تحصیل در سوئیس

تحصیل در سوئیس در مقاطع مختلف

تحصیل در سوئیس در مقاطع مختلف در سال 2018 شرایط خاصی دارد که در این نوشتار مختصرا به آن میپردازیم ، ایا میخواهید در یکی از بهترین کشورهای اروپایی تحصیلات خود را به اتمام برسانید؟ ایا میدانید چگونه میتوانید پس از مهاجرت به سوئیس در سوئیس به تحصیل بپردازید و از شرایط تحصیل در سوئیس در مقاطع مختلف اگاهی دارید؟ ایامطلع می باشید که سوئیس رده بندی چندم دانشگاههای جهان را به خود اختصاص داده است؟ ما در مقاله ذیل سعی داریم تا شما را از سیستم اموزشی در سوئیس مطلع کنیم و نچوه چگونگی تحصیل در سوئیس در مقاطع مختلف و تحصیل در دانشگاههای سوئیس را برایتان اشکار کنیم؟ سوئیس کشور بسیار امنی برای زندگی در جهان در نظر گرفته شده است و انواع جرایم خشونت امیز در سوئیس بسیار کم خواهد بود در حالیکه سوئیس یکی از بالاترین نرخ سالانه اسلحه در جهان را دارا می باشد.

audio تحصیل در سوئیس در مقاطع مختلف

اموزش وپرورش در سوئیس سیستم بسیار متنوعی را دارا می باشد زیرا قانون اساسی سوئیس اقتدار را در  سیستم اموزشی مدارس سوئیس عنوان می کند و معتقدند که مدارس ایتدایی برای تمامی کودکان الزامی می باشد.

 

در حقیقت سیستم اموزش و پرورش در سوئیس یک سیستم اجباری می باشد و این مدارس ابتدایی در سوئیس می تواند دولتی باشد وسیستم اموزش عالی نیز در سوئیس می تواند رایگان باشد .

در سوئیس قبل از انکه کودکان به مقاطع ابتدایی ورود پیدا کنند مهدکودک خود را طی خواهند کرد و در سوئیس حداقل سنی که می توانند در مقاطع ایتدایی شروع به تحصیل نمایند ۶ سال در تمامی استانهای سوئیس خواهد بود و در موارد استسنایی در سوئیس ۵ سال نیز می تواند شروع به تحصیل در مقاطع ابتدایی باشد .

به طور معمول ۲۰% از دانش اموزان مدرسه در سوئیس پس از سپری شدن ۱۲ سال مدرسه با کمک های مالی فدرال در سوئیس به دانشگاهها برای ادامه تحصیلاتشان در سوئیس راه پیدا خواهند کرد .

تقسیم بندی مدارس در سطح اموزش و پرورش نظری و عملی در سوئیس متفاوت خواهد بود و تمامی کودکان در سوئیس ملزم خواهند بود حداقل ۹ سال را در مدارس سوئیس حضور داشته باشند .

اولین دانشگاهی که در سوئیس تاسیس شده است دانشکده پزشکی در بازل در سال ۱۴۶۰ میلادی بوده  است و این دانشگاه در سوئیس دارای یک سنت طولانی در زمینه تحقیقات پزشکی و شیمیایی در سوئیس می باشد

۱۰ دانشگاه عمومی در ۲۶ استان سوئیس وجود خواهد داشت که علاوه بر این ۱۰ دانشگاه ۲ موسسه فن اوری نیز در سوئیس خواهد بود که اولین موسسه فن اوری در زوریخ می باشد و دیگری در لوزان خواهد بود

 

سوئیس دارای دانشجویان بین المللی و کیفیت اموزشی عالی  و فرصتهای اموزشی بسیار عالی را دارا می باشد و با وجود اینکه کشور کوچکی می باشد برای کسانی که می خواهند در سوئیس ادامه تحصیل دهند گزینه بسیار مناسبی خواهد بود .

علاوه بر این ۱۲ دانشگاه در سوئیس دانشگاههای علمی کاربردی و دانشگاههایی در زمینه تحقیقات نیز وجود خواهد داشت که همانطور که بیان شده است تمامی این دانشگاها ی سوئیس دولتی می باشد و برای دانشجویان خارجی نیز هزینه کمی را در بر خواهد داشت .

سوئیس پس از استرالیا دومین تعداد دانشجویان خارجی در سطح اموزش عالی را دارا می باشد و در سوئیس ۲۱% از دانشجویان بین المللی می باشند .

بنابراین کسانی که به دنبال گسترده کردن سطح علمی و فرهنگی خود می باشند سوئیس می تواند جایگاه مناسبی برای ادامه تحصیل انها باشد .د

دانشگاههای سوئیس بالاترین رتبه را در اروپا در رده بندی دانشگاههای جهان به خود اختصاص داده است که از جمله دانشگاههای سوئیس که در رتبه بندی جهان قرار گرفته است :

مدرسه تکنولوژی فدرال سوئیس

مدرسه پلیتکنیک فدرال لوزان

دانشگاه زوریخ

دانشگاه ژنو می باشد

سوئیس دارای چهار زبان می باشد که از جمله ان سوئیسی,المانی,فرانسوی و ایتالیایی و همچنین به همان میزان دارای تنوع فرهنگی نیز می باشد.

بنابر انچه بیان شده است سوئیس کشوری می باشد که در ان چند زبان وجود خواهد داشت که در مقطع کارشناسی ارشد در سوئیس به زبان انگلیسی تدریس خواهد شد و در مقطع کارشناسی در دانشگاههای سوئیس به زبان المانی ,ایتالیایی و فرانسه تدریس خواهد شد.

و تدریس به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی در دانشگاههای سوئیس کم کم در حال رشد خواهد بود مخصوصا در دانشگاههای علمی کاربردی در سوئیس

برای ثبت نام دانشجویان طرف ۱۴ روز پس از ورود در دانشگاههای سوئیس نیاز به اثبات هویت و ادرس همراه با شواهد کافی از منابع مالی و گذرنامه معتبر و بیمه سلامت خواهید داشت و ظرف ۱۴ روز پس از ورود نشان دادن این مدارک الزامی می باشد.

دانشجویان خارجی نیاز به بررسی جرییات مربوط به تحصیل در سوئیس را با کشور خود دارا می باشند

تحصیل در دانشگاههای ایتالیایی در سوئیس هزینه بالاتری را نسبت به دانشگاههای دیگر در بر خواهد داشت و هزینه ان سالانه حدود ۲۶۰۰خواهد بود در حالیکه شهریه سالانه دانشجویان بین المللی در دانشگاههای دیگر سوئیس بین ۶۵۰ تا ۱۰۰۰ خواهد بود .

استفاده از بورس تحصیلی نیز برای دانشجویان خارجی در سوئیس وجود خواهد داشت که با سفارت سوئیس می توانید بررسی نمایید که ایا این بورس به شما تعلق می گیرد یا خیر؟

خوابگاههای دانشجویی نیز در دانشگاههای سوئیس وجود خواهد داشت که ان نیز مشترک خواهد بود بین دانش اموزان برای اجاره یک اتاق خصوصی یا اپارتمان .بودجه ای  که در سویس برای پرداخت یک اپارتمان در هر ماه به اشتراک گذاشته شده است ۵۴۵ یورو می باشد.

زوریخ در سوئیس به همراه ژنو  سومین شهر گران  در جهان نامگذاری شده است.

سوئیس مراکز تحقیقاتی بسیار مهمی را نیز در خود جای داده است و ژنو میزبان بزرگترین ازمایشگاه فیزیک در جهان می باشد.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در سوئیس و دانشگاههای سوئیس موسسه حقوقی ملک پور با برترین مشاوران در زمینه بین الملل در دفتر مرکزی وین و دفاتر همکار در ایران میتوانند راهنمای شما در این خصوص باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.