تحصیل در موناکو

 

تحصیل در موناکو و مهاجرت به موناکو از این طریق که یکی از گرانترین و لوکس ترین کشورهای دنیا میباشد شاید آرزوی هر شخصی باشد ، به همین جهت یکی از کشورهایی که مورد توجه دانشجویان قرار گرفته است کشور موناکو است. ما در این مقاله هر آنچه لازم است در رابطه با تحصیل در موناکو بدانید در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد من جمله شرایط تحصیل در موناکو، دانشگاههای موناکو و هزینه های تحصیل در موناکو. این مقاله در رابطه با تحصیل در موناکو توسط کارشناسان و متخصصین مؤسسه حقوقی ملکپور (با همکاری مؤسسه MIE اتریش) نگارش شده و در اختیار شما قرار گرفته است. کشور موناکو از میزان بالای سواد برخوردار است و بیش از 5 درصد بودجه این کشور صرف آموزش و پرورش شده است.

هزینه تحصیل در موناکو

هزینه تحصیل در موناکو در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بالاست. البته هزینه تحصیل نسبت به دانشگاه و رشته تحصیلی و همچنین برای دانشجویان بین المللی و دانشجویان تبعه این کشور متفاوت است. با این حال هزینه تحصیل در این کشور 10.000 تا 20.000 یورو در سال است.

معرفی کشور موناکو

به رغم هزینه بالای تحصیل در دانشگاههای موناکو دانشجویان از کیفیت بالای تحصیل در این کشور جذاب برخوردار هستند از زیبایی ها جذابیت های این کشور زیبا لذت می برند. فرصت بسیار خوبی برای کسب اطلاعات جامع در رابطه با صنعت گردشگری و مطالعات دریایی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. موناکو در منطقه اروپای غربی واقع شده است. آب و هوای خوب و زیبایی های منحصر به فرد این کشور را به مرکز گردشگری تبدیل کرده است. کشور هم مرز موناکو فرانسه است و بیش از 30.000 نفر در زمینی به وسعت 300 هکتار زندگی می کنند. موناکو به صنعت دریایی و علوم دریایی شهرت دارد و سالانه حدود 800 تن ماهی تولید می کند و سالانه نزدیک به 300.000 گردشگر جذب می کند. پایتخت این کشور موناکو ویل است. زبان رسمی موناکو فرانسوی است اما سه زبان دیگر نیز در موناکو رایج است: ایتالیایی، انگلیسی و مونوگاسکو. کشور موناکو توسط شاهزاده موناکو آلبرت دوم اداره می شود. اکثریت شهروندان کشور موناکو ایتالیایی و فرانسوی هستند. این کشور فرودگاه ندارد و مردم به وسیله قطار یا قایق های کوچک رفت و آمد می کنند. دین غالب موناکو کاتولیک رومی است. بیش از 300 روز در سال آفتابی است و مردم از سراسر جهان برای اقامت در هتل های لوکس به موناکو سفر می کنند. مهم ترین منبع درامد موناکو گردشگری است.

دانشگاه موناکو

تنها یک دانشگاه بین المللی در موناکو وجود دارد که چندین برنامه در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی و زبان مونازو ارائه می دهد. تخصص اصلی دانشگاه بین المللی موناکو (IUM) تجارت است. دوره های کارشناسی ارشد در دانشگاه بین المللی موناکو که به زبان انگلیسی ارائه می شود عبارتند از:

مدیریت بین المللی، Marketing، بازاریابی بین المللی، بازاریابی دیجیتال، Finance، مدیریت ورزشی، مدیریت بانکداری، مدیریت بازرگانی، صلح پایدار، MBA

دانشگاه IUM کمک های مالی به ارزش 1000 تا 5000 یورو بر اساس شایستگی در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

 

هزینه زندگی دانشجویی در موناکو

میانگین هزینه ماهانه برای یک دانشجو 2000 تا 3000 یورو است که بخش اعظم آن مربوط به مسکن و غذا می شود. هزینه ماهیانه حمل و نقل حدود 40 یورو است. دانشجویان به خوبی می توانند شغل نیمه وقت برای کسب درامد و افزودن به تجربیات خود داشته باشند.

ویزای دانشجویی موناکو

قوانین ویزای دانشجویی موناکو شبیه به فرانسه و سایر کشورهای اروپایی است. ساکنین کشورهای خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل در موناکو نیاز به اخذ ویزا دارند. دانشجویان برای اخذ ویزای تحصیلی موناکو باید به نزدیکترین کنسولگری فرانسه مراجعه کنند و اسناد لازم شامل مدارک تحصیلی، منابع مالی، بیمه نامه، پاسپورت، شناسنامه و مدارک اثبات محل اقامت را به به سفارت تحویل دهند.

نزدیکترین فرودگاه بین المللی به موناکو Nice Côte-d’Azur International است که 40 کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد. اغلب سفرها از ایتالیا و فرانسه با قطار انجام می شود. اگر بودجه محدودی دارد موناکو برای تحصیل و اقامت گزینه خوبی نیست. برای مثال هزینه یک هتل 2ستاره بدون صبحانه و حمام 60 یورو در روز است. همچنین هزینه تحصیل در موناکو در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی گران است. پول رایج کشور موناکو یورو است. موناکو یکی مراکز برتر کسب و کار در اروپاست و همچنین به عنوان یک محیط امن شناخته می شود.

مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش

_فرم درخواست پذیرش

_ترجمه مدارک تحصیلی از سال اول دبیرستان

_یک توصیه نامه

_2 قطعه عکس پاسپورتی

_مدرک زبان انگلیسی

_اسکن پاسپورت

_هزینه ثبت نام

انجمن پذیرش دانشگاه بین المللی موناکو به توانایی های علمی و تجربیات شخصی شما توجه می کند. جهت درخواست پذیرش می بایست انگیزه و اهداف خود را در نامه ای خطاب به دانشگاه توضیح دهید. اساتید دانشگاههای موناکو از سراسر جهان در این کشور گردهم آمده اند. آنها ملیت ها و تخصص های مختلفی من جمله اقتصاد و علوم مالی، بازاریابی و ارتباطات دارند. دانشجویان برای درخواست پذیرش از دانشگاه می بایست تسلط به زبان انگلیسی و منابع مالی خود را اثبات نمایند.

همانند اغلب کشورهای اروپایی دانشجویان ضمن تحصیل 10 تا 20 ساعت حق کار دارند و می توانند از این طریق بخشی از هزینه های خود را تأمین کنند. در نظر داشته باشید که کشور موناکو یکی از پرجمعیت ترین کشورهای جهان است و به همین دلیل احتمال اقامت پس از تحصیل ضعیف است. البته به دلیل صنعت قدرتمند این کشور و پیشرفت کسب و کار در این کشور تجربیات زیادی ضمن تحصیل کسب خواهید نمود که بسیار ارزشمند است. با توجه به اینکه هزینه تحصیل در موناکو بسیار بالاست و تعداد کمی دانشگاههای بین المللی در این کشور وجود دارد پیش از تصمیم گیری می توانید این کشور را با کشورهایی همچون کانادا، دانمارک، هلند و… مقایسه کنید. در این زمینه می توانید با کارشناسان ما در دفتر مرکزی مؤسسه حقوقی ملکپور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس بگیرید و مشورت نمایید.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.