تحصیل در فنلاند

تحصیل در فنلاند

تحصیل در فنلاند  و قوانین جدید تحصیل در فنلاند 2018 ، شرایط اخذ پذیرش از دانشگاههای رایگان فنلاند ، تحصیل در فنلاند  و هزینه های تحصیل در فنلاند 2018 ، تحصیل در فنلاند  و هزینه هی زندگی دانشجویی در فنلاند ، امکان تحصیل رایگان در فنلاند ، شرایط اخذ ویزای دانشجویی فنلاند و مهاجرت تحصیلی به فنلاند ، را به شرح در این مقاله آورده ایم ،  آیا در باب ویزای تحصیلی فنلاند اطلاعاتی دارید؟ آیا با اخذ ویزای تحصیلی فنلاند دانشجو اجازه کار موقت را خواهد داشت؟  در این مقاله و در ادامه در باب شرایط تحصیل در فنلاند و شرایط زندگی در فنلاند اطلاعات مفیدی را در اختیار علاقه مندان مهاجرت تحصیلی به فنلاند قرار خواهیم داد.

امروزه بسیاری از دانشجویانی که هم چنان در حال تحصیل هستند و یا تحصیل خود را به اتمام رسانده اند تمایل دارند برای ادامه تحصیل به کشور فنلاند مهاجرت کنند. چنانچه تمایل دارید اطلاعات بیشتر و کامل تری در باب مهاجرت تحصیلی به فنلاند بدانید حتما این مقاله را به دقت مطالعه بفرمایید، زیرا در این مقاله سعی بر این امر است که  اطلاعات مهم و دقیق در باب تحصیل در فنلاند و ویزای تحصیلی فنلاند در اختیار علاقه مندان این راه قرار گیرد و فرد با اخذ اطلاعات کامل تر در این مقاله بتواند با دید بازتر جهت اخذ ویزای تحصیلی فنلاند اقدام نماید. برای اخذ اطلاعات دقیق تر و بهره مندی از اطلاعات تکمیلی با وکلای برتر و مشاورین با تجربه موسسه حقوقی ملک پور و مشاورین دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایند و مشاوره لازم در باب کشور فنلاند اخذ نمایند.

آموزش عالی در کشور فنلاند نقش بسیار مهمی در سطح جامعه و در نظام ملی و نوآوری ایفا می کند و آموزش عالی در این کشور امری ضروری است زیرا تمامی اشخاص برای پیدا کردن کار مناسب در سطح جهانی نیازمند این هستند که تحصیلات عالیه داشته باشند به همین دلیل و با بها دادن به این موضوع فنلاند شرایط بسیار مساعدی برای علاقه مندان تحصیل در اروپا و در فنلاند به وجود آورده است که شخص این امکان را داشته باشد در یکی از بهترین دانشگاه های اروپا در فنلاند ادامه تحصیل دهد و مدرک تحصیلی با مقطع بالاتر اخذ نماید و با این کار موقعیت تحصیلی و کاری خود را در فنلاند و یا در کشورهای دیگر تسهیل نماید.

آموزش عالی فنلاند از دو بخش تشکیل می شود یک دانشگاه ها و دیگری دانشگاه ها علوم کاربردی(UAS)  که این UAS در گذشته در کشور آمریکا به عنوان پلی تکنیک شناخته می شود. در دانشگاه های فنلاند تمامی دروس در نتیجه تحقیقات علمی به دست آمده توسط اساتید به دانشجویان تدریس می شود و اساتید با جدیدترین روش ها و تحقیقات علمی به روز آماده آموزش به دانشجویان می باشند. اکثر دانشگاه های فنلاند سه مقطع تحصیلی آکادمیک (لیسانس، فوق لیسانس و دکترا) را ارائه می دهند و مانند اکثر کشورها مدت زمان این دوره های تحصیلی ۲، ۳ و ۴ ساله هستند. ماموریت دانشگاه های هنر و مخصوصا دانشگاه های Science این می باشد که تحقیقات آزاد، آموزش های مرتبط با هنر و همچنین علم را تقویت کنند و از طرفی دانشجویان را برای خدمت به کشور و همچنین درس انسانیت به طور کلی آماده می کنند.

تحصیل در فنلاند و امور اخذ ویزای دانشجویی فنلاند و اخذ پذیرش از دانشگاههای فنلاند در تخصص موسسه ملک پور میباشد ، برای اخذ اطلاعات دقیق تر و بهره مندی از اطلاعات تکمیلی با وکلای برتر و مشاورین با تجربه موسسه حقوقی ملک پور و مشاورین دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید و مشاوره لازم در باب کشور فنلاند اخذ نمایید.

 

دانشگاه های فنلاند از ابتدا از استقلال قابل توجهی برخوردار هستند و وضعیت حقوقی کاملا مستقلی دارند و این افزایش استقلال آزادی بیشتری در اختیار دانشگاه های فنلاند در جهت مدیریت امور مالی خود قرار می دهد. در حال حاضر ۱۴ دانشگاه تحت وزارت فنلاندی آموزش و پرورش و فرهنگ وجود دارد. و با یک سال تحصیل به صورت full time شما ۶۰ واحد درسی را می گذرانید. اخذ مدرک تحصیلی از دانشگاه های UAS به فارغ التحصیلان این دانشگاه کمک می کند برای مشاغل حرفه ای که نیازند نیروی متخصص هستند آماده شوند. دوره کارشناسی در کشور فنلاند در حدود سه سال و نیم تا چهار سال و نیم زمان می برد و دوره مستر در فنلاند در حدود یک سال تا یک سال و نیم زمان خواهد برد.  مطلب بسیار مهمی که قابل ذکر است این می باشد که تمامی دانشگاه های فنلاند برای مقطع مستر بر پایه شرایط کاری متقاضی قرار دارد بدین منظور که شخص در حال حاضر زمان اپلای کردن زندگی کاری خود را داشته باشد. بدین معنا که اگر شخص تمایل داشته باشد برای مقطع مستر در فنلاند اقدام نماید و در این مقطع ادامه تحصیل دهد می بایست سه سال سابقه کار مرتبط با رشته لیسانس خود پس از اتمام دوره لیسانس خود را ارائه نماید. در مقطع لیسانس دانشگاه های کمتری در فنلاند وجود دارند که Course ها و رشته به زبان انگلیسی در فنلاند ارائه می دهند و اکثر رشته ها در مقطع لیسانس به زبان فنلاندی و سئدی تدریس می شود. اگر شخص تمایل دارد برای مقطع دکترا اقدام نماید حتما می بایست با دانشگاه های فنلاند مکاتبه کند و با اساتید در ارتباط باشد مقطع دکترا نیازمند این امر است که حتما مستقیم از دانشگاه اپلای شود و دانشجو مستقیم با دانشگاه و اساتید در ارتباط باشد که بخش بین الملل اطلاعات لازمه را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. اگر شخص در حال حاضر مدرک فوق لیسانس با معدل قابل قبول و خوب را دارا باشد به احتمال بسیار بالا واجد شرایط مقطع دکترا خواهد بود ولی دانشگاه های فنلاند برای دوره دکترا و قبولی دانشجویان جهت ورود به مقطع دکترا ضوابط و شرایط خاصی را قائل می شوند به طور مثال: مدرک آیلتس یا تافل مورد تایید با نمره حداقل ۷ و گاها احتمال دارد دانشگاه شما مورد ارزیابی قرار گیرد. و معیارهای دانشگاه های فنلاند ممکن است با هم متفاوت باشد و هر دانشگاهی مدرکی اضافه بر دانشگاه دیگر از دانشجو مطالبه نماید. شرایط بسیار متفاوتی برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا وجود دارد بدین معنا که سیستم پذیرش مشخصی در دانشگاه ها وجود ندارد این امکان وجود دارد بعضی از دانشگاه ها هر زمان از سال شخص مدارک ارائه دهد و با دانشگاه مکاتبه نماید مدارک ارائه شده مورد بررسی قرار گیرد و بعضی دانشگاه های دیگر هستند که برای اپلای کردن Deadline  مشخصی دارند و هر زمان شخص مدارک ارائه نماید مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

عموما برای اخذ پذیرش و اپلای کردن در مقطع لیسانس و فوق لیسانس شخص می بایست در تاریخ و deadline های مشخصی اقدامات لازمه را انجام دهد به طور مثال از تاریخ ۱۰ تا ۲۵ ژانویه و یا در تاریخ ۱۵ مارچ تا ۵ آپریل امکان ارائه درخواست پذیرش وجود دارد.

هزینه تحصیل در فنلاند بسته به دانشگاه و رشته بسیار متفاوت می باشد و به صورت minimum در حدود ۱۵۰۰ یورو بوده است اگر شخص زبان فنلاندی و یا سوئدی بداند و بخواهد به همین زبان ها ادامه تحصیل دهد ولی از پاییز ۲۰۱۷ به بعد هزینه های تحصیل مخصوصا به زبان انگلیسی بالا رفته است و هزینه ها نسبت به رشته و دانشگاه انتخابی کاملا متفاوت و مبالغ پرداختی برای هزینه تحصیل بین۸ هزار یورو تا ۱۶ هزار یورو می باشد، به طور مثال رشته شیمی و علوم مولکولی در مقطع مستر دو سال می باشد هزینه این course 15هزار یورو می باشد و هزینه تحصیل در رشته علوم زیستی و محیط زیست در مقطع مستر مبلغ ۱۲هزار یورو در فنلاند می باشد، در بعضی رشته ها هزینه تحصیل در حدود ۵هزار یورو در سال می باشد و به طور عموم هزینه ها ۱۰ تا ۱۶ هزار یورو می باشد.

تحصیل در فنلاند و امور اخذ ویزای دانشجویی فنلاند و اخذ پذیرش از دانشگاههای فنلاند در تخصص موسسه ملک پور میباشد ، برای اخذ اطلاعات دقیق تر و بهره مندی از اطلاعات تکمیلی با وکلای برتر و مشاورین با تجربه موسسه حقوقی ملک پور و مشاورین دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید و مشاوره لازم در باب کشور فنلاند اخذ نمایید.

 

هزینه زندگی برای یک دانشجو در فنلاند بسته به سبک زندگی وی به طور معمول در حدود ۵۰۰ تا ۸۰۰ یورو می باشد و جزییات هزینه زندگی شخص به شرح ذیل می باشد:

هزینه اجاره منزل، اتاق در حدود ۲۵۰ تا ۴۰۰ یورو ماهیانه می باشد و هزینه خوراک در حدود ۱۵۰ تا ۲۵۰ یورو می باشد و هزینه های دیگر در حدود۱۵۰ تا ۲۰۰ یورو می باشد که دانشجویی که تمایل دارد برای ادامه تحصیل به فنلاند مهاجرت کند این هزینه ها را می بایست مدنظر قرار دهد. هزینه خوابگاه ها بسته به Single بودن flat و یا share  بودن آن کاملا متفاوت می باشد و نرخ اجاره خوابگاه های دانشجویی از ۱۶۰ یورو تا ۳۴۰ یورو متغیر می باشد. بسیاری از دانشجویان تمایل دارند در فنلاند حضور داشته باشند و در بازار آزاد شخصا اقدام به جست و جو و تحقیق در باب اجاره منزل نمایند که البته این کار دانشجو را مقداری سخت می کند زیرا در بدو ورود مکانی به سکونت نخواهد داشت. به طور کل اگر شخص تمایل داشته باشد برای ادامه تحصیل در دانشگاه های فنلاند به این کشور مهاجرت نماید می بایست ماهیانه مبلغ ۵۶۰ یورو در حساب بانکی خود داشته باشد و همچنین سالانه  مبلغی در حدود ۶۷۲۰ یورو در حساب بانکی خود نشان دهد این ها مبالغی هستند که به صورت کاملا minimum اعلام گردیده است، لذا به دانشجویان مخصوصا دانشجویان international توصیه می شود برای مهاجرت به فنلاند مبلغ ۷۰۰ تا ۹۰۰ یورو به صورت ماهیانه برای امور زندگی و تحصیل در نظر بگیرند. اجازه اقامت دانشجویی در ابتدا به مدت یک سال به دانشجو تعلق می گیرد و می بایست این مبلغ مذکور برای نشان دادن تمکن از ابتدا نشان داده شود و البته قابل ذکر است سالیانه ویزای دانشجویی شخص تمدید می شود و این تمدید سالیانه در صورت نشان دادن مبلغ مورد نیاز حداقل ۶۷۲۰ یورو صورت خواهد گرفت.

به عنوان یک دانشجو شخص این امکان را دارد در رستوران ها،سالن های غذاخوری، سیستم حمل و نقل عمومی و مسکن دانشجویی تخفیف داشته باشد که مخصوص دانشجویان سایت های مختلفی طراحی شده است که اطلاعات مورد نیاز در باب اسکان خود را از سایت ها بیابند. کشور فنلاند جزو اتحادیه اروپا می باشد و در حوزه شنگن قرار گرفته است و واحد پول این کشور یورو است. حتما توصیه می شود مقداری پول نقد همراه دانشجویانی که به فنلاند مهاجرت می کنند باشد ولی به محض ورود به فنلاند به بخش امور دانشجویی مراجعه نمایند و راهنمایی های لازمه را جهت افتتاح حساب بانکی اخذ نمایند و اقدام به افتتاح حساب بانکی نمایند و توصیه می شود حتما هر بانکی که پس از تحقیق انتخاب می فرمایید نزدیک به دانشگاه و محل سکونت شما باشد و پس از افتتاح حساب و اخذ کارت بانکی میاز است که حتما دانشجو استفاده از کارت عابر بانک فنلاند را بیاموزد همچنین بداند اگر کارت بانکی خود را گم نماید و یا کارت بانکی وی به سرقت رود چه اقداماتی باید انجام گیرد و همچنین چگونگی انتقال پول و پرداخت صورت حاسب ها و…. را حتما آموزش ببیند. دانشجو به طور موقت اجازه کار part time دارد ولی اگر شخص زبان فنلاندی و یا سوئدی را نداند شانس پیدا کردن کار برای کمک هزینه زندگی و تحصیل وی بسیار پایین خواهد بود. به شما اکیدا توصیه می شود قبل از ورود به کشور فنلاند حتما بیمه نامه درمانی داشته باشید زیرا دانشجویان موقت تحت پوشش بیمه ملی فنلاند به نام NHI قرار نخواهند گرفت.

به طور کل تمامی موارد و اطلاعات مورد نیاز در مورد قوانین و شرایط تحصیل در فنلاند  و هزینه های زندگی و تحصیل در دانشگاه های معتبر این کشور در این مقاله و در تمامی مطالب فوق برای متقاضیان این راه شرح داده شده است. موسسه حقوقی ملک پور به عنوان بزرگترین و معتبرترین موسسه حقوقی در زمینه حقوق بین الملل خصوصی و با بهره گیری از وکلای زبده و با تجربه در زمینه مهاجرت آماده ارائه هر گونه خدمت مشاوره ای در باب امور مهاجرت می باشد همچنین برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت موسسه حقوقی ملک پور مراجعه نمایید.

تحصیل در فنلاند و امور اخذ ویزای دانشجویی فنلاند و اخذ پذیرش از دانشگاههای فنلاند در تخصص موسسه ملک پور میباشد ، برای اخذ اطلاعات دقیق تر و بهره مندی از اطلاعات تکمیلی با وکلای برتر و مشاورین با تجربه موسسه حقوقی ملک پور و مشاورین دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید و مشاوره لازم در باب کشور فنلاند اخذ نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 پاسخ
 1. نسترن گفته:

  سلام آقای دکتر من نبوی هستم من همه ی ویدیوهاتونو تماشا کردم تو لایوتون کامنت گذاشتم متاسفانه جوابی نگرفتم میخواستم ببینم با مدرک لیسانسِ اقتصاد و یا مدیریت میشه ارشد رفت سوئد یا فنلاند؟؟نامزدم هم ارشد مکانیک دانشگاه دولتی باشن میخواستم ببینم شرایط برای ما چجوریه
  هزینه در کشورهای اسکاندیناوی به چه صورته و چقدر بوجه نیازه باتشکر ازشما

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب شما میتوانید جهت تحصیل در صورت اخذ مدرک زبان IELTS 6 به بالا اقدام نمایید . جهت سایر اطلاعات جزیی تر که در این بخش امکان پذیر نمیباشد پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 2. mie editor2 گفته:

  تحصیل در کشوری مانند فنلاند شرایط خاص خود را داراست. شما امکان ادامه تحصیل در کشورهایی همچون انگلستان، کانادا، اتریش و … را خواهید داشت. برای راهنمایی بیشتر شما، به اطلاعات دقیق تری از شما نیاز است. شما می توانید برای دریافت اطلاعات کامل با دفاتر ما تماس حاصل نمایید.

  پاسخ
 3. mie editor2 گفته:

  با سلام من از ایران هستم و میخواستم که در یکی از مدارس خارج از کشور تحصیل کنم بدون پدر و مادرم با دوستم و بدون قیم. من ۱۶ سال دارم و میخواستم بدونم که من چجوری میتونم در کشوری مثلا فنلاند که تحصیل در این کشور ارزش بسیار بالایی داره تحصیل کنم با تشکر

  پاسخ
 4. Sara گفته:

  موسسه شما برای اینکه توی این امور کمک مون کنه و کلرارو انجام بده و کارایی مثل اپلای گردنو اینا کلا هزینه اش چقد میشه؟
  میشه لطف کنید راهنمایی کنید من میخوام از طریق موسسه تون اقدام کنم

  پاسخ