تحصیل در لوکزامبورگ

تحصیل در لوکزامبورگ

پیرامون بحث تحصیل در لوگزامبورگ سوالات فراوانی در ذهن افراد متقاضی تحصیل در لوگزامبورگ به وجود خواهد آمد، از جمله اینکه تحصیل در لوگزامبورگ در چه مقاطعی در چه مقاطعی امکان پذیر می باشد ؟ آیا تحصیل در لوگزامبورگ هزینه دارد ؟ هزینه های تحصیل در لوگزامبورگ به چه صورت خواهد بود ؟ آیا تحصیل در لوگزامبورگ و دانشگاه های آن دارای اعتبار و رنکینگ مناسبی است ؟ دانشجویان جهت تحصیل در لوگزامبورگ چه نوع مدرک زبانی را احتیاج دارند ؟ آیا پس از تحصیل در لوگزامبورگ می توان به اقامت دائم این کشور دست یافت ؟ آیا دانشجویان در حین تحصیل در لوگزامبورگ اجازه ی کار نیز خواهند داشت ؟ شرایط بردن همراه جهت تحصیل در لوگزامبورگ چگونه خواهد بود ؟ تمامی این سوالات در باب تحصیل در لوگزامبورگ ذهن هر شخصی را به خود معطوف خواهد نمود .

موسسه حقوقی ملک پور معتبرترین و بزرگترین موسسه حقوقی در خاورمیانه برای پاسخگویی به تمامی سوالات ایجاد شده حول محور تحصیل در لوگزامبورگ مقاله ای را ارائه داده است که شما عزیزان با مطالعه آن به پاسخ نهایی خود دست پیدا خواهید کرد .

و همچنین اگر بازهم خواهان کسب اطلاعات و آموزه های جامع تر و تکمیلی تر بودید،

همواره می توانید با تمامی دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور در سراسر ایران تماس حاصل نموده و از طریق وکلای رسمی و بنام و حقوقدانان و کارشناسان متخصص به صورت تلفنی مشاوره ی رایگان اخذ نمایید .

در ابتدا و قبل از پرداختن به بحث تحصیل در لوگزامبورگ به شرح مختصری از کشور لوگزامبورگ می پردازیم :

لوگزامبورگ کشوری در قاره ی اروپا و در شمال فرانسه می باشد که با کشورهای بلژیک ، فرانسه و آلمان همسایه بوده و جزء ثروتمندترین کشورهای جهان به شمار میرود .

این کشور که در شمار کوچکترین کشورهای اروپایی می باشد دارای مساحتی تقریبی ۲,۵۸۶ کیلومتر مربع و جمعیتی نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر است .

زبان رسمی مردم این کشور لوگزامبورگی ، فرانسوی و آلمانی می باشد .

پایتخت این کشور این کشور از لحاظ حکومت دارای نظام مشروطه سلطنتی است .پایتخت آن شهر لوگزامبورگ با ۹۰ هزار جمعیت میباشد . واحد پول کشور لوگزامبورگ یورو میباشد.

از نظر دین نیز بیش از ۸۷درصد مردم این کشور مسیحی میباشند .

کشور لوگزامبورگ به عنوان یک پل ارتباطی به تمامی کشورهای همسایه اروپایی خود جهت رفت و آمد به حساب می آید و افراد برای رفت وآمدهای خود به کشورهای اروپایی از این کشور به عنوان ایستگاه استفاده می نمایند .

در اکثریت رشته ها بویژه در رشته های علوم پایه ، رشته های فنی مهندسی و رشته های انسانی امکان پذیر خواهد بود .

افرادی که خواهان تحصیل در لوگزامبورگ باشند می توانند در سه مقطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا پذیرش گرفته و وارد دانشگاه لوگزامبورگ شوند .

 

البته تحصیل در لوگزامبورگ علاوه بر زبان انگلیسی به زبان لوگزامبورگی نیز امکانپذیر خواهد بود .

اما از آنجایی که زبان لوگزامبورگی برای دانشجویان ایرانی بسیار سخت و دشوار خواهد بود لذا افراد باید به زبان انگلیسی واقف بوده و مدرک زبان انگلیسی را جهت پذیرش ارائه نمایند .

از نقطه نظر رنکینگ و اعتبار در سطح دنیا به این دلیل که دانشگاه لوگزامبورگ از سال ۲۰۳ تاسیس شده و یک دانشگاه نوپا می باشد ، از رتبه ی بالایی برخوردار نبوده و در ردیف دانشگاه های معتبر دنیا نمی باشد .

هزینه های تحصیل در لوگزامبورگ نسبتا پایین و ارزان  بوده اما از نظر هزینه های زندگی ،در کشور لوگزامبورگ افراد دانشجو باید هزینه های سنگینی را متقبل شوند .

نکته ی قابل ذکر در رابطه با تحصیل در لوگزامبورگ این می باشد که مهاجرت تحصیلی به نسبت سایر راه های مهاجرت به این کشور همواره از بهترین راه های مهاجرت خواهد بود،

اما از آنجایی که افراد دانشجو در این کشور باید با پرداخت هزینه های بالای زندگی دوران تحصیلی خود را طور ی نمایند و در مقابل با صرف هزینه های بسیار ، در یک دانشگاه نه چندان معتبر و سطح بالا مدرک تحصیلی خود را اخذ نموده اند .

لذا توصیه می گردد دانشجویان علاوه بر گزینه ی تحصیل در لوگزامبورگ به سایر کشورها و گزینه های پیش روی خود نیز توجه نموده و بر روی کشورها و دانشگاه هایی تمرکز نمایند که دارای ارزش و اعتبار بالایی در سطح جهان بوده و از نظر هزینه ها نیز قابل توجیه و معقول باشند .

 تحصیل در لوگزامبورگ در مقطع کارشناسی :

طول دوره ی تحصیل افراد در مقطع کارشناسی بین ۳ تا ۴ سال خواهد بود و افرادی که دارای مدرک دیپلم باشند می توانند برای مقطع کارشناسی در کشور لوگزامبورگ اقدام نمایند .

تحصیل در این مقطع در ۲ ترم تحصیلی انجام میپذیرد و دانشجویان شهریه خود را در ابتدای همان ترم باید تماما بپردازند .

تحصیل در لوگزامبورگ در مقطع کارشناسی در رشته های فنی و مهندسی و رشته های انسانی و علوم پایه امکانپذیر خواهد بود .

در این مقطع دانشجویان حدود ۱۰ ساعت در هفته اجازه کار پاره وقت دانشجویی را خواهند داشت ، این افراد سالیانه حدود ۸ تا ۱۰ هزار یورو بابت تحصیل باید هزینه پرداخت نمایند .

تحصیل در لوگزامبورگ در مقطع کارشناسی ارشد :

در این مقطع نیز دانشجویان معمولا تا ۲ سال تحصیل مینمایند .

و با توجه به رشته ی تحصیل شخص دانشجو و توانایی های او این مدت کمتر یا بیشتر خواهد شد . در این مقطع نیز افراد دانشجو حدود ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار پاره وقت دانشجویی را خواهند داشت .

 

تحصیل در لوگزامبورگ در مقطع دکترا :

طول دوره ی تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه لوگزامبورگ حدود ۳ سال خواهد بود .

اساتیدی در دانشگاه لوگزامبورگ هیئت علمی این دانشگاه را تشکیل داده اند که از اساتید معتبر ۲۰ کشور دنیا می باشند .

مهمترین فعالیت دانشجویان در مقطع دکترا در زمان تحصیل در لوگزامبورگ ، انجام پروژه ها و کارهای تحقیقی و تهیه مقاله و یک پایان نامه قوی می باشد .

افراد در این مقطع حدود ۳۰ ساعت در هفته اجازه ی کار پاره وقت دانشجویی را خواهند داشت.

در بحث مهاجرت و مهاجرت تحصیلی برای افراد متقاضی نکته ای که همیشه مورد توجه و سوال قرار میگیرد ،شرایط و امکان بردن همراه در همان ابتدای امر است .

اکنون نیز در بحث تحصیل در لوگزامبورگ این سوال پیش می آید که آیا می شود برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال به عنوان ویزای همراه نیز اقدام نمود ؟

وآیا سفارت این کشور برای همراه ویزا صادر می نماید یا خیر ؟

پاسخ این سوال این است که اینگونه افراد که قصد مهاجرت به لوگزامبورگ و تحصیل در لوگزامبورگ را دارند نمی توانند از همان ابتدا همراه را نیز با خود ببرند .

بنابراین شرایط بردن همراه برای این کشور سخت و دشوار خواهد بود .

نکته ی مهم دیگری که در بحث تحصیل در لوگزامبورگ باید به آن اشاره نمود این است که آیا با تحصیل در این کشور میتوان به اقامت دائم این کشور رسید یا خیر .

در صورت کلی اخذ اقامت دائم پس از اتمام تحصیلات در اکثر کشورهای اروپایی اینگونه است که پس از پایان تحصیلات به افراد بین ۶ ماه تا ۱ سال اجازه ماندن به شخص دانشجو داده میشود که مرتبط با رشته ی خود دنبال کار بگردد،

و اگر یک شغل تمام وقت را پیدا نمود می تواند با پرداخت مالیات پس از ۳ الی ۴ سال درخواست اقامت دائم نماید ، همین روند در کشور لوگزامبورگ نیز حکمفرما می باشد.

اگرچه افراد پس از ۷ سال متوالی تحصیل در کشور لوگزامبورگ نیز به صورت مستقیم قادر خواهند بود که اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند . در یک نتیجه گیری نهایی در رابطه با تحصیل لوگزامبورگ اینگونه میتوان بیان نمود که با توجه به اینکه تحصیل در لوگزامبورگ برای دانشجویان با توجه به هزینه های بالای زندگی و احتیاج به ارائه مدرک زبان با نمره ی بالا و پایین بودن رنکینگ و اعتبار دانشگاه به نسبت سایر دانشگاه های اروپایی و عدم اجازه بردن همراه در طول دوران تحصیل و . . . دارای مراحل سخت و دشواری است ،

لذا توصیه میشود که دانشجویان جهت مهاجرت تحصیلی خود ، کشورها و دانشگاه های معتبر و دارای رنکینگ بالا و هزینه های پایین تحصیل و زندگی را انتخاب نموده و به نیل اهداف خود دست پیدا نمایند.

از جمله کشورهای اروپایی که میتوان از اعتبار دانشگه های آن به صراحت اشاره کرد :

کشورهای انگلستان ،آلمان ، اتریش ، سوئد ، پرتغال ، هلند ، ایتالیا و اسپانیا میباشد که تمامی دانشگاه های کشورهای مذکور دارای اعتبار و ارزش بسیار بالایی در سطح جهان بوده و از نظر هزینه های پایین تحصیل و زندگی میتوان به کشورهای آلمان ، اتریش و هلند اشاره نمود که البته در مقایسه با تحصیل در لوگزامبورگ ، تحصیل در تمامی کشورهای فوق الذکر بسیار باارزشتر و رضایت بخش تر خواهد بود

که حتی برخی از این کشورها همچون اتریش ، اسپانیا و ایتالیا بدون ارائه مدرک زبان نیز پذیرش تحصیلی دانشجو را صادر می نمایند .

موسسه حقوقی ملک پور معتبرترین و بزرگترین موسسه حقوقی در خاورمیانه با بیش از ۱۰ سال سابقه کار در سراسر ایران و با بیش از ۱۰ دفتر همکار از طریق وکلای رسمی و حقوقدانان و کارشناسان معتبر ،کاملترین مشاوره ها را در باب مهاجرت تحصیلی و از جمله تحصیل درلوگزامبورگ ارائه می نماید .

شما عزیزان همواره می توانید جهت مرتفع نمودن تمامی سوالات و ابهامات خود در باب تحصیل در لوگزامبورگ و انتخاب بهترین کشور در تمامی جنبه ها جهت مهاجرت تحصیلی با دفاتر همکار این موسسه تماس حاصل نموده و از طریق تلفن مشاوره ی رایگان دریافت نمایید.

 

خانم طاهره گهواره

6 پاسخ
 1. جعفر گفته:

  با سلام من مدرک فوق دیپلم ایمنی صنعتی دارم و قصد دارم برای ادامه تحصیل به لوکزامبورگ برم لطفاً توضیح دهید پروسه انجام کار به چه نحوی هست و البته مدارک معتبر بین المللی در حوزه کار آتش نشانی مورد تایید اروپا و آمریکا را دارا می باشند

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 2. reza گفته:

  سلام و خسته نباشید من لیسانس سخت افزار دارم و دارم رشته مدیریت فناوری اطلاعات رو تو مقطع کارشناسی ارشد پیام نور تهران تموم میکنم سرمایه چندان زیادیم ندارم حدود 100میلیون.متاهل با 1فرزند 2ساله. از کدوم طریق میتونم واسه اقامت لوک زامبورگ اقدام کنم؟؟ ممنون میشم اینجا پاسخما بگیرم تا بقیه دوستان هم استفاده کنن از پاسختون. ممنون

  پاسخ
 3. رضوان گفته:

  سلام من تازه پیش انسانی راتمام کرده ام وکنکورامتحان دادم مدرک زبان هم ندارم میخواستم ببینم امکان تحصیل درلوک زامبورگ رادارم؟

  پاسخ
  • مشاور ارشد حقوقی گفته:

   ۹۳٫۸۵٫۲۵٫۴۱ در پاسخ به شبنم.
   amin_serafat@yahoo.com
   ۹۳٫۸۵٫۲۵٫۴۱ در پاسخ به آرش.
   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.