تحصیل در لیتوانی

آیا در مورد تحصیل در لیتوانی سوالی دارید؟ آیا به تحصیل در لیتوانی می اندیشید؟ شرایط تحصیل در لیتوانی چگونه است؟ تحصیل در لیتوانی در چه مقاطعی امکان پذیر است؟ هزینه زندگی در لیتوانی به چه صورت می باشد؟  همانطور که می دانید راههای متعددی برای مهاجرت به لیتوانی وجود دارد که یکی از این راهها تحصیل در لیتوانی می باشد که یکی از بهترین راههای مهاجرت می باشد .تحصیل در لیتوانی برای فرد متقاضی می تواند منجر به اقامت فرد شود. با توجه به اینکه کشور لیتوانی عضو اتحادیه اروپا و عضو شنگن می باشد دانشجویان پس از تحصیل در لیتوانی می توانند به سایر کشور های عضو شنگن سفر نمایند. موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله سعی دارد تا تحصیل در لیتوانی را برای شما شرح دهد و به سوالات شما در زمینه تحصیل در لیتوانی پاسخ دهد.
همانطور که می  دانید دانشگاههای لیتوانی از سطح بسیار بالایی برخوردار می باشند و تحصیل در لیتوانی به صورت کاملا رایگان صورت می گیرد. تحصیل در لیتوانی برای تمامی سنین به خصوص سنین ۶ تا ۱۶ سال اجباری می باشد و افراد باید در این سنین به تحصیل بپردازند.
تحصیل در لیتوانی در هر ۳ مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا امکان پذیر است و افراد به راحتی و با هزینه اندک می توانند در لیتوانی به تحصیل بپردازند. دانشگاههای لیتوانی از سطح آموزش و کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشند. دانشگاههای لیتوانی بسیار معتبر می باشند و مدارک این دانشگاهها در تمامی کشورها دارای اعتبار است.

دانشگاههای لیتوانی به ۲ صورت می باشند:

۱: دانشگاههای خصوصی              ۲: دانشگاههای دولتی
افراد متقاضی تحصیل در لیتوانی در دانشگاههای خصوصی باید هزینه تحصیل خود را بپردازند و هر ترم مبلغی به عنوان شهریه دانشگاه به دانشگاه واریز نمایند. اما تحصیل در دانشگاههای دولتی لیتوانی به صورت کاملا رایگان می باشد و فرد متقاضی متحمل هیچگونه پرداخت شهریه به  دانشگاه نخواهد بود.
در لیتوانی ۱۴  دانشگاه دولتی، ۹ دانشگاه غیر دولتی، ۱۳ کالج دولتی و ۱۱ کالج غیر دولتی و دانشگاههای فنی و حرفه ای وجود دارد که دانشجویان متقاضی تحصیل در لیتوانی می توانند در این مراکز به ادامه تحصیل بپردازند.

تحصیل در مقطع کارشناسی لیتوانی:

تحصیل در مقطع کارشناسی در لیتوانی بین ۳ تا ۶ سال به طول می انجامد که بستگی به رشته تحصیلی فرد دارد که می تواند مدت تحصیل فرد کمتر و یا بیشتر شود رشته های مانند پزشکی، دندانپزشکی، مهندسی، حسابداری و…..

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد لیتوانی:

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در لیتوانی در حدود ۲ سال به طول می انجامد و شروع کرسهای تحصیلی در دانشگاههای لیتوانی در ماه سپتامبر و ژوئن می باشد.

تحصیل در مقطع دکترا در لیتوانی:

تحصیل در مقطع دکترا در لیتوانی در حدود ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد و در برخی دانشگاهها دانشجویان باید موضوع پایان نامه خود را در همان ابتدا به استاد راهنمای خود ارائه نمایند. دانشجویان در لیتوانی این امکان را دارند که به صورت پاره وقت و یا تمام وقت به تحصیل بپردازند.
دانشگاههای لیتوانی امکان مهاجرت دانشجویان سال آخر را به کشورهای دیگر مثل انگلستان، ایتالیا، استرالیا، اسپانیا، کانادا و… فراهم کرده است.
به دلیل اینکه تحصیل در لیتوانی از شرایط بسیار عالی برخوردار می باشد بین دانشجویان متقاضی تحصیل در لیتوانی رقابت شدیدی وجود دارد و سیستم آموزش لیتوانی هر ۴ سال یک بار مورد برسی و ارزیابی قرار می گیرد.
این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد. موسسه حقوقی ملک پور به عنوان بزرگترین موسسه حقوقی در خاورمیانه این امکان را دارد که شما عزیران را در زمینه مهاجرت و حقوقی داخلی و حقوقی بین الملل یاری دهد.
تحصیل در لیتوانی و در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا به زبان انگلیسی می باشد. تحصیل در لیتوانی همانند امریکا و ایران می باشد یعنی فرد متقاضی تحصیل در لیتوانی پس از پشت سر گذاشتن مقطع دبیرستان باید در کنکور شرکت نمایند و در صورت قبولی اجازه ورود به دانشگاههای لیتوانی را پیدا می کنند.
تحصیل در لیتوانی به تنهایی منجر به اقامت افراد نمی شود و فرد متقاضی تحصیل در لیتوانی در زمان تحصیل اجازه اقامت در لیتوانی را خواهد داشت و پس از آن فرد باید یا کشور را ترک نماید و یا اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل نماید.
دانشجویان مهاجر که قصد تحصیل در لیتوانی را دارند می توانند از خوابگاههای دانشجویی که دانشگاه در اختیار افراد می گذارد استفاده نمایند و یا این امکان را دارند که خانه های دانشجویی اجاره نمایند.
افرادی که به تحصیل در لیتوانی می پردازند می توانند پس از تحصیل و اخذ مدرک تحصیلی خود به راحتی شغل مناسب را پیدا نمایند و مشغول به کار شوند.
تحصیل در لیتوانی و همچنین زندگی در لیتوانی هم از کیفیت بسیار خوبی برخوردار می باشد و هم نسبت به سایر کشورها از هزینه های ارزانتر و مقرون به صرفه تری برخوردار می باشد.
کشور لیتوانی با کشورهای لتونی، بلاروس، لهستان و روسیه همسایه می باشد. پایتخت کشور لیتوانی شهر ویلنیوس است که بزرگترین شهر لیتوانی می باشد. واحد پول کشور لیتوانی یورو می باشد.
لیتوانی از امنیت اجتماعی فوق العاده ای برخوردار می باشد. مردم لیتوانی به ۲ زبان انگلیسی و لیتوانیایی صحبت می کنند.
در رابطه با هزینه زندگی در لیتوانی بهتر است بدانید که هزینه زندگی هر فرد نسبت به دیگر افراد کاملا متفاوت می باشد و بستگی به سطح زندگی افراد دارد که می تواند از حد معمول کمتر و یا بیشتر شود در کل می توان گفت که هزینه زندگی در لیتوانی و سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا از ۸۰۰۰  تا ۱۰۰۰۰ یورو در سال می باشد که همانطور که بیان شد می تواند کمتر و یا بیشتر شود.
در نهایت می توان گفت که تحصیل در لیتوانی از شرایط بسیار عالی برخوردار می باشد و افراد به راحتی و به صورت رایگان می توانند به تحصیل در لیتوانی بپردازند. دانشجویان در لیتوانی می توانند به کار و تحصیل بپردازند اما نکته حائز اهمیتی که وجود دارد این است که افراد تنها با تحصیل در لیتوانی نمی توانند به اقامت لیتوانی دست یابند. با توجه به اینکه لیتوانی عضو اتحادیه اروپا و عضو شنگن می باشد افراد برای سفر به سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا و عضو شنگن به راحتی می توانند اقدام نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در لیتوانی می توانید به وب سایت تحصیل در لیتوانی ملک پور مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را در زمینه تحصیل در لیتوانی بدست آورید.

نگارنده: حسین گودرزی

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ