تحصیل در دانشگاه فودان چین

تحصیل در دانشگاه فودان چین در بحث مهاجرت به چین 2018 از جمله مهاجرت تحصیلی به چین برای تحصیل در چین پس از گرفتن وکیل مهاجرت هدف بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور از جمله تحصیل در دانشگاههای چین ازجمله تحصیل در دانشگاه فودان چین می باشد . شرایط اخذ پذیرش تحصیلی چین و یا شرایط اخذ ویزای تحصیلی چین برای تحصیل در دانشگاه فودان چین چگونه است ؟ هزینه های تحصیل در چین به چه نحوی است ؟

دانشگاه فودان چین از جمله دانشگاه های برتر در چین و همچنین در سطح جهان می باشد که همه ساله تعداد زیادی از متقاضیان را به خود جلب می نماید .دانشگاه فودان چین در سه مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد. برای کسب پذیرش در دانشگاه فودان چین باید یکسری شرایط را رعایت نمود که کسب اطلاع از تمامی این شرایط امری مشکل می باشد که موسسه حقوقی مهاجرتی جناب اقای ملک پور مرجعی مناسب برای آگاهی از تمامی شروط و شرایط پذیرش در دانشگاه فودان چین می باشد.

۱-بسیاری از دانشگاه های چین در لیست دانشگاه های برتر دنیا قرار دارند .

۲-تحصیل در چین در بسیاری از کشورها به زبان انگلیسی است .

۳-۵۱ دانشگاه چین در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران قرار دارند .

۴-تحصیل و زندگی در چین نسبت به بسیاری از دانشگاه های آسیایی و اروپایی مقرون به صرفه تر است .هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی از دانشگاه های خصوصی ارزان تر است و هزینه زندگی در آن نیز بر اساس شهر محل سکونت و سبک زندگی افراد متفاوت است.

۵-امکان کار جهانی فراهم می شود .چون بسیاری از شرکت ها و کمپانی های بزرگ در کشور چین شعبه دارند .

به همین سبب بسیاری از افراد علاقمند به تحصیل در دانشگاه های چین می باشند .ولی برای کسب پذیرش در دانشگاه های چین برخی شروط و مسائل باید رعایت شوند .همچنین برخی مدارک برای این مهم نیاز است که کسب اطلاع از تمامی شرایط آن امری مشکل می باشد .

کارشناسی در چین:طول دوره کارشناسی ۴ سال است و شروع تحصیل در چین نیز در چین در ماههای سپتامبر و ژانویه است .

کارشناسی ارشد در چین :طول دوره کارشناسی ارشد ۲ تا ۳ سال است .اکثر رشته ها در چین به زبان انگلیسی و چینی است .

دکتری در چین:طول دوره دکتری ۳ تا ۴ سال است که اگر به زبان چینی انجام شود تقریبا رایگان است

پزشکی در چین:۶ ساله است که ۴ سال اول به زبان انگلیسی است و ۲ سال دیگر نیازمند تعامل مستقیم با بیماران است به زبان چینی است.(http://uniabroud.ir.china.htm)

تاریخچه دانشگاه فودان:

این دانشگاه ابتدا به عنوان مدرسه عمومی فودان در سال ۱۹۰۵ تاسیس شد و در سال ۱۹۱۱در طول انقلاب این    دانشگاه مقر ارتش گشت و برای مدت یک سال تعطیل بودو در سال ۱۹۱۷ مدرسه عمومی فودان یک دانشگاه خصوصی شد .دانشگاه فودان از  دسامبر سال  ۱۹۴۱به بعد به دانشگاه دولتی تبدیل شد .دانشگاه فودان و دانشگاه علوم پزشکی شانگهای در تاریخ ۲۷ آوریل ۲۰۰۰ در هم ادغام شدند.

تشکیلات سازمانی دانشگاه فودان :

دانشگاه فودان شامل ۱۷ مدرسه تمام وقت و ۶۹ بخش و ۷۳ برنامه تحصیلی کارشناسی و ۲۲ رشته و ۱۳۴ زیر رشته مجازی مقطع دکتری و ۶ برنامه حرفه ای و ۷ مرکز تحقیقات علوم اجتماعی و ۱۲۵ مرکز تحقیقات دکتری است.دانشگاه فودان بیش از ۴۵۰۰۰ دانشجو تمام وقت و آموزش مداوم و آموزش انلاین می باشد و نزدیک به ۱۷۶۰ دانش اموز بین المللی و خارجی دارد که در این زمینه رتبه دوم را در کشور به خود اختصاص داده است.دانشگاه فودان دارای ۲۰ بیمارستان اموزشی مانند بیمارستان Zhongshan  و بیمارستان Huashan  می باشد که بیش از ۹۰۰ پرسنل مجرب در حال خدمت در آن هستند .

دانشجویان بین المللی :

از سال ۱۹۵۰ شروع شد و فودان از جمله چندین نهادی است که در چین برای اولین بار این کار را انجام دادو بیش از ۱۰۰۰۰ دانشجو خارجی از ۱۰۰ کشور و مناطق مختلف در سراسر جهان در این دانشگاه تحصیل می کنند.در پایان سال ۲۰۰۶ دانشگاه فودان رتبه دو را در زمینه دانشجویان بین المللی دارد.

(http://wikipedia.org)

 

 

رشته های تحصیلی مقطع کارشناسی در دانشگاه فودان:

زبان و ادبیات چینی ،تاریخ و فرهنگ چینی،فلسفه-مطالعات مذهبی ،اقتصاد چینی،جامعه شناسی،زبان و ادبیات انگلیسی،سیاست بین المللی ،روانشناسی،حسابداری،بازاریابی،ریاضیات کاربردی ،فیزیک ، شیمی،  مهندسی ارتباطات ،میکروالکترونیک،پزشکی.

(http://ifes.org.ir)

دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در دانشگاه های چینی را دارند باید همه شرایط مربوط به دولت چین و شروط دانشگاه را رعایت کنند.

شرایط مربوط به دولت:

۱-متقاضی باید یک دانش آموز واقعی باشد و باید ویزای دانشجویی و یا بازدید کننده داشته باشد .

۲-سابقه کیفری نداشته باشد.از متقاضیان برخی کشورها خواسته می شود تا گواهی غیر جنایی محضری و تایید شده توسط سفارت چین را ارائه دند.

۳-برخی بخش های رسمی تعداد متقاضیان برخی از کشورها را محدود می نماید .

۴-متقاضیان باید شرایط مناسب داشته باشد و قادر به رعایت تمام الزامات (مطابق با الزامات مدرسه)باشد و در یک وضعیت مالی قابل اعتماد باشد و یک ضامن در چین داشته باشد.

شرایط مربوط به دانشگاه چینی :

با توجه به سطوح مختلف درجه دانشگاه موارد مختلفی باید رعایت شود.

-زبان و فرهنگ چینی حداقل شروطی دارند که همزمان با بدست آوردن مدرک دیپلم برای پذیرش باید رعایت شوند .

-دوره های چینی متوسطه نیازمند این است که متقاضی نتایج آزمون HSK را برای اثبات مهارت زبان چینی ارائه دهد .متقاضیان درجه کارشناسی ارشد نیز نیاز به ارائه یک نسخه از رونوشت دارند .

-دوره انگلیسی متوسطه نیازی به نتایج امتحان HSK نیست اما در عوض متقاضیان برای زبان انگلیسی متوسطه باید آزمون تسلط به زبان انگلیسی TOEFL وIELTs  را ارائه دهند .

(http://www.study overseas china.com)

 

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه فودان :

زمانی که فردی درخواست پذیرش می کند باید موارد زیر را در بسته پذیرش مورد توجه قرار دهد:

۱-فرم پذیرش

۲-فرم درخواست ویزا (تنها به دارندگان گذرنامه های خارجی)

۳-فرم ثبت نام تکمیل شده

۴-نقشه دانشگاه فودان

۵-مقدمه و معرفی مختصری از بیمه درمانی اجباری

استفاده از ویزای چین: دانشجویان بین المللی برای اخذ ویزای چین باید در سفارت یا کنسولگری چین در کشور خود درخواست نماید و این درخواست نیازمند مدارک زیر است:

۱-گذرنامه معتبر ۲-کپی اصلی درخواست پذیرش ۳-فرم درخواست ویزا برای دانشجویان بین المللی (jw202)

بیمه:بیمه اجباری بهداشت و درمان باید توسط دانشجویان بین المللی در دانشگاه تهیه شود ،مطابق با مقررات صادر شده توسط وزازرت آموزش و پرورش چین.هزینه بیمه اجباری سلامت و بهداشت و درمان ۳۰۰ rmb در هر ترم می باشد.و هزینه بیمه را تنها با پول نقد می توان پرداخت نمود.

به افراد متقاضی پذیرش توصیه می شود که دو عدد فتوکپی از مدارک مهم مانند فرم پذیرش ،فرم jw202 ،گذرنامه را همراه داشته باشند .

اسناد و مدارکی که به محض ورود به شانگهای افراد باید ارائه دهند عبارت اند از :

۱-ویزا یا گذرنامه معتبر

۲-اصل فرم پذیرش

۳-فرم درخواست ویزا برای دانشجویان بین المللی

۴-تمام انواع هزینه ها(هزینه بیمه ،سپرده اتاق،و …)

۵-شش قطعه عکس سایز پاسپورت

۶-فرم ثبت نام برای دانشجویان خارجی.

افراد بعد از پذیرش در دانشگاه فودان باید در تاریخ مقرر در دانشگاه حاضر شوند والا مسئول هر گونه عواقب آن خواهند بود و دانشجویان تنها می توانند در خواست تعویق پذیرش را به مدت دو هفته نمایند و بعد از آن پذیرش در آن دانشگاه لغو خواهد شد .

(http://eap.ucop.edu)

کسب پذیرش در دانشگاه های چین متقاضیان زیادی دارد که به برخی از علل آن در بالا اشاره شد.با توجه به اینکه تحصیل در چین می تواند زمینه شغلی مساعد و خوبی برای تحصیل کنند گان این دانشگاه ها فراهم می نماید و همچنین هزینه های تحصیل در دانشگاه های چین نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر مقرون به صرفه تر است ؛کسب پذیرش در دانشگاه های این کشور نسبت به بسیاری از دانشگاه های کشور های دیگر مطلوب تر می باشد . دانشگاه فودان چین نیز جزو چند دانشگاه برتر جهان از نظر سطح علمی است که شرایط و مدارک مورد نیاز برای کسب پذیرش آن مورد بررسی قرار گرفت .

همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین چین به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص راههای مهاجرت به چین از جمله مهاجرت تحصیلی به چین و یا شرایط تحصیل در چین و یا شرایط اخذ ویزای تحصیلی چین برای تحصیل در دانشگاههای چین و در نهایت شرایط تحصیل در دانشگاه فودان چین به صورت تخصصی مشاوره رایگان اخذ نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.