تحصیل در سنگاپور و بررسی شرایط آن

 • تحصیل در سنگاپور و شرایط عمومی
 • تحصیل در سنگاپور در مدارس سنگاپور
 • تحصیل در سنگاپور در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در سنگاپور در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در سنگاپور در مقطع دکترا
 • تحصیل در سنگاپور در رشته دندانپزشکی
 • تحصیل در سنگاپور به همراه بورس تحصیلی
 • تحصیل در سنگاپور و هزینه های تحصیل و زندگی در سنگاپور
 • تحصیل در سنگاپور و کار دانشجویی
 • تحصیل در سنگاپور و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در سنگاپور و معرفی دانشگاه های برتر سنگاپور
 • تحصیل در سنگاپور و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور
 • تحصیل در سنگاپور و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در سنگاپور و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
تحصیل در سنگاپور تحصیل دندانپزشکی در سنگاپور

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل در سنگاپور و مقدمه ای بر آن

تحصیل در سنگاپور در تمامی مقاطع تحصیلی و تحصیل دندانپزشکی در سنگاپور، در این نوشتار به صورت تخصصی و علمی به بحث گذاشته شده است. در این مقاله سعی بر این است که به صورت خاص به شرایط تحصیل دندانپزشکی در سنگاپور، در دانشگاه های خصوصی و دولتی بپردازیم. همچنین تحصیل در سایر رشته های تحصیلی بررسی شده است. کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش، با گردآوری این مطالب سعی در انتشار به روزترین اطلاعات در خصوص تحصیل در سنگاپور دارند. شما می توانید جهت کسب اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و به روزترین قوانین و اطلاعات را دریافت نمایید.

تحصیل در سنگاپور و شرایط عمومی

سنگاپور یک کشور جزیره ای کوچک در جنوب شرق آسیا ست که پایتخت آن نیز شهر سنگاپور است. تنها همسایگان این کشور مالزی و اندونزی هستند. کشور سنگاپور در سال های اخیر به یکی از مقاصد ثروتمندان و سرمایه گذاران خارجی تبدیل شده است. سنگاپور جزء کشورهای مدرن و ثروتمند در آسیا می باشد و جزو جاذبه های توریستی قاره آسیا محسوب می گردد. این کشور بعد از سال ها استعمار توسط بریتانیا و ژاپن، در سال ۱۹۶۵ سر انجام اعلام استقلال نمود.

 دانشگاه های سنگاپور با بسیاری از دانشگاه های تراز اول دنیا همکاری می کنند. همین امر سبب گشته که دانشجویان آسیایی خواستار یک تجربه تحصیلی منحصر به فرد و مدرن، این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود در نظر بگیرند. کشور سنگاپور هر ساله پذیرای بیش از 86،000 دانشجوی بین المللی از 120 کشور دنیا می باشد.

تحصیل در سنگاپور تحصیل دندانپزشکی در سنگاپور

تحصیل در سنگاپور در مدارس سنگاپور

با توجه به اینکه زبان تحصیل در مدارس سنگاپور انگلیسی می باشد، دانش آموزانی که تمایل به تحصیل در سنگاپور دارند، برای اخذ پذیرش از مدارس سنگاپور باید حداقل در سطح متوسط با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشند. همچنین برای ورود به مدارس سنگاپور دانش آموزان باید در یک آزمون متمرکز ورودی شرکت کنند. نیازمندی های این آزمون زبان انگلیسی و دانش ریاضی می باشد. امکان تحصیل در سنگاپور در مدارس دولتی و خصوصی وجود دارد. در سنگاپور کودکان با کمتر از 6 سال سن در پیش دبستانی به تحصیل می پردازند. معمولاً دانش آموزان از سن 6 سالگی تا 16 سالگی در مدارس سنگاپور، از دبستان تا پیش دانشگاهی به تحصیل می پردازند. به دانش آموزان توصیه می شود مقطعی را برای ورود به مدارس سنگاپور انتخاب کنند که بیش از دو سال با دانش آموزان اختلاف سنی نداشته باشند.

دانش آموزان برای تحصیل در سنگاپور به ویزای تحصیلی نیاز دارند مگر اینکه به عنوان همراه یا وابسته در سنگاپور حضور داشته باشند. همچنین دانش آموزان در زمان تحصیل خود نیاز به یک قیم یا سرپرست در سنگاپور دارند. قیم می تواند یکی از دو شخص زیر باشد:

 • یک شهروند سنگاپوری یا شخصی با اقامت دائم سنگاپور که حداقل 21 سال سن داشته باشد، یا
 • والدین دانش آموز که در سنگاپور اقامت دارند و یا به کار مشغول هستند.

داشتن قیم برای دانش آموزان در سنگاپور اجباری می باشد. قیم باید با مدرسه در ارتباط باشد و در صورت نیاز قابل دسترس باشد. در صورت تغییر در سرپرستی دانش آموز باید مراتب سریعاً به مدرسه اعلام شود.

تحصیل در سنگاپور در مقطع کارشناسی

تحصیل در سنگاپور در مقطع کارشناسی تقریبا در هر رشته ای امکان پذیر می باشد. با این حال رشته های پرطرف دار در دانشگاه های سنگاپور در مقطع کارشناسی در لیست زیر عنوان شده است.

 • مدیریت امور بازرگانی
 • امور مالی
 • مدیریت، سازمان دهی و رهبری
 • مهندسی محیط

تمامی دانشگاه ها در سنگاپور دارای وبسایت تخصصی هستند و دانشجویان از طریق وبسایت مرتبط به هر دانشگاه برای اخذ پذیرش درخواست آنلاین ارائه می دهند. دانشجویان پس از تصمیم گیری در مورد رشته مورد نظر برای تحصیل در سنگاپور، مدراک مورد نیاز را آماده کرده و برای پذیرش درخواست می دهند. تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد. مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات از الزامات درخواست پذیرش می باشد.

دانشجویان می توانند پیش از ورود به دانشگاه های سنگاپور، در دروه های آمادگی برای لیسانس شرکت کنند. اغلب این دوره ها در قالب پیش نیاز برای رشته های مدیریت بازرگانی، حقوق و پزشکی می باشد. علاوه بر این دانشجویان می توانند جهت کسب آمادگی برای تحصیل در سنگاپور در دوره های زبان انگلیسی شرکت کنند و مهارت های زبان انگلیسی خود را تا سطح مطلوب افزایش دهند.

معمولا دانشگاه های سنگاپور سطحی از دانش زبان انگلیسی را از دانشجویان خود انتظار دارند. برای تحصیل در سنگاپور مدارک زبان آیلتس، تافل و C1 پیشرفته قابل قبول می باشد. تحصیل در سنگاپور در مقطع کارشناسی معمولا دو زبانه می باشد. تحصیل ممکن است به ترکیبی از زبان های انگلیسی و یکی از زبان های مالایی، ماندارین یا تامیل صورت پذیرد.

تحصیل در سنگاپور در مقطع کارشناسی ارشد

علارغم وسعت اندک کشور سنگاپور، رشته های تحصیلی متنوعی در برنامه های تحصیلات تکمیلی دانشگاه های این کشور ارائه می شود. درخواست پذیرش به طور معمول از طریق دفتر آموزش دانشگاه ها انجام می شود، گرچه برخی برنامه ها ممکن است فرم آنلاین خود را داشته باشند. تصمیم گیری در مورد پذیرش اغلب توسط دانشکده مربوطه پس از ارزیابی دقیق تمامی درخواست ها انجام می شود. ارزیابی بر اساس ترکیبی از عوامل مانند مدرک تحصیلی قبلی و سوابق تحصیلی، نمرات آزمون و تجربه کار مرتبط انجام می شود.

اکثر برنامه های کارشناسی ارشد دانشجویان را دو بار در سال، در ماه های اوت و ژانویه پذیرش می کنند، هر دوره مهلت زمانی خاصی برای درخواست دارد. معمولاً تعداد درخواست ها از ظرفیت موجود در دانشگاه ها بیشتر می باشد بنابراین دانشجویان باید شایستگی خود را برای تحصیل در سنگاپور در مقطع کارشناسی ارشد اثبات کنند و ممکن است لازم باشد مدرک GRE یا GMAT ارائه دهند. ارائه مدرک لیسانس اجباری می باشد و کیفیت نمرات در اخذ پذیرش تأثیر گذار می باشد. دانشجویانی که زبان مادری آن ها انگلیسی نیست ملزم به ارائه مدرک زبان آیلتس یا تافل می باشند.

شرایط تحصیل در سنگاپور در مقطع کارشناسی ارشد در جدول زیر نمایش داده شده است.

تعداد دانشگاه ها 7
قدیمی ترین دانشگاه دانشگاه ملی سنگاپور (1905)
دانشجویان بین المللی 53,122
طول دوره 1 تا 2 سال
شهریه سالانه متوسط 25,560 دلار آمریکا
سال تحصیلی آگوست تا جولای

تحصیل در سنگاپور در مقطع دکترا

دانشجویان برای اینکه در مقطع دکترا به تحصیل در سنگاپور بپردازند، باید درخواست پذیرش خود را به دانشگاه مورد نظر ارسال کنند. پس از ارزیابی دقیق تمامی درخواست ها، دانشکده در مورد پذیرش دانشجویان تصمیم گیری می کند. این ارزیابی بر اساس ترکیبی از عوامل مانند سوابق تحصیلی و مدرک تحصیلی، توصیه نامه ها، نمرات آزمون های مورد نیاز و تجربه کار مرتبط انجام می شود. عوامل  دیگر ممکن است شامل پتانسیل موجود برای ارتقای حوزه های علمی و یا حرفه ای در آینده، علاقه پژوهشی استادان دانشگاه و امکانات دانشگاه در زمینه مطالعاتی مورد نظر باشد.

PhD در سنگاپور به طور معمول حدود 4 سال طول می کشد، با حداقل 2 سال و حداکثر 5 سال تحصیل تمام وقت. هر دو گزینه پاره وقت و تمام وقت برای مطالعات دکترا امکان پذیر می باشد. اکثر دانشگاه ها دانشجویان را دو بار در سال، در ماه های اوت و ژانویه پذیرش می کنند.

دانشجویان نیازی به تماس مستقیم با اساتید راهنما یا سوپروایزر ندارند، اما اگر تمایل به تحقیق بر روی موضوعات خاصی وجود دارد، می توانند با اساتید فعال در آن حوزه مکاتبه نمایند.

برای اخذ پذیرش ممکن است از شما مدرک GRE، GMAT یا GATE درخواست شود. علاوه بر این ممکن است نیاز به انجام مصاحبه باشد. مدرک زبان تافل یا آیلتس نیز برای دانشجویان با زبان غیر انگلیسی الزامی می باشد.

تحصیل دکترا در سنگاپور
اخذ ویزای تحصیلی در سنگاپور

تحصیل در سنگاپور در رشته دندانپزشکی

از آنجایی که نظام آموزش و پرورش و همینطور آموزش عالی کشور سنگاپور بسیار تاثیر گرفته از نظام آموزش و پرورش کشور انگلستان است، تحصیل دندان پزشکی در سنگاپور نیز بسیار شبیه به این کشور است. برای ورود به رشته های پزشکی و دندان پزشکی در کشور سنگاپور نیز باید مدارکی شبیه به مدارک مورد نیاز در بریتانیا به دانشگاه ارایه دهید. برای ورود به دانشگاه ملی سنگاپور در رشته ی دندان پزشکی به موارد زیر نیاز است:

تحصیل دندان پزشکی در سنگاپور برای افرادی با در دست داشتن مدرک A-LEVEL:

گفتنی است که دوره A-LEVEL در ایران برگزار نمی شود و برای این منظور شخص باید دو سال در بریتانیا، مالزی یا سنگاپور این دوره را گذرانده باشد. شایان ذکر است این دوره ی ۲ ساله است و جزو معتبرترین مدارک پیش دانشگاهی در کل جهان است.

نتیجه ی کلی دوره ی A-LEVEL شما می بایست بین h1 تا h2، یعنی ممتاز باشد و علاوه بر آن در دروس زیر حتما نمره ی عالی یعنی h2 را کسب کرده باشید.

 • شیمی، زیست شناسی و یا فیزیک و یک نمره ی h2 دیگر در یکی دیگر از دروس
 • کسب نمره مناسب در تحقیقات و مقاله

تحصیل دندان پزشکی در سنگاپور برای افرادی با در دست داشتن مدرک IB Diploma:

دوره IB نیز همانند دوره A-LEVEL در ایران برگزار نمی شود. دوره ی IB Diploma معمولا یک ساله است و تقریبا در تمامی دبیرستان های ایالات متحده امریکا ارایه می شود. گفتنی است که این دوره نیز مانند دوره A-LEVEL در اکثر کشور های انگلیسی زبان و همین طور کشورهایی که زمانی مستعمره بریتانیا بوده اند، برگزار می شود. این مدرک نیز از معتبرترین مدارک پیش دانشگاهی جهان بوده که در کشور هایی مانند انگلستان، کانادا، امریکا، مالزی، بریتانیا مالتا و… ارایه می شود. نمرات مورد نیاز در این دوره به شرح زیر می باشد:

 • باید نمره شیمی عالی داشته باشید.
 • در دروس زیست و یا فیزیک نمره ممتاز کسب کرده باشید.
 • در یکی از دورس دیگر نیز نمره ممتاز کسب کرده باشید.
 • در درس انگلیسی نمره مناسب کسب کرده باشید.

جهت تحصیل دندان پزشکی در سنگاپور با در دست داشتن مدارک پیش دانشگاهی خارجی، همانند دوره های دیگر امتیازات فرد در دروس زیست شیمی فیزیک و زبان انگلیسی باید ممتاز باشد.

اما از آنجا که مدرک پیش دانشگاهی ایران یک مدرک بین المللی نیست شانس ورود به دانشگاه های سنگاپور با در دست داشتن مدارک پیش دانشگاهی ایران خیلی چندان نبوده و از این رو به متقاضیان توصیه می شود برای تحصیل دندان پزشکی در سنگاپور در ابتدا دوره پیش دانشگاهی خود را در این کشور به اتمام برسانند و بعد از آن برای تحصیل دندان پزشکی در سنگاپور اقدام کنند.

هزینه ی تحصیل در دانشگاه ملی سنگاپور در رشته ی دندان پزشکی در حدود سالانه ۴۰ تا ۵۰ هزار دلار است. البته هزینه های تحصیل در دانشگاه های دیگر این کشور و علی الخصوص دانشگاه های خصوصی ارزان تر می باشد. مبلغی حدود ۱۷ تا۳۰ هزار دلار در سال. اما به صورت کلی می توان گفت کشور سنگاپور کشوری گران برای تحصیل است.

اگر منظور از اعتبار مدرک دانشگاه های سنگاپور، اعتبار این مدارک در ایران باشد باید به لیست وزارت بهداشت مراجعه کرد. این لیست معمولا در ابتدای هر سال به وسیله ی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی  اعلام می شود. در این لیست نام دانشگاه های کشور های مختلف جهان که از نظر وزارت بهداشت ایران مورد تایید هستند اعلام می شود. اگر دانشگاهی که شما مدرک خود را از آن اخذ کرده اید در این لیست وجود داشته باشد، مدرک شما در ایران دارای اعتبار است. شما با در دست داشتن این مدرک می توانید مهر نظام پزشکی دریافت کرده و در ایران به کار و یا ادامه تحصیل بپردازید. البته نام دانشگاه شما می باید در سالی که وارد آن دانشگاه شده اید در لیست همان سال وجود داشته باشد. به طور مثال اگر شما امسال وارد یک دانشگاه شوید که در لیست وزارت بهداشت وجود داشته باشد اما سال آینده این دانشگاه از لیست حذف شود، برای شما مشکلی پیش نخواهد آمد و مدرک شما همچنان مورد تایید وزارت بهداشت ایران خواهد بود چرا که سال ورودی شما در این خصوص مهم است. در لیست اخیر دانشگاه های مورد تایید از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در سال ۲۰۱۸ تنها یک دانشگاه از کشور سنگاپور وجود دارد که همان دانشگاه ملی سنگاپور است.

اگر بخواهیم اعتبار مدرک پزشکی اخذ شده در دانشگاه های سنگاپور را در جهان بررسی کنیم باید به رده بندی دانشگاه های جهان مراجعه نماییم. معتبر ترین  رده بندی های جهان توسط  سه موسسه QS، تایمز و شانگهای انجام می گیرد و این موسسات هر ساله لیستی از رده بندی دانشگاه های مختلف جهان را ارایه می کنند. در بخش معرفی دانشگاه ها به این موضوع پرداخته ایم.

تحصیل در سنگاپور به همراه بورس تحصیلی

دانشجویان بین المللی که به تحصیل در سنگاپور می پردازند برای پوشش هزینه های خود می توانند از بورس های تحصیلی استفاده کنند. بورس تحصیلی ممکن است از طرف دانشگاه و یا از طرف مؤسسات خارج از دانشگاه اهدا شود. معمولاً دانشجویان بر اساس عملکرد تحصیلی برای اهدای بورس تحصیلی انتخاب می شود. مبلغ پرداختی غالباً هزینه های شهریه و هزینه های مرتبط با تحصیل در سنگاپور را پوشش می دهد. برخی از بورس های تحصیلی در سنگاپور شامل موارد زیر می باشد.

 • بورس تحصیلی ASEAN: مخصوص دانشجویان ملل آسیای جنوب شرقی می باشد.
 • بورس تحصیلی APEC: مختص تحصیل تمام وقت در رشته MBA
 • بورس تحصیلی NUS: در مقطع دکترا اهدا می شود.
 • کمک هزینه تحصیلی از دانشگاه ها
 • بورس تحصیلی از دانشگاه

دانشجویان می توانند از کمک هزینه های دیگری همچون وام تحصیلی و کار پاره وقت نیز بهره مند گردند. دانشجویان در زمان تحصیل در سنگاپور بدون نیاز به مجوز کار می توانند تا سقف 16 ساعت در هفته به کار بپردازند و در تعطیلات اجازه اشتغال به کار تمام دارند.

در برخی از دانشگاه های سنگاپور و برای رشته هایی خاص، دانشجویانی که از بورس تحصیلی استفاده نمی کنند، می توانند در پرداخت شهریه تخفیف بگیرند. این تخفیف برای دانشجویان بین المللی بسته به رشته تحصیلی می تواند مبلغی بین 4،000 تا 5،000 دلار سنگاپور باشد.

تحصیل در سنگاپور و هزینه های تحصیل و زندگی در سنگاپور

هزینه تحصیل در سنگاپور در دوران پیش از دانشگاه برای دانش آموزان خارجی به صورت ماهیانه در جدول زیر نمایش داده شده است. این هزینه شامل شهریه مدرسه و هزینه های متفرقه می باشد.

هزینه ها در سال 2019

مقطع وضعیت اقامت هزینه ماهیانه (دلار)
دبستان اقامت دائم سنگاپور 193
ملل آسیای جنوب شرقی 453
خارج از ملل آسیای جنوب شرقی 713
دبیرستان اقامت دائم سنگاپور 340
ملل آسیای جنوب شرقی 740
خارج از ملل آسیای جنوب شرقی 1,270
پیش دانشگاهی اقامت دائم سنگاپور 427
ملل آسیای جنوب شرقی 1,007
خارج از ملل آسیای جنوب شرقی 1,627

هزینه ها در سال 2020

مقطع وضعیت اقامت هزینه ماهیانه (دلار)
دبستان اقامت دائم سنگاپور 218
ملل آسیای جنوب شرقی 478
خارج از ملل آسیای جنوب شرقی 763
دبیرستان اقامت دائم سنگاپور 400
ملل آسیای جنوب شرقی 800
خارج از ملل آسیای جنوب شرقی 1,420
پیش دانشگاهی اقامت دائم سنگاپور 487
ملل آسیای جنوب شرقی 1,067
خارج از ملل آسیای جنوب شرقی 1,777

سنگاپور یکی از گران ترین کشورها در دنیا برای تحصیل می باشد. واحد پول این کشور، دلار سنگاپور می باشد. هزینه تحصیل در سنگاپور به دانشگاه و رشته تحصیلی بستگی دارد. به طور متوسط می توان انتظار هزینه ای بین 14،000 دلار تا 50،000 دلار سنگاپور را در سال داشت. تحصیل در رشته MBA می تواند تا 84،000 دلار سنگاپور هزینه داشته باشد. تحصیل در مقطع لیسانس هزینه کمتری نسبت به مقاطع بالاتر دارد. تحصیل در دانشگاه های برتر سنگاپور در مقطع فوق لیسانس مبلغی حدود 35،000 دلار سنگاپور هزینه دارد.

علاوه بر هزینه های تحصیل در سنگاپور، دانشجویان باید هزینه های زندگی خود را نیز پوشش دهند. هزینه زندگی در سنگاپور می تواند حدود 22،000 دلار سنگاپور در سال باشد. از این مبلغ حدود 5،000 دلار آن صرف هزینه های مسکن می شود.

تحصیل در سنگاپور و کار دانشجویی

با توجه به اینکه سنگاپور کشوری گران است، هزینه های زندگی و تحصیل در سنگاپور می تواند مبلغ قابل توجهی باشد. دانشجویان بین المللی می توانند برای پوشش بخشی از هزینه های خود به کار نیمه وقت در سنگاپور بپردازند. دانشجویانی که به صورت تمام وقت به تحصیل در سنگاپور می پردازند می توانند تا 16 ساعت در هفته به کار نیمه وقت بپردازند. هر چند دانشجویان برای کار در سنگاپور نیازی به اخذ مجوز کار از اداره کار و مهاجرت سنگاپور ندارند، اما برای اشتغال نیاز به کسب اجازه از دانشگاه می باشد. در زمان تعطیلات نیز دانشجویان می توانند به صورت تمام وقت به کار بپردازند.

تحصیل در کشور سنگاپور
تحصیل پزشکی در سنگاپور

تحصیل در سنگاپور و بررسی ویزای همراه

متقاضیان از طریق تحصیل در سنگاپور نمی توانند، برای افراد خانواده خود ویزای همراه یا وابسته اخذ نمایند. برای الحاق خانواده فرد باید ویزای کار کشور سنگاپور را داشته باشد. فرد می تواند در استخدام یک کارفرما باشد و یا به صورت خوداشتغال فعالیت کند. در صورتی که فرد هر نوع از ویزاهای کار کشور سنگاپور را داشته باشد می تواند برای همسر قانونی و فرزندان با سن کمتر از 21 سال خود درخواست ویزای همراه یا وابسته نماید.

تحصیل در سنگاپور و معرفی دانشگاه های برتر سنگاپور

در رتبه بندی ای که در سال 2018 توسط مؤسسه QS صورت گرفت، برخی از دانشگاه های سنگاپور نیز حضور داشتند. در جدول زیر رتبه جهانی دانشگاه های سنگاپور نمایش داده شده است و می تواند برای متقاضیان تحصیل در سنگاپور جالب توجه باشد.

دانشگاه رتبه جهانی
دانشگاه فناوری نانیانگ 11
دانشگاه ملی سنگاپور 15
دانشگاه مدیریت سنگاپور 441 – 450

تحصیل در سنگاپور و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور

دانشجویان برای تحصیل در سنگاپور ملزم به اخذ ویزای تحصیلی می باشند. پس از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه مقصد می توان جهت اخذ ویزا اقدام کرد. دانشجویان باید حداقل دو ماه پیش از شروع ترم برای دریافت ویزای دانشجویی درخواست دهند. تنها کالج ها و دانشگاه های خاصی در سنگاپور وجود دارند که اخذ پذیرش از آن ها می تواند منجر به اخذ ویزای تحصیلی گردد. لیست این دانشگاه ها در سایت دولتی سنگاپور موجود می باشد. در خواست ویزای تحصیلی به صورت آنلاین صورت می گیرد. مدت اعتبار این ویزا به اندازه طول دوره تحصیلی می باشد و در صورت ادامه پیدا کردن تحصیل، می توان برای تمدید آن درخواست کرد. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور به شرح زیر می باشد.

 • تکمیل درخواست نامه eform 16
 • گواهی ثبت نام در دانشگاه با جزئیات ورود به دانشگاه
 • اطلاعات گذرنامه
 • اطلاعات تماس در سنگاپور. در بیشتر موارد، دانشجو می تواند آدرس موسسه ای که در آن تحصیل می کند را ارائه دهد.
 • آدرس ایمیل متقاضی
 • دانش آموزانی که والدین آن ها خارجی هستند و در سنگاپور مشغول به کار می باشند یا اقامت دارند، نیاز به ارائه کد شناسایی خارجیان متعلق به والدین خود را دارند؛
 • یک عکس رنگی با اندازه عکس گذرنامه

تحصیل در سنگاپور و موقعیت کار پس از تحصیل

دانشجویان پس از پایان تحصیلات خود می توانند در کشور سنگاپور به کار بپردازند. بسیاری از دانشگاه ها در پایان تحصیلات برای دانشجویان دروه های کارورزی برگزار می کند و دانشجویان می توانند در این دوران به تجربه کار بپردازند. همچنین بسیاری از دانشجویان توسط دانشگاه ها برای کار به شرکت ها و صنایع معرفی می شوند. همچنین این امکان برای فارغ التحصیلان وجود دارد که تا به مدت یک پس از پایان تحصیل در سنگاپور، در این کشور اقامت داشته و به جستجوی کار بپردازند.

تحصیل در سنگاپور و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

تحصیل در سنگاپور به تنهایی منجر به اخذ اقامت و تابعیت نمی گردد. در صورتی که شخص پس از پایان تحصیلات خود در کشور سنگاپور به عنوان یک نیروی کار ماهر مشغول به کار شود و ویزای کار این کشور را اخذ نماید، می تواند برای اخذ اقامت دائم سنگاپور درخواست دهد. برای تحقق این امر متقاضی باید حداقل شش ماه در سنگاپور کار کرده باشد و فیش حقوقی شش ماه اخیر را ارائه دهد.

امکان اخذ اقامت دائم سنگاپور از طریق سرمایه گذاری نیز امکان پذیر می باشد. در این روش شخص باید حداقل مبلغ 2.5 میلیون دلار سنگاپور را صرف سرمایه گذاری در سنگاپور نماید و شرایط تعیین شده را محقق سازد.

برای اخذ پاسپورت و تابعیت سنگاپور، شخص باید حداقل به مدت دو سال اقامت دائم در سنگاپور داشته و بیش از 21 سال سن داشته باشد. همسر و فرزندان زیر 21 سال شخص نیز می توانند پاسپورت سنگاپور را اخذ نمایند.

پس از مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
تحصیل در سنگاپور و سخن پایانی

ابعاد مختلف تحصیل در سنگاپور به بحث و بررسی گذاشته شد. همان گونه که ذکر شد تحصیل در سنگاپور از سنین کم در مدارس تا مدارج عالی همچون دکترا قابل دستیابی می باشد. اما توجه به این نکته ضروری است که هزینه زندگی و تحصیل در سنگاپور بسیار زیاد می باشد و با این میزان هزینه و یا کمتر می توان در دانشگاه ها و کشور های تراز اول اروپا همچون آلمان، اتریش، دانمارک و سوئیس نیز تحصیل نمود. از نکات قابل توجه دیگر این است که تحصیل در سنگاپور منجر به اخذ اقامت دائم این کشور نمی گردد و متقاضیان برای کسب اقامت باید پس از فارغ التحصیلی از طریق کار و یا سرمایه گذاری، اقامت سنگاپور را اخذ نمایند. در انتها خاطر نشان می شود که قبل از هرگونه اقدام برای مهاجرت حتما با مؤسسات حقوقی معتبر تماس گرفته و از تجربه و راهنمایی وکلای مجرب در این زمینه بهره مند شوید تا بهترین شرایط مهاجرت تحصیلی را با توجه به رزومه شما ارایه کنند. در صورت تمایل به مهاجرت به سنگاپور و اخذ مشاوره از مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه مشاوره MIE، با دفتر مرکزی ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل بفرمایید. همچنین می توانید سوالات خود را در رابطه با تحصیل در سنگاپور در بخش دیدگاه ها مطرح نموده تا کارشناسان متخصص پاسخ گوی شما باشند.