها را نمایندگی می کند.

 

ساختار دوره سوئیس و محتوای دکترا

همانند سایر کشورها، تحصیلات تکمیلی در سوئیس بالاترین سطح ممکن را برای دانش آموزان تحصیلات تکمیلی نشان می دهد و تأیید می کند که یک دانشمند دارای دانش و تخصص لازم برای در نظر گرفتن یک عضو حرفه ای از جامعه آکادمی است. این بدان معنی است که برنامه های PhD سوئیس پس از تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و بر روی تحقیقات مستقل در راستای پایان نامه دکترای عالی تمرکز می کنند. طول دقیق یک دکترا در سوئیس متفاوت است، اما معمولا بین سه تا پنج سال است.

دکترای تخصصی در سوئیس معمولا از یکی از دو فرمت استفاده می کنند. دکترای عمومی به طور سنتی بر اساس تحقیقات تحت نظارت در یک دانشکده یا بخش خاص دانشگاه سازمان یافته است. شما یک سرپرست مسئول هدایت تحقیقات خود و حصول اطمینان از اهداف خود را انتخاب خواهید نمود ، اما اکثریت کار شما مستقل خواهد بود. PhDs ساخت یافته پیشرفت های اخیر و اغلب توسط مشارکت موسسات متعدد و یا مدارس تحصیلات تکمیلی ارائه می شود. یک برنامه PhD ساختار یافته در سوئیس ممکن است شامل آموزش رسمی تربیتی و کارهای آموزشی در رشته تحصیلی شما در کنار تحقیق و نوشتن پایان نامه شما باشد.

 پذیرش و درخواست برای PhD سوئیس سوئیس

دانشگاه های سوئیس آزاد هستند که شرایط خود را برای پذیرش در برنامه دکترا تعیین کنند. در عمل، شما تقریبا همیشه انتظار می رود که یک مدرک کارشناسی ارشد در زمینه موضوعی مربوطه داشته باشید. برنامه های ویژه رقابت همچنین ممکن است متقاضیان را بر اساس سطح تحصیلات عالی رتبه بندی کنند. مهلت درخواست نیز متفاوت خواهد بود. سال تحصیلی سوئیس از ماه سپتامبر تا ژوئن اجرا می شود، اما ورود به برنامه های دکترا ممکن است نسبتا انعطاف پذیر باشد – به خصوص اگر دکترای شما شامل مقادیر زیادی از دوره های کارشناسی باشد.

الزامات زبان برای تحصیلات دکترا در سوئیس

سوئیس نسبتا منحصر به فرد است در آن زبان اصلی آن بر اساس منطقه متفاوت است. به عنوان یک قاعده کلی، منطقه مرکزی و شمالی کشور به زبان آلمانی صحبت می کند، منطقه غربی به زبان فرانسوی صحبت می کند و در قسمت جنوبی جنوبی صحبت می شود. همانطور که شما به زودی خواهید دید اگر شما به یک نقشه نگاه کنید، این حوزه های زبان همسو با مرزهای فرانسه، آلمان و ایتالیا است. زبان غالب در دانشگاه های سوئیس تمایل دارد که با منطقه خود ارتباط داشته باشند:

زبان دانشگاه ها
فرانسوی UNIGE ژنو، EPFL لوزان، UNIL لوزان، UNINE Neuchatel
آلمانی UNIBE برن، UNIBAS بازل، UNILU لوسرن، ETH Zurich، UZH Zurich، UNISG St. Gallen
فرانسوی و آلمانی UNIFR فریبورگ
ایتالیایی USI Lugano

 

هزینه ها

می توانید انتظار داشته باشید هزینه تحصیل در حدود 1200 یورو (1،280 دلار) یا کمتر در سال به عنوان دانشجوی دکترا در یک دانشگاه سوئیس پرداخت کنید. هزینه های ثبت نام اضافی نیز ممکن است در هر ترم، همراه با هزینه بررسی به شما اعمال شود .

 

راه های اخذ پذیرش دکترای سوئیس و ارتباط با استاد برای تحصیل دکترا در سوئیس را در این مقاله تشریح نمودیم . موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه MIE اتریش آماده راهنمایی شما عزیزان می باشد . شما میتوانید جهت اخذ اطلاعات بیشتر با دفتر ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید و از امکان مشاوره ی رایگان تلفنی با ما بهره مند گردید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.