تحصیل دندانپزشکی در قبرس

تحصیل دندانپزشکی در قبرس را در این مقاله برای شما بزرگواران بررسی خواهیم نمود ، اگر علاقمند به مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل در قبرس خصوصآ تحصیل دندانپزشکی در قبرس هستید، مقاله حاضر را مطالعه فرمایید. و همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل نمایید.

audio تحصیل دندانپزشکی در قبرس

کشور قبرس با دانشگاههای بین المللی معتبر در رنکینگ جهانی، سیستم آموزشی پیشرفته، تحصیل به زبان انگلیسی، امنیت بالا، تنوع فرهنگی زیاد،  و شهریه مناسب تحصیل یکی از مقاصد تحصیل دانشجویان بین المللی می باشد. این کشور در جنوب کشور ترکیه قرار دارد و به دو بخش قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقسیم شده است.  بخش شمالی ان از لحاظ سیاسی تحت کنترل کشور ترکیه می باشد و کمتر توسعه پیدا کرده است اما بخش جنوبی که به قبرس اروپایی معروف است از سال 2004 و با پیوستن به اتحادیه اروپا ، توسعه زیادی پیدا کرده است . قبرس سومین جزیره بزرگ در مدیترانه می باشد.

شهریه تحصیل در قبرس                    

شهریه های تحصیل در قبرس بسته به رشته  و دانشگاه متفاوت بوده و در رشته دندانپزشکی  بین  10000 تا 15000 دلار در سال می باشد. هزینه های زندگی نیز برای فرد دانشجو در ماه شامل اجاره خوابگاه یا محل زندگی،  خوراک، ایاب و ذهاب و  غیره  بین 400 الی 500 دلار می باشد لذا تحصیل در رشته دندانپزشکی در قبرس حداقل در سال حدود 20000 دلار هزینه در برخواهد داشت بنابراین با در نظر گرفتن مدت زمان تحصیل دندانپزشکی که حداقل 5 سال می باشد، تحصیل دندانپزشکی در قبرس هزینه بر می باشد. متاسفانه دانشگاههای قبرس به رشته های پزشکی و دندانپزشکی بورس تحصیلی اعطا نمی کنند بنابراین تامین هزینه های تحصیل یکی از دغدغه های دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی است.

 

دانشگاههای دندانپزشکی در قبرس

در ذیل به اسامی برخی از دانشگاههای معروف در قبرس که رشته دندانپزشکی را ارائه می کنند اشاره می شود:

دانشگاه قبرس University of Cyprus
دانشگاه اروپایی قبرس European University Cyprus
دانشگاه شرق نزدیک Near East University
دانشگاه بین المللی قبرس Cyprus International University
دانشگاه نیکوزیا University of Nicosia
دانشگاه  اروپایی لفکه European University of Lefke

 

 

 

شرایط تحصیل دندانپزشکی در قبرس

رشته دندانپزشکی در قبرس در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود. برای ورود به رشته دندانپزشکی، دانشجو می باید حداقل مدرک زبان انگلیسی ایلتس آکادمیک در سطح حداقل نمره 6  را داشته باشد. ضمن اینکه برخی از کالج های کشور قبرس، معمولا  دوره های آمادگی برای ورود به رشته های پزشکی و دندانپزشکی را در قالب دوره های پیش پزشکی یا  پری مدیکال Premedical ارائه می نمایند. افرادیکه در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل می شوند می توانند به عنوان پرسنل بهداشت در حوزه دهان و دندان در بیمارستانها یا مراکز درمانی فعالیت نمایند. با تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دندانپزشکی امکان طبابت توسط فرد وجود دارد. جهت برخی از تخصص ها از جمله ارتدونسی و جراحی های خاص نیاز به گذراندن دوره های تخصصی است که پس از ان PHD  یا دکتری حرفه ای به فرد اعطا می شود.

 

مدارک لازم برای تحصیل در رشته دندانپزشکی قبرس

مدارکی که برای ثبت نام تحصیلی و  پذیرش در دانشگاه مورد نیاز است شامل :

 • تکمیل فرم درخواست تحصیلی Application Form
 • کپی پاسپورت که دارای اعتبار لازم باشد ( حداقل 6 ماه از اعتبار آن باقیمانده باشد)
 • کپی شناسنامه همراه با ترجمه رسمی آن
 • ارائه مدرک دیپلم کامل 12 ساله (دیپلم و پیش دانشگاهی) همراه با ریز نمرات و ترجمه رسمی آنها
 • ارائه آخرین مدارک تحصیلی قابل قبول همراه با ریز نمرات و ترجمه رسمی آنها که ممهور به مهر دادگستری و وزارت امور خارجه باشد و به تایید سفارت رسیده باشد
 • عکس رنگی متقاضی در اندازه گذرنامه با پس زمینه سفید
 • انگیزه نامه
 • کپی پاسپورت
 • ارائه مدرک زبان IELTS آکادمیک در حد نمره 6  برای مقطع لیسانس و 6.5 برای فوق لیسانس. لازم به ذکر است در صورتیکه سطح زبان دانشجویان پایین تر از حداقل لازم باشد می بایست دوره زبان را در دانشگاه طی نمایند

 

هزینه تحصیل دندانپزشکی در قبرس

شهریه تحصیل در دانشگاههای قبرس غیر از رشته های پزشکی و دندانپزشکی که فاقد کمک هزینه تحصیلی می باشد، باتوجه به تخفیف در شهریه نسبتا مناسب است. شهریه سالیانه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی به شرح ذیل میباشد:

مقطع تحصیلی کارشناسی : از 4000 دلار تا 8000 دلار

مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد : از 4000 دلار قبرس تا 8000 دلار

رشته های تحصیلی دکتری : از 6000 دلار قبرس تا 10000 دلار

رشته های پزشکی و دندانپزشکی  از10000 تا 15000 دلار

معمولا هم اغلب دانشگاههای قبرس (غیر از رشته های پزشکی و دندانپزشکی)  به دانشجویان بین المللی بین  20 تا50 درصد تخفیف در شهریه منظور می نمایند. خوشبختانه اغلب دانشگاههای قبرس تخفیف در شهریه را از بدو تحصیل اعطا می کنند و نیازی به اثبات توانمندی تحصیلی پس از گذراندن واحدهای درسی و دانشجو نمونه شدن  نیست.

 

میانگین هزینه زندگی یک دانشجو در سال در صورت سکونت در خوابگاه برابر 5000 دلار می باشد. این مبلغ شامل هزینه اجاره محل، هزینه های خورد و خوراک و پوشاک، ایاب و ذهاب، اینترنت و هزینه های آب و برق و سایر یوتیلیتی ها می باشد. در صورت اجاره و سکونت در آپارتمان میانگین هزینه های زندگی در حدود  10000 دلار  در سال خواهد بود.

 

ادامه تحصیل دندانپزشکان در قبرس :

برای دندانپزشکان که در ایران مدرک دندانپزشکی خود را اخذ نموده اند، امکان تحصیل تخصص وجود دارد بدین منظور باید از دانشگاه یا استاد راهنما پذیرش دریافت نمایند تا بتوانند وارد دوره تخصص شده و پس از طی دوره ، تخصص خود را دریافت نمایند.

 

همانطور که ذکر گردید تحصیل دندانپزشکی در قبرس علی رغم گران بودن، یکی از روشهای مهاجرت می باشد. والدین با توجه به آینده کاری بسیار مطلوب و درآمد بالای دندانپزشکان در اروپا، برای آینده فرزندانشان جهت تحصیل دندانپزشکی در قبرس سرمایه گذاری می نمایند. این مقاله جهت آشنایی شما عزیزان با شرایط تحصیل دندانپزشکی در قبرس نگارش شده تا شما با آگاهی از هزینه های تحصیل و میزان دریافت کمک هزینه تحصیل ، کشور قبرس را برای تحصیل انتخاب نمایید. امید است مقاله فوق پاسخ برخی از پرسش های شما را در مورد تحصیلی دندانپزشکی در قبرس داده باشد. در نظر داشته باشید که یک مشاوره صحیح و به روز می تواند شما را در مسیر دستیابی به آینده، یاری نماید. در این خصوص پیشنهاد می گردد که قبل از هر اقدام، با مشاورین موسسه MIE وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس گرفته و از روند و جزییات مهاجرت تحصیلی و شرایط پذیرش تحصیل در قبرس مشاوره تخصصی دریافت نمایید.

 

 

 

Rating: 5
2 پاسخ
 1. فاطمه گفته:

  باسلام وخسته نباشید حضورآقای دکترملکپورعزیز
  اگربه سوال من جواب دهید خیلی ازشما ممنون میشم چون این سوال شدیدا فکرمنو مشغول کرده .

  آیا کسکیه دردانشکده دندانپزشکی دانشگاه Near Eest قبرس شمالی شهرنیکوزیا ، درس بخونه ، بعدازفارغ التحصیل دراروپا میتواند کارکند یا نه ؟
  یعنی مدرک دندانپزشکی این دانشگاه موردقبول اروپاهست یا نه ؟

  سپاسگزارم

  Rating: 5
  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.