تحصیل در دانشگاه­های کره جنوبی

تحصیل در دانشگاه­های کره جنوبی در هنگام گرفتن وکیل مهاجرت برای مهاجرت به کره جنوبی 2018 از جمله مهاجرت تحصیلی به کره جنوبی و برای تحصیل در کره جنوبی و یا تحصیل در دانشگاه­های کره جنوبی و یا پذیرش تحصیلی کره جنوبی و یا اخذ ویزای تحصیلی کره جنوبی چه شرایطی دارد ؟ امروزه افراد بسیاری تمایل به مهاجرت به کره جنوبی و در نهایت اخذ اقامت کره جنوبی را در ذهن خود دارند و بهترین راه برای ‏مهاجرت به کره جنوبی را تحصیل می دانند.

پیشنهاد می نمائیم به منظور کسب اطلاعات جامع تر در خصوص هزینه های تحصیل در دانشگاه­های کره جنوبی و آشنایی با تحصیل در دانشگاه­های کره جنوبی با وکلا و حقوقدانان ارشد موسسۀ حقوقی ملک پور تماس حاصل نمائید تا ایشان بتوانند شما را در زمینه تحصیل در دانشگاه­های کره جنوبی و نحوه برقراری ارتباط با آنها و ارتباط با سایر ارگان های آموزشی کشور های مطبوع راهنمائی نمایند.

در این مقاله سعی بر این داریم دانشگاه های کره جنوبی  را معرفی و آنها  را بررسی نماییم.

 

۱۰ دانشگاه برجسته در کره جنوبی

۱۰ دانشگاه برتر کره جنوبی در سال ۲۰۱۲

هرچند کره به سرزمین صبح آرام معروف است، ولی نام مناسب­تر این کشور سرزمین ۱۰۰۰۰ دانشگاه است. در واقع ممکن است ناچیز به نظر برسد. حتی کوچک­ترین شهرها دارای یک دانشگاه هستند و بزرگ­ترین شهرها نیز چند دانشگاه را در خود جای داده­اند. سئول به تنهایی دارای بیش از ۳۶ دانشگاه کامل است. همچنان که کره به عنوان مرکز توسعه­ی فناوری شناخته می­شود و «موج کره­ای» سرگرمی با سرعت بیشتری در سراسر جهان گسترش می­یابد، خارجی­های بیشتری تصمیم می­گیرند که در کره رشته­های تجارت، مهندسی و حتی مطالعات کره­ای را تحصیل کنند. موضوع مهم دیگری که باید در نظر گرفت انتخاب کردن دانشگاه است.

در این مقاله فهرستی از ۱۰ دانشگاه برتر را بررسی نموده­ایم.

دانشگاه KAIST

این دانشگاه تحت عنوان مؤسسه­ی پیشرفته علم و فناوری کره (Korea Advanced Institute of Sience and Technology) نیز شناخته شده است. از هنگام تأسیس KAIST در سال ۱۹۷۱، این دانشگاه به شهرت علم و پژوهش دانشگاهی کره در سراسر جهان کمک کرده است.

اکنون در رتبه­بندی دانشگاه­های جهان رتبه­ی ۹۰ام را به خود اختصاص داده است.

دانشگاه KAIST که در دائجون واقع است، یکی از نخستین دانشگاه­های کره­ای است که رویکردی کلی را در جهت پذیرش دانشجویان به کار می­گیرد. بیشتر مدارس و دانشگاه­ها در این کشور فقط نمره­ی آزمون ورودی رقابتی دانشگاه را در نظر می­گیرند. ولی در دانشگاه KAIST معدل دانشجو، معرفی­نامه و مدارک دیگری نیز جهت گزینش دانشجوها مورد نیاز است.

رقابت شدید نه تنها به دلیل آگاهی بسیار زیاد جامعه کره و برتری دانشگاه KAIST است، بلکه به این دلیل است که تمام دانشجویان بورسیه دریافت می­کنند و دانشجویان دکترا از خدمت سربازی اجباری معاف هستند.

این دانشگاه دارای شش دانشکده­ی بزرگ است: تجارت، علوم فرهنگ، مهندسی، فناوری و علوم اطلاعات، علوم زیستی و مهندسی زیست و علوم طبیعی. یک دانشکده مطالعات میان­رشته­ای نیز وجود دارد. دانشکده تجارت بر جنبه­ی تجاری مهندسی متمرکز است.

دانشگاه ملی سئول

این دانشگاه در رتبه­بندی دانشگاه­های جهان رتبه­ی ۴۲ام را به خود اختصاص داده است. «S» در دانشگاه­های «SKI» همان دانشگاه ملی سئول است و هر خانواده­ای آرزو دارد که فرزندش در این سه دانشگاه تحصیل کند.

دانشگاه­های «SKI» معادل کره­ای آیوی لیگ هستند و فارغ­التحصیلی از یکی از این سه دانشگاه­ درهای بسیاری را به روی فرد باز می­کند.

چنانچه نگاهی به رزومه­ی سیاستمداران و رهبران تجاری بیندازید متوجه خواهید شد که فارغ­التحصیلی از یکی از دانشگاه­های SKY چقدر اهمیت دارد.

دانشگاه ملی سئول مانند KAIST چندان قدیمی نیست و در سال ۱۹۴۶ افتتاح شده است.

بااین­وجود نخستین دانشگاه ملی کره بشمار می­آید و در طول سابقه­ی کوتاه خود به شهرت درخشانی دست یافته است.

برخلاف KAIST که دارای شش دانشکده است، دانشگاه ملی سئول ۱۶ دانشکده دارد و می­کوشد در هر رشته­ی قابل تصوری دانشجو بپذیرد.

دانشگاه ملی سئول با حفظ موقعیت آیوی لیگ خود با دانشگاه­های هاروارد، استنفورد و ییل برنامه­های تبادل دانشجو دارد و همچنین با مدرسه حقوق هاروارد یک قرارداد دوجانبه انعقاد کرده است که تحت این قرارداد اعتبار مدارک یکدیگر را تائید می­کنند.

علاوه بر این برنامه­ها دانشگاه ملی سئول با دانشگاه­های مختلفی در سراسر جهان برنامه­ی تبادل دانشجو دارد.

فارغ­التحصیل شدن از دانشگاه ملی سئول موفقیت را تضمین می­کند؛ بنابراین پذیرش در این دانشگاه بسیار رقابتی است. دانشجویان به طور کلی براساس نمره­ی KSAT پذیرفته می­شوند.

با توجه به وب­سایت دانشگاه ملی سئول فقط ۵/۲ درصد برتر دانشجویان از شانس ثبت­نام در این دانشگاه برخوردارند.

ولی همانطور که برنامه­های تبادل دانشجو با سراسر جهان نشان می­دهد، دانشگاه ملی سئول برای ایجاد تنوع می­کوشد و اکنون دارای بیش از ۲۰۰۰ دانشجوی بین­المللی است.

بنابراین ممکن است دانشجویان بین­المللی شانس بیشتری نسبت به محلی­ها داشته باشند. به­علاوه بسیاری از کلاس­ها نیز به زبان انگلیسی برگزار می­شود.

دانشگاه علم و فناوری پوهانگ (Pohang)

این دانشگاه رتبه­ی ۹۸ام را در رتبه­بندی دانشگاه­های جهان به خود اختصاص داده است. حتی از دو دانشگاه قبلی نیز جوان­تر است چراکه در سال ۱۹۸۷ تأسیس شده است.

دانشگاه علم و فناوری پوهانگ نام خود را از نام مؤسسه فناوری کالیفرنیا انتخاب کرده است.

این دانشگاه دارای ۱۱ گروه آموزشی از تمام شاخه­های علوم و ریاضیات در مقطع کارشناسی است. در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز ۱۰ گروه آموزشی وجود دارد.

دانشگاه یونسی

یونسی دومین دانشگاه از دانشگاه­های SKY بشمار می­آید و در رتبه­بندی جهانی دانشگاه­ها رتبه­ی ۱۲۹ام را به خود اختصاص داده است. گرچه یونسی رسماً در سال ۱۹۵۷ افتتاح شده است، هنگام ادغام دو دانشگاه قدیمی با هم تشکیل شد.

در حقیقت نام آن ترکیبی از پیشگامان آن است: دانشگاه یونهی (Yonhi) و Severance Union Medical College

با وجود ریشه­های پروتستانی و روابط با کلیساهای آنگلیکان و متدیست، این دانشگاه نخستین دانشگاه خصوصی این فهرست است. به این ترتیب در این دانشگاه عبادت اجباری و دوره­های دین مسیحی برگزار می­شود.

این دانشگاه مانند رقیب خود دانشگاه ملی سئول دارای بیش از ۱۲ دانشکده در رشته­های مختلف است. پذیرش خارجی­ها جدا از کره­ای­ها انجام می­شود و زبان کره­ای عامل تصمیم­گیری جهت پذیرش بشمار نمی­آید. ولی به محض اینکه دانشجو پذیرفته شود باید در آزمون سطح ۵ یا ۶ زبان کره­ای شرکت کند. به علاوه دانشجویان خارجی پس از یک ترم تحصیل واجد شرایط دریافت بورسیه می­شوند.

دانشگاه کره

سومین و قدیمی­ترین دانشگاه SKI، و بزرگ­ترین رقیب یونسی، دانشگاه خصوصی کره است ولی فرقه­ای نیست. دانشکده­های علوم اجتماعی و تجارت این دانشگاه رتبه­ی ۷۱ام رتبه­بندی جهانی دانشگاه­ها را به خود اختصاص داده است.

مانند سایر دانشگاه­های SKY، دانشگاه کره نیز بسیار جامع است و رشته­های مختلفی را در بیش از ۱۲ دانشکده ارائه می­دهد. همچنین به اندازه­ی دانشگاه­های یونسی و ملی سئول رقابتی است و بیش از ۵% از متقاضیان واجد شرایط پذیرش را براساس نمرات KSAT آن­ها می­پذیرد.

رئیس­جمهور فعلی کره جنوبی، لی میونگ باک، یکی از فارغ­التحصیلان دانشگاه کره است.

دانشگاه ملی پوسان

این دانشگاه که با نام دانشگاه ملی بوسان نیز شناخته شده است براساس سیستم لاتین فعلی اداره می­شود. دانشگاه ملی پوسان در سال ۱۹۴۶ تأسیس شد.

این دانشگاه نیز مانند دانشگاه­های SKY بسیار جامع است و در مقطع کارشناسی دارای ۱۲ دانشکده است.

دانشگاه ملی پوسان دارای یک برنامه­ی جداگانه جهت پذیرش خارجی­ها است. از نخستین ترم تحصیلی دانشجویان می­توانند بورسیه­های تحصیلی و نیازمندی دریافت کنند.

دانشگاه زنان ایوا (Ewha)

این دانشگاه در سال ۱۸۸۶ تأسیس شد، در سال ۱۹۱۰ آموزش عالی را آغاز کرد و اکنون بزرگ­ترین دانشگاه زنان در جهان محسوب می­شود. پس از آزادی کره از ژاپن در سال ۱۹۴۵ به عنوان دانشگاه شناخته شد.

دانشگاه زنان ایوا گرچه یک دانشگاه SKY بشمار نمی­آید، فارغ­التحصیل شدن از این دانشگاه موفقیت فرد را تضمین می­کند.

تقریباً نیمی از وزرا و نمایندگان زن در کره از این دانشگاه فارغ­التحصیل شده­اند از جمله هان میونگ سوک، اولین نخست وزیر زن کره.

رقابت در پذیرش نشان دهنده­ی موقعیت این دانشگاه در سطح کشور است. دانشگاه زنان ایوا دارای ۱۱ دانشکده در مقطع کارشناسی است و رشته­های مختلفی را ارائه می­دهد.

در سال ۲۰۰۱ یکی از رشته­های مقطع کارشناسی را برای نخستین بار در کره فقط به زبان انگلیسی برگزار نمود.

دانشگاه هانیانگ (Hanyang)

هرچند تا سال ۱۹۵۹ هنوز تبدیل به دانشگاه نشده بود، پیشگام این دانشگاه یعنی دانشکده مهندسی دونگ (Dong) 20 سال قبل از این تاریخ تأسیس شد.

با توجه به مهندسی بودن این دانشگاه شگفت­آور نیست که فارغ­التحصیلان آن از پیشروان صنعتی شدن کره در دهه­ی ۷۰ محسوب می­شوند.

رئیس و نائب رئیس بسیاری از کسب و کارهای بزرگ خانوادگی کره از فارغ­التحصیلان دانشگاه هانیانگ بشمار می­آیند.

امروزه دانشگاه هانیانگ به عنوان یکی از برترین دانشگاه­های این کشور و یکی از ۴۰۰ دانشگاه برتر در سراسر جهان محسوب می­شود. این دانشگاه تقریباً هر رشته­ی قابل تصوری را در ۱۲ دانشکده ارائه می­دهد.

سپاه داوطلب هانیانگ به منظور هرچه بیشتر خدمت کردن به جامعه در سال ۱۹۹۴ تأسیس شد.

دانشگاه سونگ کیون کوآن (Sungkyunkwan)

این دانشگاه خصوصی که به نام­های سیونگدای یا SKKU نیز معروف است بخشی از گروه سامسونگ بشمار می­آید. هرچند بیشتر دانشگاه­های کره­ای کمتر از ۱۰۰ سال قدمت دارند، SKKU در سال ۱۳۹۸ به عنوان یک مدرسه کنفوسیون تأسیس شد و به محل آموزش عالی سلسله چوسون مشهور بود.

امروزه این دانشگاه دارای ۱۸ دانشکده و رشته­های بسیار متنوعی است و از آغاز فعالیت خود در تفکر کنفسیوس و جست­وجوی حقیقت به شکل دانشگاهی مدرن توسعه یافته است. به علاوه از سال ۲۰۰۵ با افتتاح فناوری نانو SAINT پژوهش محور شده است.

دانشگاه چانگ آنگ (Chung Ang)

مهدکودک چانگ آنگ در سال ۱۹۱۸ وابسته به کلیسای متدیست تأسیس شد. در طول دهه­ها مدرسه تغییرات بسیاری کرده است از جمله دانشکده تربیت معلم و دانشکده زنان.

در سال ۱۹۵۳ تبدیل به یک دانشگاه کامل شد.

این دانشگاه دارای ۱۰ دانشکده در مقطع کارشناسی است. چانگ آنگ به داروسازی، تئاتر، فیلم، طراحی و علوم انسانی مشهور است.

ازآنجا که یکی از دانشگاه­های برتر کره به شمار می­آید سالانه کمتر از ۷% متقاضیان موفق به اخذ پذیرش می­شوند. بااین­حال یک روش ثبت­نام ویژه وجود دارد که بسیاری از ستاره­های پاپ کره پذیرفته شده­اند.

دانشگاه ملی کیانگ پوک (Kyungpook)

دانشگاه ملی کیانگ پوک که به نام کیانگ­دای نیز مشهور است در شهر دائگو واقع است و یکی از دانشگاه ملی برتر است (در کنار دانشگاه ملی  سئول و دانشگاه ملی پوسان). کیانگ­دای به عنوان یکی از ۱۰ دانشگاه برتر کره در سال ۱۹۴۶ تأسیس شد.

رئیس­جمهور افسانه­ای سابق کره پارک چونگ هی یکی از فارغ­التحصیلان دانشگاه ملی کیانگ پوک بشمار می­آید.

او به صنعتی­سازی کره مشهور است و در سال ۱۹۶۱ در نتیجه­ی یک کودتا رئیس­جمهور شد و تا لحظه­ی ترور وی ۱۶ سال بر این کشور حکومت کرد.

سیستم نظام آموزشی در کره جنوبی

برای‌ وارد شدن به‌ دانشگاههای‌ کره جنوبی‌ دارا بودن‌ دیپلم‌ دبیرستان‌ و گذراندن‌ با موفقیت‌ امتحانات‌ ورودی‌ دانشگاهها ضروری می باشد. امتحانات‌ ورودی‌ دانشگاهها سراسری‌ نمی‌ باشند و متقاضیان‌ ورود به‌ دانشگاهها  می‌ توانند در امتحان‌ ورودی‌ دانشگاههای‌ مختلف‌ شرکت‌ کنند. مراکز اموزش‌ عالی‌ در کره جنوبی به دو دسته‌ دولتی‌ و خصوصی‌ تقسیم‌ میشود و همه دانشگاهها تحت‌ نظر وزارت‌ اموزش‌ می‌باشند. این‌ وزارتخانه‌ کلیه‌ مقررات‌ اموزشی‌ شامل‌ پذیرش‌ دانشجو رشته‌ ها و دروس مرتبط و قوانین‌ اعط‌ای‌ مدرک‌ را تحت‌ نظ‌ر دارد.

تحصیلات‌ در دانشگاههای‌ کره‌ جنوبی‌ به‌ زبان‌ کره‌ ای‌ می‌ باشد و در مواردی‌ به‌ درخواست‌ دانشجو موافقت‌ دانشکده‌ مربوطه فقط‌ برای‌ دوره‌ های‌ تحصیلات‌ تکمیلی‌ تحصیل‌ به‌ زبان‌ انگلیسی‌ نیزممکن‌ است.‌

در خصوص تحصیل در دانشگاه­های کره جنوبی و یا تحصیل و اعزام دانشجو به کره جنوبی و مهاجرت تحصیلی به کره جنوبی و مهاجرت به کره جنوبی از طریق دیگر همچون سرمایه گذاری در کره جنوبی ، خرید ملک در کره جنوبی و … می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران ارتباط بگیرید  تحصیل در دانشگاه­های کره جنوبی  ، و شرایط تحصیل در کره جنوبی و در نهایت اخذ اقامت کره جنوبی طرفداران زیادی دارد .

2 پاسخ
 1. حامی گفته:

  سلام ممنون از راهنمای
  چندتا سوال داشتم
  دانشگاه های رشته تربیت بدنی در کره جنوبی چطورین -چطوری آموزش میدن -مثل ایران یا فرق داره -مثلا یکی رشته ورزشیش تکواندوه فقط تکواندو آموزش میبینه یا نه مثل آیران همه رو سطحی یاد میدن- دانشگاه چه وضعی داره -محیط چطوریه- هر رشته ورزشی سالن جدا داره یا نه -آموزش کلاس درس های تربیت بدنی چطوری- تا دکتراش رو میخوام بدونم
  ممنون میشم جواب بدین ممنون

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.