تحصیل دندان پزشکی در هلند

تحصیل دندان پزشکی در هلند

تحصیل دندان پزشکی در هلند 2018چه شرایطی دارد؟ آیا ورود به رشته ی دندان پزشکی در دانشگاه های هلند و مهاجرت به هلند از این طریق کاریست آسان؟ تحصیل دندان پزشکی در کشور هلند چند سال به طول خواهد انجامید؟ هزینه های تحصیل دندان پزشکی در هلند و هزینه های اخذ پذیرش تحصیل دندان پزشکی در هلند چقدر است ، مدارک مورد نیاز جهت تحصیل دندان پزشکی در هلند چیست ، آیا امکان تحصیل دندان پزشکی در هلند به زبان انگلیسی وجود دارد ؟ شرط سنی جهت تحصیل دندان پزشکی در هلند چند سال است و گپ تحصیلی جهت تحصیل دندان پزشکی در هلند از چند سال نباید تجاوز نماید ، اعتبار جهانی مدرک تحصیل دندان پزشکی در هلند و تحصیل در هلند چقدر است ؟
در این مقاله سعی بر این شده است که به متقاضیان تحصیل دندان پزشکی در کشور هلند اطلاعاتی مفید داده شده و به سوالات شما در این مورد پاسخ داده شود.

در ابتدا به کشور هلند می پردازیم:
کشور هلند جزء آن دسته از کشور های می باشد که از دو مزیت برای متقاضیان که می خواهند به تحصیل بپردازند حائز اهمیت است.موضوع اول که در هر کشوری که متقاضی می خواهد پس از ادامه تحصیل به زندگی در آن کشور بپردازد و مشغول به کار در همان کشور شود . میزان نرخ بیکاری بهترین معیار برای انتخاب از این منظر است که این میزان در کشور به میزان ۴ درصد می باشد که تقریبا می توان گفت میزان نرخ بیکاری نسبت به دیگر کشور های جهان نزدیک به صفر است. موضوع دیگر که حائز اهمیت می باشد اقامت پس از تحصیل است که در کشور هلند این امکان وجود دارد که فرد متقاضی می تواند به مدت زمان دوازده ماه در آن کشور مانده و اقامت خود را از نوع اقامت تحصیلی به اقامت کاری تغییر دهند.
پایتخت کشور هلند ، شهر آمستردام می باشد که این شهر تا کنون توانسته است به میزان چهارده میلیون بازدید کننده در سال را به خود اختصاص دهد.
این میزان بازدید کننده قطعا به رشد اقتصادی این کشور کمک شایانی کرده است.

رشته ی دندان پزشکی در کشور هلند:

تحصیل دندان پزشکی در هلند به میزان زیادی با تحصیل دندان پزشکی در کشور انگلستان که جزو اولین مقاصد ایرانیان برای تحصیل در رشته دندان پزشکی  است به میزان زیادی متفاوت می باشدو که این تفاوت می تواند به زمان بندی و مقطع بندی این رشته در دو کشور باشد. این در حالی است که مدرک دندان پزشکی کشور هلند با مدرک دندان پزشکی بریتانیا هم طراز میباشد.

زمان بندی تحصیل دندان پزشکی در هلند پس از اخذ مدرک دیپلم ۱۲ ساله طی مراحلی می باشد که به شرح ذیل است :

  • لیسانس دندان پزشکی به میزان ۳ سال
  • فوق لیسانس دندان پزشکی به میزان ۳ سال
  • آموزش کیلینیکی ۱ سال

از مواردی که در شاخه تحصیل دندان پزشکی در هلند حائز اهمیت می باشد زبان تدریس می باشد .که در مقطع لیسانس (۳ سال)تمامی مباحث به زبان انگلیسی و یا هلندی تدریس می شود و تعداد دانشگاه های که به زبان هلندی تدریس داده می شود کمتر می باشد که این میزان تدریس به زبان انگلیسی بیشتر برای دانش جویان بریتانیایی در نظر گرفته شده است .
چرا که هر ساله تعداد بسیار زیادی از دانشجویان از بریتانیا برای تحصیل در رشته ی دندان پزشکی راهی کشور هلند می شوند. بیشترین مبحث که در تحصیل دندان پزشکی در هلند باید مورد توجه متقاضیان تحصیل در مقطع دندان پزشکی در کشور هلند باید قرار بگیرد زبان هلندی می باشد که در واقع می توان گفت یک بخش جدایی ناپذیر از تحصیل دندان پزشکی در هلند می باشد. نکته ای که در زبان هلندی در مقطع دندان پزشکی حائز اهمیت می باشد این است که تاکید زبان هلندی  برای این نمی باشد که فرد پس از فارغ التحصیلی نمی تواند با بیمار ملاقات داشته باشد و بیمار را مورد معاینه قرار دهد بلکه بیشتر این نکته حائز اهمیت می باشد که فرد متقاضی نمی تواند تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد خود را به زبان انلگیسی فرا بگیرد. زیرا در این مقطع تحصیل به زبان هلندی خواهد بود.اما نکته ای که در این باره باید به آن شاره کرد این است که میزان دانشگاه های که به زبان انگلیسی در مقطع فوق لیسانس دندان پزشکی به متقاضیان کورس ارایه میدهند به نسبت به زبان هلندی بسیار کم می باشد.و رقابت برای همان کورس ها نیز به قدری بین دانشجویان انگلیسی زبان زیاد است که تقریبا اگر انگلیسی زبان مادری فرد متقاضی نباشد ورود به مقطع کارشناسی ارشد برای او تقریبا غیر ممکن است.

در سال آموزش اخر متقاضی حتما می بایست این دوره را به زبان هلندی طی کند که بتواند مدرک دندان پزشکی خود را از کشور هلند اخذ کند.
قابل توجه است که به دلیل نیاز  به زبان هلندی در دوره ی بالینی و کلینیکال این دوره تنها به زبان هلندی برگزار خواهد شد.

از شرایط مدرک زبان می توان گفت که اگر فرد می خواهد تحصیلات دندان پزشکی خود را در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی بخواند باید دارای مدرک IELTS:6 باشد و اگر قصد تحصیل در کشور هلند در مقطع دندان پزشکی را در مقطع کارشناسی به زبان هلندی دارد باید از نظر سطح زبان هلندی  دارای مدرک B2 هلندی باشد و برای مدرک تحصیلی افرادی که مدرک دیپلم دبیرستان خود را دریافت کرده اند و از سطح نمره ای  در سطح A برخوردار می باشند –که در نظام معمولا نمره ۱۷ به بالا مد نظر است–پذیرش می شوند و در غیر این صورت از تحصیل در کشور هلند در مقطع پزشکی و دندان پزشکی محروم می شوند.

از دیگر مواردی که برای تحصیل در هر کشوری مورد توجه متقاضیان قرار می گیرد هزینه های زندگی است که هزینه ها مانند سایر کشور های اروپایی برای متقاضی متغیر می باشد و از میزان هزینه ها می توان به مبلغ ۷۰۰ الی ۱۰۰۰ یورو ماهیانه اشاره کرد .که از این میزان به مقدار ۲۵۰ الی ۶۰۰ یوور ماهیانه هزینه های محل اقامت فرد متقاضی می باشد. از دیگر موارد می توان به اجازه کار اشاره کرد که در این کشور مانند سایر کشور های اروپائی به میزان ۱۰ الی ۲۰ ساعت در هفته می باشد و حقوقی که برای این کار برای دانش جویان در نظرگرفته شده است به میزان ۸ الی ۱۰ یورو ماهیانه به ازای هر ساعت کار دریافت می شود.

زمان استارت کورس  در مقطع دندان پزشکی در ماه سپتامبر می باشد که نکته حائز اهمیت در این باره این می باشد که آخرین مهلت برای ارایه مدارک شما به دانشگاه در ماه ژانویه می باشد.

هزینه های تحصیل دندان پزشکی در هلند با توجه به مقطع و دانشگاه متفاوت است و به میزان ۷۰۰۰ الی ۲۵۰۰۰ یورو در سال می باشد.
در انتها خاطر نشان میشود برای اخذ اطلاعات در مورد روش های مهاجرت و از جمله مهاجرت تحصیلی به کشور هلند و تحصیل دندان پزشکی در هلند قبل از هر گونه اقدام با موسسات حقوقی معتبر در سراسر کشور تماس گرفته و از مشاوره کارشناسان و وکلای مجرب در این موسسات بهره مند شوید.

اگر شما همچنان سوالاتی در ذهن خود در باب تحصیل دندان پزشکی در هلند و یا مهاجرت به هلند از طریق تحصیلی دارید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و اطلاعات کافی را کسب نمایید. همچنین اگر هیچ یک از شرایط ذکر شده را دارا نیستید می توانید با تماس با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور در دفتر وین و یا دفاتر همکار ما در ایران و بررسی اطلاعات و شرایط خود بهترین راه مهاجرت به هلند و تحصیل دندانپزشکی را از طرق دیگر پیدا کنید.