تحصیل در پرتغال و بررسی شرایط آن

 • تحصیل در پرتغال و شرایط عمومی آن
 • تحصیل در پرتغال در مدارس پرتغال
 • تحصیل در پرتغال در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در پرتغال در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در پرتغال در مقطع دکتری
 • تحصیل در پرتغال به همراه بورس تحصیلی
 • تحصیل در پرتغال و هزینه های تحصیل و زندگی
 • تحصیل در پرتغال و کار دانشجویی
 • تحصیل در پرتغال و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در پرتغال و معرفی دانشگاه های برتر
 • تحصیل در پرتغال و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی
 • تحصیل در پرتغال و موقعیت کار پس از تحصیل
تحصیل در پرتغال تحصیل در پرتغال

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل در پرتغال و مقدمه ای بر آن

تحصیل در پرتغال و اخذ ویزای تحصیلی پرتغالی از موضوعاتی است که در این مقاله به صورت علمی و تخصصی به آن ها پرداخته شده است. تلاش بر این است که به سوالات متداولی که در خصوص تحصیل در پرتغال مطرح می گردد، پاسخی جامع و کامل داده شود. معمولاً برای متقاضیان تحصیل در پرتغال این سوال مطرح است که چگونه می توان برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های پرتغال اقدام نمود؟ و یا اینکه پس از اخذ پذیرش فرآیند درخواست ویزای تحصیلی پرتغال به چه صورت می باشد؟ در این مقاله که توسط کارشناسان متخصص مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه مشاوره MIE نگاشته شده است، تمامی نکات و جنبه های مهم و اصلی در خصوص تحصیل در پرتغال جمع آوری شده است. با ادامه مقاله همراه شوید و پاسخ سوالات خود را دریابید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با تحصیل در پرتغال

video تحصیل در پرتغال

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با تحصیل در پرتغال

audio تحصیل در پرتغال

تحصیل در پرتغال و شرایط عمومی

اکثر کشورهای اروپای غربی از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار هستند و به تحصیل کنندگان این اجازه داده می شود که بعد از تحصیل بتوانند وارد بازار کار شوند و پس از طی مراحل قانونی بتوانند اقامت دائم و تابعیت خود را به دست آورند. مدارک تحصیلی دانشگاه های پرتغال امروزه از اعتبار خوبی در سطح بین الملل برخوردار است. از آنجا که از دیر باز تحصیلات عالیه در پرتغال مختص افراد خاص و از طبقه نخست بوده است، پرتغال در میان پایین ترین نرخ آموزش قرار داشته است. البته از سال ۱۹۶۰ میلادی درصد بیشتری از مردم توانستند در مقاطع مختلف به تحصیلات خود ادامه دهند و بعد از آن وارد دانشگاه شوند.

از سال ۲۰۰۰ مطابق با کنوانسیون بولونیا جهت افزایش سطح تحصیلات مقرر گردید که دانش آموزان و دانشجویان بین المللی بیشتری برای تحصیل در پرتغال جذب شوند. آموزش عالی در پرتغال به سه دسته دانشگاه های پلی تکنیک، دانشگاه های دولتی و خصوصی تقسیم بندی می شوند. دانشگاه های پلی تکنیک در دوره های عملی در زمینه های مختلفی چون مهندسی، پرستاری و معلمی می باشد. باید خاطر نشان کرد که تحصیل در دانشگاه های پلی تکنیک به دلیل جذب راحت تر به بازار کار از محبوبیت بالایی بر خوردار می باشد.

 لازم به ذکر است که موسسات آموزش دولتی و خصوصی تحت نظر وزارت آموزش پرتغال می باشند. ۱۴ دانشگاه دولتی و یک دانشگاه کاتولیک، همچنین ۱۵ دانشگاه پلی تکنیک در پرتغال وجود دارد.

تحصیل در پرتغال تحصیل در پرتغال

تحصیل در پرتغال در مدارس پرتغال

تحصیل در مدارس پرتغال از سن شش سالگی شروع می شود و دانش آموزان از این سن می توانند وارد دوران دبستان شوند. دانش آموزان هم می توانند در مدارس دولتی و هم در مدارس خصوصی به تحصیلات خود در مقاطع دبستان و دبیرستان ادامه دهند. دانش آموزان بین المللی که قصد ادامه تحصیل در مدارس پرتغال را دارند و سن آن ها زیر ۱۸ سال می باشد باید والدینشان اقامت پرتغال را داشته باشند و یا یک قیم که تابعیت پرتغال را دارد بتواند سرپرستی شان را بر عهده بگیرد. 

تحصیلات در مدارس پرتغال از ابتدایی تا اخذ مدرک دیپلم به سه سطح تقسیم می شود.

 • سطح اول

  دانش آموزان از سنین ۶ الی ۹ ساله می توانند در مدارس تحصیل کنند. تحصیل در این مقطع شامل زبان پرتغالی، زبان انگلیسی، ریاضیات، محیط زیست، ورزش، موسیقی و تربیت دینی (کاتولیک) می شود.

 • سطح دوم

  شامل دانش آموزان از سنین ۱۰ الی ۱۵ سال می باشد که تحصیل در این مقطع شامل ریاضیات، علوم طبیعی، فیزیک، شیمی، جغرافیا و تاریخ، کامپیوتر، اخلاق دینی و زبان انگلیسی و زبان پرتغالی می باشد.

 • سطح سوم

  تحصیل در این مقطع منجر به اخذ دیپلم می گردد. دانش آموزان تا سن ۱۷ سالگی مشغول به تحصیل در این مقطع می باشند. هر سال تحصیلی از اواسط سپتامبر شروع می شود و تا اواسط ژوئن به پایان می رسد.

تحصیل در پرتغال در مقطع کارشناسی

لیسانس در پرتغال شامل ۴ سال تحصیلی می باشد که بسته به نوع رشته دانشجویان باید ۱۸۰ الی ۲۴۰ واحد درسی را پشت سر بگذارند. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در پرتغال را دارند می بایست دارای دیپلم ۱۲ ساله باشند و علاوه بر این باید ابتدا یک دوره پیش دانشگاهی را در پرتغال بگذرانند تا واجد شرایط برای ورود به دانشگاه شوند. برای اشتغال بعد تحصیل تسلط به زبان پرتغالی بسیار مهم است تا دانشجویان پس از فارغ التحصیلی بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند.

تحصیل در پرتغال در مقطع کارشناسی ارشد

طول دوران کارشناسی ارشد در پرتغال دو سال می باشد و دانشجویان باید ۹۰ الی ۱۲۰ واحد درسی را بگذرانند تا بتوان مدرک کارشناسی ارشد را اخذ نمایند. مقطع کارشناسی ارشد هم به زبان انگلیسی هم به زبان پرتغالی برگزار می گردد. دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در پرتغال، بیشتر تمایل دارند به زبان انگلیسی در دانشگاه های بین المللی تحصیل نمایند. متقاضیان می بایست برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد IELTS 6 یا 6.5 را ارائه دهند. البته باید خاطر نشان کرد دانشجویان بین المللی می توانند با پذیرش گرفتن از دانشگاه های پرتغالی زبان و با گذراندن دوره های زبان پرتغالی وارد دانشگاه شوند و به زبان پرتغالی تحصیل نمایند. تحصیل به زبان پرتغالی باعث کاهش هزینه در شهریه های دانشجویان می گردد. دوره های زبان پرتغالی بین ۲۵۰ الی ۴۰۰ یورو می باشد.

تحصیل در پرتغال در مقطع دکترا

دوره دکترا بسته به رشته های تحصیلی بین ۳ الی ۵ سال به طول می انجامد. اخذ مدرک دکتری مستلزم ارائه پایان نامه می باشد. دانشجویان در مقطع دکتری ۳۰ ساعت در هفته اجازه کار خواهند داشت و با میانگین حقوق ۱۵ یورو در ساعت می توانند درآمد داشته باشند.

در کل تحصیل در پرتغال در مقطع کارشناسی به زبان رسمی پرتغال است و در مقطع کارشناسی و دکتری متقاضیان می توانند به زبان انگلیسی تحصیل کنند. بنابراین می توانند بدون مدرک زبان پرتغالی پذیرش بگیرند. تحصیل و اخذ پذیرش و زمان اقدام برای پذیرش در پرتغال سپتامبر و ژانویه می باشد. برای اخذ پذیرش شخص باید با اساتید دانشگاه مکاتبه کند و یک استاد سوپروایزر بیابد.

تحصیل در پرتغال در مقطع دکتری به شما این اجازه را می دهد تا بتوانید با اساتید و کارشناسان مجرب در رشته های تحصیلی خود کاملا تخصصی کار نمایید. به طور معمول تحصیل در مقطع دکتری نیازمند 3 الی 5 سال تحصیل می باشد. تحصیل در پرتغال در مقطع دکتری کاملا رقابتی می باشد، بنابریان متقاضیانی که از شرایط ایده آلی برخوردار باشند می تواند بورس تحصیلی دریافت کنند.

شرایط تحصیل در پرتغال
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال

تحصیل در پرتغال به همراه بورس تحصیلی

بورسیه تحصیلی در پرتغال و کمک هزینه تحصیل در پرتغال به طور مساوی بین دانشجویان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا ارائه می گردد. برای دریافت بورس تحصیلی در پرتغال متقاضیان می بایست واجد شرایط این بورس باشند. عموماً بورسیه تحصیلی در پرتغال به صورت رقابتی می باشد.

انواع بورس تحصیلی در پرتغال به دانشجویان ارائه می گردد که اغلب این بورسیه ها در مقطع کارشناسی ارشد می باشد. دو نمونه از این بورسیه ها شامل موارد زیر می باشد.

 • بورس تحصیلی TEDS

  کمک هزینه تحصیلی سالیانه به دانشجویانی که خانواده آن ها منابع مالی کافی ندارند.

 • بورس تحصیلی برای دانشجویان دکترا FCT

  کمک های مالی در مقطع دکترا در مراحل مختلف با ایجاد پایگاه های تحقیقاتی علمی در سطح بین المللی و برای ایجاد زیرساخت های تحقیقاتی ارتباطات علمی و تعامل نوین با ایجاد کسب و کار جدید اهدا می شود.

تحصیل در پرتغال و هزینه های تحصیل و زندگی در پرتغال

به طور کلی تحصیل در پرتغال در دانشگاه های دولتی ارزان تر از دانشگاه های خصوصی در این کشور می باشد. اما برخی از دانشگاه های خصوصی بر اساس ارزیابی نمرات و شرایط دانش آموزان و دانشجویان تخفیفاتی تا بیش از ۵۰ درصد ارائه می دهند. یکی از مطالبی که حائز اهمیت می باشد این است که اگر شما متقاضیان در دانشگاه های خصوصی قصد تحصیل دارید می بایست هزینه های تحصیل را سالیانه پرداخت کنند.

تحصیل در در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بین ۹۵۰ تا ۱،۲۵۰ یورو در سال می باشد و تحصیل در مقطع دکترا تقریبا حدود ۲،۵۰۰ یورو تا ۳،۰۰۰ یورو در سال می باشد. تحصیل در دانشگاه هایی که رنگ آن ها پایین تر است سالیانه کمتر از ۷۰۰ یورو هزینه دارند.

به طور کل می توان گفت هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی پرتغال از سه هزار یورو تا چهار هزار یورو بسته به مقطع تحصیلی متفاوت می باشد. هزینه ثبت نام برای هر دانشجو بین ۲۵ تا ۳۵ یورو می باشد که دانشجویان باید در زمان ثبت نام این هزینه را پرداخت نمایند.

لیست دانشگاه های برتر پرتغال و هزینه های تحصیل در یک سال
دانشگاه آویوور 5،000 یورو
دانشگاه لیسبون 2،500 یورو
دانشگاه پورتو 3،000 الی 4،500 یورو
دانشگاه کاتولیک پرتغال 700 یورو
موسسه پلی تکنیک 1،000 یورو

برای تحصیل در پرتغال علاوه بر هزینه های دانشگاه، متقاضیان باید هزینه های زندگی در پرتغال را نیز بپردازند. هزینه های زندگی در مناطق مختلف پرتغال متفاوت می باشد. اما به طور میانگین می توان گفت که هزینه های زندگی یک دانشجو بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه می باشد. این میزان هزینه تمام مخارج یک دانشجو مثل مسکن، غذا، حمل و نقل و سایر موارد را پوشش می دهد.

هزینه های اقامت یک دانشجو را در لیست زیر قرار می دهیم.

 • هزینه یک اتاق در ماه برای یک دانشجو بین ۱۶۵ یورو تا ۳۰۰ یورو می باشد.
 • اجاره آپارتمان یک خوابه برای یک دانشجو بین ۳۵۰ تا ۵۰۰ یورو در ماه می باشد.

تحصیل در پرتغال و کار دانشجویی

دانشجویان در مقطع کارشناسی در حین تحصیل می توانند اجازه کار دریافت کنند و به صورت پاره وقت به مدت ۱۰ ساعت در هفته اجازه کار خواهند داشت. طبق تعرفه مشخص دانشجویان که در حین تحصیل اجازه کار دارند در هر ساعت مبلغی معادل ۸ الی ۱۰ یورو درآمد خواهند داشت. موفقیت در یافتن کار ضمن تحصیل و یا بعد از فارغ التحصیلی در هر کشور متفاوت است و بستگی به تسلط فرد به زبان آن کشور دارد. همینطور ویژگی های فردی، تجربه کاری تاثیر بسزایی در ورود به بازار کار خواهد داشت. نکته قابل توجه برای دانشجویان این است که در حین تحصیل کار پاره وقت می تواند بسیار مفید واقع شود و به نوعی سابقه کار تلقی گردد که دانشجویان بعد از تحصیل هر چه راحت تر بتواند وارد بازار کار شوند و کار دائم خود را به دست آورند.

دانشجویان بین المللی این اجازه را دارند و این فرصت به آنان داده می شود که پس از پایان تحصیل به مدت یک سال در پرتغال بمانند و به جستجوی کار بپردازد.

دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد ضمن تحصیل اجازه دارند که در هفته ۲۰ ساعت کار کنند. با میانگین حقوق ساعتی ۱۰ الی ۱۲ یورو قادر خواهند بود بخش اعظمی از هزینه های زندگی خود را تامین نمایند.

دانشجویان در مقطع دکتری، ۳۰ ساعت در هفته اجازه کار خواهند داشت و با میانگین حقوق ۱۵ یورو در ساعت می توانند درآمد داشته باشند.

بورسیه تحصیلی در پرتغال
مهاجرت تحصیلی به پرتغال

تحصیل در پرتغال و بررسی ویزای همراه

افرادی که مشغول به تحصیل در پرتغال می باشند به موجب قانون اجازه همراهی خانواده را خواهند داشت. در قانون بین الملل همراه به همسر و فرزندان زیر 18 سال اتخاذ می گردد. متقاضیان تحصیل پرتغال با پذیرش در دانشگاه های پرتغال امکان در خواست ویزای همراه یا وابسته را برای خانواده خود خواهند داشت. باید خاطر نشان کرد دانشجویان پس از ورود به دانشگاه های پرتغال برای درخواست ویزای همراه باید توانایی تأمین هزینه های زندگی برای خانواده خود را اثبات نمایند و سایر مدارک مورد نیاز را ارائه دهد. در صورتی که شرایط لازم برآورده شده باشد، ویزای همراه برای خانواده صادر خواهد شد.

تحصیل در پرتغال و معرفی دانشگاه های برتر پرتغال

برای بسیاری از متقاضیانی که قصد تحصیل در پرتغال را دارند کیفیت آموزش و همچنین رتبه های دانشگاه حائز اهمیت می باشد. طبق آخرین آمار و رتبه بندی دانشگاه های پرتغال در سطح جهانی و بین الملل، در زیر لیستی از دانشگاه ها تنظیم شده است. 4 دانشگاه برتر پرتغال در سال 2018 در لیست زیر معرفی شده اند.

 • دانشگاه پورتو

  دانشگاه دولتی پورتو واقع شده در شهر پورتو با بیش از 31،000 دانشجو در سال 2018 در رتبه بندی جهانی رنک 400 را به خود اختصاص داده است.

 • دانشگاه لیسبون

  دانشگاه لیسبون بزرگترین دانشگاه پرتغال می باشد که بیش از 18 دانشکده دارد. این دانشگاه در سال 1911 تاسیس شده است و در حال حاظر جز دانشگاه های رنک 500 در جهان می باشد. این دانشگاه  ادغام شده دانشگاه فنی لیسبون و دانشگاه اصلی لیسبون می باشد.

 • دانشگاه نووالیسائو

  این دانشگاه در سال 1973 تاسیس شده است و در رنک جهانی رتبه 500 را دارد. این دانشگاه دارای جمعیت دانشجویی بیش از 19،500 نفر می باشد.

 • دانشگاه کوئیمبرا

  این دانشگاه قدیمی ترین دانشگاه پرتغال می باشد که در سال 1290 تاسیس شده است. در رتبه جهانی رنک 501 را کسب کرده است. 8 دانشکده کوئیمبرا با جمعیت 24،800 بیشترین جمعیت دانشجویان بین المللی را در پرتغال دارد.

تحصیل در پرتغال و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی پرتغال

برای تحصیل در پرتغال ویزای تحصیلی پرتغال مورد نیاز است، که عموما این ویزاها برای مدت معلوم و به میزان مدت تحصیل شما در پرتغال صادر می گردد. برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی در پرتغال نیاز به مدارک ذیل می باشید.

مدارک مورد نظر جهت پذیرش

 • دانشنامه و مدارک تحصیلی
 • در مقاطع کارشناسی ارشد (مدرک لیسانس و ریز نمرات)
 • در مقطع دکتری (مدرک لیسانس، مدرک ارشد و ریز نمرات)
 • انگیزه نامه و پروپوزال
 • توصیه نامه از اساتید
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی

مدارک مورد نیاز برای ویزا

 • پاسپورت معتبر
 • اصل و کپی شناسنامه
 • ارائه ترجمه مدارک تحصیلی و ریز نمرات
 • ارائه پذیرش معتبر تحصیلی
 • پرینت حساب بانکی و تمکن مالی مناسب
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • دو قطعه عکس
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی

تحصیل در پرتغال و موقعیت کار پس از تحصیل

متقاضیان در پایان تحصیلات خود در پرتغال، در صورت تمایل به ادامه زندگی در پرتغال می توانند به کار در این کشور بپردازند و ویزای تحصیلی خود را ویزای کاری تغییر دهند. بر اساس قانون پرتغال فارغ التحصیلان خارجی در این کشور تا یک سال پس از پایان تحصیلات خود می توانند در این کشور حضور داشته و به جستجوی کار بپردازند. متقاضیان در صورت یافتن کار مرتبط با رشته تحصیلی خود می توانند اقامت کاری پرتغال را اخذ نمایند و پس از گذشت 5 سال کار و زندگی در پرتغال برای اخذ اقامت دائم این کشور درخواست دهند.

پس از مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
تحصیل در پرتغال و سخن پایانی

تحصیل در پرتغال و مقاطع مختلف تحصیلی در پرتغال در این مقاله علمی به صورت ساده و شیوا مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. از آنجا که پرتغال به خاطر هزینه های پایین تحصیل در این کشور مد نظر علاقه مندان تحصیل در این کشور می باشد، بر آن شدیم تا در رابطه با مسائل مهم تحصیل در پرتغال مطالبی را به نگارش درآوریم و شما متقاضیان تحصیل در این کشور را راهنمایی کنیم. تحصیل در پرتغال در تمامی مقاطع، کار ضمن تحصیل و اخذ اقامت پرتغال بعد از تحصیل من جمله مواردی بود که در این مقاله مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت. امید است توانسته باشیم در این مقاله به سوالات شما در باب تحصیل در پرتغال پاسخ داده باشیم. شما متقاضیان گرامی در صورت نیاز به کسب اطلاعات تکمیلی می توانید با کارشناسان ارشد و وکلای موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند گردید. همچنین می توانید در انتهایی این مقاله در قسمت دیدگاه و نظرات، پرسش های خود را مطرح نموده و در کمترین زمان پاسخ خود را دریافت نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

33 پاسخ
 1. سروش گفته:

  سلام.من مدرک لیسانس مهندسی برق دارم با معدل 17/5 ولی می خواستم تو رشته عکاسی در مقطع ارشد ادامه تحصیل بدم.مدرک عکاسی پرتره و فیلمسازی از انجمن سینما دارم و سابقه ی برگزاری نمایشگاه.امکان ادامه تحصیل در پرتغال برای مقطع ارشد هنر(عکاسی) با توجه به زمینه مدرک مهندسی چقدر هست؟

  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   باتوجه به اینکه مدرک لیسانس شما با تخصص شما مغایرت دارد برای اینکه شانس ویزا داشته باشید باشید بهتراست در رشته های مرتبط و یا دوره های مدیریتی پذیرش بگیرید و بعد از یکسال تحصیل در آنجا بتوانید تغییر رشته دید.البته این نکته را در نظر بگیرید که دولت پرتغال در حال حاضر به ایرانی ها ویزا نمی دهد.

   پاسخ
 2. Mmdoo گفته:

  سلام من لیسانس مهندسی عمران بامعدل 14.50 وایلتس 6.5 دارم میتونم برای تحصیل اقدام کنم میتونم بورس بگیرم
  بودجه مورد نظر باید چه قدر باشه

  Rating: 5
  پاسخ
  • a.nouri گفته:

   با سلام
   بورسیه های تحصیل بیشتر در مقطع دکترا اعطا می شود و برای اینکه بتوانید در مقطع فوق لیسانس بورسیه بگیرید باید رزومه قوی و مقالات معتبر داشته باشید.

   پاسخ
 3. باقر گفته:

  سلام،
  من لیسانس محیط زیست دارم ، میخاستم ببینم میشه ارشد گرفت توی پرتقال؟ اصن این رشته رو دارن تو دانشگاه ها.
  شیش سال فقط گپ تحصیلی دارم. مدرک زبان و تمکن مالی هم دارم

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. شما می توانید در مقطع ارشد در رشته های زیادی تحصیل کنید که مرتبط یا غیر مرتبط با رشته لیسانس شما باشد و محدودیتی از جهت انتخاب رشته نخواهید داشت.

   پاسخ
 4. امیر گفته:

  سلام من سال دیگه دیپلم میگیریم و بعدش میخام برای تحصیل در پرتقال در رشته پرستاری اقدام کنم .میشه مختصر بگید چه شرایطی داره؟

  پاسخ
 5. فریبا گفته:

  سلام
  من لیسانس کامپیوتر گرایش نرم افزار دارم سال 87 فارغ التحصیل شدم دانشگاه آزاد با معدل 17 از همان 87 هم مشغول به کار در همین زمینه هستم با سابقه بیمه .میخواستم برای ارشد همین رشته(Computer Engineering – Mobile Computing, Master ) در پرتقال اقدام کنم . شرایط به چه صورت هست ؟ برای ایلتس 6 هم باید چند ماهی وقت صرف کنم اما اشنایی دارم با شرایطتش. لطفا در زمینه های دیگر راهنمایی کنید مثلا چه میزان تمکن مالی نیاز است پروسه حدودا چقدر زمانبر است و موارد اینچنینی
  با سپاس

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   
با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.
   پاسخ
 6. فرزانه گفته:

  سلام خسته نباشید. ۲۹سال و مدرک لیسانس حسابداری با معدل۱۴ و ساقه کار با بیمه و بدون بیمه دارم. میتونم برای ارشد پرتغال اقدام کنم؟زبان هم در حدی که لنگ نمونم بلدم. و اینکه تقریبا چقدر پول باید داشته باشم؟

  پاسخ
 7. Mahsa گفته:

  با سلام
  من ۳۲ سالمه و مدرک کاردانی معماری دارم .
  میخواستم بدونم امکانش هست رشته داروسازی در پرتغال پذیرش بگیرم؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 8. فرهاد گفته:

  با سلام
  من لیسانسم حسابداری و ارشد روانشناسی بالینی دارم خواستم بدونم برای تحصیل در مقطع دکتری در پرتغال با وجود اینکه دو مقطع یکسان نیست مشکلی برای گرفتن پذیرش پیش میاد یا نه؟
  و اینکه با وجود رزومه زیر چقدر شانس پذیرش دارم:
  ۱ مقاله isi
  معدل ۱۶.۸۳
  سابقه کار مرتبط
  آیلتس ۷

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب بله امکان پذیر است باید از طریق استاد راهنما اقدام بفرماید و با ایشان به توافق برسید . اگر استاد و یا دانشگاه رزومه شمار را مورد تایید قرار بدهد میتوانید از شرایط بورسیه استفاده نمایید . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 9. سامی گفته:

  با سلام. آیا امکان تحصیل در مقطع پست داک در پرتال وجود دارد ؟ و چه شرایطی دارد؟ با تشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید .

   پاسخ
 10. میترا گفته:

  سلام،
  راجع به ویزای همراهان در اخذ ویزای تحصیلی کشور پرتقال اطلاعاتی می خواستم، ممنون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب ویزای همراه به این صورت می باشد که ابتدا نفر اصلی اقدام کرده و سپس همراهان .

   پاسخ
 11. میترا گفته:

  سلام، من قصد گرفتن ویزای تحصیلی کشور پرتقال رو دارم و از اونجا که فرزند زیر سه سال دارم. می خواستم بدونم به من و فرزندم در ابتدا ویزا خواهند داد؟ در کل شرایط همراهان در ویزای تحصیلی کشور پرتقال به چه صورت خواهد بود؟ ممنون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب شرایط همراه به این صورت میباشد که ابتدا نفر اصلی و سپس نفر همراه میتواند اقدام نماید.

   پاسخ
 12. pouriya گفته:

  سلام ببخشید من ۱۸ سالمه و دیپلم با معدل ۱۶و مدرک پیش دانشگاهی با معدل ۱۷ در رشته ریاضی دارم میخوام هر جور شده در خارج ایران تحصیل کنم اما سرمایه زیادی ندارم میخوام هر جا میرم خودم بتونم هزینه هامو تامین کنم میشه اگه راهنمایی کنید لطف می کنید

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست بزرگوار ، بدون هزینه و یا با هزینه بسیار پایین به شما توصیه به مهاجرت نمیکنیم زیرا این امر به صلاح شما نمیباشد این مسیر ، مسیر پر هزینه ای است اما کشورهایی هم هستند که برای تحصیل با هزینه نسبتا پایین بتوانید اقدام نمایید ، برای این امر باید به زبان رسمی آن کشور مسلط باشید برای مثال مدرک b2 المانی و یا فرانسه اخذ نمایید تا بتوانید از امکانات تحصیلات رایگان بهره ببرید .همچنین شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 13. pouriya گفته:

  سلام ببخشید من 18 سالمه دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی در رشته ریاضی دارم معدل دیپلمم 16/06 و معدل پیش دانشگاهی هم17 و به زبان انگلیسی هم نسبتا مسلط هستم خیلی دوست دارم از ایران برم و در یه کشور اروپایی یا .. تحصیل کنیم اما سرمایه زیادی ندارم و میخوام به یه کشوری برم که بتونم خودم هزینه های خودمو تأمین کنم اگه راهنمایی بفرمایید خیلی لطف می کنید

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب در این سن به شما تحصیل در کشور بلاروس داده میشود اگر بعد از لیسانس قصد اقدام دارید گزینه المان یا اتریش مناسب میباشد. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض احترام. شرایط، بسته به نوع کشور متفاوت است که متناسب با رزومه شما باید مورد بررسی قرار گیرد. در این خصوص می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 14. عزیزی پور گفته:

  سلام و خسته نباشید

  میخواستم بدونم هزینه ی تحصیل در مقطع دبیرستان در این کشور چقدره؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام. هزینه تحصیل بسته به مدارس کشور پرتغال متفاوت است. مدارس دولتی این کشور رایگان می باشد اما مدارس خصوصی آن برای دانش آموزان ایرانی هزینه بسیار کمی دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 15. zahra گفته:

  سلام و خسته نباشید
  من میخوام واسه دکترا برم شهر آویرو میخواستم بدونم امکان بورسیه هست یا نه؟
  همچنین اینکه اصل مدرک کارشناسی و ارشدو میخوان یا گواهی موقت هم قبول میکنن چون اصل مدرک و دانشگاه الان بهمون نمیده.
  و یه سوال دیگ اینکه چند درصد احتمال وجود داره که بعد از اتمام دوره تحصیل بتونم اقامت دائم اون کشورو بگیرم.

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   معمولا به مدارک اصلی نیاز است . البته بهتر است با دانشگاه در ارتباط باشید و سایت دانشگاه را چک نمایید . معمولا کشور های اروپایی بعد از فارغ التحصیلی یک مدت کوتاه برای شما تعیین میکنند تا کار پیدا نمایید . اگر کار پیدا نمایید به شما اقامت داده خواهد شد . با تشکر

   پاسخ
Rating: 5