تحصیل دندانپزشکی در بلژیک

تحصیل دندانپزشکی در بلژیک 2018 ، شرایط تحصیل دندانپزشکی در بلژیک 2018 و اخذ ویزای تحصیلی بلژیک و شرایط مهاجرت به بلژیک 2018 از جمله مهاجرت تحصیلی به بلژیک را در این مقاله به نگارش درآورده ایم ، ممکن است یکی از اهداف شما تحصیل دندانپزشکی در بلژیک باشد . در این مقاله اطلاعات کاملی در زمینه تحصیل دندانپزشکی در بلژیک و بررسی شرایط دانشگاه های انگلیسی زبان بلژیک و مسائل پیرامون تحصیل در بلژیک مطرح می شود. که در این مقاله به تفصیل مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

تحصیل دندانپزشکى در بلژیک ، نحوه درخواست برای اپلای کردن دانشگاه های دندانپزشکی بلژیک، اقامت دانشجویى در بلژیک و هزینه تحصیل و زندگی در بلژیک و معرفی دانشگاه های معتبر کشور بلژیک برای تحصیل دندانپزشکی در مقاطع مختلف از جمله مواردی است که در این مقاله به تفصیل مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

تحصیل دندانپزشکی در بلژیک

بلژیک که به عنوان قلب اروپا شناخته می شود، مرکز همکاری ها و شبکه های بین المللی است، که نشان دهنده تجربه آموزشی غنی این کشور است. بنا به گزارش بنیاد اتحادیه اروپا در رابطه با شرایط زندگی و کار، بلژیک یکی از کشورهای با بالاترین کیفیت زندگی در اتحادیه اروپا است.

بلژیک در تقاطع اروپا و نزدیک به پایتخت های اصلی مانند پاریس، آمستردام، لندن و برلین واقع شده است. این کشور دارای سه زبان رسمی هلندی، فرانسوی و آلمانی است. زبان انگلیسی نیز به طور گسترده، مخصوصا در بروکسل صحبت می شود.

بروکسل به عنوان مرکز سیاسی اروپا و تجارت جهانی، یک مکان ایده آل برای شرکت در دوره های کارآموزی بین المللی یا ثبت نام در رشته های تحصیلی است. دانشگاه های بروکسل در زمینه بین المللی با تمرکز بر مطالعات اروپایی در موضوعات مختلف فعال هستند. ۲۰ درصد از دانشجویان (۴۰ درصد در مقطع دکترا) در دانشگاه والونیای بروکسل دانشجویان بین المللی هستند.

مزایای دانشجویی

بلژیک یک سیستم مراقبت های بهداشتی عالی ارائه می دهد که شامل دانشجویان می شود.

مقامات بلژیکی درصد زیادی از هزینه تحصیلات عالی را پوشش می دهند.

دانشگاه ها به دانشجویان اجازه می دهند تا رشته تحصیلی خود را تغییر دهند یا در دوره های آموزشی در رشته های دیگر شرکت کنند. این انعطاف پذیری موجب آمادگی بیشتر برای مسیر حرفه ای آنها در آینده است.

 

شرایط عمومی

بسته به دانشگاه محل تحصیل، متقاضیان باید یک مدرک مقطع متوسطه داشته باشند که در والونیای بروکسل یا فلاندرز به عنوان معادل دیپلم تحصیلی لازم برای پذیرش در مقطع کارشناسی باشد. دانشجویان خارجی باید برای تایید مدرک دیپلم خود یک درخواست ارائه دهند.

برای تحصیلی رشته های پزشکی و دندانپزشکی، علوم مهندسی و مدیریت معمولاً علاوه بر ارائه دیپلم دبیرستان، قبولی در امتحان کتبی نیز لازم است. داوطلبان برای تحصیل در رشته هنر معمولا باید در آزمون مهارت های عملی شرکت کنند.

دانشجوی خارجی برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد باید مدرک کارشناسی ارائه دهند. در بعضی موارد، هیئت پذیرش موسسه ممکن است تجربه حرفه ای متقاضیان را در نظر بگیرد.

پذیرش در مقطع دکترا برای دانشجویانی که دارای مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن باشند، امکانپذیر است.

برخی از دانشگاه ها ممکن است علاوه بر اینها شرایط دیگری را برای ثبت نام در نظر بگیرند، بنابراین بهتر است برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر خود از قبل برنامه ریزی کنید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

آمار بین المللی

براساس رتبه بندی موسسه اقتصادی سوئیس، بلژیک بالاترین آمار جهانی شدن را دارد. این برنامه در زمینه ارزیابی دانشجویان بین المللی، نظام آموزشی بلژیک را در جایگاه ۱۹ در جهان قرار می دهد.

زبان آموزشی

سه زبان ملی هلندی، فرانسوی و آلمانی در بلژیک وجود دارد. به طور کلی، زبان آموزش در دانشگاه های بلژیک وابسته به زبان جامعه محلی است که در دانشگاه در آن واقع شده است.

به خصوص موسسات آموزش عالی در منطقه بروکسل، طیف گسترده ای از دوره های آموزش زبان انگلیسی یا دوره های دو زبانه را ارائه می دهند. برخی از رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شود که شامل رشته حقوق، اقتصاد، علوم اجتماعی، علوم سیاسی، مدیریت، هنر، علوم کاربردی، علوم بهداشتی و غیره می شود. برنامه های مبتنی بر تحقیق و پژوهش نیز معمولاً به زبان انگلیسی ارائه می شود. اکثر دانشگاه ها دروس آموزشی را به زبان انتخابی شما ارائه می دهند، و فرصت های عالی برای تحصیل در خارج از کشور در بلژیک فراهم می شود.

اکثر دروس آموزشی در بلژیک به زبان فرانسه آموزش داده می شود. معمولاً ارائه مدرک تسلط به زبان فرانسه برای ثبت نام در رشته های تحصیلی که به زبان فرانسوی ارائه می شود لازم است. در طول تعطیلات دانشگاهی یا در طول سال تحصیلی، موسسات آموزش عالی دوره های آموزش زبان فرانسه برای دانشجویان بین المللی برگزار می کنند. اکثر دانشگاه ها یک مرکز آموزش زبان دارند که دوره های زبان انگلیسی یا فرانسوی را به عنوان یک زبان خارجی ارائه می دهند.

دوره های آمادگی زبان انگلیسی برای تحصیل در بلژیک

مهارت های زبان انگلیسی تحصیلی خود را به منظور رعایت شرط تسلط به زبان انگلیسی در دانشگاه های بلژیک برای ثبت نام دانشجویان بین المللی توسعه دهید. بهتر است یک مرکز آموزش زبان انگلیسی در کشور خود انتخاب کنید و پس از اتمام دوره آموزشی خود و قبولی در آزمون نهایی مدرک مهارت به زبان انگلیسی دریافت کنید.

پذیرش و ثبت نام

هر متقاضی که دارای مدرک تحصیلی دوره متوسطه باشد، می تواند در همه موسسات آموزش عالی بلژیک ثبت نام کند که البته در مورد سه رشته تحصیلی استثناء وجود دارد: در رشته های پزشکی، هنر و علوم مهندسی. دانشجویانی که مایل به تحصیل در رشته پزشکی یا دندانپزشکی هستند، باید در آزمون ورودی که توسط دولت بلژیک برگزار می شود، شرکت کنند. دانشجویان هنر باید در آزمون عملی دانشگاه ها شرکت کنند که هر دانشگاه آزمون مختص خود را برگزار کنند. برای ورود به دانشکده های فنی و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد علوم در جامعه فرانسوی زبان نیاز به شرکت در آزمون ورودی نیست.

هزینه ها

دانشجویان بین المللی در بلژیک باید هزینه ثبت نام را هر سال پرداخت کنند. هزینه آموزش عالی برای دانشجویان بلژیکی و دانشجویان اتحادیه اروپا، به میزان زیادی توسط مقامات دولتی تامین می شود. مقدار هزینه ثبت نام بسته به نوع آموزش عالی و رشته تحصیلی متفاوت است. هزینه ثبت نام برای دانشجویان بلژیکی و اروپایی حدود ۸۰۰  یورو برای یک سال می باشد.

دانشجویان خارجی از کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا باید هزینه های ثبت نام بیشتری که مبلغ آن متناسب با نوع تحصیل آنها متفاوت است، پرداخت کنند.

هزینه های زندگی دانشجویی بستگی به نوع رشته تحصیلی، نوع اقامت و شیوه زندگی دارد. باید گفت که دانشجویان حداقل ۷۰۰ یورو در ماه بدون در نظر گرفتن هزینه ثبت نام نیاز دارند. حداقل قیمت محل اقامت بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو در هر ماه برآورد می شود.

ویزا

دانشجویان اتحادیه اروپا به ویزای بلژیکی برای تحصیل در بلژیک نیازی ندارند، اما باید کارت شناسایی ملی خود را همراه داشته باشند.

دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا باید یک درخواست ویزای دانشجویی به نمایندگی دیپلماتیک یا کنسولگری بلژیک در کشور خود ارائه دهند.

ظرف هشت روز پس از ورود به بلژیک، دانشجویان (از جمله دانشجویانی که از اتحادیه اروپا هستند) باید در شهرداری محل اقامت خود در بلژیک ثبت نام کنند.

بنابراین شرایط تحصیل دندانپزشکی در بلژیک، راه ها و مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی دندانپزشکى بلژیک ، نحوه درخواست برای اپلای کردن دانشگاه های دندانپزشکی بلژیک، اقامت دانشجویى در بلژیک و هزینه تحصیل و زندگی در بلژیک و معرفی دانشگاه های پزشکی بلژیک برای تحصیل دندانپزشکی به تفصیل مورد بررسی قرار دهیم بنابراین شما می توانید به طیف گسترده ای از دانشگاه هاى  دندانپزشکی بلژیک و سایر کشورهای اروپایی که در این سایت آمده است دسترسی داشته باشید. ما همچنین فرصت تحصیل در دانشگاهای دندانپزشکی انگلستان، کانادا ، چک، مجارستان، آلمان ،استرالیا و اکثر کشورهای اروپایى را فراهم کرده ایم. این یعنی اینکه شما می توانید موسسه حقوقی ملک پور را که بیشترین تناسب را با نیازها و آرمان های شما دارد را انتخاب کنید.انتخاب دانشگاه و کالج تصمیم گیری های بزرگی هستند. کارشناسان و وکلا متخصص ما برای کمک به شما در انتخاب درست اهداف تحصیلی خودتان، مشاوره تخصصی می دهند. آنها همچنین شما را در درخواست های ورود به دانشگاه های برتر دنیا و طرح های پژوهشی حمایت می کنند.موسسه حقوقی ملک پور با سابقۀ درخشان و قابل توجه به کمک موفقیت شما میاید.سابقه ما در کمک به پیشرفت دانشجویان بین المللی برای تحصیل در بهترین دانشگاههاى پزشکی اروپا و سایر کشورهای مطرح  ثابت شده است. در طول ۱۲ سال گذشته، دانشجویان مادر بیش از ۵۰۰ دانشگاه از سراسر دنیا راه یافته اند. موسسه حقوقی ملک پور به شما کمک میکند برای زندگی و مطالعه در خارج از کشور آماده شوید، با اعتماد به نفس تحصیلات خود را شروع کنید و مطمئن شوید که آینده موفقی در پیش رو دارید.

در این مقاله سعی شد نکات کلی ای در باب تحصیل دندانپزشکی در بلژیک ارائه گردد. در صورت نیاز به مشاوره با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط مهاجرت به بلژیک از جمله مهاجرت تحصیلی به بلژیک و شرایط تحصیل در بلژیک و شرایط اخذ اقامت بلژیک مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید .