تحصیل در رشته حقوق در انگلستان

تحصیل در رشته حقوق در انگلستان

تحصیل در رشته حقوق در انگلستان در سال ۲۰۱۸ برای وکلای ایرانی و علاقمندان رشته حقوق، مهاجرت تحصیلی به انگلستان ، ادامه تحصیل در رشته حقوق در انگلستان  برای دانشجویان حقوقی ایرانی ، امکان تحصیل در رشته حقوق در انگلستان  برای علاقمندان رشته حقوق و کار وکالت در انگلستان ، شرایط تحصیل در رشته حقوق در انگلستان ۲۰۱۸ و هزینه های تحصیل در رشته حقوق در انگلستان در سال ۲۱۸  در این مقاله به نگارش درآمده است ، همواره دانشجویان بین المللی حضور بالایی در کشور انگلستان داشته اند انگلستان، پس از آمریکا، دومین مقصد محبوب دانشجویان خارجی برای ادامه ی تحصیل می باشد. و نیز کشور انگلستان برای پاسخگویی به درخواست رو به رشد آموزش زبان انگلیسی تلاش بسیاری کرده است. یکی از رشته های سطح بالا که همواره مورد نطر دانشجویان قرار داشته است تحصیل در رشته حقوق در انگلستان بوده است. امروزه به دلایل مختلفی مانند داشتن بازار کار خوب و درآمد بالا دانشجویان بین المللی بسیاری علاقمند به تحصیل در رشته حقوق در انگلستان هستند. در دوره های تحصیل در رشته حقوق در انگلستان بیشترین تمرکز برنامه ها و اساتید بر گسترش دانش حقوقی و اطلاعات دانشجویان است و در حال حاضر امکان تحصیل در رشته حقوق در انگلستان در تمامی مقاطع برای دانشجویان ایرانی فراهم است.در باب مهاجرت به انگلیس که در این مقاله سعی شده تا به طور خلاصه دید کلی ای درباره ی تحصیل در رشته حقوق در انگلستان ایجاد کنیم.

رشته ی حقوق چیست

اگر درباره ی درجه های اعطایی تحصیلی در حقوق تحقیق کنید با کلماتی مانند LLB (لیسانس حقوق)، BA و BSc برای اولین درجه ی حقوق برخورد خواهید کرد. تفاوت بین این درجه ها در این است که اساسا دانشجویان LLB کل دوره ی تحصیلی خود را صرف خواندن حقوق می کنند، در حالی که دانشجویان در برنامه های  BA یا BSc یک سوم دوره را صرف خواندن مباحثی خارج از حقوق می کنند.
بخشی از دانشجویات حقوق ممکن است علاقه ای به وکیل شدن نداشته باشند اما  مجذوب روند قانون باشند. در مقابل، بسیاری از کسانی که می خواهند وکیل شوند ابتدا مدرکی در یکی دیگر از رشته های تحصیلی می گیرند و پس از آن یک دوره تغییر رشته به حقوق را طی می کنند که دیپلم حقوق یا GDL نام می گیرد.

مهارت های خاص و یا عمومی ای که تحصیل در رشته ی حقوق ایجاد می کند
مدرک حقوق شما را با مهارت های مورد نیاز برای تمرین در قانون آشنا می کند، برای مثال از طریق دادخواهی کردن  در یک جلسه قانونی ساختگی که در آن دانشجویان استدلالات قانونی را برای یک پرونده ی فرضی ارائه می دهند. بسته به دوره، شما ممکن است قوانین مربوط به حوزه های خاص، مانند خانواده، تجارت، و یا امور مالی را مطالعه کنید.
مهارت های عمومی شامل پژوهش، تفسیر و توضیح مطالب پیچیده، تفکر تحلیلی و حل مسئله ی عملی، ارتباط کلامی، مذاکره، کار گروهی، توجه به جزئیات، و توانایی برای تهیه پیش نویس اسناد رسمی.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور ( فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین ) در باب رشته حقوق در انگلیس

audio تحصیل در رشته حقوق در انگلستان

فایل ویدئویی توضیحات آقای ملک پور ( فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین ) در باب تحصیل در انگلیس

video تحصیل در رشته حقوق در انگلستان

 

مثال هایی از حوزه های تحصیل
موضوعات اصلی و اجباری
روش حقوقی، مهارت های و استدلال
قانون در عمل
قانون اساسی و اداری
آئین دادرسی در انگلستان
اصول حقوق جزا
قانون قرارداد

مباحث اختیاری شامل:

حقوق و پزشکی
قانون رسانه
قانون اینترنت
حقوق بین الملل عمومی
قانون کودکان
قانون مالکیت معنوی

چرا تحصیل در رشته ی حقوق؟

تحصیلات دانشگاهی در رشته ی  حقوق به شما بینشی نسبت به نظام های حقوقی که بسیاری از مسائل زندگی روزانه ی ما بر آن استوار است می دهد و شما درک وسیع و کاملی از موضوع به دست می آورید. و نیز تمرین بیشتری در مهارت های تفکر، تجزیه و تحلیل، ارائه ی شفاهی یا کتبی استدلال ها انجام خواهید داد. مهارت ها برای به کار بستن قانون ضروری هستند اما تحصیل در این رشته مهارت های بزرگتر و بیشتری را  برای انتقال بسیاری از افراد به مسیرهای شغلی دیگر، مانند آموزش، خدمات مدنی، و بخش های داوطلبانه نیز ایجاد می کند.
در حال حاضر سال اول رشته ی حقوق شامل دروس پایه ی اجباری است و سپس دو سال بعدی با نگاهی به سال های بعدی تحصیل ادامه خواهد یافت. و شامل تحقیقات و مطالعات زیادی برای گسترش دانش افراد می باشد. موارد درسی‌ اصلی‌ شامل قوانین قرارداد، حقوق جنایی، حقوق مالکیت، و مبانی حقوق اتحادیه اروپا می‌‌شود، و نیز پاره ای موارد درسی‌ اختیاری نیز مانند قوانین حقوقی کودکان، قانون کار، حقوق بشر، اخلاق، فلسفهٔ حقوق و حقوق محیط زیست نیز وجود دارد.

دوره ی کارشناسی حقوق در انگلستان

مقدمه ای بر کارشناسی حقوق
دوره های حقوق در دانشگاه های انگلستان یک درک جامع و انتقادی از اصول قانونی اصلی و مهارت های عملی ارائه می دهند. دانشجویان محتوای قانون و تجزیه و تحلیل حقوقی را یاد می گیرند، و تجربیاتی را در زمینه های دادخواهی، استدلال و مذاکره به دست می آورند. دادگاه های ساختگی به افزایش فرایند یادگیری کمک خواهد کرد، و نیز در کسب تجربه ی ارزشمند از دنیای واقعی نیز به شما کمک خواهد کرد.
تقریبا تمام دوره های حقوق بریتانیا به دانشجویان اجازه می دهد که به صورت حرفه ای به مدت یک سال در یک شرکت قرار بگیرند، و یا یک دوره ی مطالعه در خارج از کشور را تجربه کنند. دانشجویان همچنین می توانند حقوق را با موضوع دیگری مانند کسب و کار، سیاست و یا روزنامه نگاری ترکیب کنند. تمام برنامه های LLB در دانشگاه های انگلستان به طور رسمی توسط انجمن حقوق انگلستان و ولز و کانون وکلای انگلستان و ولز اعتبار می یابند.
مشاغل کارشناسی حقوق
مدرک حقوق گزینه های شغلی مختلفی را برای فارق التحصیلانش ایجاد خواهد کرد، که تنها در حرفه های حقوقی نیستند. علاوه بر نقش های سنتی مانند باریستر و سولیسیتر (یا همان وکلای دادگستری)، فارغ التحصیلان حقوق می توانند صلاحیت خود را برای پیدا کردن موقعیت شغلی در روزنامه نگاری، کسب و کار، جرم شناسی و بسیاری مشاغل دیگر نیز استفاده کنند.
پس از اتمام تحصیل در رشته حقوق در مقطع کارشناسی، بسیاری از دانشجویان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حقوق را انتخاب می کنند.

شرایط مورد نیاز برای تحصیل در دوره ی کارشناسی حقوق در انگلستان
شرایط  مورد نیازمعمول دیپلم بین المللی: ۳۴ امتیاز.
شرایط معمول A-level: AAB.
نمره ی IELTS: 6.5 به طور کلی، بدون داشتن نمره ی کمتر از ۶٫۰ در هر یک از مهارت ها.

لیست دانشگاه های دوره ی کارشناسی حقوق در انگلستان
بر اساس رده بندی دانشگاه های برتر در سال ۲۰۱۷ ده دانشگاه برتر عبارتند از:

۱٫ دانشگاه کمبریج
۲٫ دانشگاه آکسفورد
۳٫ مدرسه ی اقتصاد لندن
۴٫ کالج کینگز لندن
۵٫ دانشگاه کوئین مری لندن
۶٫ دانشگاه کالج لندن
۷٫ دانشگاه دورهام
۸٫ دانشگاه داندی
۹٫ دانشگاه رابرت گوردون
۱۰٫ دانشگاه شرق آنجلیا

دوره ی کارشناسی ارشد حقوق در انگلستان

مقدمه ای بر کارشناسی ارشد حقوق
کارشناسی ارشد حقوق یک دوره کارشناسی ارشد طراحی شده برای فارغ التحصیلان حقوق و تمرین وکلا برای تخصص پیدا کردن در یک حوزه ی خاص، مانند مالیات، قانون محیط زیست و یا اشتغال است. دوره های آموزشی به طور کلی یک سال تمام وقت و ۲۴ ماه پاره وقت است و دانشجویان حوزه ی تخصصی را که مایل به مطالعه در آن و ارائه ی پایان نامه هستند را در طول این دوره انتخاب می کنند.
اکثر دانشکده های حقوق ظرفیت محدودی دارند، بنابراین مهم است که ایده ی روشنی از آنچه می خواهید بر آن متمرکز شوید را در مرحله ی درخواست داشته باشید. مدرک LLM برای فارغ التحصیلان یک مزیت رقابتی در بازار کار شلوغ ارائه خواهد کرد، و همچنین فرصتی برای تغییر مسیر برای کسانی که در حال حاضر استخدام هستند را فراهم می کند.

مشاغل کارشناسی ارشد حقوق
فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد حقوق می توانند وارد شرکت های بزرگ حقوقی شوند و همچنین در نقش مدیریت، کسب و کار، بانکداری، سازمان های غیر دولتی، پژوهش و آموزش استخدام شوند. و یا همان نقش حقوقی سنتی شامل وکیل، تجزیه و تحلیل خطر و دادخواهی را به عهده گیرند.
اگر فارغ التحصیلان LLM مایل به ادامه ی تحصیل باشند، می توانند وارد مقطع دکترا نیز بشوند.

شرایط مورد نیاز برای تحصیل در دوره ی کارشناسی ارشد حقوق در انگلستان
کسب درجه اول یا دوم افتخار (A first or second class honors degree) یا معادل شناخته شده ی بین المللی آن در حقوق و داشتن درک درستی از اصول اساسی قوانین دولتی و خصوصی. درجه های دیگر نیز اگر دانش حقوقی قابل توجه و تجربه قابل اثبات وجود داشته باشد نیز قابل قبول خواهد بود.
نمره ی IELTS: 6.5 به طور کلی، بدون داشتن نمره ی کمتر از ۶٫۰ در هر یک از مهارت ها.

لیست دانشگاه های دوره ی کارشناسی ارشد حقوق در انگلستان
بر اساس رده بندی دانشگاه های برتر در سال ۲۰۱۷ ده دانشگاه برتر عبارتند از:

۱٫ دانشگاه کمبریج
۲٫ دانشگاه آکسفورد
۳٫ مدرسه ی اقتصاد لندن
۴٫ کالج کینگز لندن
۵٫ دانشگاه کوئین مری لندن
۶٫ دانشگاه کالج لندن
۷٫ دانشگاه دورهام
۸٫ دانشگاه داندی
۹٫ دانشگاه رابرت گوردون
۱۰٫ دانشگاه شرق آنجلیا

مقطع دکترا و یا درجه ی تحقیق در انگلستان (Research Degrees in the UK)

مدرک تحقیقات یا درجه ی تحقیق چیست؟
درجه ی تحقیقات بالاترین درجه ی اعطایی در دانشگاه های انگلستان است.
تحصیل بر مبنای یک پروژه تحقیقاتی قابل توجه است- اغلب تا رسیدن به ۱۰۰،۰۰۰ کلمه – نوشته شده به عنوان یک پایان نامه که پس از آن باید در یک آزمون شفاهی از آن دفاع کرد. میزان بسیار کمی تدریس برای یادگیری در این دوره وجود دارد، و به همین دلیل دانشجو مسئولیت بیشتری برای کار و برنامه خود به عهده خواهد داشت. دانشگاه های انگلستان برای پذیرش هر کسی در برنامه ی دکترا آزادهستند، و پذیرش مشروط به تکمیل موفقیت آمیز مدرک کارشناسی ارشد و یا کسب حداقل افتخار درجه ی دوی بالا (upper second-class honors) می باشد. معمولا یک ارزیابی در سال اول برای تائید استحقاق فرد در باقی ماندن در این مقطع  صورت می گیرد و پایان نامه در پایان دوره تکمیل و دفاع می شود.

انواع درجه پژوهش
دکترا (PhD (Doctor of Philosophy))
دکترا شامل تحقیق در حوزه ی مورد علاقه دانشگاهی، تولید کار اوریجینال و تسلیم یک پایان نامه تا ۱۰۰،۰۰۰ کلمه است.
دانشجویان یک سرپرست یا همان استاد راهنما  در مدت زمان اخذ دکترا خواهند داشت و این دوره معمولا سه سال تمام وقت و یا شش سال پاره وقت خواهد بود.

MPhil (کارشناسی ارشد فلسفه)
MPhil به طور کلی فقط شامل پایان نامه است، که اغلب یک سال تمام وقت و یا دو سال پاره وقت طول می کشد. در پایان نامه باید نتایج حاصل از مطالعه و تحقیق خود را در حداکثر ۶۰،۰۰۰ کلمه ارائه دهند. در برخی شرایط، دانشجویان ممکن است قادر به انتقال به یک برنامه دکترا بعد از ۱۲-۱۸ ماه نیز باشند.

MRes (کارشناسی ارشد تحقیقات)
MRes درجه ی تحقیق کارشناسی ارشد پیشرفته در یک رشته علمی خاص است. در MRes دانشجو باید یک پایان نامه ۴۰،۰۰۰ کلمه را تکمیل کند، و اغلب سنگ زیر بنایی برای شرکت در دوره ی دکتراست.

شرایط مورد نیاز برای تحصیل در دوره ی پژوهش حقوق در انگلستان
دانشجویان بین المللی نیازمند مدرک کارشناسی با حداقل کسب درجه ی دوم بالای افتخار ، و یا مدرک کارشناسی ارشد هستند. نمره ی IELTS: 7 به طور کلی را نیز باید داشته باشند.

پروپوزال پژوهش
تمام دانشجویان باید یک پروپوزال پژوهش هنگام درخواست دادن برای اخذ مدرک دکترا یا MPhil داشته باشند. این پروپوزال باید به وضوح توصیح دهد که پژوهش مدنظر شما چگونه انجام خواهد شد و دلیل مهم بودن این پژوهش چیست. پیشنهاد باید قبل از این که شما برنامه را آغاز کنید توسط هیئتی از کارشناسان پذیرفته شود.

تحصیل در رشته حقوق در انگلستان تنها به معنای به دست آوردن یک مدرک حقوق نیست بلکه به معنای کسب تجربه ی زندگی است. جهان در حال تبدیل شدن به یک دهکده ی جهانی است و زبان انگلیسی مسیر این ارتباط است. بنابراین، تحصیل در رشته حقوق در انگلستان بدان معنی است که شما یک گذرنامه ی بین المللی کار دریافت خواهید کرد که امکان برقراری ارتباط، مذاکره و معامله از طرف مشتریان، بدون توجه به جایی که آنها در آن قرار دارند را فراهم می کند. و به طور کلی تحصیل در رشته حقوق در انگلستان مسیر زندگی حرفه ای شما را تغییر خواهد داد..  در این مقاله سعی شد نکات کلی ای در باب تحصیل در رشته حقوق در انگلستان ارائه گردد. در صورت نیاز به مشاوره در باب مهاجرت به انگلستان ، اخذ پذیرش تحصیلی از انگلستان ، دوره های زبان در انگلستان ، تحصیل در انگلستان و … با دفتر وین موسسه حقوقی ملک پور و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید و از امکان مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید.

Rating: 5

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

41 پاسخ
 1. سهیل گفته:

  با عرض سلام و ادب خدمت اقای ملک پور
  من دانش آموزه دوازدهم هستم و تیر ماه قراره کنکور سراسری شرکت کنم و میخواستم بدونم شرایط من برای تحصیل در انگلستان چیه و چگونه میتونم به هدفم برسم لطفا راهنمایی کنید

  Rating: 5
  پاسخ
  • M.heidari گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز بسته به رشته ای که قصد دارید در آن ادامه تحصیل داشته باشید شرایط برای شما متفاوت می شود. برای بررسی پرونده خود با موسسه و شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 2. گیتی گفته:

  سلام وقتتون بخیر استاد ملک پور عزیز
  بنده کارشناسی حقوق رو با معدل 17/60 و کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی معدل 18/50 از دانشگاه آزاد استان اردبیل دارم. و نمره آیلتسم 7 هست. و 1مقاله ISI هم دارم. میخواستم بدونم با توجه به شرایطم میتونم برای دکترای جزای بین الملل در دانشگاه انگلستان اقدام کنم؟
  با تشکر از جنابتان

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. با توجه به رشته تحصیلی شما، ابتدا باید برای معادل سازی مدرک تحصیلی خود اقدام کنید. در مورد تحصیل در دکترا نیاز به یک سوپروایزر دارید و باید با رزومه خود بتوانید نظر یک سوپروایزر را جلب کنید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 3. احمدی گفته:

  سلام و خسته نباشید. من ارشد فقه و حقوق دارم. آیا میشه در یکی از رشته های حقوق برای دکترا در انگلستان اقدام کنم؟

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای تحصیل در مقطع دکترا نیاز به سوپر وایزر دارید که با توجه به رزومه شما را می پذیرد. با توجه به رشته تحصیلی شما احتمالا نیاز به معادل سازی یا گذران واحد های جبرانی خواهید داشت.

   پاسخ
 4. باران گفته:

  سلام.باران هستم ٣٧ساله .ليسانس حقوق.درحال خوندن زبان هستم واول راه هستم ،ميخواستم امسال در ازمون ارشد بين الملل درازمون سراسري شركت كنم تا بتونم از اون طريق براي دكترادر يك كشورخارجي اقدام كنم از طريق گرفتن بورسيه،سوالم اينه باتوجه به اينكه ٩٤فارغ التحصيل شدم و بادرنظرگرفتن زمان براي مدرك آيلس آيا اميدي به گرفتن ويزاي تحصيلي در انگليتان رو دارم براي ارشد بين الملل يا خير؟

  پاسخ
 5. Hamid گفته:

  باسلام وعرض ادب خدمت شما .ایا بااخذ مدرک ارشد حقوق در انگلستان میشه به عنوان وکیل فعالیت کنیم یا اینکه باید در ازمون وکالت انگلستان شرکت کنیم؟ خیلی ممنونم

  پاسخ
 6. Younes گفته:

  سلام.. من ۱۹ سالمه.. و رشته ی حقوق میخونم.. قصد دارم در انگلیس درس بخوانم.. اما بحث خدمت سربازی هم هست.. میخواستم بدونم میتونم برای فوق لیسانس به دانشگاه انگلیس برای تحصیل مراجعه کنم.. یا به نظرتون اول آزمون وکالت رو بدم.. درصورت قبولی اقدام به مهاجرت کنم.. یا اینکه راه دیگری پیشنهاد میکنید؟؟
  لطفا راه حلی برای من پیدا کنید

  پاسخ
 7. nariman گفته:

  سلام وعرض ادب بنده دانشجوی کارشناسی فقه ومبانی حقوق اسلامی دانشگاه رازی بودم سن بنده24سال می باشد میخواستم بدونم درصورتی که پروانه وکالت دریافت کنم میتوانم برای وکالت در انگلستان اقدام کنم؟ باتشکر

  پاسخ
 8. شیکا گفته:

  سلام.
  من ۳۳سالمه و ۲ تا لیسانس دارم و معدل لیسانس حقوقم ۱۹ هست.آیا با این شرایط سنی میتونم برای ارشد بورسیه بشم؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و مدارک تحصیلی شما و …) مورد بررسی قرار گیرد و نیاز به معدل بالای 19 و مدرک زبان بالا دارد . پیشنهاد میکنیم برای مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید .

   پاسخ
 9. سپیده گفته:

  سلام من ۱۹ ساله هستم و رشته تجربی خوندم.درحال حاضر قصد دارم که در رشته حقوق شرکت کنم ایا اگر فوق لیسانس رو در گرایش بین الملل بگیرم امکان رفتن از ایران وجود داره؟یعنی با مدرک دکترای حقوق بین الملل از دانشگاه تزاد برای کشورهای دیگه پذیرفته هست یا اینکه حقوق ما رو مورد قبول ندارن؟ میخوام بدونم با مدرک دکترای بین الملل دانشگاه ازاد میتونم خارج از ایران از این مدرک استفاده کنم

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب سوال شما بسیار مهم و تخصصی میباشد، اتفاقاً اینگونه پرونده ها می بایست با راهنمایی شخص آقای ملک پور مشاوره گردد. پیشنهاد میکنیم در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 10. فاطمه اسدی گفته:

  سلام.
  من 49 سالمه و کارشناسی علوم تربیتی و کارشناسی ارشد حقوق ثبت با معدل 17 با یک مقاله داخلی دارم میخواستم برای دکترای حقوق اقتصاد اقدام کنم ایا ممکنه؟

  پاسخ
  • pejman taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب. بله امکان پذیر است برای مقطع دکترا باید از طریق استاد راهنما اقدام بفرماییید و با ایشان به توافق برسید. اگر استاد و یا دانشگاه رزومه شمار را مورد تایید قرار بدهد میتوانید اقدام فرمایید. در واقع این روش بسته به نظر استاد راهنما می باشد. در صورت تمایل پیشنهاد میکنیم جهت انتخاب بهترین گزینه ها با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 11. پگاه گفته:

  سلام خسته نباشید
  من مدتی دیگ 22 سالم میشه و دیپلم با معدل 18.93 و پیش دانشگاهی 13.58 و آیلتس 7 دارم ب رشته حقوق خیلی زیاد علاقه دارم آیا شرایط کالج انگلیس رو دارم؟ اگ ندارم شما چ کشوری رو برای این رشته توصیه میکنید ک بعد از تحصیل برنگردم؟ مشکل مالی هم ندارم و از نظر بازار کار و سطح درامد بین رشته پزشکی و حقوق کدوم رشته بیشتر درآمد داره؟؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب هر دو رشته بسیار خوب هستند میتوانید برای کالج اقدام نمایید اما سنتان بالا رفته و ریسک دارید جهت کسب اطلاعات در این زمینه با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 12. دیانا گفته:

  سلام خسته نباشید
  من مدتی دیگ 22 سالم میشه دیپلم با معدل 18.93 و پیش دانشگاهی با معدل 13.58 آیلتس 7 دارم و از نظر مالی مشکلی ندارم ایا میتونم برای کالج رشته حقوق اقدام کنم؟اگر برای انگلستان نمیتونم شما چه کشوری رو برای این رشته پیشنهاد میکنید ک بعد از درسم کار کنم و بازار کار خوبی داشته باشه برای حقوق؟ بازار کار این رشته بعد از تحصیل خوبه؟
  با تشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب برای رشته حقوق کشور انگستان مناسب و خوب است . اما در خصوص روش اقدام جهت سایر اطلاعات جزیی تر که در این بخش امکان پذیر نمیباشد پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 13. .... گفته:

  باسلام
  من فارغ التحصیل رشته فقه و حقوق با معدل 15هستم میخوام درخواست بورسیه بدم در دانشگاه های این کشور با رتبه هزار در ازمون کارشناسی ارشد،برای اینکه درخواست بدم باید چیکار کنم،ممنون از راهنماییتون.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و مدارک تحصیلی شما و …) مورد بررسی قرار گیرد و نیاز به معدل بالای 19 و مدرک زبان بالا دارد . پیشنهاد میکنیم برای مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید .

   پاسخ
 14. فاطمه گفته:

  سلام خسته نباشید
  دانشجوی رشته ی جزا و جرم شناسی ترم اخر هستم با لیسانس غیر مرتبط 47 سال دارم می خواهم برای دکترا اقدام کنم ایا امیدی هست که بتونم بورسیه بشم در ضمن 27 سال سابقه تدریس در اموزش و پرورش را دارم
  از زحمات شما سپاسگزارم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب شانستان خیلی بالا نمیباشد جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 15. حسین گفته:

  سلام
  من لیسانس حقوق از دانشگاه بوعلی سینا همدان گرفتم.خواستم بدونم میشه با رتبه بالا تو کارشناسی ارشد(زیر ۵۰) به عنوان نخبه بورسیه گرفت؟چه شرایطی نیاز هست؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب بله این امکان وجود دارد .پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره در این مورد با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 16. ناشناس گفته:

  سلام آیا با رشته فقه و حقوق لیسانس میتوان در ارشد حقوق انگلستان ادامه تحصیل داد؟؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 17. fatemeh.jafari گفته:

  باسلام و خسته نباشید. من دختر 17 ساله ی هستم که هنوز اول راه هستم و هدفم وکالت در انگلستان هست قصد دارم لیسانس و در ایران بگیرم بعد اقدام کنم برای بورس شدن میخوام از همین الان که اول راه هستم کارامو بکنم تا شرایط بورس شدنمو راحت تر سپری کنم زبان انگلیسی رو که شروع کردم و دارم میخونم اما میدونم که برای بورس شدن باید یک سری کارهای انجام بدی تا شرایط واست راحتتر باشه میشه توی این زمینه کمکم کید و اینکه توی چه شاخه ی از وکالت بیشتر موفقیت هست توی انگلستان یک سوال دیگه که دارم این هست که من اگر نتونستم دانشگاه فردوسی مشهد قبول شم اگر لیسانسمو از دانشگاه ازاد بگیرم یا یک دانشگاه دولتی معمولی اشکالی داره .کلا اگه لطف کنی شرایط بورس شدن و اینه چگونه اقدام کنیم واسه بورس شدن و بگین ممنون میشم.باتشکر فراوان

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست عزیز شما میتوانید با دریافت ielts بالای 7 و معدل A+ برای بورسیه امیدوار باشید در کشور انگلستان معمولا از مقطع لیسانس بورسیه نمیدهند . پیشنهاد میشود دوره foundation انگلستان را بخوانید و پس از ان دانشگاه حقوق لندن را انتخاب نمایید .همچنین شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 18. f.r گفته:

  سلام,بنده دانشجو سال اخر حقوق هستم ۲۱ سال دارم. ایا برای ادامه تحصیل در انگلستان حتما مدرک لیسانس رو از ایران دریافت کنم یعنی فایده ای دارد؟ با ریز نمراتی که تا الان دارم میتوانم معادل سازی انجام بدم؟ فقط میخوام مطلع بشم که ایا داشتن مدرک لیسانس تاثیری دارد یا باز اگر بخواهم حقوق را در انگلستان ادامه دهم نیاز هست که مقطع لیسانس رو با نظام اموزشی انها بگذرانم.

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. با اخذ مدرک لیسانس از کشور ایران امکان ادامه تحصیل در این کشور برای شما وجود دارد و نیاز به تحصیل مجدد نیست. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 19. mie editor2 گفته:

  با سلام خدمت شما استاد بزرگوار. بنده مجرد و قصد مهاجرت و اخذ اقامت دائم کشورانگلستان را دارم. طرح بنده این است: اینجانب وکیل پایه یک دادگستری می باشم و قصد دارم تا با مطالعه و قبولی در آزمون کانون وکلای انگلیس ( همان طرح انتقالی وکلا از حوزه های قضایی کشور های دیگر)از طریق کاریابی به مرور برای اخذ اقامت اقدام کنم.اما چند سوال برای بنده پیش آمده :۱- اصلا از لحاظ عملی می توان از این طریق اقدام کرد؟۲-بنده دوران خدمت سربازی را در سپاه بوده ام آیا این مسئله برای گرفتن اقامت مشکل ساز نخواهد بود؟۳-و آخر اینکه بنده مدرک لیسانس خود را از دانشگاه دولتی قم دریافت نموده ام آیا این مسئله برای اخذ اقامت انگلستان مشکلی دارد یا خیر؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. شرایط سنی و مدرک زبان شما باید مورد بررسی قرار گیرد. امکان ادامه تحصیل در صورت داشتن شرایط لازم را در این کشور دارید و خدمت و دانشگاه شما منعی برای ادامه تحصیل شما نخواهد بود. پیشنهاد می کنیم در این زمینه برای اخذ اطلاعات بیشتر با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 20. mie editor2 گفته:

  با سلام و سپاس از لطف شما. شرایط برای سال آینده ممکن است با تغییراتی همراه باشد و برای ویزای انگلیس فاصله تحصیلی شما بسیار اهمیت دارد اما نگران نباشید در حال حاضر از نظر سنی مشکلی ندارید. هر شرایطی با تلاش امکان پذیر است، دقت نمایید در صورتی که تمایل به اخذ دکتری در این کشور دارید باید حتما شرایط شما مورد بررسی قرار گیرد، برای این منظور و اطلاعات در زمینه اخذ اقامت دائم می توانید با دفتر مرکزی ما در وین ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 21. mie editor2 گفته:

  با سلام خدمت دکتر ملک پور عزیز و گرامی و البته دلسوز پیش از مطرح کردن سوالاتم می خواستم از شما بخاطر تمامی زحماتتون و اینکه بدون هیچ چشمداشتی به هموطنانتون در جهت آگاهی بیشتر در خصوص امور مهاجرت کمک می کنین بی نهایت سپاسگزارم.من ندا ۲۸ ساله و متاهل و فارغ التحصیل رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد هستم با گرایش جزا و جرم شناسی.در مقطع کارشناسی با معدل ۱۵٫۰۳از دانشگاه پیام نور و در مقطع ارشد با معدل ۱۸٫۸۷ از دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات .می خواستم برای آزمون وکالت شرکت کنم تا اینکه با دیدن یک آگهی در کانال تلگرامی شما در خصوص ادامه تحصیل در انگلیس مواجه شدم و از اونجایی که خیلی وقت بود که منتظر پیدا کردن فرصتی برای رسیدن به آرزوی دوران کودکی ام بودم (وکیل شدن)و همان طور که می دانید شرایط برای دانشجویان در پذیرش آزمون وکالت در ایران سال به سال سخت تر و رقابت هم شدیدتر می شود از طرفی هم در مورد بازار کار در آینده هیچ چشم انداز روشنی وجود ندارد لذا با توجه به فراهم شدن تمامی شرایط از طریق ادامه تحصیل در انگلستان و با توجه به اینکه مهاجرت به انگلیس سالها برایم مثل یک رویا بود تصمیم گرفتم با تقویت زبان انگلیسی مقدمات را فراهم کنم البته هنوز مدرک زبان نگرفتم ولی به زودی ان شاالله تا چند ماه اخیر مدرک هم خواهم گرفت.راستش در مورد وضعیت مالی باید بگویم درآمد همسرم تقریبا خوب است حدودا ماهی ۷میلیون ولی با توجه به گران بودن هزینه ها در انگلیس کمی مردد هستم و باید تا سیو کردن منابع مالی لازم بدون فروش خانه حداقل تا سال بعد صبر کنم.می خواستم بدانم با توجه به شرایطی که دارم در چه دانشگاه هایی در انگلیس می توانم ادامه تحصیل بدهم و اینکه تا چه مدت از آخرین مدرک فرصت دارم تا قرارداد ببندم و ان شاالله مقدمات لازم رو انجام بدهم؟باید عرض کنم در زمینه درس خواندن بسیار کوشا بودم ولی متاسفانه اون طور که باید نتیجه تلاشهایم رو ندیدم ولی خداروشکر معدل کارشناسی ارشدم بدون درنظر گرفتن نمره پایان نامه ۱۹٫۱۲ بود چیزی که برای بنده نگران کننده ست بیشتر نوشتن پایان نامه ست چون راستش در زمینه پژوهشی تبحر چندانی ندارم حتی مقاله و کتابی هم تالیف نکردم.وگرنه در زمینه پاس کردن واحدها مطمئنم که با بالاترین نمرات می توانم از پسش بربیایم.می خواستم بپرسم شرایط درس خواندن درانگلیس چطور است؟به نظر شما با توجه به شرایطی که توضیح دادم قادر خواهم بود که با موفقیت به هدف مدنظر برسم؟واگر بله در چه گرایشی ادامه تحصیل بدهم برایم بهتر خواهد بود؟و آیا گرایش جزا و جرم شناسی کارایی و بازار کار خوبی دارد یا خیر؟حقیقتا با یکی از دفاتر مهاجرتی شما مشاوره ای هم داشتم و به بنده گفتند که بعد از یک سال درس خواندن و دو سال کارآموزی مجوز وکالت در کل بریتانیا اعطا می گردد و طی دوران کارآموزی حقوقی هم دریافت خواهم کرد و مجوز ۲۰ ساعت کار در هفته را هم در دوران دانشجویی خواهم د اشت.آیا صحت دارد؟واینکه بعد از چه مدتی و با چه شرایطی اقامت دائم به من و همسرم اعطا می شود؟با سپاس فراوان از شما

  پاسخ
 22. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ارادت. برای دریافت بورس تحصیلی باید رزومه شما از جمله نمرات، مقالات بین المللی، سطح زبان و … مورد ارزیابی قرار گیرد. اخذ پذیرش در رشته حقوق دشواری های خود را داراست. اطلاع از شرایط سنی شما نیز برای راهنمایی بهتر شما مورد نیاز است. برای اخذ اطلاعات تکمیلی در این زمینه پیشنهاد میکنیم با دفتر مرکزی ما در وین ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 23. mie editor2 گفته:

  سلام خسته نباشید،اینجانب از دانشگاه جامع علمی کاربردی لیسانس حقوق گرفتم،شاید دانشگاه از حیث درجه دانشگاهی مطرح نباشد اما جناب ملک پور به واقع سواد اینجانب کاملا بکر بوده و با خواندن کتب اساتید مطرحی چون پروفسور کاتوزیان و غیرذلک سواد خودم رو گرداوری کرده ام و به جرات سوادم را درحد دانشجوی دانشگاه تهران میدانم،البته این نظر شخصیست و مشک انست که خود ببوید نه عطار بگوید،علی ایحال میخواستم بدانم امکان اخذ بورسیه یا اسکالرشیپ برای ارشد تجارت بین‌الملل برای اینجانب فراهم است اگر مقالات بین‌المللی و ایلتس خوب و بالای هفت داشته باشم همراه با معدلی بالا که فی الواقع تلاش شبانه روزی خودم است،از دانشگاه های انگلستان بورس بگیرم،ترس اینجانب به سبب رتبه و درجه دانشگاه محل اخذ کارشناسی ام میباشد.لطفا راهنمایی ام کنید بشدت به تجارت بین‌الملل علاقه دارم هرچند که دستی در حقوق خصوصی هم برای بیان نکته دارم،درضمن دانش زبان انگلیسی حقوق را هم تاحدی دارم.با سپاس محمد از کوردستان

  پاسخ