تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

تحصیل دندانپزشکی در فرانسه  و شرایط تحصیل دندانپزشکی در فرانسه 2018 ،هزینه های تحصیل دندانپزشکی در فرانسه 2018،  تحصیل دندانپزشکی در فرانسه شاید آرزوی بسیاری از افراد باشد ، افرادی که به دنبال تحصیلات عالی در خارج از کشور خود هستند ، آیا شما نیز به دنبال تحصیل دندانپزشکی در فرانسه هستید؟ آیا از روال کار تحصیل دندانپزشکی در فرانسه اطلاع کافی ندارید؟ آیا به دنبال شرح کاملی از سیستم مهاجرت به فرانسه و تحصیل دندانپزشکی در فرانسه هستید؟ و تا بحال اطلاعاتی جامع و کامل به زبان فارسی در مورد تحصیل دندانپزشکی در فرانسه پیدا نکرده اید . در این مقاله ما سعی کردیم که با بهره گیری از منابع موثق اطلاعات به روز شده همچون وکیل مهاجرت به فرانسه در مورد تحصیل دندانپزشکی در فرانسه را به دست آورده و به زبان فارسی و با بیان شیوایی که همگان متوجه شوند و قابل درک برای همگان باشد گردآوری نماییم . و در صورت مطالعه ی این مقاله راجع به تحصیل دندانپزشکی در فرانسه تا به انتها و داشتن سوالات بیشتر در ذهنتان میتوانید با ما تماس بگیرید و از ما مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید.

تحصیل دندانپزشکی در فرانسه به دلیل بالا بودن کیفیت آموزشی بالای کشور فرانسه ، و زندگی در کشوری با تمدن قدیمی و تاریخی و پیشینۀ علمی درخشان یکی از اهداف اکثریت افراد بوده و میباشد . لکن باید در راه انتخاب این کشور جهت تحصیل به شرایط مورد نیاز آن نیز دقت کافی داشت تا خدای ناکرده باعث نگردد که انتخاب اشتباهی کرده باشیم و وقت و سرمایه ای را از دست داده و بعد از آن متوجه انتخاب اشتباهمان شویم .

آموزش دندانپزشکی و تحصیل دندانپزشکی در فرانسه در شانزده مدرسۀ دندانپزشکی تعیین شده از طرف دولت ارائه میگردد. هرکدام از این شانزده مدرسه که دوره های دندانپزشکی را ارائه مینمایند جهت پذیرش دانشجو و توسعه و اجرای شرایط خود کاملا آزادند که شرایط پذیرش دانشجویی خاص خود را داشته باشند . اگرچه در بسیاری از موارد کاندیداهای واجد شرایط شان باید حدقل مدرک لیسانس یا همان کارشناسی را ترجیحآ در یکی از زمینه های مرتبط با علوم داشته باشد ، و امتحان پذیرش مدرسه دندانپزشکی ملی را با موفقیت پشت سر گذاشته باشد. تا برای ثبت نام برای تحصیل دندانپزشکی در فرانسه واجد شرایط شناخته شود .

مقررات مربوط به تحصیل دندانپزشکی در فرانسه هر ساله توسط وزارت بهداشت و وزارت آموزش فرانسه تدوین میگردند ، در هر سال برای هر دانشگاه یک تعداد ظرفیت پذیرش معین میگردد که درصدی از آن تعداد را به دانشجویان خارجی اختصاص میدهند و درصد آن را نیز هرسال اعلام مینمایند ، و دوره های تحصیل دندانپزشکی در فرانسه در دانشگاههایی ارائه میشوند که تحت عنوان مراکز بیمارستانی – دانشگاهی CHU میباشند.

دوره های آموزشی تحصیل دندانپزشکی در فرانسه و همچنین باقی رشته های مرتبط به علوم پزشکی در این دانشگاههای درمانی – آموزشی محور در سه مرحله انجام میپذیرد تا به پایان برسد . مرحلۀ اول دوره دوساله است و در پایان سال اول این دوره دانشجو باید امتحانش را با موفقیت پشت سر بگذارد ، این دورۀ مرحله اول با دوره مرحله اول رشته های دیگر علوم پزشکی یکسان است ، این امتحان که همان کنکور ورودی است برای  رشته های دندانپزشکی و پزشکی و داروسازی هماهنگ و یکسان میباشد. در این دوره اولیه دوساله درسهای علوم پایه و درسهای فیزیک ، شیمی ، زیست شناسی تدریس میگردند و پس از آن به بحث های آناتومی ، فیزیولوژی ، بهداشت دهان و دندان ، رادیولوژی ، طب پیشیگیری ، بیهوشی و دروس مرتبط با شاخه ی دندانپزشکی میپردازند.

کل دورۀ تحصیل دندانپزشکی در فرانسه به طور نرمال شش سال به طول می انجامد ، که مرحله اول گفته شد که دو ساله است که بهد از انتهای سال اول باید کنکور ورودی بدهند ، پس از دو سال نیز مرحلۀ دوم آغاز میگردد که سه ساله میباشد  ، و مرحله سوم که مرحلۀ آخر است یکساله بوده و مربوط به شاخه تخصصی میباشد .

در سال آخر دانشجویان بطور عملی میتوانند با دادن امتحان و اخذ مجوز زیر دست یک دندانپزشک که سوپروایزر وی محسوب میگردد کار کنند و تحت نظر استاد خود به درمان بیماران بپردازند تا با کار در کنار یک دندانپزشک حرفه ای که تایید شده است به مهارت کامل در کار و طبابت دست یابند.

دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل دندانپزشکی در فرانسه چگونه میتوانند به هدف خود یعنی تحصیل دندانپزشکی در فرانسه برسند؟

عملا در سیستم آموزشی فرانسه چیزی به عنوان پذیرش مستقیم در رشته های علوم پزشکی و دندانپزشکی وجود ندارد ، و بدون گذراندن کنکور ورودی رشته دندانپزشکی یا پزشکی با موفقیت نمیتوانید وارد این رشته تحصیلی در دانشگاههای فرانسه شوید.

یک فرد خارجی غیر فرانسوی درصورت تمایل به تحصیل دندانپزشکی در فرانسه با دارا بودن هر سطحی از مدارج دانشگاهی در کشور خود (به جز کسانیکه دکتر متخصص دندانپزشک در کشور خود هستند) میبایست در دورۀ دو سالۀ مرحلۀ اول ورودی رشته دندانپزشکی یا پزشکی شرکت نموده و پس از پایان سال اول کنکور ورودی آن را با موفقیت بگذراند ، و پس از موفقیت در کنکور ورودی میتواند مدارک مرتبط با تحصیلات قبلی خود را ارائه نموده و ممکن است که آن را قبول نموده و مورد ارزشیابی و معادل سازی قرار دهند و بتواند از تحصیلات قبلی و واحدهایی که قبلا در کشور خود یا کشور دیگری گذرانده استفاده نماید. به طور کلی باید توجه داشت که مسئلۀ مهمی که تمامی متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در فرانسه با آن مواجه هستند نیاز به داشتن مدرک زبان فرانسه در سطح بالایی میباشد و تحصیل دندانپزشکی در فرانسه به زبان انگلیسی امکان نداشته و یا باید به دنبال دانشگاههای خصوصی و بسیار گران بود. جهت دندانپزشکان و پزشکان نیز دوره های تخصصی وجود دارد که بهره مندی از آن نیز نیازمند سطح بالایی از زبان فرانسه میباشد .

جهت دریافت مشاوره و اطلاعات در زمینه تحصیل دندانپزشکی در فرانسه و یا در کشورهای دیگر نیز میتوانید با موسسه مشاوره ای MIE همکار موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرموده و از مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین برتر این مجموعه بهره مند گردید.

Rating: 4
24 پاسخ
 1. خیبری گفته:

  سلام
  من دیپلم ریاضیم لیسانس الکترونیک دارم با مدرک b2 زبان فرانسه ایا با این مدارک می تونم پذیرش بگیرم برای دندان پزشکی یا باید حتما تجربی باشم

  پاسخ
  • E GH گفته:

   سلام شرایط شماباید بصورت کاملتری بررسی گردد لطفا یا باما تماس حاصل نمایید یا فرم رایگان واتس اپ را پرکنید تامشاوران ما با شماتماس بگیرند.

   پاسخ
 2. فروزان گفته:

  سلام و خسته نباشید، من دیپلم تجربی دارم و لیسانس ادبیات فرانسه از دانشگاه تهران، میخواستم ببینم آیا امکانش هست که در فرانسه دندانپزشکی بخونم یا نه؟

  پاسخ
  • m.n گفته:

   با عرض سلام دوست عزیز
   باید ابتدا دوره ای 4 ساله در یکی از رشته های مرتبط مانند بیولوژی بخوانید و بعد به تحصیل رشته هایی مانند پزشکی و دندانپزشکی بپردازید.

   پاسخ
 3. مریم رجبی گفته:

  سلام برای قبول شدن در دانشگاه های فرانسه چه رشته پزشکی بهتر است؟ فارغ التحصیل تیزهوشان با معدل 19.81 هستم و خودم داروسازی و دندان پزشکی رو ترجیح میدم آیا انتخاب خوبی است؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 4. M.na گفته:

  با سلام.من دانشجوی دندانپزشکی دانشگاه دولتی شیراز هستم.و فارغ التحصیل از تیزهوشان با معدل ۱۹/۳۷.
  برای apply کردن چقدر داشتن مقاله اثر گذاره؟و بطور کلی از چه طریقی باید اقدام کرد و چه چیزهایی شانس پذیرفته شدن رو بالا میبره؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام باید به زبان فرانسه مسلط باشید این شانس شما را بالاتر میبرد . جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد با کارشناسان و شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 5. ازیتا گفته:

  با سلام
  من 20 سالمه و دیپلم تجربیم رو با معدل 19.5 گرفتم و خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی یا داروسازی با هزینه کم هستم و میخوام بدونم امکان بورسیه برام هست یانه
  ممنون میشم اگر بهترین کشور رو با توجه به شرایطم بهم معرفی کنید

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام بهتر است برای هزینه های کمتر برای روسیه یا ترکیه اقدام نمایید.جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد با کارشناسان و شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 6. مجتبي گفته:

  سلام ميخواستم بدونم چقدر معدل ديپلم براي دندانپزشكي در فرانسه اهميت داره چون معدل ديپلم من١٥/٤١ هست

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 7. طط گفته:

  سلام.19 سال سن دارم.وازضعیت مالی خوبی برخوردارم..معدل دیپلم17 و ایلتس 6.5 دارم.ایا شانسی برای تحصیل دندان پزشکی در فرانسه برای من هست؟

  پاسخ
 8. سینا گفته:

  سلام.19 سال سن دارم.وازضعیت مالی خوبی برخوردارم..معدل دیپلم17 و ایلتس 6.5 دارم.ایا شانسی برای تحصیل دندان پزشکی در فرانسه برای من هست؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب بله میتوانید اقدام نمایید.جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 9. NILO گفته:

  سلام
  متشکرم از توضیحات خوبتون !‌ من دیپلم تجربی دارم و کارشناسی معماری ! آیا امکانش هست که برای پذیرش در رشته دندان پزشکی اقدام کنم ؟؟

  پاسخ
 10. محمح گفته:

  سلام لطفا ازهزینه ها بگین… سالانه چقدره قیمت شهریه دانشگاه؟
  لطفا یه دانشگاه و کشور برای تحصیل دندانپزشکی هزینه شهریه اش مناسبه بم معرفی کنید

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه رایگان می باشد و هزینه ندارد اما هزینه دانشگاه های خصوصی این کشور بسته به نوع دانشگاه متفاوت است. برای بررسی تحصیل دندانپزشکی در کشورهای مختلف پیشنهاد می شود با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 11. مشاور حقوقی گفته:

  از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
  ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
  https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
  ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
  https://goo.gl/YSG82A
  ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

  باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

  پاسخ
 12. Amin گفته:

  با سلام و تشکر از توضیحات خوبتون
  لطفا میشه بفرمایید کنکور سال اول از نظر درجه سختی چگونه است؟ و اینکه تقریبا چند درصد دانشجویان موفق میشوند که آن را پشت سر بگذارند؟ آیا برای دانشجویان غیر فرانسوی شرایط قبولی متفاوتی دارد؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.