تحصیل در مدارس استرالیا

تحصیل در مدارس استرالیا

تحصیل در مدارس استرالیا در سال 2018 برای دانش آموزان خارجی چه شرایطی دارد ، آیا از شرایط تحصیل در مدارس استرالیا 2018 آگاه هستید ؟ چه کسانی می توانند برای تحصیل در مدارس استرالیا اقدام نمایند ؟شرایط تحصیل در مدارس ابتدایی استرالیا به چه صورت است ؟ آیا تا بحال درباره تحصیل در مدارس شبانه روزی استرالیا شنیده اید؟ تحصیل در مدارس استرالیایی چه مزایایی دارد؟ چگونه می توان برای تحصیل در مدارس استرالیا اقدام نمود ؟ موسسه مشاوره ای MIE ( همکار موسسه حقوقی ملک پور ) با همکاری وکیل مهاجرت مقاله ای را در باب تحصیل در مدارس استرالیا به نگارش درآورده است و به سوالات شما عزیزان همچون برای تحصیل در استرالیا چه اقداماتی لازم است؟ هزینه های تحصیلی در مدارس استرالیایی به چه صورت می باشد؟ معرفی بهترین مدارس استرالیا ،  برای تحصیل در مدارس استرالیا چه ویزایی لازم است؟ مدت زمان دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا چقدر زمان می برد؟ پاسخ داده است ، لذا اگر شما عزیزان در خصوص تحصیل در مدارس ابتدایی استرالیا سوالی دارید می توانید با موسسه مشاوره ای MIE ( همکار موسسه حقوقی ملک پور ) تماس حاصل نموده و به صورت تلفنی و رایگان در خصوص تحصیل در مدارس شبانه روزی استرالیا مشاوره تخصصی دریافت نمایید .

کشور استرالیا از لحاظ آموزشی با سرعت روز افزونی در حال تبدیل شدن به محبوب ترین کشور در میان دانش پژوهان می باشد. این کشور بعد از آمریکا و انگلیس در مقام سوم قرار دارد. اما استرالیا چگونه کشوری است؟ در کدام نقطه از جهان قرار گرفته است؟ آب و هوای آن چگونه است؟

استرالیا

استرالیا سرزمینی با ۷۶۸۶۸۵۰ کیلومتر مربع مساحت کشور توسعه یافته ای است، که در نیمکره جنوبی واقع شده است. استرالیا، ششمین کشور پهناور دنیاست و از نظر مساحت دومین کشور پهناور عضو مجموعه اتحادیه کشورهای  مشترک المنافع می باشد . جمعیت استرالیا ۲۳۰۷۴۴۳۵ نفر تخمین زده شده است. زبان رسمی استرالیا انگلیسی با گویش استرالیایی است . واحد پول استرالیا، دلار استرالیا  AUD  و اقتصاد این کشور متکی به بازرگانی و کشاورزی است و محصولاتی نظیر نیشکر، غلات و گوشت و .. را دارا می باشد. استرالیا دارای آب و هوای متفاوت است، بسته به جایی که شما در آن زندگی می کنید. حکومت در استرالیا پادشاهی مشروطه است. استرالیا کشوری چند ملیتی با فرهنگی متنوع است و محصلان با تحصیل در بهترین مدارس استرالیا می توانند از محیطی امن و دوستانه لذت ببرند و زندگی در کشور جهان اول با استانداردهای سطح بالا را نیز تجربه کنند.

مدارس استرالیا

مدارس در استرالیا به دو مقطع تقسیم می شوند : مقطع ابتدایی و دبیرستان . مدارس در استرالیا به دو نوع مدرسه دولتی و مدرسه خصوصی دسته بندی می شوند، و هر دو نوع آن دانش آموزان بین المللی را پذیرش می کنند .  هزینه های تحصیل در مدارس شبانه روزی استرالیا با توجه به نوع مدرسه متفاوت می باشد . تحصیل در مدارس استرالیا اکثر ا به صورت مختلط می باشند و تعداد بسیار کمی از این مدارس غیر مختلط می باشند . تحصیل در مدارس استرالیایی به زبان انگلیسی می باشد و دانش آموزان بین المللی زیر ۱۸ سال بدون نیاز به مدرک زبان انگلیسی می توانند در این مدارس به تحصیل بپردازند، چراکه این مدارس در صورت آماده نبودن دانش آموزان به استفاده از زبان انگلیسی، قبل از ورودشان به کلاس، آنها را تحت آموزش قرار می دهند و برای ورود به کلاس آماده می کنند.

روند سیستم آموزشی در تحصیل در مدارس ابتدایی استرالیا به صورت ذیل می باشد:

 • یکسال دوره غیر اجباری پیش دبستانی که شامل کودکان ۴ تا ۵ سال می باشد.
 • مقاطع تحصیلی ۱ تا ۶ دبستان که در برخی ایالات ۱ تا ۷ می باشد.مقاطع تحصیلی ۷ تا ۱۲ دبیرستان که در برخی ایالات ۸ تا ۱۲ می باشد.
 • فارغ التحصیلی در سن ۱۶ تا ۱۸ سالگی می باشد.
 • در سال دوازدهم تحصیلی دانش آموختگان برای دریافت مدرک دانش آموختگی مورد تایید استرالیا اقدام می کنند که این مدرک در ایالات مختلف استرالیا متفاوت است و معادل مدرک دیپلم ایران می باشد. (این مدرک، پیش نیاز ورود به دانشگاه و موسسات فنی و حرفه ای می باشد.)
 • عزیزان علاقمند به تحصیل در مقاطع آموزش عالی باید ۲ سال دیگر درس بخوانند که همان دوره پیش دانشگاهی می باشد.

لازم به ذکر است که تحصیل در مدارس  استرالیا تا ۱۶ سالگی اجباری می باشد .و سال تحصیلی در مدارس شبانه روزی استرالیا از اواخر ماه ژانویه آغاز و تا ماه دسامبر ادامه دارد.

Liam Gilمدرسه پسرانه در استرالیا

هزینه های تحصیل در مدارس استرالیا

هزینه های تحصیل در مدارس استرالیا در سال به شرح ذیل می باشد:

 • شهریه دوره های دبستان سالیانه بین ۵۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ دلار استرالیا در سال می باشد.
 • شهریه دوره های دبیرستان در مدارس دولتی سالیانه بین ۶۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰ دلار استرالیا در سال می باشد.
 • شهریه دوره های دبیرستان در مدارس خصوصی سالیانه بین ۱۶۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ دلار استرالیا در سال می باشد.

هزینه زندگی و تحصیل در بهترین مدارس استرالیا به نسبت انگلیس و آمریکا بسیار کمتر است. به همین دلیل برای محصلان مقرون به صرفه می باشد.

شرایط اخذ ویزای دانش آموزی استرالیا ( ویزای تحصیلی ۵۷۱ )

ویزای مورد نیاز برای تحصیل در مدارس استرالیا ، ویزای ۵۷۱ نام دارد. این ویزا برای دانش آموزانی که قصد تحصیل در مدارس استرالیا را دارند، صادر می گردد.

 • به عنوان دانش آموز
 • به عنوان دانش آموز دوره راهنمایی یا دبیرستان
 • به عنوان دانش آموز مبادله ای مورد تایید دوره دبیرستان
 • در اینجا به انواع ویزای دانش آموزی استرالیا اشاره می نماییم :

ویزا گاردین ۵۸۰

اشخاص زیر ۱۸ سال می بایست یکی از اعضای خانواده (پدر، مادر،خواهر،برادر) را به عنوان قیم و یا سرپرست همراه خود ببرند. برای شخص همراه ویزای ۵۸۰ صادر می گردد و اقامت دائم دریافت می کند. اما این اقامت فقط و فقط تا زمانی که دانش آموز به سن قانونی ۱۸ سال برسد دارای اعتبار می باشد.

اگر اعضای درجه یک خانواده به هر دلیلی نتوانند همراه دانش آموز به استرالیا بروند باید شخصی را بعنوان قیم و یا سرپرست وی معرفی کنند و همراه او به استرالیا بفرستند. برای این شخص نیز ویزای ۵۸۰ صادر می گردد.

الزامات ویزای دانش آموزی استرالیا ( ویزای  ۵۸۰ )

 • یکی از والدین و یا کسی که قیم قانونی محصل باشد و یا یکی از اقوام که توسط والدین به عنوان قیم قانونی محصل معرفی شده باشد.
 • حداقل ۲۱ سال سن داشته باشد.
 • سن هیچ کدام از اعضای خانواده کمتر از ۶ سال نباشد به جز شرایطی خاص.
 • قابلیت فراهم کردن خوابگاه، رفاه عمومی و و دیگر خدمات زندگی به محصل را داشته باشد.

 

شرایط دارندگان ویزای دانش آموزی استرالیا ( ویزای ۵۸۰ )

 • داندگان این ویزا حق کار در استرالیا را ندارند.
 • دارندگان این ویزا مادامی که محصل ویزای تحصیلی دارد و فقط و فقط تا زمانیکه محصل به سن ۱۸ سال قانونی برسد ویزایشان اعتبار دارد.
 • این افراد مجاز به تحصیل نیمه وقت می باشند و می توانند ۲۰ ساعت در هفته در کلاس های زبان انگلیسی (فقطELICOS) بصورت فشرده ثبت نام کنند.
 • بمدت سه ماه در استرالیا در یک رشته دیگر از ELICOS تحصیل کند.

در خصوص تحصیل در بهترین مدارس استرالیا می توان بیان نمود که یکی از کشورهای ارائه دهنده دوره های آموزشی و فرصت های تحقیقاتی معتبر در سطح بین المللی ، استرالیا می باشد. کیفیت تدریس و محتوای مطالب آموزشی تمامی دانشگاه ها ، موسسات و مدارس شبانه روزی استرالیا تحت نظارت  دولت قرار دارد . این مسئله سبب می شود تا دانشجویان و والدین آنها از بهترین خدمات و حمایت های مالی بهره مند شوند.

دانشگاه ها و موسسات مختلف و مدارس ابتدایی استرالیا در سطح بین المللی شناخته شده می باشند و استرالیا کشور پیشتاز در زمینه آموزش زبان انگلیسی به دانشجویان بین المللی می باشد.

در پایان مقاله ی تحصیل در مدارس استرالیا اینگونه می توان بیان نمود که تحصیل در بهترین مدارس استرالیا میسر و امکانپذیر می باشد و موسسه مشاوره ای MIE  ( همکار موسسه حقوقی ملک پور ) دارای کاملترین و بهترین اطلاعات در خصوص تحصیل در مدارس شبانه روزی استرالیا می باشد بنابراین اگر شما عزیزان در خصوص تحصیل در مدارس استرالیا می باشید همواره می تواید با موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور ) در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از به روزترین  اطلاعات این موسسه در خصوص تحصیل در مدارس ابتدایی استرالیا به صورت تلفنی و رایگان استفاده نمایید.

 

18 پاسخ
 1. Sayeh گفته:

  با سلام و عرض احترام
  من دانش آموز سمپادی هستم و شنیدم که این کشور برای دانش آموزان سمپاد بورسیه تحصیلی میده برای دوره دوم .
  آیا این موضوع حقیقت داره و اگه درسته چطور میشه پیگیر شد ؟؟

  پاسخ
 2. نسیم۶۹۳۸ گفته:

  سلام و عرص ادب
  پسر من ۴ سالو نیمش هست..یک پسر ۱ ساله هم دارم،،ایا میتونم برای تحصیل پسر اول همراه همسرم به اونجا بریم؟چطور ویزای دایم بگیریم.شوهرم فوق برق هست و ۸ سال سابقه کار..و بنده فوق کشاورزی و بدون سابقه کار

  ممنون از اطلاعات مفیدتون

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست گرامی
   شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 3. محمد صلصالي گفته:

  با سلام
  ميخواستم بدونم ويزايي كه به دانش آموزان داده ميشه موقت هست يا به گونه اي ديگر هست؟
  كسي كه در مدارس توانست تحصيل كند ميتواند PRبگيرد؟
  متشكرم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب پس از اتمام تحصیل میتوانید برای PR اقدام نمایید.جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. علي شيباني گفته:

  سلام مي خواستم درباره مدارس شبانه روزي در كشور استراليا وكانادا و انگلستان كدام يك مدارس بهتري دارند ؟ با توجه به اينكه من٢دختر ١٥سالو١١ساله دارم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   سلام و عرض ادب و احترام
   برای فرزندان از 7 سال به بالا میتوانید برای مدارس شبانه روزی کانادا و استرالیا و انگلستان اقدام فرمایید ولی
   از آنجاییکه در این بخش شرایط شما را کامل نمیتوان بررسی نمود و ممکن است حق مطلب ادا نگردد
   پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 5. mie editor2 گفته:

  با سلام خدمت آقای دکترملک پور و با عرض خسته نباشی.من یک خانم ۴٢ساله هستم که یک پسر۶ساله دارم و البته از پدرش جدا زندگی میکنم ولی طلاق نگرفتم و حالا میخوام برای مدرسه پسرم به کانادا یا استرالیا هرکدام که شما پیشنهاد میکنین ببرم البته من خواهرو برادر مقیم آمریکا هستند ولی با وجود قوانین جدید کاملا ناامید شدم حالا میخواستم بپرسم هزینه ها ی مدرسه چقدر و میخوام خودم هم پیشش باشم و در مدت تحصیله دنبال کار بگردم البته من لیسانس میکروبیولوژی از دانشگاه آزاد دارم و ١۶سال بیمه دارم و میخواستم بدونم میتونم برم و هزینه ها چقدر میشه .ممنون از شما و گروه فعالتون

  پاسخ
 6. mie editor2 گفته:

  با سلام. برای تحصیل در این کشور با این شرایط سنی دانش زبان نیاز است و نیازی به مدرک زبان نمی باشد. امکان بردن همراه وجود دارد و موارد مربوط به هزینه در متن مقاله مربوطه پاسخ داده شده است. در صورتی که در ارتباط با هزینه ها و شرایط تحصیل تمایل به اخذ اطلاعات بیشتر دارید می توانید با دفاتر ما تماس حاصل نمایید.

  پاسخ
 7. mie editor2 گفته:

  با عرض سلام و احترام به آقای ملک پور و همکاران محترمشان. پسر ۱۶ ساله ای هستم که در مدرسه تیزهوشان در مقطع دهم تجربی مشغول به تحصیل هستم معدل سال گذشته ام ۱۹/۷۸ شد.قصد مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای دانش آموزی (۵۷۱ ) را دارم. زبان در حد خوب است و به گفته معلم زبان مدرسه و آموزشگاهم در حد آیلتس ۵ . آیا نیاز به مدرک آیلتس دارم؟ هزینه مهاجرت و تحصیل و اقامت در استرالیا برای من سالانه چقدر است؟ واگر یکی از والدینم به عنوان همراه با ویزای ۵۸۰ قصد همراهی مرا داشته باشند هزینه آن چقدر است و چه اقداماتی باید انجام دهیم؟ لطفاً راهنماییم کنید.با تشکر از شما

  پاسخ
 8. ترکمن گفته:

  با سلام . از اطلاعات مفیدی ک در سایت هست بسیار ممنون . در خصوص ویزای دانش اموزی برای پسر بچه ۶ ساله امکان تحصیل در استرالیا چگونه هست ؟ در صورتیکه مادر همراه باشد با کودک ! چگونه میتواند اجازه کار بگیرد در زمانی که در استرالیا همراه با فرزند مقیم هست ؟
  آیا مادر امکان تحصیل دارد ؟ چگونه !؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

  پاسخ
 9. عاليه گفته:

  با سلام
  دختر من شش سال و نیمه هست. متولد و ساکن ایران ولی دوزبانه و مسلط به زبان انگلیسی است. آیا امکان تحصیل در مدارس استرالیا را دارد؟ هزینه های مدرسه و زندگی حدودا چقدر است؟ همراه به هیچ عنوان حق کار کردن ندارد؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.