تحصیل دکترا در استرالیا

تحصیل دکترا در استرالیا و شرایط 2018 تحصیل دکترا در استرالیا ، اخذ پذیرش دکتری از استرالیا و تحصیل دکترا در استرالیا ، آیا قصد تحصیل دکترا در استرالیا را دارید ؟ آیا برای تحصیل دکترا در استرالیا مدرک زبان مورد نیاز می باشد ؟ آیا برای تحصیل دکترا در استرالیا فرد متقاضی اجازه بردن همراه خواهد داشت ؟ تحصیل دکترا در استرالیا چند سال می باشد ؟ تحصیل دکترا در استرالیا چه مدارکی مورد نیاز می باشد ؟ آیا از طریق تحصیل دکترا در استرالیا ، مهاجرت به استرالیا و رسیدن به اقامت دائم این کشور امکان پذیر می باشد ؟ آیا گرفتن بورسیه تحصیل دکترا در استرالیا امکان پذیر می باشد ؟ آیا برای تحصیل دکترا در استرالیا نیاز به داشت استاد راهنما و یا وکیل مهاجرت می باشد ؟

ما در این مقاله سعی بر این داریم تا شما را با شرایط تحصیل دکترا در استرالیا ، هزینه های تحصیل در این مقطع ، شرایط پیدا کردن استاد راهنما و راه های گرفتن بورس دراین مقطع ، مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیل دکترا در استرالیا و تمامی مسائلی که نیاز می باشد تا شما برای اقدامات اولیه تحصیل در این مقطع آشنا سازیم .

پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا کشور استرالیا :

به طور کلی مشخص میباشد  که نظام آموزشی کشور استرالیا جز بهترین ها می باشد . دانشگاه های این کشور از بهترین فرآیند آموزشی و بهترین وسایل فنی یرای رشته های مهندسی و تمامی شرایط  برای تحصیل محصلان را فراهم ساخته اند ، تا با وجود بالا بودن هزینه تحصیل در این کشور بازم متقاضیانی بسیاری این کشور را برای تحصیل دکترا در استرالیا  انتخاب کنند ، البته گفتنی می باشد که تحصیل دکترا در استرالیا بسیار کم هزینه تر از مقاطع لیسانس و فوق لیسانس می باشد و همینطور فرد متقاضی می تواند از طریق تحصیل انجام کارهای پزوهشی و همکاری با استاد خود درآمد زایی کند .

یکی از موارد و موضوعات بسیار مهم در گرفتن پذیرش این می باشد که سوال پیش می آید که آیا برای تحصیل در کشور استرالیا و اخذ پذیرش در این مقطع مدرک زبان مورد نیاز می باشد ؟ بله ، برای اخذ پذیرش در تمامی مقاطع تحصیلی این کشور مدرک آیتلس مورد نیاز می باشد ، برای پذیرش در مقطع دکترا کشور استرالیا فرد متقاضی می بایست آیلتس ۷ داشته باشد ، و پذیرش بدون مدرک زبان امکان پذیر نمی باشد . برای پذیرش در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس در کشور استرالیا نیز به ترتیب آیلتس ۶ و ۶٫۵ مورد نیاز می باشد ، البته داشتن مدرک آیلتس بالا خارج از ملزوم بودن برای پذیرش شرایط را برای اخذ بورسیه تحصیلی فراهم میسازد .

خیلی از متقاضیان این کشور به دلیل داشتن بالا بودن هزینه های تحصیل این کشور تلاش بسیاری برای رسیدن به بورسیه تحصیلی دارند ، از این رو اطلاعاتی کلی در باب اخذ بورسیه تحصیلی کانادا در اختیارتان قرار خواهیم داد .

این را بدانید که به طور کلی شرایط بورس دادن هر دانشگاه متفاوت می باشد ، برخی از دانشگاه ها به اصطلاح معدل محور می باشند ، یعنی فرد متقاضی برای رسیدن به بورسیه این دانشگاه می بایست معدل خوبی داشته باشند . برخی از دانشگاه ها نیز شرایط بورسیه خود را با شرایط رزومه فرد بررسی میکنند ، که این موارد شامل مقالات ، تالیفات کتاب ، ثبت اختراعات و به طور کلی رزومه فرد می باشد .

لازم به ذکر می باشد که این تنها راه های رسیدن به بورسیه دانشگاهای در کشور استرالیا نمیباشد . و هر دانشگاه بورسیه های مختلفی را در رشته های مختلف به محصلان می دهد . به عنوان مثال از این بورسیه ها میتوان به بورسیه دکتر مایکل ، بورسیه رشته های معماری ، بورسیه ADS ، بورسیه اختصاصی دانشجویان مقطع کارشناسی ، و همین طور بورسیه های مربوط به دانشجویان مقطع فوق لیسانس و دکترا ….

برای مثال به برخی از این بورسیه ها اشاره و توضیحاتی در باب این بورسیه ها در کشور استرالیا خواهیم داد .

بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا :

این بورسیه به ADS   معروف می باشد و مختص به مقطع دکترا و فوق لیسانس می باشد و کمک هزینه ای برای دانشجویان این قطع می باشد ، این بورسیه مواردی از قبیل هزینه های تحصیل ، هزینه های زندگی ، هزینه های رفت و آمد و کلیه هزینه های فرد را در بر میگیرد ، لازم به ذکر می باشد که درخواست این بورسیه باید تا مورد بررسی قرار گیرد و بررسی و تایید این بورسیه مدت ۱ سال به طول می انجامد .

همانطور که گفته شد بورسیه های مختلفی در مقاطع و رشته های مختلف وجود دارد که در متون بالا به برخی از این بورس ها اشاره داشتیم .

در باب پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا کشور استرالیا مدارکی از قبیل مدرک زبان انگلیسی ( آیلتس ۷ ) ، ریز نمرات با ترجمه در مقطع لیسانس و فوق لیسانس .

هزینه های تحصیل دکترا در استرالیا در این کشور سالانه مبلغی بین ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار استرالیا می باشد و فرد متقاضی می تواند در مقطع دکترا در این کشور به صورت پاره وقت هفته ای ۳۰ ساعت کار داشته باشد .

لازم به ذکر می باشد که فرد متقاضی می تواند در صورت تاهل و یا داشتن فرزند ، برای خانواده خود درخواست ویزای همراه داشته باشد .

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا در کشور استرالیا :

داشتن کپی و همانطور اصل شناسنامه فرد متقاضی

داشتن عکس پاسپورت

داشتن کپی و همانطور داشتن اصل پاسپورت

داشتن مدرک زبان انگلیسی ( آیلتس ۷ )

در صورت متاهل بودن فرد متقاضی وی می بایست تا ترجمه سند ازدواج خود را داشته باشد

داشتن گواهی سوابق کاری

داشتن فیش تمکن مالی خود

کپی و اصل آخرین مدرک تحصیلی و همینطور ریز نمرات

 

در این مقاله سعی بر این شد تا شما را با اطلاعات کلی و مختصری از شرایط اولیه برای اخذ پذیرش برای تحصیل دکترا در استرالیا آشنا سازیم ، اگر که اطلاعات متون بالا در باب تحصیل دکترا در استرالیا  برای شما خواننده گرامی مکفی نبوده است می توانید با تماس با دفاتر حقوقی بین المللی معتبر و مشاوره با مشاوران امور مهاجرت بین الملل از اطلاعات کاملی برخور دار شوید .

شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل دکترا در استرالیا  و قوانین اخذ اقامت و تابعیت استرالیا و راههای کسب آن و اخذ اقامت و تابعیت در سایر کشورها با مشاوران و وکلای موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران بصورت رایگان تماس بگیرید و از امکان مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید .