تحصیل در دبیرستان های کانادا و بررسی شرایط آن

تحصیل در دبیرستان های کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و شرایط تحصیل در کالج های کانادا در این مقاله مورد تحلیل علمی قرار می گیرد. قوانین و شرایط تحصیل در دبیرستان های کانادا چگونه است؟ هزینه های تحصیل در دبیرستان های کانادا چگونه است؟ شرایط اخذ بورسیه تحصیل در دبیرستان های کانادا است؟ در این مقاله به تمام این سوالات پاسخ داده شده است و به بررسی موارد دیگر از جمله معرفی بهترین دبیرستان های کانادا و شرایط اسکان دانش آموزان در دبیرستان های کانادا و شرایط ویزای همراه پس از اخذ ویزای تحصیلی کانادا و شرایط اخذ اقامت کانادا پس از اتمام تحصیلات در این کشور پرداخته ایم. شما عزیزان همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص تحصیل در کانادا و مهاجرت تحصیلی کانادا و سایر کشورهای برتر دنیا با کارشناسان متخصص و وکلای این موسسه به صورت تخصصی مشاوره حقوقی دریافت نمایید.

مسائلی که در این مقاله بررسی می شود:

 • تحصیل در دبیرستان های کانادا و شرایط عمومی
 • تحصیل در دبیرستان های کانادا و هزینه های تحصیل
 • تحصیل در دبیرستان های کانادا و شرایط اسکان برای دانش آموزان بین المللی
 • تحصیل در دبیرستان های کانادا و معرفی دبیرستان های برتر
 • تحصیل در دبیرستان های کانادا و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در دبیرستان های کانادا و مدارک مورد نیاز
 • تحصیل در دبیرستان های کانادا و وضعیت اقامت پس از تحصیل
 • تحصیل در دبیرستان های کانادا و بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان
 • تحصیل در دبیرستان های کانادا و موسسه حقوقی ملک پور
تحصیل در دبیرستان های کانادا 2 تحصیل در دبیرستان های کانادا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل در دبیرستان های کانادا و شرایط عمومی

در ابتدای بحث در دبیرستان های کانادا لازم است که در ابتدا در خصوص این کشور توضیحات اولیه ای ارائه شود. کانادا کشوری است که در شمال قاره آمریکای شمالی قرار دارد. این کشور از 10 استان و سه قلمرو تشکیل شده است. همچنین است که کانادا از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده است و مرز مشترک کانادا با ایالات متحده بلندترین مرز زمینی در جهان شناخنه شده است .مساحت آن 9.98 میلیون کیلومتر مربع که دومین کشور پهناور جهان از نظر مجموع مساحت و چهارمین کشور جهان از نظر مساحت خشکی است و جمعیتی حدود 36 میلیون نفر دارد. پایتخت کانادا شهر اتاوا است که دارای یک حکومت دموکراسی پارلمانی فدرال است.کانادا وضعیت اقتصادی بسیار خوبی دارد و شرایط تحصیل در کانادا فوق العاده بوده و برای دانش آموزان و دانشجویان بسیار ایده آل می باشد. همچنین کشور کانادا از لحاظ صنعت و فناوری نیز در جهان سرآمد و شناخته شده می باشد. نظام آموزشی کشور کانادا دارای رتبه ممتازی در سطح دنیا بوده و دارای یک سیستم آموزشی فوق العاده قوی می باشد. به همین دلیل سالانه افراد بسیار زیادی از سایر کشورهای دنیا از جمله کشور ایران برای تحصیل در مقاطع مختلف کانادا از جمله تحصیل در مقطع ابتدایی، تحصیل در مقطع متوسطه و تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی به این کشور مهاجرت می کنند و درخواست ویزای تحصیلی کانادا را دارند.

تحصیل پزشکی در کانادا 4 تحصیل در دبیرستان های کانادا

دانشجویان بین المللی 14-19 ساله واجد شرایط تحصیل در دبیرستان در کانادا هستند. تمام دانش آموزان باید دارای درجه بالایی از تحصیل باشند و همچنین سطح بلوغ و انگیزه تحصیل در خارج از کشور را داشته باشند. بعضی از مدارس در کاندا زبان انگلیسی را نیز به عنوان زبان دوم به دانش آموزان آموزش می دهند. این موضوع به این معنی است که به دانش آموزان اجازه می دهد تا بدون توانایی زبان انگلیس وارد کشور کانادا شوند و پذیرش تحصیلی کانادا را به دست آورند. البته برخی از مدارس خصوصی نیز هستند که نیاز به دانش آموزانی دارند که دارای مهارت بالاتری در زبان انگلیسی باشند.

دانش آموزان بین المللی می توانند از دوره های تحصیلی یک تا چند ساله، در مدارس دولتی یا خصوصی در کانادا پذیرش دریافت کنند.

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور در باب تحصیل در مدارس کانادا

video تحصیل در دبیرستان های کانادا

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور در باب تحصیل در مدارس کانادا

audio تحصیل در دبیرستان های کانادا

تحصیل در دبیرستان های کانادا و هزینه های تحصیل

تحصیل در دبیرستان های کانادا مستلزم هزینه های متفاوتی می باشد که کالج به کالج ممکن است طبق شرایط خاصی متغیر باشد. از آنجایی که برای والدین دانش آموزان هزینه های تحصیل مهم می باشد، در این قسمت از مقاله به بررسی هزینه های تحصیل در مقطع دبیرستان در کانادا می پردازیم. دانش آموزانی که قصد تحصیل در دبیرستان های کانادا را دارند، می توانند هم در دبیرستان های دولتی پذیرش بگیرند و هم می توانند در دبیرستان های خصوصی پذیرش دریافت نمایند. هزینه های تحصیل در دبیرستان های دولتی بین 14 تا 18 هزار دلار کانادا در سال متغیر می باشد. اما در مدارس و دبیرستان های خصوصی شبانه روزی (boarding school) که هزینه های زندگی (خوابگاه، غذا، اینترنت و…) را نیز شامل می شود هزینه ها از سالی حدود 28 هزار دلار کانادا، 30 هزار دلار کانادا، 45 هزار دلار کانادا تا حدود 50 هزار دلار کانادا می تواند متغیر باشد.

 اما یک نوع دیگری نیز از تحصیل و زندگی در کانادا وجود دارد که به تحصیل در مدارس روزانه به همراه Home Stay (به معنی اقامت در خانه و زندگی با خانواده های کانادایی) معروف هستند. این خانواده ها مورد تایید دولت کانادا هستند و از نظر امنیت و درجه اطمینان این خانواده ها مورد وثوق هستند. دانش آموزان می توانند در مدارس روزانه ثبت نام کنند و برای زندگی به جای خوابگاه در این خانه ها و با این خانواده ها در یک اتاق مستقل زندگی کنند و سه وعده غذایی را با این خانواده ها داشته باشند و کاملا با خانواده های کانادایی زندگی خود را زودتر تطبیق دهند. در این نوع تحصیل و زندگی در کانادا، باید به صورت ماهانه هزینه ای (حدود 600 الی 900 دلار) را به این خانواده ها پرداخت کنند. در این صورت هزینه های مدارس روزانه نیز بین 15 تا 20 هزار دلار خواهد بود.

تحصیل پزشکى در کانادا

تحصیل در دبیرستان های کانادا و شرایط اسکان برای دانش آموزان بین المللی

در خصوص تحصیل در دبیرستان های کانادا، مسئله بسیار مهم دیگری که ممکن است برای والدین دانش آموزان حائز اهمیت باشد، بحث اسکان و محل زندگی این دانش آموزان است. همانطور که در بالا نیز اشاره شد، دانش آموزان برای مکان زندگی خود می توانند گزینه های مختلفی را انتخاب نمایند. گزینه اول خوابگاه های مجهزی است که در هنگام تحصیل در دبیرستان های شبانه روزی به دانش آموزان ارائه می شود که شامل وعده های غذایی نیز می باشد و دانش آموزان با خیال آسوده در این مدارس و خوابگاه ها می توانند مستقر شوند. گزینه دوم Home Stay (اقامت در خانه) است که در هنگام اخذ پذیرش و ویزای دانش آموزان و قبل از ورود ورود آن ها به کانادا، خانواده ها و خانه های مختلفی که توسط دولت و آموزش و پروروش کانادا مورد تایید می باشند و از تمامی جهات مورد اطمینان هستند به دانش آموزان و والدین آن ها معرفی می شوند و والدین می توانند بنا به دلخواه خود و با توجه به علایق و سلایق فرزند خود از نظر وفق پذیری با تعداد اعضای خانواده های معرفی شده و شرایط دیگری که دارند یک خانواده و Home Stay خاصی را انتخاب کنند. گزینه سوم اسکان در پانسیون های مختلف و یا خانه های مستقل در این کشور است. نکته مهم دیگر این است که والدینی که قصد داشته باشند از ابتدا با فرزند خود وارد کانادا شوند، این شانس را دارند که برای این موضوع اقدام نمایند و با فرزند خود همراه شوند.

تحصیل در دبیرستان های کانادا و معرفی دبیرستان های برتر

افرادی که به دنبال تحصیل در دبیرستان های کانادا هستند معمولا می خواهند که در بهترین دبیرستان ها مشغول به تحصیل شوند. با توجه به اینکه ایالت های مختلفی در کانادا وجود دارد و طیف مدارس و دبیرستان ها بسیار گسترده است، بنابراین ما در این قسمت از مقاله به معرفی تعدادی از برترین و بهترین دبیرستان های کانادا می پردازیم:

لیست دبیرستان های برتر استان/ شهر رنج شهریه های سالیانه (دلار کانادا) سال ساخت شرایط و خصوصیات
مدرسه یورک (The York School) انتاریو/ تورنتو 18000 الی 27000 دلار 1965 این مدرسه خصوص می باشد و از سال 6 ابتدایی تا سال 12 دبیرستان دانش آموز می پذیرد
آکادمی اپل بای (Appleby College) انتاریو/ اوک ویل 30000 الی 55000 دلار 1911 این مدرسه خصوص می باشد و از سال 7 ابتدایی تا سال 12 دبیرستان دانش آموز می پذیرد
آکادمی بین المللی کلمبیا انتاریو/ همیلتون متغییر (از طریق وب سایت کالج دنبال شود) 1979 این مدرسه کلیه دوره های روزانه و شبانه روزی برای سنین مختلف تحصیلی را ارائه می دهد
دبیرستان پتیسون بریتیش کلمبیا/ ونکوور 17000 الی 25000 دلار 2003 این مدرسه خصوص می باشد و از سال 8 ابتدایی تا سال 12 دبیرستان دانش آموز بین المللی می پذیرد
دبیرستان بادول بریتیش کلمبیا/ ونکوور 35000 الی 45000 دلار 1991 این مدرسه شبانه روزی مختلط از پایه های هشتم تا دوازدهم و هم چنین دوره پیش دانشگاهی دانش آموز می پذیرد. تنوع ملیتی دانش آموزان این دبیرستان باعث گردیده که در کانادا برنامه های آموزش آن را به محیطی مطلوب تبدیل نماید
آکادمی تینوکس کانادا انتاریو/ میسی سویج 1000 الی 12500 دلار 2014 این مدرسه خصوصی نیز از سال 7 تا سال 12 دانش آموز می پذیرد
آکادمی بین المللی مک دونالد کانادا

 

تورنتو 16800 دلار 1994 دانش آموزان می توانند از سال 7 تا سال 12 دبیرستان در این مدرسه خصوصی ثبت نام نمایند

توضیحی که در این خصوص لازم است که ارائه شود این است که از میان دبیرستان های فوق، دبیرستان بادول و دبیرستان پتیسون به لحاظ شرایط بسیار ایده آلی که برای دانش آموزان بن المللی ارائه می نماید جزء پرطرفدار ترین مدارس در کانادا می باشد و سالیانه افراد بسیاری برای این مدارس اقدام می نمایند.

تحصیل در دبیرستان های کانادا و بررسی ویزای همراه

در بحث تحصیل در دبیرستان های کانادا مبحث بسیار مهم دیگری که برای والدین این دانش آموزان به وجود می آید، بحث همراهی آن ها با فرزندانشان برای ورود به کانادا می باشد، در این خصوص می توان بیان نمود که والدین می توانند تحت عنوان یک ویزای توریستی از ابتدا و همراه با فرزند خود درخواست ویزا دهند، اما یک مقداری نیز ممکن است در این پروسه ریسک وجود داشته باشد، به طور مثال ممکن است افسر ویزا به فرزند ویزای تحصیلی را اعطا نماید اما ویزای توریستی والدین را رد کند، بنابراین این موضوع ممکن است به نتیجه مثبت برسد و ممکن است که به نتیجه مثبت نرسد. نکته دیگر این است که در سال های گذشته کشور کانادا ویزایی را تحت عنوان ویزای گاردین برای والدین ارائه می کرد، اما در حال حاضر این ویزا با این عنوان بسته شده است اما والدین می توانند با ویزای توریستی یک ویزای 5 ساله دریافت کنند و فرزند خود را همراهی کنند. پس از آن بر اساس راه های متفاوتی که وجود دارد، از جمله سرمایه گذاری و یا پذیرش تحصیلی در دوره های کوتاه مدت و طی نمودن فرآیند لازمه به اخذ اقامت نیز دست پیدا کنند.

هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

تحصیل در دبیرستان های کانادا و مدارک مورد نیاز

برای تحصیل در دبیرستان های کانادا یک سری مدارک اولیه مورد نیاز است و در زمان های خاصی می توان پذیرش دریافت نمود.مهلت درخواست برای پذیرش از دبیرستان ها معمولا پاییز و بهار است که در واقع بستگی به این دارد که برای این ترم ها نیز افراد بتوانند ویزای خود را دریافت کرده باشند. نکته دیگر این است که ظرفیت بعضی از مدارس خاص، ممکن است دیرتر یا زودتر از مهلت اعلام شده پر شود. با این حال، به طور کلی، مهلت درخواست برای شروع در ماه فوریه حدود 30 نوامبر است و مهلت شروع تحصیل در پاییز در 30 ژوئن است، لذا هرچه زودتر درخواست خود را ارائه دهید، احتمال بیشتری برای دریافت پذیرش مدرسه و یا گزینه انتخابی بیشتری برای تعیین ایالت و شهر و دبیرستان های زیادتری خواهید داشت. برای این اخذ پذیرش نیز مدارک زیر مورد نیاز خواهد بود.

 • ارائه پاسپورت دارای اعتبار و اسکن آن
 • ارائه ریز نمرات دروس 3 سال اخیر مقطع تحصیلی شخص متقاضی
 • ارائه یک قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵
 • ارائه فرم پرداخت مبلغ ثبت نام
 • ارائه یک آدرس و مشخصات تماس و کدپستی شخص متقاضی
 • ارائه مشخصات والدین شخص متقاضی بصورت دقیق
 • ارائه فرم حمایت یکی از والدین شخص متقاضی (ساپورتر مالی)

تحصیل در دبیرستان های کانادا و وضعیت اقامت پس از تحصیل

یکی از اهداف افرادی که تحصیل در دبیرستان های کانادا را انتخاب می کنند این است که پس از آن بتوانند وارد دانشگاه شوند و کار پیدا کنند و به اخذ اقامت و تابعیت کانادا دست پیدا نمایند. دانش آموزان پس ازاتمام می توانند یا کار پیدا کنند و یا وارد دانشگاه شوند، افرادی که از یک کارفرما پیشنهاد شغلی بگیرند می توانند پس از اینکه حدود 3 سال کار کردند و مالیات پرداخت کردند اقامت کانادا را درخواست کنند، اما نکته بسیار مهمی که در خصوص کانادا وجود دارد این است که تحصیل در این کشور یک امتیاز خیلی خوب برای اخذ اقامت افراد محسوب می شود و افراد پس از آن یک فرصت دارند که از روش های مختلف درخواست اقامت و تابعیت دهند. روش اکسپرس انتری (Express entry) یا روش اسکیل ورکر (Skilled Worker) یا روش PEQ که مربوط به استان کبک است می تواند از روش های مناسب اخذ اقامت پس از تحصیل برای دانش آموزان و دانشجویان باشد. البته بهتر این است که دانش آموزان پس از اتمام دوره دبیرستان وارد دانشگاه شوند و پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی و اخذ یک مدرک آکادمیک از دانشگاه های کانادا برای روش های فوق اقدام کنند تا بتوانند اقامت کانادا را پس از تحصیل به راحتی به دست آورند. متقاضیان اگر از 5 سال 4 سال را در این کشور بمانند و پر کنند می توانند درخواست تابعیت نیز درخواست دهند. کانادا جزء تنها کشورهایی است که تحصیل در آن برای اخذ اقامت کانادا دارای امتیاز بسیار مناسبی است و شانس افراد را برای اخذ اقامت از روش های گوناگون بسیار بالا می برد.

شرایط ویزای تحصیلی کانادا

تحصیل در دبیرستان های کانادا و بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان

ممکن است دانش آموزان در هنگام تحصیل در دبیرستان های کانادا قصد اخذ بورسیه تحصیلی داشته باشند. اما در صورت کلی اخذ بورسیه تحصیلی در ابتدای ورود در کشورهای دیگر از جمله کشور کانادا در مقاطع بالاتر از جمله مقطع دکترا بر اساس یک سری شرایط خاص (داشتن مدرک زبان بالا، داشتن مفالات isi، داشتن سوپروایزر و استاد راهنما، نمرات بالا…) ممکن می باشد، و در مقطع دبیرستان از همان ابتدای اخذ پذیرش، نمی توان درخواست بورسیه داد، بلکه زمانی که شخص متقاضی وارد مدارس شد و پس از گذراندن حدود دو ترم از مقطع تحصیلی خود و در صورت کسب نمرات و معدل بالا می تواند درخواست کمک هزینه تحصیلی بدهد. در نتیجه می توان بیان نمود که اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان از دبیرستان های کانادا از داخل ایران یک امر بسیار دشوار و تقریبا غیرممکن خواهد بود مگر اینکه دانش آموز بسیار نخبه و جزء نوابغ باشد که بتواند از ابتدای امر بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع دبیرستان را دریافت نماید. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور گردآوری و نگارش شده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعا و قانونا مجاز نمی باشد.

تحصیل در دبیرستان های کانادا و موسسه حقوقی ملک پور

تحصیل در دبیرستان های کانادا تحصیل در دبیرستان های کانادا

تحصیل در دبیرستان های کانادا در سال های اخیر بسیار مورد تقاضای افراد بوده است و روزانه تماس های بسیار بالایی در خصوص تحصیل در این دبیرستان ها با موسسات مختلف مهاجرتی گرفته می شود. موسسه حقوقی ملک پور نیز با سابقه بیش از 15 سال تا کنون پرونده های موفق بی شماری در خصوص کانادا و تحصیل افراد زیر 18 سال و بالای 18 سال داشته است. در حال حاضر نیز با توجه به اینکه وکیل و مشاور رسمی کانادا با موسسه حقوقی ملک پور همکاری خاص دارد و بر روی پرونده ها نظارت دقیق می کند و متقاضیان را از ابتدا تا انتهای پروسه همراهی می کند، متقاضیان می توانند با اطمینان خاطر پرونده تحصیلی فرزندان خود را با این تیم فوق حرفه ای و مسلط به جدیدترین قوانین کشورهای مختلف از جمله کانادا را شروع نمایند و آینده روشنی را برای آن ها رقم بزنند.

ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، حاصل بیش از 15 سال تجربه در امر مهاجرت می باشد که شما را با تمامی روش های مهاجرت به کشورهای برتر دنیا آشنا می سازد و می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
تحصیل در دبیرستان های کانادا و سخن پایانی

تحصیل در دبیرستان های کانادا را در این مقاله مورد تحلیل علمی قرار دادیم. همانطور که در بالا نیز ذکر شد کشور کانادا و تحصیل در دبیرستان های کانادا از راه های پر طرفدار برای مهاجرت در طی سال های اخیر شناخته شده است. با توجه به اینکه افراد با سنین پایین تر از شانس بالایی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا برخوردار هستند و کشور کانادا نیز از نظر امنیت و آرامش فوقالعاده ای برای سنین زیر 18 سال برخوردار است، بنابراین والدین این افراد از این موقعیت مناسب و مطلوب استفاده منطقی می نمایند که آینده روشنی را نیز برای فرزندان خود رقم بزنند. شما عزیزان همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف از جمله تحصیل در دبیرستان های کانادا از و کلا و کارشناسان متخصص و مسلط به امور حقوق بین الملل مشاوره تخصصی دریافت نمایید.