ژاپن

در ژاپن چند نوع دانشگاه وجود دارد؟  چه دانشگاه ها برای تحصیل درژاپن دایر هستند؟  چه دوره های تحصیلی دانشگاهی در ژاپن هستند؟ آیا دوره های زبان هم در دانشگاه های ژاپن وجود دارد؟  مقاطع دانشگاهی در ژاپن به چه صورت  هستند؟  آیا امکان استفاده از بورسیه های  تحصیلی در ژاپن برای دانشجویان است؟آیا امکان کار برای دانشجویان در ژاپن وجود دارد؟  مدارک مورد نیاز برای تحصیل در ژاپن ، شامل چه مدارکی می شود؟

در این مقاله شما از مختصر اطلاعاتی درباره تحصیل درژاپن  مطلع می شوید و شما عزیزان می توانید با  تماس رایگان با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور در ۱۲ شعبه دنیا در تماس باشید و از مشاوره رایگان راجع به تحصیل درژاپن  مطلع شوید تا بتوانید بهترین گزینه را برای تحصیل انتخاب کنید.

 

ژاپن                                                                            

ژاپن یکی ازکشورهای بسیار تکنولوژیک جهان می باشد که همواره متقاضیان زیادی برای تحصیل در ان وجود دارد و  همانطور که میدانید ژاپن یکی از مرفه ترین کشورهای دنیا و مهد تکنولوژی می باشد به صورتی که بسیاری از رشته های مانند کامپیوتر ” مکانیک ” الکترونیک “برق “در این کشور به صورت کاملا سریع، از دیگر کشورهای هان جهان  پیشی گرفته است و فعالیت های بسیار زیادی دارد و به همین جهت شرکت های تکنولوژیکی  بسیاری در این کشور موجود می باشد و مطمئنن شرایط کاری در انها بسیار عالی است. در این مقاله ما سعی خواهیم کرد جزئیات تحصیل در ژاپن را برای شما عزیزان شرح دهیم.در ژاپن نیز همانند دیگرکشورها ی دنیا تحصیلات از سن ۶ سالگی اغاز میشود و کودکان در این سن وارد دوره ابتدایی شده و تحصیلات ابتدایی خود را میگذرانند به طور کلی با گذراندن ۹ سال میتوانند تحصیلات ابتدایی و سال اول دبیرستان را فرا گیرند و سپس وارد دبیرستانها شوند که با سه سال دوره دبیرستان و در نهایت با ۱۲ سال میتوانند مجوز ورود به دانشگاه ها را دریافت کنند.

 

j1 300x75 تحصیل در ژاپن

در ژاپن چند نوع دانشگاه وجود دارد؟                                       

همانطور که میدانید برای تحصیل در هر کشوری و دانشگاهی مراکز اموزشی متفاوتی وجود دارد که ژاپن نیز از این قاعده مستثنی نیست ودانشگاهای متفاوت دولتی و خصوصی را دارد که موسسه حقوقی ملک پور برای شما عزیزان امکان تحصیل  رادر تمام این  دانشگاه ها را مهیامی کند.

انواع دانشگاه ها برای تحصیل درژاپن                                                                                                          

در ژاپن ۳ نوع  دانشگاه وجود دارد که میتوان به دانشگاهای دولتی و دانشگاهای محلی و دانشگاهای خصوصی اشاره کرد دانشگاههای دولتی و محلی زیر  نظر وزارت علوم ژاپن  می باشد ودانشگاههای خصوصی به صورت مستقل اقدام می کنند ولی  بخشی از هزینه های خود را از دولت دریافت میکنند. اگر از لحاظ اماری بخواهیم  بررسی کنیم ۱۸% دانشگاه های ژاپن دانشگاه دولتی ۹% دانشگاههای محلی و ۷۳% دانشگاه های خصوصی هستند.

j2 300x118 تحصیل در ژاپن

دوره های تحصیلی دانشگاهی در ژاپن                                                                                                

 در ژاپن دوره تحصیلی کاردانی وجود دارد که به معنای تحصیل ۲ ساله بعد از دبیرستان می باشدکه شامل ۶۲ واحد تحصیلی می باشد.

دوره بعد دوره لیسانس می باشد که شامل  چهار سال تحصیل در دانشگاه  می باشد که شامل ۱۲۴ واحد است .امکان ورود به دوره لیسانس بعد از اتمام دوره کاردانی نیزوجود دارد.

دوره بعدی دوره  فوق لیسانس می باشد که شامل ۲ سال تحصیل می باشد که برای تحصیل دران باید مدرک لیسانس دانشجو در دست باشد و موفق به پاس کردن امتحان ورودی باشد .این دوره شامل ۳۰ واحد است در دوره فوق لیسانس بعد از اتمام امتحانات دانشگاهی دانشجو موظف است تا  تز تحقیقیاتی خود را با موفقیت به پایان برساند و موفق به دریافت مدرک فوق لیسانس نایل شود.

دوره Phdدر ژاپن ۳ ساله است که  مشروط به داشتن مدرک فوق لیسانس می باشد و برای ورود به این  دوره دانشجو باید بتواند از تز فوق لیسانس خود که ازمونی  برای ان  برگزار میشود دفاع کند این دوره شامل ۳۰ واحد می باشد که در نهایت پس از دفاع از پایان نامه دانشجو میتوانند مدرک  دکترا خود  را بگیرد.

  تحصیل  زبان در دانشگاههای ژاپن                                                                                                                

در دانشگاههای ژاپن دوره های تحصیلی هم به زبان انگلیسی ارائه  میشود وهم به زبان ژاپنی اما همانطور که میدانید همانند تمام   کشورهای دیگر در مقطع انگلیسی زبان محلی نسبت به  انگلیسی رایجتر می باشد و به همین دلیل تحصیل به زبان ژاپنی در این مقطع  رایج تر می باشد. موسسه حقوقی ملک پور می تواند برای شما عزیزان در این مقطع امکان  مهاجرت تحصیلی را فراهم اورد.

مقاطع دانشگاهی

درمقاطع  ارشد و دکتری تفاوتی بین زبان اموزشی نمی باشد و  دوره های ارائه شده به زبان انگلیسی می باشد و دانشجو میتواند هر رشته ایی که میخواهد به زیان انگلیسی مطالعه وبه زبان انگلیسی  دران درس بخواند البته همانطور که می دانید رشته های پزشکی از این بحث مستثنی می باشد زیرا به دلیل ارتباطاتی که نیاز است تا با مریض داشته باشد امکان تحصیل بیشتر  در زبان ژاپنی وجود دارد .  توجه به این نکته در مورد ژاپن  مهم است که دانشجو پس از اخذ پذیرش رسمی طبق قوانین اموزشی انجا باید یک دوره فشرده ۶ ماهه اموزش زبان ژاپنی بخواند ولی میتواند طبق نظر استاد و با موافقت استاد خود از این دوره چشم پوشی کرده و زبان ژاپنی را نخوانده ومستقیما وارد دوره تحصیلی خود شود.    لازم به ذکر است  اغلب دانشجویان خارجی برای تحصیل به زبان انگلیسی در ژاپن اقدام میکنند .اموزش زبان ژاپنی در حد اکادمیک میتوان گفت کمی سختر از زبان انگلیسی می باشد. به جز در رشته ها یی مثل رشته علوم انسانی و پزشکی که زبان ژاپنی جز لاینفک ان است در دوره های دیگر و رشته های دیگر زبان انگلیسی خیلی رایج می باشد .برای افرادی که دردوره کارشناسی تحصیل میکنند کلاسها و امتحانات  اکثرا به زبان ژاپنی برگزار میشود وبنابراین خواندن و نوشتن و تسلط براین زبان مورد نیاز است  .

موسسه حقوقی ملک پور می تواند شما عزیزان  را در راستای رسیدن به اهداف و آرزوهای خود در کشور ژاپن و تحصیل  در ژاپن  به صورت کامل حمایت کند و این موسسه امکان اعزام دانشجو را به ژاپن را نیز دارد.

بورسیه های  تحصیلی در ژاپن                                                                                                        

 j3 تحصیل در ژاپن                                            

در کشور ژاپن به دلیل موقعیتی که  کشور ژاپن دارد و موقعیت بسیارارتباط قوی که با صنعت دارد امکان بورسیه های زیادی برای دانشجویان وجود دارد و علاوه خود سفارت نیز بورسیه های زیادی رابرای  دانشجویان خارجی فراهم  می آورد به دلیل هزینه های بالایی که در این کشور وجود دارد  بیشتر افرادی که اقدام می کنند نیازمند بورسیه  بوده و بورسیه را نیز می توانند از طریق مختلف مثل وزارت فرهنگ یا وزارت بهداشت و علوم ژاپن و انواع بورسیه ها ی دیگر  مانند بورسیه شهرداری های کشور ژاپن و کارخانه جات صنعتی و شرکت های خصوصی و سازمان خیریه و … دانشجویان میتوانند بورسیه های تحصیلی دریافت کنند . بنابراین زمانی که یک دانشجویی برای مقطع ارشد و یا دکتری وارد ژاپن شد به احتمال بسیار زیادی میتواند بورسیه ایی را دریافت کند . توصیه ما این است که اگر عزم جدی  برای رفتن به ژاپن دارید و ازپس هزینه های ابتدای ان بر میاید می توانید به این گزینه اقدام کنید زیرا با توجه به شرایط ژاپن به احتمال زیادی حداقل بعد از یک ترم  می توانید بورس تحصیلی خود را دریافت کنید.

موسسه حقوقی ملک پور نیز می تواند شما را در رسیدن به این اهداف و در این مسیر کمک کند .هزینه های تحصیل در ژاپن با توجه به اینکه شما در دانشگاه  دولتی باشید یا خصوصی یادر شهرهای متفاوتی باشید متغیر اند. برای مثال هزینه های زندگی و هزینه تحصیل در دانشگاه دولتی بسیار کمتر از دانشگاه خصوصی می باشد و همچنین هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مانند توکیو بسیار بیشتر از شهرهای کوچک می باشد. شهریه دانشگاه های دولتی در ژاپن در مقطع فوق لیسانس و دکتری معادل ۵۰۰ هزار ین در سال می باشد .البته در زمان ثبت نام دراین دانشگاه ها شما چیزی به میزان   ۳۰۰ هزار ین به عنوان هزینه ثبت نام اولیه  را پرداخت کنید . هزینه زندگی در این کشور به این صورت می باشد که اگر شما بخواهید  یک زندگی کاملا دانشجویی داشته باشید برای یک فرد مجرد به میزان ۸۰ هزار ین در ماه شامل خرج کرایه منزل مسکونی و هزینه های جاری و خوراک و پوشاک و رفت و امد خواهد بود . برای دانشجویان متاهل این هزینه ۲ برابر می باشد .

امکان کار در ژاپن برای دانشجویان                                                                                                                           

دانشجویان می توانند در هر روز به میزان ۴ ساعت مشغول به کار شوند و این میزان در روزهای تعطیل هفته به ۸ ساعت هم میتواند برسد و هزینه ۱ ساعت کار کاملا بدون تخصص در کشور ژاپن برای مثال کار در فروشگاهها به میزان ۶۰۰ الی ۸۰۰ ین در ساعت می باشد..با توجه به هزینه های زندگی و هزینه های کار در ژاپن و درامدهای کار در ژاپن برای بسیاری از افراد این سوال می باشد که ایا با این هزینه های انها میتوانند بدون داشتن بورس تحصیلی به کار کردن درژاپن فکر کنند وایا این ایده مناسب و  منطقی می باشد که جواب این است که با توجه به اینکه  هزینه های زیادی در ژاپن می باشد ولی با توجه به  امکانات زیاد و امکانات کار زیاد و حقوق بالایی که در انجا وجود دارد بیشتر دانشجویان نیز هستند که بدون دریافت بورس تحصیلی وارد انجا شده اند و سپس از یک نهاد یا سازمان محلی بورس کوچکی دریافت کرده و در کنار کار هزینه ها ی زندگی خود را فراهم اورد از این رو توصیه ما در موسسه حقوقی ملک پور به شما این باشد که با توجه به شرایط زندگی رویایی در ژاپن یکی از گزینه های جدی برای شما برای  ادامه تحصیل میتواند کشور ژاپن باشد.

بورسیه های تحصیلی در ژاپن

j4 تحصیل در ژاپن

همانطور که خدمت شما عرض کردیم در کشور ژاپن امکان دریافت بورس ها ی متعددو متفاوتی وجود دارد و هزاران نوع  بورس وجود دارد که شما میتوانید انها را دریافت کنید و به راحتی امکان تحصیل خود را بدون مشکلات مالی را فراهم اورید یکی از رایج ترین نوع این  بورس ها برای افراد ایرانی بورس ( مون بوشو    یا مونکاگا بوشو   ) که بورس وزارت  اموزش و پرورش و فرهنگ و تربیت بدنی و علوم تکنولوژی ژاپن می باشد .که همه ساله برای دانشجویان و دانش اموزان خارجی علاقه مند به تحصیل در ژاپن در مقاطع فوق لیسانس و دکتری فراهم می باشد و امکان پذیر می باشد. برای دریافت این نوع بورس شما باید مدارک زیر را به موسسه حقوقی ملک پور برسانید تا ما بتوانیم برای شما عزیزان درخواست این نوع  بورسیه را بکنیم. شما بتوانید از این امکانات بهره برده و امکان تحصیل رایگان و با حقوق خود را درژاپن فراهم اورید.

مدارک لازم برای دریافت  بورسیه     

j5 تحصیل در ژاپن                                                   

-ترجمه اصل اخرین مدرک تحصیل

– ترجمه ریز نمرات اخرین مدرک تحصیلی

-پروپزال علمی و تحقیقاتی شما می باشد که باید در۱ صفحه تا ۶ و۷ صفحه نیز متغیر می تواند باشد و باید تمام اصول پروپزال نویسی در ان  رعایت شود

-پر کن فرمهای مربوط به سفارت که وکلای ما در این مسیر به شما کمک خواهند کرد

– گواهی پزشکی که نشان دهنده این باشد که شما از سلامت کامل  جسمی برخوردار می باشید و دارای بیماری حاد و واگیر نمی باشید

– خلاصه سوابق تحصیلی یا سی وی یا همان رزومه شما که اطلاعاتی مانند مشخصات شخصی شما ” مشخصات تحصیلی ” و افتخارات و سوابق کاری و اطلاعات کاری و علمی شما می باشد .

– مدرک زبان انگلیسی سطح زبان انگلیسی شما

–   مصاحبه در سفارت می باشد. بعد از قبولی مدارک شما در سفارت و رسیدن به مرحله بعد شما به سفارت میروید و در انجا مورد مصاحبه قرار میگیرد

– نهمین عامل موثر شرط معدل می باشد همانند تمامی بورس های متفاوت شرط معدل بسیار مهم می باشد و شما باید حداقل معدل ۱۶ و ۱۷را برای دریافت بورسیه داشته باشید ولی برای تحصیل شرط معدل مهمی مورد تقاضا نیست.

–  شرط دهم امتحان کتبی در سفارت می باشد که شما بعد از اینکه مدارکتان مورد قبول قرار گرفت و شما مصاحبه شدید و برای امتحان کتبی به دانشگاه می روید و امتحانی را به زبان انگلیسی و یا اگر ژاپنی بلد باشید ژاپنی امتحان را برگزار خواهید کرد.

–  شرط یازدهم و شرط اخر پذیرش از ۳ استاد از دانشگاهای ژاپن می باشد که شما باید با انها مصاحبه کنید و مدارکتان را ارسال کنید و به نوعی  اساسی نامه داشته باشید توجه کنید که موسسه ملک پور می تواند شما را در تمامی این مراحل یاری می کند و به شما عزیزان در طی رسیدن به قله های علمی خود در ژاپن و دریافت بورسیه های تحصیل از کشور ژاپن کمک کند. این مقاله مختصر اطلاعاتی  در زمینه تحصیل درژاپن  بیان داشت .شما عزیزان اگر خواهان تحصیل درژاپن  هستید می توانید  با موسسه حقوقی ملک پورتماس حاصل کنید و از اطلاعات کاملتر به همراه جزئیات در رابطه با تحصیل درژاپن  مطلع شوید .مشاوران موسسه حقوقی ملک پور همگام با شما هستند تا شما بتوانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید تا آینده زیباتری را برای خود رقم بزنید .

Rating: 5
42 پاسخ
 1. هانیه گفته:

  با سلام و عرض ادب. من رشتم تجربی هست و امسال کنکور دادم. میخواستم بپرسم تحصیل یا ادامه تحصیل در ژاپن از طریق هر رشته دانشگاهی امکان پذیر است؟ کدام رشته ها شانس بیشتری دارند؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل پزشکی نیازمند گذراندن دور های پیش پزشکی به همراه داشتن مدرک زبان آن کشور حداکثر بعد از گذشت دو ترم از تحصیل پزشکی شما می باشد. مدارک و شرایط دیگری نیز مورد نیاز خواهد بود. شما اطلاعات کامل و دقیق را برای ارزیابی ارائه نکرده اید تا بتوانیم دقیق تر شما را راهنمایی نماییم.

   پاسخ
 2. نیایش گفته:

  سلام و خسته نباشید
  می خواستم بدونم بورسیه ی ژاپن از چه مقطع ای هست و چه رشته هایی؟ من دهم هستم و علوم انسانی می خونم ممنون میشم راهنمایی کنید

  Rating: 5
  پاسخ
  • a.nouri گفته:

   با سلام
   بورسیه های تحصیلی بیشتر در مقطع دکترا ارائه می شود. البته در صورتی که شخص بتواند روزمه ای بسیار قوی ارائه دهد در مقاطع دیگر نیز شانس دریافت کمک هزینه تحصیلی خواهد داشت.

   پاسخ
 3. Narges گفته:

  سلام ببخشید من به کشور ژاپنی علاقه مند هستم و بعد از تموم شدن امتحان های خرداد به پایه 11دهم میروم رشته ام هم کامپیوتره و میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در ژاپن باید برم سفارت ژاپن اونجا زبان رو یادبگیرم تا بتونم بورسیه شم برای لیسانس برم ژاپن و اینکه تا چه حدی باید انگلیسی هم مدرک داشته باشم??

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های کانادا با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. در ضمن می بایست به زبان ژاپنی مسلط باشید و نه انگلیسی و می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 4. Main گفته:

  سلام وقت شما بخیر
  ببخشید میخواستم بدونم که رتبه ی کنکور بالا (کنکور ارشد) و رتبه ی المپیاد(المپیاد دانشجویی) در گرفتن بورسیه ژاپن چقدر موثره؟
  من چند سالی بخاطر درگیرهایی که داشتم معدلم پایینه و دانشگاه غیر انتفاعی بودم اما از لحاظ علمی و کسب رتبه ی بالا مشکلی ندارم ممنون میشم مختصر راهنمایی بفرمایید.

  Rating: 4
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. شما باید رزومه خود را به دانشگاه های کشور ژاپن ارسال کنید تا با بررسی پرونده شما و مقایسه با سایر داوطلبان نظر خود را اعلام کنند.
   توجه داشته باشید که تحصیل در دانشگاه های آلمان و اتریش تقریبا رایگان می باشد و می تواند برای شما گزینه مناسبی باشد.

   پاسخ
 5. محمود گفته:

  با سلام من فوق لیسانس مهندسی عمران با گرایش زلزله هستم از دانشگاه آزاد میخواستم بدونم میتونم برای بورسیه دکترا اقدام کنم؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای تحصیل در مقطع دکترا نیاز به سوپروایزر دارید و باید مستقیما با اساتید دانشگاه ها مکاتبه کنید.

   پاسخ
 6. علی گفته:

  سلام من ۱۸ سالم هستش و وضعیت درسیم نورمال هستش و من چیزی که دوست دارم و ارزو شو هم دارم این هستش که برم به ژاپن رشته من علوم تجربیه و خودم به شخصه توی سیستم عامل کامپیوتر عالیم بشخصه می خواستم بدونم اگه بخوام برم باید همین رشته خودمو ادامه بدم یا وارد یک رشته ای بشم که این کار رو داشته باشه یا اصلا اونا قبولم میکنم از نظر مالی خدارو شکر مشکلی ندارم کمکم کنید با تشکر.

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. به منظور تحصیل در کشور ژاپن دانستن زبان ژاپنی و یا انگلیسی و همچنین شرایط مناسب تحصیلی به همراه سایر شرایط مورد نیاز می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و همچنین اطلاع دقیق از شرایط شما پیشنهاد می شود با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمائید.

   پاسخ
 7. ناشناس گفته:

  سلام
  بورس مون بوشو نیاز به مدرک آیلتس دارد؟
  تا جایی که اطلاع داشتم امتحان زبان انگلیسی میگیرند و مدرک زبان نمیخواهند

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 8. رضا عیدانی گفته:

  با سلام من لیسانس مهندسی نرم افزار دارم و تمایل دارم در مقطع ارشد و دکترا در ژاپن تحصیل کنم . خواستم بدانم که میتوانم بورسیه دانشگاه در ژاپن رو بگیرم ولی معدل من ۱۵ است ؟

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و احترام. دوست عزیز برای دریافت بورسیه باید رزومه شما مورد بررسی قرار گیرد تا شما را بتوان راهنمایی دقیق نمود. جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد می توانید با کارشناسان مجرب دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 9. fatemeh hosini گفته:

  سلام من دانشجوی کارشناسی مهندسی اپتیک و لیزر هستم میخواستم شرایط ادامه تحصیل در ژاپن یا روسیه رو بدونم و اینکه هزینه های زندگی در این دو کشور کدوم مناسب تره

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام
   به طور کلی در هردوی این کشورها به هر دو زبان محلی و انگلیسی می توانید ادامه تحصیل دهید.برای روسیه هزینه ها حدودا سالی ده هزار دلار و برای ژاپن نیز حدود 12 هزار دلار می باشد.

   پاسخ
 10. هديه گفته:

  سلام من 18 سالم هست و دارم براي كنكو. ميخونم, تا الان معدل بالاي 19 داشتم, دارم ايلتس اكادميك و ميگيرم و مدال نقره المپياد ادبي و هم دارم. من بين swiss و Japan و كانادا موندم, اوضاع تحصيلي خيلي خوبي دارم اما متاسفانه اوضاع مالي خيلي رو به راهي و ندارم, مي خواستم بدونم دقيقا كدوم كشور براي من خوبه؟ و اونم چه مقطعي؟!

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید .

   پاسخ
 11. مهسا گفته:

  سلام خسته نباشید
  من لیسانس مهندسی فناوری اطلاعات دارم و الان دانشجوی
  ارشناسی روانشناسی هستم و با لیسانس قبلیم امتحان ارشد روانشناسی شرکت کردم تا لیسانس و فوق لیسانس روانشناسیمو هم زمان بگیرم اگر فوق لیسانسو دانشگاه درجه 1 بخونم چقدر شانس پذیرشم برای دکتری دانشگاه دولتی ژاپن وجود داره؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید .

   پاسخ
 12. مهشید گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید . من 15 سالم هستم در کلاس نهم . رشته ام را تجربی انتخاب کرده ام . میخواستم بدونم من در یک سایت خوندم که میتونیم از 18 سالگی بورسیه بگیریم و در ژلپن تحصیل کنیم . ایا این خبر درست است؟؟؟ یا باید تا مقطع دکترا بخونیم که بتونیم بورسیه بگیریم؟؟؟؟؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید .

   پاسخ
 13. فرهنگ گفته:

  من الان نهمم میخوام بعد از اینکه دیپلمم رو گرفتم سریع ترجمه کنم و بفرست ایا شما میتوانید کارهارو انجام دهید و پذیرش بگیرید در ضمن دارم برای امتحان ایلتس هم تلاش میکنم اگه معدل دیپلم بالای هیفده باشه امکانش هست از کمک هزینه تحصیلی استفاده کرد؟؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید .

   پاسخ
 14. Onfo گفته:

  سلام خسته نباشید
  ۱۵ سال سن دارم رشته ریاضی کلاس دهم
  خواستم بدونم میشه در دبیرستان های ژاپن تا دانشگاه تحصیل کرد

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار پاسخ به سوال شما امری تخصصی بوده و نیاز به مشاوره دارد .
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید .

   پاسخ
 15. Asef گفته:

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی رشته شیمی کاربردی دانشگاه آزاد تبریز هستم
  معدلم بالای 18 هستش سطح زبان انگلیسی خوب هست و یکمی هم ژاپنی بلدم ناگفته نماند که از خانواده با سطح متوسط هستم سوالم اینکه مدرکم مورد قبول دانشگاه های ژاپن قرار میگیره یا نه میتونم برای ژاپن اقامت بگیرم؟

  پاسخ
 16. شیدا طالبی گفته:

  سلام
  بنده دانشجوی رشته حسابداری هستم مقطع لیسانس وتصمیم دارم که بعد از اتمام دوره لیسانس برای گذراندن مقاطع تحصیلی بالاتر در دانشگاه های خارج از کشور پذیرش بگیرم ممنون میشم به طور کامل راهنماییم کنین

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. ادامه تحصیل در رشته حسابداری دارای آزمون ورودی می باشد و در صورت قبولی می توانید وارد این رشته شوید. برای بررسی شرایط در هر یک از کشورها متناسب با رزومه خود پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 17. حدیث گفته:

  سلام من تازه از دانشگاه فرهنگیان رشته علوم تربیتی فارغ التحصیل شدم. معدلم ۱۷/۵ هست. سطح زبان انگلیسی خوبه و جدیدا دارم زبان ژاپنی رو یاد میگیرم. قصد دارم ارشد و دکتری رشته خودم رو در ژاپن بخونم. امکانش هست که بورسیه بشم؟؟
  برای ازمون کتبی و مصاحبه ای که در سفارت و اساتید ژاپنی میگیرند چه منابعی رو باید مطالعه کنم؟؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای دریافت بورس تحصیلی باید رزومه شما (مدرک زبان، معدل و نمرات و ….) مورد بررسی قرار گیرد. در صورت داشتن شرایط لازم می توانید بورس تحصیلی دریافت نمایید. برای بررسی شرایط و رزومه خود و همچنین مدارک لازم پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 18. علی پیشداد گفته:

  سلام ۳۵ سالمه معدل دانشگاهی خوبی ندارم و در دانشگاه آزاد درس خوندم ولی رزومه کاری خوبی دارم در پروژه های عمرانی و زبانمم خوب هستش ؛ میخوام تو مقطع فوق در دانشگاه های ژاپن ادامه تحصیل بدم ، آیا به نظر شما امکانش هست و آیا من میتونم بعد تحصیل کار مرتبط با رشته خودمو اونجا پیدا کنم و اقامت بگیرم ، ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه پیشنهاد می کنیم با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.