• متقاضیان تحصیل در دانشگاه های خارج از کشوری که به دنبال تحصیل در یک کشور اروپایی و  حوزه شنگن هستید و هم چنین بدنبال کیفیت بالای تحصیل  و هزینه مناسب میگردید لطفا تا انتهای این مقاله با ما باشید .

در این مقاله قصد داریم در مورد تحصیل در کشور لهستان و مزایای تحصیل در کشور لهستان با شما نکاتی را مطرح کنیم ، نکاتی از قبیل شرایط دانشجویان هنگام تحصیل در لهستان در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس و دکترا ، شرایطی که متقاضیان تحصیل در لهستان در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس و دکترا میایست داشته باشند تا بتوانند ویزای تحصیلی لهستان را اخذ نمایند،مدارک مورد نیاز که متقاضی تحصیل در لهستان در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس و دکترا میباست به دانشگاه و سفارت لهستان ارائه نماید، کیفیت تحصیل در لهستان در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در مقایسه با کشورهای دیگر اروپایی به چه میزانیست.

همچنین شما میتوانید از طریق تماس تلفنی رایگان با موسسه حقوقی ملک پور نکات اولیه را اخذ کرده و در صورت تمایل به  اخذ اطلاعات بیشتر برای  مشاوره حضوری وقت تعیین نموده و از خدمات مشاوره حقوقی حرفه ای مشاوران موسسه حقوقی ملک پور بهره مند گردید . بنابراین سعی ما بیشتر در این است که شما متقاضیان گرامی را هرچه بیشتر با اخذ ویزای  تحصیلی لهستان آشنا نماییم .

کشور لهستان از جمله کشورهای اروپایی است که در جنوب دریای بالتیک قرار گرفته است حکومت آن جمهوری و جزء  کشورهای شنگن و دارای طبیعت زیبا با دریاچه و جنگل های فراوان است کشور لهستان جزء اتحادیه اروپا و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی میباشد و از کشورهای اروپایی است که به سرعت در حال بسط و گسترش و پیشرفت است پایتخت آن ورشو  میباشد و از شهرهای مهم آن میتوان گراف –گدانسک ووروستو –پوزنان را  نام برد .

13 4 تحصیل در لهستان در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس، دکترا

دانشگاه های لهستان با داشتن ظرفیت های مطلوب از لحاظ علمی برای دانشجویانی که خارج از اتحادیه اروپا وارد میشوند خصوصا ایرانیان بستر مناسبی را فراهم کرده زیرا هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور پایین تر از کشورهای اروپایی دیگر و حوزه شنگن مثل دانمارک ، سوئد و هلند میباشد و موقعیت بهتر و مناسب تری از لحاظ کیفیت و زندگی نسبت به کشور ارمنستان ، مالزی و اکراین دارند.

بنابراین تحصیل در لهستان سکوی پرتاپ خوبی برای ترانسفر برای کشورهای تاپ اروپایی دیگر یا کشورهای دیگری همچون آمریکا، استرالیا و انگلیس میباشد .هم چنین با ویزای دانشجویی لهستان میتوانید به راحتی در سایر کشورهای اروپایی رفت وآمد کرده و به دنبال کار مورد علاقه خود بگردید.تحصیل در دانشگاه های لهستان دارای اعتبار و موقعیت خوبی میباشد اکثر این دانشگاه ها مورد تایید وزارت علوم ایران بوده و در اکثر رشته های تحصیلی بخصوص در رشته های فنی- مهندسی دارای اهمیت آموزش و علمی میباشد.

ضمن اینکه موسسه حقوقی ملک پور در تمامی مقاطع لیسانس فوق لیسانس و دکترا پس از بررسی شرایط اولیه متقاضی ، آماده اخذ ویزای تحصیلی برای کشور لهستان در مقطع مورد نظر میباشد . تحصیل در لهستان برای شهروندهای اروپایی رایگان است و برای اعضایی که از خارج از اتحادیه اروپا می آیند بسته به نوع رشته و دانشگاه متفاوت میباشد معمولا هزینه تحصیل در دانشگاه های کشور لهستان از سالی ۶ تا ۸ هزار یورو میباشد  و هزینه زندگی در لهستان نیز هم از ماهی ۷۰۰ ۸۰۰ یورو تجاوز نمیکند .ضمن اینکه دانشجوی متقاضی در کشور لهستان حق کار دانشجویی پاره وقت را دارد و میتواند با کار دانشجویی بخشی از هزینه های زندگی  خود را جبران کند.

در لهستان دانشگاه ها به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم میشوند و معمولا برای دانشجویانی که خارج ار اتحادیه اروپا می آیند دانشگاه های دولتی تقریبا گرانتر از دانشگاه های خصوصی است به طور مثال هزینه تحصیل در دانشگاه دولتی در رشته مهندسی به زبان انگلیسی در لهستان بین ۱۵۰۰-۲۵۰۰ یورو و به زبان لهستانی بین ۱۰۰۰-۱۵۰۰ یورو میباشد . اما همین رشته در دانشگاه های خصوصی به زبان انگلیسی بین ۵۰۰-۱۰۰۰ یورو و به زبان لهستانی بین ۴۰۰-۶۰۰ یورو در هر ترم میباشد.

البته  در مقطع تحصیلی به زبان لهستانی به متقاضیانی پیشنهاد میشود که قصد دارند پس از تحصیل در لهستان مانده و مشغول به کار و استخدام شوند  و کسانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند اما هنور مدرک ایلتس نگرفته اند میتوانند در کالج های زبان انگلیسی قبل از شروع دانشگاه در کشور لهستان شرکت نمایند .

در مورد نحوه گرفتن خوابگاه نیز هر دانشگاه دارای چندین خوابگاه هستندکه نسبت به اجاره منزل هزینه مناسب تری دارند و اولویت با کسانی است که قبل از شروع ترم تحصیلی به موقع مدارک خود را به موسسه  تحویل میدهند . بنابراین متقاضیان تحصیل در لهستان میتوانند هم اکنون جهت کسب اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و مدارک و شرایط خود را برای اخذ ویزای تحصیلی لهستان بررسی کنند .

تحصیل در مقطع لیسانس در لهستان :

معمولا طول کورس تحصیلی لیسانس در لهستان بین ۳ تا ۴ سال است و در این مقطع برای ورود شرط معدل وجود ندارد . و متقاضیانی که در بدو ورود میخواهند به زبان انگلیسی درس بخوانند اما مدرک آیلتس ندارند میتوانند در کالج های زبان انگلیسی شرکت کنند و در صورت آمادگی و کسب آیلتس ۶ وارد مقطع تحصیلی لیسانس شوند معمولا هزینه دوره زبان ترمی ۵۰۰-۸۰۰ یورو میباشد ضمن اینکه در این مقطع در هفته ۱۰ ساعت حق کار قانونی دانشجویی وجود دارد.

شروع تحصیل برای مقطع لیسانس از اول اکتبر هرسال شروع میشود وهزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی ارزانتر از دانشگاه های دولتی میباشد . همچنین هزینه های دیگری همچون بیمه دانشجویی و هزینه های زندگی بین ۶۰۰-۷۰۰ یورو برای هر ماه میباشد که این مبلغ در پایتخت یعنی ورشو حدود ۱۰۰ یورو بیشتر است . معمولا در این دوره امکان گرفتن بورسیه تحصیلی وجود ندارد و اگر دانشجوی متقاضی در ایران تعدادی واحد گذرانده باشد درآنجا تطبیق واحد داده میشود و براساس واحدهای گذرانده وارد سال تحصیلی میشود در حال حاضر به علت روابط خوب دو کشور ایران و لهستان ویزای تحصیلی لهستانسریع تر و راحت تر صادر میشود.

مدارک مورد نیاز برای لیسانس در لهستان گواهی دیپلم وریز نمرات ، گواهی مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات ، ترجمه مدارک تایید مدارک توسط سفارت لهستان در تهران ، داشتن مدرک زبان انگلیسی یا لهستانی و درصورتی که مدرک زبان موجود نیست باید کالج های دوره زبان گذرانده شود . ، کپی پاسپورت ، گواهی سلامت پزشکی ، ۶ قطعه عکس ، پر کردن فرم ثبت نام دانشگاه و فیش پرداختی اپلیکیشن فی دانشگاه . مبلغی معادل ۱۰ هزار یورو به مدت سه ماه باید در حساب شخصی کوتاه مدت خود شما به عنوان تمکن مالی  باشد که نشان دهنده هزینه زندگی شما در کشور لهستان است به سفارت لهستان ارائه نمایید .

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در لهستان :

طول این دوره ۲ سال است و در این دوره همانند لیسانس تحصیل به زبان انگلیسی و لهستانی وجود دارد و متقاضی خود کورس زبان تحصیل را انتخاب میکند  همچنین در این مقطع شرط معدل وجود ندارد و هزینه ثبت نام اولیه در این مقطع حدود ۲۰۰-۲۵۰یورو است که غیر قابل بازگشت میباشد .همچنین متقاضیان تحصیل در مقطع فوق لیسانس  در لهستان که مدرک زبان ندارند میتوانند پس از گذراندن کورس زبان انگلیسی و کسب نمره آیلتس ۶٫۵ وارد مقطع تحصیلی مورد نظر شوند در این مقطع هفته ای ۲۰ ساعت کار قانونی دانشجویی پاره وقت وجود دارد . شروع تحصیل برای مقطع  فوق لیسانس در لهستان  از اول اکتبر هرسال شروع میشود و هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی ارزانتر از دانشگاه های دولتی میباشد.

همچنین هزینه های دیگری همچون بیمه داتشجویی و هزینه های زندگی بین ۶۰۰-۷۰۰ یورو برای هر ماه میباشد که این مبلغ در پایتخت یعنی ورشو حدود ۱۰۰ یورو بیشتر است . معمولا در این دوره امکان گرفتن بورسیه تحصیلی لهستان وجود ندارد و اگر دانشجوی متقاضی در ایران تعدادی واحد گذرانده باشد در انجا تطبیق واحد میشود براساس واحدهای گذرانده وارد سال تحصیلی میشود در حال حاضر به علت روابط خوب دو کشور ایران و لهستان ویزای تحصیلی سریع تر و راحت تر صادر میشود .

مدارک مورد نیاز برای  فوق لیسانس در لهستان گواهی دیپلم و ریز نمرات ، گواهی مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات  گواهی اتمام مدرک لیسانس به همراه ریز نمرات ،ترجمه مدارک تایید مدارک توسط سفارت لهستان در تهران ، داشتن مدرک زبان انگلیسی یا لهستانی و درصورتی که مدرک زبان موجود نیست باید کالج های دوره زبان گذرانده شود  ، کپی پاسپورت ، گواهی سلامت پزشکی ، ۶ قطعه عکس ، پر کردن فرم ثبت نام دانشگاه و فیش پرداختی اپلیکیشن فی دانشگاه . مبلغی معادل ۱۰ هزار یورو به مدت سه ماه باید در حساب شخصی کوتاه مدت خود شما به عنوان تمکن مالی باشد که نشان دهنده هزینه زندگی شما در کشور لهستان است به سفارت لهستان ارائه کنید .

تحصیل در مقطع دکترا در لهستان :

معمولا طول کورس تحصیلی دکترا در لهستان بین ۳ تا ۵ سال است و در این مقطع برای ورود شرط معدل وجود ندارد . و متقاضیانی که در بدو ورود میخواهند به زبان انگلیسی درس بخوانند اما مدرک آیلتس ندارند میتوانند در کالج های زبان انگلیسی لهستان شرکت کنند و در صورت آمادگی و کسب آیلتس ۶٫۵  به بالا وارد مقطع تحصیلی دکترا در لهستان شوند معمولا هزینه دوره زبان ترمی ۵۰۰-۸۰۰ یورو میباشد ضمن اینکه در این مقطع در هفته ۳۰ ساعت حق کار قانونی دانشجویی وجود دارد.

شروع تحصیل برای مقطع دکترا در لهستان  از اول اکتبر هرسال شروع میشود و هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی ارزانتر از دانشگاه های دولتی میباشد . همچنین هزینه های دیگری همچون بیمه داتشجویی و هزینه های زندگی بین ۶۰۰-۷۰۰ یورو برای هر ماه میباشد که این مبلغ در پایتخت یعنی ورشو حدود ۱۰۰ یورو بیشتر است . معمولا در این دوره امکان گرفتن بورسیه تحصیلی وجود ندارد و اگر دانشجوی متقاضی در ایران تعدادی واحد گذرانده باشد در انجا تطبیق واحد میشود براساس واحدهاتی گدرانده وارد سال تحصیلی میشود در حال حاضر به علت روابط خوب دو کشور ایران و لهستان ویزای تحصیلیسریع تر و راحت تر صادر میشود.

مدارک مورد نیاز برای دکترا در لهستان گواهی دیپلم وریز نمرات ، گواهی مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات ،  گواهی لیسانس ریز نمرات ، گواهی فوق لیسانس و ریز نمرات ترجمه مدارک تایید مدارک توسط سفارت لهستان در تهران ، داشتن مدرک زبان انگایسی یا لهستانی و درصورتی که مدرک زبان موجود نیست باید کالج های دوره زبان گذرانده شود. کپی پاسپورت ، گواهی سلامت پزشکی ، ۶ قطعه عکس ، پر کردن فرم ثبت نام دانشگاه و فیش پرداختی اپلیکیشن فی دانشگاه . مبلغی معادل ۱۰ هزار یورو به مدت سه ماه باید در حساب شخصی کوتاه مدت خود شما  به عنوان تمکن مالی باشد که نشان دهندههزینه زندگی شما در کشور لهستان است به سفارت لهستان ارائه کنید.

14 3 300x200 تحصیل در لهستان در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس، دکترا

در تمامی مقاطع تحصیلی در لهستان در صورت پیدا کردن کار و کارفرما امکان کار رسمی وجود دارد و پس از ۳ سال کارکردن و پرداخت مالیات منجر به اقامت دائم لهستان میشود و اگر ۲ سال دیگر اضافه بماند و کار کند منجر بهپاسپورت کشور لهستان میشود ضمن اینکه امکان ثبت شرکت هم بعد از گذشت ۵ سال وجود دارد.

موسسه حقوقی ملک پور معتبرترین موسسه در امر مشاوره و اخذ ویزای تحصیلی کشور لهستان میباشد .شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ ویزای تحصیلی کشور لهستان به دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور مراجعه و هم چنین در صورت نیاز با تلفن های موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی رایگان موسسه حقوقی ملک پور بهره مند گردید.

Rating: 4

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 پاسخ
 1. هادی گفته:

  سلام من مدرک لیسانس مکانیک از دانشگاه آزاد تبریز
  دارم مدرک زبان ندارم در حدود ۱۰۰ میلیون تومان پول دارم با این شرایط می‌توانم برای فوق ادبای کنم؟؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   شما برای پذیرش مدرک زبان نیاز دارید و اگر نمره پایینی برای زبان داشته باشید باید دوره زبان هم در مجارستان پذیرش بگیرید.

   پاسخ
 2. عباس گفته:

  ارشد طراحی شهری، سن ۵۴ سال، بدون نمره زبان، پذیرش دکتر هر کشوری که بشود. همراه با آموزش زبان

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. برای اخذ پذیرش دکتری شخصاً می بایست از طریق یافتن استاد راهنما از یکی از دانشگاه های کشور مربوطه اقدام نمایید و این امکان بستگی به داشتن شرایطی مانند رزومه تحصیلی مناسب، نداشتن گپ تحصیلی بالا، نمره زبان خوب و مواردی اینچنینی خواهد داشت. اخذ سوپروایزر توسط خودتون انجام میشه. شما میبایست با یکی از اساتید دانشگاه مورد نظرتون ارتباط بگیرین و رزومه تحصیلی و علمیتون روبرای ایشون بفرستین و در صورت موفقیت در جلب نظر ایشون، بتونین پذیرش دانشگاه رو بگیرین. اسامی اساتید هر دانشگاه در سایت اون دانشگاه موجوده. ما در مرحله اخذ ویزای تحصیلی همراه شما خواهیم بود.

   پاسخ
 3. سحر گفته:

  با سلام
  من 29سالمه و لیسانسم الکترونیک و ارشدم مهندسی پزشکی(بیوالکتریک )زیرشاخه برق هست ,می باشد
  موضوع پایان نامه ام هم پردازش سیگنال در حوزه علوم اعصاب و دارای یک مقاله isiو زبان هم دارم میخونم
  به دلیل معدل پایین. نمیدونم کدوم کشور اروپا میتونم برای دکتری اپلای کنم
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. پاسخ این موضوع بستگی مستقیمی با شرایط شما دارد. لذا در صورت نیاز به کسب اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 4. مریم گفته:

  سلام روز بخیر . من ۳۶ ساله هستم لیسانس آمار و فوق روانشناسی شخصیت دارم و یک پسر ۹ ساله هم دارم مدرک زبان نگرفتم ولی میتونم آیلتس حدود ۷ بگیرم آیا شرایط ادامه تحصیل در مقطع دکترای روانشناسی رو دارم

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. با توجه به عدم تطابق رشته لیسانس و فوق لیسانس شما شانس اخذ پذیرش از مقطع دکتری اندک می باشد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ