معرفی دانشگاه میلان

تحصیل در دانشگاه میلان

تحصیل در دانشگاه میلان و رنکینگ دانشگاه میلان 2018 -رشته های موجود در دانشگاه میلان 2018 – شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه میلان 2018 و تحصیل در ایتالیا -دانشکده های دانشگاه میلان ایتالیا-شهریه ی دانشگاه میلان 2018 و اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا DSU را در این مقاله آورده ایم .

تحصیل در دانشگاه میلان در بحث مهاجرت به ایتالیا 2018 از جمله مهاجرت تحصیلی به ایتالیا برای تحصیل در ایتالیا پس از گرفتن وکیل مهاجرت هدف بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور از جمله تحصیل در دانشگاههای ایتالیا می باشد . شرایط اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا و یا شرایط اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا برای تحصیل در دانشگاه میلان چگونه است ؟ هزینه های تحصیل در دانشگاه میلان به چه نحوی است ؟ دانشگاه های ایتالیا از دانشگاه های شناخته شده ای هستند و در بین این دانشگاه ها ، دانشگاهی مانند Barcelona   ، MADRID، و دانشگاه هایی این چنینی مشاهده میشود که دارای رنکینگ جهانی نیز هستند. البته تحصیل در ایتالیا و تحصیل در دانشگاه های TOP ایتالیا میتواند مدارج بالای علمی را برای این متقاضیان فر

دانشگاه میلان دانشگاهی قوی در سطح بین الملل می باشد این دانشگاه همه ساله افراد زیادی را از کشورهای مختلف به خود جذب می نماید و اکثرا جوانان از کشورهای دیگر به علت اعطای بورس از دانشگاه میلان تلاش نموده تا اخذ پذیرش از دانشگاه میلان بنمایند.موسسه ی حقوقی ملک پور سعی می نماید توضیحات کامل و مفیدی را درباره ی دانشگاه میلان به شما عزیزان ارائه نماید.در ادامه ی مبحث به رنکینگ جهانی دانشگاه میلان در زمینه نهای تحقیقاتی و همچنین رشته ها و شرایط پذیرش در این دانشگاه پرداخته و به طور مفصل توضیحاتی را برای شما در مورد این دانشگاه ارائه می دهیم.

دانشگاه میلان در سال ۲۰۱۶ در جهان رتبه ی ۱۸۳ را آوردو در مقام رتبه بندی اولین دانشگاه کشور ایتالیا شد . همچنین دانشگاه میلان موفق به کسب رتبه ی ۱ در ۹ زمینه ی تحقیقاتی از جمله معماری و محیط زیست ، سیستم کامپیوتر و اطلاعات، طراحی هنری،مهندسی عمران،مهندسی مکانیک،مهندسی شیمی ، محیط زیست مواد، ریاضیات،حمل و نقل هوایی شده است .دانشگاه میلان در میان ۱۰ دانشگاه برتر در اتحادیه ی اروپا در زمینه های تحقیقاتی :سیستم های کامپیتری، طراحی هنری، معماری و محیط زیست برق و الکترونیک و مهندسی ساخت و تولید قرار دارد.

همچنین رتبه ی اول در خود کشور ایتالیا در رشته های :مهندسی برق و الکترونیک ، مهندسی شیمی ، مهندسی راه و ساختمانو سازه را دارد.

هزینه های تحصیلی در مقطع کارشناسی در دانشگاه میلان

در کشور ایتالیا هزینه های تحصیلی برای دانشجویان اتحادیه ی اروپا و دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا در مقطع کارشناسی به میزان درآمد خانواده افراد بستگی دارد.

هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه میلان

پرداخت شهریه در دانشگاه میلان در دو قسط پرداخت می شود . قسط اول در آغاز ترم جدید در هنگام ثبت نام و قسط دوم هم ماه بعد  پرداخت می شود. پس شهریه ی دانشگاه میلان در مقطع کارشناسی ارشد در دو قسط پرداخت می شود و نمی توان موعد اقساط را تغییر داد.

هزینه ای که باید برای پذیرش پرداخت شود ، ۱۸۵٫۵۸ یورو که افراد  به وسیله ی کارت اعتباری یا از طریق انتقال بانکی پرداخت خواهند  و قابل ذکر است که هزینه هایی که افراد جهت امور اداری انجام می دهند از مبلغ قسط شهریه ی دوم آن ها کم می شود.    افراد باید در نظر داشته باشند در صورت بروز هر مشکلی در دانشگاه یا در صورت خروج از دانشگاه شهریه ی واریز شده باز نخواهد گشت.

 

میزان شهریه برای دانشجویان غیر اتحادیه ی اروپا حدود ۳۵۰۰ یورو در سال است.

 

 

بورسیه در دانشگاه میلان

بورسیه ی دانشگاه میلان بر اساس شایستگی افراد در زمینه ی تحصیلی اعطا می شود که هر ساله توسط دانشگاه پلی تکنیک ایتالیا به افراد در دانشگاه میلان اعطا میشود که این افراد باید در برنامه ی LAUREA  MAGISTRALE  پذیرفته شده باشند تا این بورس به آنها تعلق گیرد.

شرایطی که افراد باید برای اخذ بورس کشور ایتالیا داشته باشند:

برای اخذ بورس در کشور ایتالیا شرایط خاص و ویژه ای نیاز نمی باشد از جمله ی این شرایط :

ارائه ی آخرین مدرک تحصیلی

ارائه ی ویزای تحصیلی

داشتن سن حداکثر ۳۵ و حداقل ۱۶ سال

 

به طور کلی بورسیه در دانشگاه های ایتالیا به دو نوع تبدیل می شود :

بورس DSU

بورسی که توسط استاد به دانشجو ارائه می شود.

بورسی که توسط استاد  به دانشجویان ارائه می شود در حدود ۱۳٫۷۰۰ هزار یورو می باشد که این نوع بورس فقط در مقطع دکتری به افراد ارائه می شود.

بورس dsu که به افراد در همه ی مقاطع تعلق می گیرد در حدود ۳۰۰۰ تا ۳۳۰۰ یورو می باشد .

البته باید این نکته را در نظر داشت که دولت ایتالیا به دلیل کمبود شغل دانشجویی در این کشور خدماتی را برای دانشجویان مشغول به تحصیل ارائه داده است از جمله ی این خدمات می توان به این موضوع اشاره کرد که فرد در صورت عدم تمکن مالی به شهرداری مراجعه و گذارش عدم تمکن مالی خود را ارائه می دهد و دولت ایتالیا از وی هزینه ی خوابگاه و همچنین شهریه ی دانشگاه را اخذ نمی نماید و در ماه حدود ۳۰۰ یورو به عنوان هزینه ی خورد و خوراک به فرد اعطا  می کنند.

شانس بورس برای افراد در دانشگاههای ایتالیا ۸۰ درصد می باشد.و این شانس بورس نسبت به سایر کشورها بیشتر می باشد.

دانشکده های دانشگاه میلان که در این دانشکده ها مدرک معادل لیسانس ارائه می شود که این دانشکده ها  عبارتند از:

دانشکده ی اقتصاد و علوم سیاسی

دانشکده ی دامپزشکی

دانشکده ی زبان شناسی و فرهنگ

دانشکده ی علوم داروسازی

دانشکده ی کشاورزی

دانشکده ی پزشکی

دانشکده ی فناوری اطلاعات

دانشکده ی تربیت بدنی

رشته های موجود در این دانشگاه:

مهندسی شیمی ،مهندسی عمران و محیط زیست ، مهندسی عمران، مهندسی ساختمان و تکنولوژی ،معماری ساختمان ، مهندسی پزشکی ، دامپزشکی ، طراحی معماری ،مهندسی اتوماسیون،مهندسی سیستم محاسبات، مهندسی  انرژی، مهندسی  برق، مهندسی  الکترونیک ،برنامه ریزی محیط زیست و زمینو …

شرایط پذیرش دانشگاه میلان

دانشگاه میلان امتحانی به عنوان امتحان زبان های خارجی به نامCELI از شما می گیرد که هم فعلا شرایطی برای ثبت نام ندارد و همه ی افراد می توانند این امتحان را ارائه دهند این امتحان در ۲۱ نوامبر در دانشگاه میلان برگذار می شود. شرایط سنی خاصی نیز در نظر نگرفته است.

 

رییس دانشگاه چپمن  که دنیل استروپا می باشد فارغ التحصیل دانشگاه میلان ایتالیا می باشد.ایشان به تحصیل ریاضیات در  دانشگاه میلان در سال ۱۹۷۷ پرداخته است.

هم اکنون در کلیه ی رشته های دانشگاه میلان پذیرش صورت می گیرد.

این دانشگاه دوره های زبان ایتالیایی برگذار می کند به همین دلیل داشتن مدرک زبان از شرایط اخذ پذیرش در این دانشگاه نمی باشد.

این دانشگاه در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد ،دکتری و تخصص فعالیت می کند.

دانشگاه میلان دوره های مشاغل حرفه ای برگزار می نماید. و همچنین دور ه ها زبان  در دانشگاه میلان کشور ایتالیا برگذار می شود.

شروع کورس های پذیرش این دانشگاه در مقطع کارشناسی ۱۶ تا ۳۰ آگوست می باشد.

مدارک لازم برای پذیرش در  دانشگاه میلان

مدارک تحصیلی اخذ شده توسط فرد

مدارک شناسایی دانشجو مانند شناسنامه و گذرنامه ی وی

مدارک مالی دانشجو

آدرس ایمیل فرد

رزومه

لازم به ذکر  می باشد فرد باید کپی این مدارک را تحویل دانشگاه دهد.

 

فرد می تواند با ارائه ی مدارک از پیش گفته شده پذیرش دانشگاه میلان ایتالیا را کسب نماید .  لزم به ذکر  است فرد قبل از پذیرش باید به فکر گرفتن ویزای تحصیلی از کشور ایتالیا باشد.که این امر نیز مدارک مورد نیاز خود را می طلبد که از جمله ی این مدارک عبارتند از:

ارائه ی مدرکی از حساب بانکی فرد که نشان دهنده ی گردش مالی او باشد

مدرک پاسبورت و یک کپی از صفحه ی اول پاسبورت

ارائه ی پرینت بلیط رفت و برگشت به کشور ایتالیا

ارائه ی مدرک مثبت رزرو هتل در کشور ایتالیا

فرم درخواست روادید

که این مدارک باید به کنسولگری کشور ایتالیا ارائه شود.

 

 

در نهایت می توان گفت کشور ایتالیا همه ساله مقصد افراد زیادی از جمله جوانان کشور های توسعه یافته می باشد زیرا در این کشور به این افراد بورس تحصیلی به آسانی تعلق می گیرد. موسسه ی حقوقی ملک پور این امکان را برای شما فراهم می نماید که علاوه بر اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر ، بتوانند ویزا ی کشور ایتالیا و بورس تحصیلی این کشور را اخذ نمایید.

موسسه حقوقی ملک پور با توجه به بهره از کارشناسان حقوق بین الملل و بحث های حقوقی مهاجرت های تحصیلی می تواند مشاوره ای بسیار مفید برای شما متقاضیان تحصیل در دانشگاه میلان ارائه دهد بنابراین پس از جمع آوری مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دانشگاه های ایتالیا به خصوص تحصیل در دانشگاه میلان اقدام نمایید. همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص راههای مهاجرت به ایتالیا از جمله مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و یا شرایط تحصیل در ایتالیا و یا شرایط اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا برای تحصیل در دانشگاههای ایتالیا و در نهایت شرایط اخذ اقامت ایتالیا به صورت تخصصی مشاوره رایگان اخذ نمایید .

5 پاسخ
 1. حسن گفته:

  سلام
  من سنم 45 سال است . در حال حاضر ارشد روانشناسی دارم . آیا برای ارشد مجدد در ایتالیا امکان دریافت کمک هزینه تحصیلی را دارم .

  پاسخ
  • E GH گفته:

   سلام شرایط شماباید بصورت کاملتری بررسی گردد لطفا یا باما تماس حاصل نمایید یا فرم رایگان واتس اپ را پرکنید تامشاوران ما با شماتماس بگیرند.

   پاسخ
 2. شمیم چراغی گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  آیا رشته ی مدیریت هتلداری در دانشگاه های فرانسه و ایتالیا و اتریش در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود؟!

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. بله امکان اخذ پذیرش مدیریت هتلداری در دانشگاه های فرانسه، ایتالیا و اتریش در این مقطع وجود دارد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس بگیرید.

   پاسخ
 3. عرفان گفته:

  با سلام و خسته نباشید.
  بنده لیسانس مهندسی مکانیک با معدل ١۴ از دانشگاه آزاد بناب رو دارم
  مدرک ایلتس من هم نمرش ۶ هستش.
  سوالم اینه که آیا من میتونم بورسیه تحصیلی از دانشگاه میلان بگیرم و کارشناسی ارشد رو اونجا بخونم؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.