تحصیل دندانپزشکی در کره جنوبی

تحصیل دندانپزشکی در کره جنوبی

تحصیل دندانپزشکی در کره جنوبی  2018 و شرایط تحصیل دندانپزشکی در کره جنوبی در هنگام مهاجرت به کره جنوبی از جمله مهاجرت تحصیلی به کره جنوبی پس از گرفتن وکیل مهاجرت چیست ؟ تحصیل دندانپزشکی در کره جنوبی به چه زبانی است ؟هزینه های تحصیل دندانپزشکی در کره جنوبی و شرایط کار دانشجویی در کره جنوبی چگونه است ؟ آیا با تحصیل در کره جنوبی می توان به اقامت کره جنوبی رسید ؟ آیا دانشگاهای کره جنوبی مورد تایید وزارت بهداشت ایران است ؟

اطلاعات گردآوری شده در این مقاله حاصل تحقیق فراوان در در باب تحصیل دندانپزشکی در کره جنوبی می باشد که با توجه به درخواست و تعداد متقاضیانی که هر روزه تمایل دارند برای ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی به کره جنوبی رفته و در آنجا ادامه تحصیل دهند نگاشته شده است و هدف موضوعاتی که در ادامه در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرند این است که متقاضیان اطلاعات کافی در باب هزینه تحصیل دندانپزشکی کره جنوبی ، شرایط دقیق تحصیل دنداپزشکی در کره جنوبی، دانشگاه های دندانپزشکی در کره جنوبی، شرایط بورسیه تحصیلی در کره جنوبی و  اطلاعات دیگری که علاقه مندان این راه نیازمند آن می باشند را در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم.

شما این امکان را دارید که برای اخذ اطلاعات و اخذ مشاوره رایگان با مشاورین با تجربه و خبره موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرموده و از مشاوره تلفتی رایگانی که در اختیار شما قرار می دهند بهره مند شوید.

دندانپزشکی شاخه ای رشته پزشکی می باشد که بر روی پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری ها و اختلالات حفره دهان، مانند لثه ها، دندان ها،جوش و بافت های دهان تمرکز دارد. رفاه دندان برای سلامت کل جسم بسیار مهم است و مطالعات، تخصص و تحقیقات در رشته دندانپزشکی برای علم پزشکی بسیار مهم است، در اکثر کشورها شخص در ابتدا باید یک دوره لیسانس در زمینه علوم پایه رو گذرانده باشد و سپس به دوره های بالاتر راه پیدا نماید همانطور که مستحضرید الزامات لازم برای تبدیل شدن به یک دندان پزشک مجاز از کشور به کشور متفاوت است و قوانین خاص خود را دارد. امروزه مدرک دندانپزشکی و تحصیل در این رشته مخاطب های بسیاری دارد و به عنوان یک رشته و حرفه تخصصی پرطرفدارشناخته می شود. دندانپزشکان با چشم انداز شغلی عالی، فرصت های بالای درآمد و موقعیت معتبر در جوامع خود هستند. برای بسیاری از دندانپزشکان مهمترین پاداش لبخند سالم و رفاه بیماران خود است. یکی دیگر از مزایای انتخاب رشته دندانپزشکی، امکان ایجاد روابط قوی و قابل اعتماد با تیم دندانپزشکی و بیماران خود در طول زمان است که ارزش بسیار بالایی دارد. دانش آموزانی که در رشته دندانپزشکی وارد می شوند بایستی سطح علمی خود را در زمینه فیزیولوژی آناتومی، زیست شناسی عمومی، بیوشیمی، میکروب شناسی، ایمونولوژی و آسیب شناسی بالا ببرند همچنین دوره ها و دروس اضافه ای مانند اندودنتیکس، جراحی دهان و تشخیص های دهانی را آموزش می بینند. دانش آموزان دندانپزشکی معمولا دوره هایی را در آمار و ارقام، همچنین در مورد ارتباط با بیماران یاد می گیرند. آموزش مداوم در آزمایشگاه ها یا مراکز بهداشتی در سراسر دوره های دندانپزشکی انجام می شود. برخی از محبوب ترین تخصص ها در زمینه دندانپزشکی عبارتند از: دارو خوراکی، پریودنتولوژی، پروتز دندان، اندودنتیکس، جراحی دهان، پاتولوژی دهان، بهداشت عمومی دندانپزشکی، دندانپزشکی کودکان، دندانپزشکی زیبایی و دندانپزشکی دامپزشکی می باشد که طیف وسیعی از تخصص ها را شامل می شود.

دانشکده دندانپزشکی در دانشگاه ملی سئول به نام Gyeongseong در سال ۱۹۲۲ تاسیس گردید و این آغاز فعالیت دانشکده ندانپزشکی دانشگاه ملی سئول بود. در سال ۱۹۴۶ بیمارستان وابسته به دانشکده دندانپزشکی ملی سئول تاسیس گردید و از آن زمان مسئولین دانشکده و موسسین نقض بسرایی در اتقاء و رشد این دانشکده داشتند تا حدی که این دانشکده در سال ۲۰۰۵ به عنوان بهترین و عالی ترین دانشکده دندانپزشکی شناخته شده است. این دانشگاه در مارچ سال ۲۰۱۴ برنامه کارشناسی/کارشناسی ارشد را در دانشکده دنداپزشکی تاسیس و روی کار آوردند.  در توضیح برنامه کارشناسی/کارشناسی ارشد رشته دندانپزشکی در دانشکده ملی سئول قابل ذکر است که این رشته از ۷ سال تشکیل شده است که شامل سه سال مقطع لیسانس و ۴ سال مقطع فوق لیسانس می باشد و فارغ التحصیلان دبیرستان در کره و کشورهای دیگر و کسانی که معادل فارغ التحصیلان دبیرستان هستند می توانند برای این برنامه درخواست دهند. دانش آموزانی که برای دوره کارشناسی برنامه درسی ۳ ساله را تکمیل می کنند، می توانند پس از گذراندن ارزیابی مدارک تحصیلی و نمرات آنها برای فارغ التحصیلی وارد مدرسه فارغ التحصیل دندانپزشکی شوند. آنها این امکان را دارند که ۴ سال از برنامه درسی دندانپزشکی را شروع کنند.

متقاضیان بایستی این نکته را در نظر داشته باشند که برای موفقیت در رشته دندانپزشکی در کره جنوبی بایستی بسیار تلاش کرده و سطح علمی خود را بالا همچنین دانشجویان بایستی از سطح زبان بالایی برخوردار باشند البته اکثر دانشگاه ها در کره جنوبی اگر سطح زبان در حد لازم بالا نباشد کلاس های زبان انگلیسی برای متقاضیان بر قرار می کنند که سطح زبان آنها بالا رود و سپس وارد مقطع تحصیلی شوند. دانشجویان این راه بایستی در نظر داشته باشند که دانستن زبان کره ای برای دانشجویان بین المللی الزامی است زیرا این دانشجویان برای گذراندن پاره ای از دوره های عملی خود، در بیمارستان هستند و نیاز هست که بتوانند تا حدی با بیماران ارتباط بر قرار کنند لذا نیاز است در کنار دروس تخصصی و علمی زبان کره ای را یاد بگیرند تا بتوانند به موفقیت برسند. دانشجویان بایستی این نکته را در نظر داشته باشند که پس از گذراندن دوره دنداپزشکی در کره جنوبی و فارغ التحصیل شدن بایستی برای اخذ مجوز پزشکی در امتحانی شرکت نمایند و نمره قبولی اخذ نمایند قابل ذکر است برای این امتحان بایستی دانشجویان زبان کره ای را حتما بدانند در غیر این صورت در امتحان قبول نخواهند شد لذا با در نظر گرفتن این مورد تحصیل در رشته پزشکی و دنداپزشکی در کره جنوبی بسیار مشکل می باشد.

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در کره جنوبی با توجه به دانشگاه و شهر انتخابی دانشحویان متفاوت می باشد اما به صورت میانگین می توان گفت هزینه تحصیل در این رشته در حدود  ۶۰۰۰ تا ۸۰۰۰ دلار آمریکا می باشد و هزینه زندگی و خوابگاه برای دانشجویان البته بسته به سطح زندگی آنها در حدود حداقل بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ دلار می باشد، مانند اکثر کشورهای دنیا دانشجویان در هفته در حدود ۲۰ ساعت اجازه کار دارند علاوه بر این دولت برای دانشجویانی که شرایط خاص دارند مانند معدل بالا، سطح زبان خوب و… بورس های تحصیلی در نظر گرفته اسن که بین ۱۵ تا ۵۰ درصد هزینه تحصیل را پوشش می دهد و دانشجویانی که از سطح علمی بالایی برخوردار هستند می توانند از آن استفاده نمایند. یکی از منفعت های تحصیل در کره جنوبی سطح بالا و کیفیت تدریس اساتید، اعتبار بالای مدرک تحصیلی این کشور در سطح بین المل، فرهنگ و رفاه اجتماعی بین همه شهروندان و دانشجویان است و اینکه در مقایسه با کشورهای پیشرفته از نظر هزینه  برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند مقرون به صرفه می باشد و از آنجایی که دانشگاه ملی سئول یکی از بهترین دانشگاه های دنیا از نظر سطح علمی می باشد هر ساله بسیاری از اشخاص از سراسر دنیا تمایل دارند در آن دانشگاه ادامه تحصیل دهند.

در این مقاله سعی بر این گردید تمامی اطلاعات مهاجرتی مورد نیاز برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کره جنوبی در اختیار متقاضیان این راه قرار گیرد لذا با این تفاسیر چنانچه دانش آموزان تمایل دارند برای ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی به کره جنوبی مهاجرت نمایند و برای اخذ پذیرش تحصیلی و اطلاعات مهاجرتی مرتبط با هدفشان نیازمند به مشاوره دقیق دارند باید اطلاعات دقیق را کسب نمایید

در این مقاله سعی شد نکات کلی ای در باب مهاجرت به کره جنوبی از جمله مهاجرت تحصیلی به کره جنوبی و تحصیل دندانپزشکی در کره جنوبی و در صورت کلی شرایط تحصیل در کره جنوبی ارائه گردد. در صورت نیاز به مشاوره با دفاتر وین موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نمایید و از امکان مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید.