تحصیل در ایسلند

تحصیل در ایسلند

تحصیل در ایسلند در هنگام گرفتن وکیل مهاجرت برای مهاجرت به ایسلند 2018 از جمله مهاجرت تحصیلی به ایسلند و برای تحصیل در ایسلند و یا تحصیل در دانشگاههای ایسلند و یا پذیرش تحصیلی ایسلند و یا اخذ ویزای تحصیلی ایسلند چه شرایطی دارد ؟ امروزه افراد بسیاری تمایل به مهاجرت به ایسلند و در نهایت اخذ اقامت ایسلند را در ذهن خود دارند و بهترین راه برای ‏مهاجرت به ایسلند را تحصیل می دانند.

همینطور دانشجویان عدیده ای تمایل به ادامه ‏تحصیل در ایسلند را دارند ، به علت تعداد کثیر تماس های شما عزیزان با موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) در راستای تحصیل در ایسلند بر این برآمدیم که مقاله ای را در باب ‏تحصیل در ایسلند گرد آوری نماییم تا شما عزیزان متقاضی تحصیل در ایسلند با اطلاعات کامل و دقیق در زمینه تحصیل در ایسلند اقدام نمایید .

همانطور که می دانید راه های زیادی جهت ورود به کشور ایسلند وجود دارد. یکی از موثر ترین راه ها برای ورود به کشور ایسلند تحصیل در ایسلند می باشد. همانطور که میدانید افرادی که جهت مهاجرت اقدام می‌نمایند باید تمام شرایط آن را در نظر داشته باشند. به خصوص افرادی که جهت تحصیل در ایسلند اقدام می‌نمایند  باید تمام شرایط و مدارک آن را بدانند و در نهایت اقدام کنند. سوال اصلی این است که شرایط و مدارک لازم جهت تحصیل در ایسلند چیست و آیا همه افراد شرایط لازم برای ورود به کشور ایسلند را دارند یا خیر؟ در کنار این باید بدانید که آیا دانشگاه های ایسلند اعتبار خاصی برای ورود دارند یا خیر و آیا تحصیل در ایسلند برای همه ی افراد امکان پذیر هست. شما عزیزان می توانید با تماس با موسسه حقوقی ملک پور اطلاعات لازم را جهت تحصیل در ایسلند به دست آورید و در نهایت تصمیم بگیرید.

سیستم تحصیلی در کشور ایسلند به چهار قسمت تقسیم می شود

دوران قبل از مدرسه، اجباری، متوسطه و بالاتر که تقریبا شبیه کشورهای شمال اروپا می باشد. سیستم اجباری از سن ۶ تا ۱۶ سال می باشد که این سیستم توسط دولت تامین می شود و مدارس بیشتر به صورت دولتی کار خود را پیش می‌برند و مدارس خصوصی زیادی در ایسلند وجود ندارد. اولین قانون آموزش و پرورش در کشور ایسلند از سال ۱۹۰۷ شروع شد و اولین برنامه درسی در این کشور در سال ۱۹۲۶ منتشر شد البته از آن زمان تا به حال تغییرات زیادی در این سیستم ایجاد شده است.
اصل نظام تحصیلی در کشور ایسلند این است که همه افراد باید فرصت ادامه تحصیل را داشته باشند صرف نظر از وضعیت اقتصادی، جنس، محل سکونت، مذهب، فرهنگ، معلولیت و غیره. در حال حاضر ۱۹۲ موسسه برای آموزش اجباری و ۴۲ مدرسه برای آموزش و پرورش متوسطه و همچنین ۹ موسسه آموزش عالی در کشور ایسلند جهت ادامه تحصیل وجود دارد.
هر فردی که تحصیلات خود را تا مقطع دبیرستان به طور کامل تمام نماید می تواند جهت تحصیل در دانشگاه های ایسلند اقدام نماید. البته به استثنای افرادی که در رشته های خاص مانند پزشکی و دندانپزشکی قصد ادامه ی تحصیل دارند که باید شرایط خاصی را داشته باشند.
کشور ایسلند فرصتی فوق العاده برای مطالعه و کسب مهارت های بالا و همچنین دانش با کیفیت بالا برای دانشجویان می باشد که افراد فارغ التحصیل از دانشگاه های ایسلند می توانند به راحتی از فرصت‌های شغلی موجود در مناطق مختلف ایسلند استفاده نمایند. دانشجویانی که وارد کشور ایسلند می‌شوند می‌توانند از فرصت‌های زیادی استفاده نمایند به علت اینکه کشور ایسلند جزء کشورهایی است که کم جمعیت اما پر از اتفاقات سرگرم کننده می باشد. همچنین آب و هوای فوق العاده کشور ایسلند دانشجویان زیادی را به سمت خود کشانده است.
این کشور به عنوان سرزمین آتش و یخ شناخته شده است. دانشجویان برای اوقات فراغت خود ماهیگیری را انتخاب می‌نمایند چون این موضوع در کشور ایسلند رواج بسیار زیادی دارد تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور ایسلند حدود ۳ الی ۴ سال طول خواهد کشید. همچنین افراد می توانند در رشته های مختلف اقدام نمایند. به جز رشته های خاص مانند پزشکی پرستاری و غیره که باید پس از طی کردن دوره های خاص وارد این رشته ها شوند.
تحصیل در مقطع لیسانس در ایسلند بیشتر به زبان انگلیسی است اما افراد می‌توانند دانشگاه های ایران به زبان انگلیسی پیدا نمایند که این دانشگاهها در حال افزایش می باشد.و افراد باید تحصیل به زبان انگلیسی را در مقطع فوق لیسانس ادامه دهند همچنین در مقطع دکترا به زبان انگلیسی می باشد.
زبان تحصیل در اکثر رشته ها در کشور ایسلند به زبان انگلیسی است که افراد باید با توجه به ورود به رشته های مختلف اقدام نمایند. افراد می‌توانند جهت تحصیل در ایسلند در دو دوره ی تمام وقت و پاره وقت اقدام نمایند.افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشور ایسلند را دارند و از لحاظ مدرک زبان در سطح بالایی نباشند می توانند جهت تحصیل در دوره زبان اقدام نمایند. البته این دوره های زبان فقط به افرادی ارائه می‌شود که قصد ادامه تحصیل در رشته های مختلف را داشته باشند ولی از لحاظ زبان سطح بالایی نباشند. که افراد بعد از اتمام دوره های زبان می توانند برای تحصیل در آن رشته اقدام نمایند. پس در نظر داشته باشید به دانشجویان فقط برای دوره‌های زبان پذیرش داده نمی ‌شود.همچنین افراد می توانند برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور ایسلند اقدام نمایند. تحصیل در این مقطع دو سال طول خواهد کشید.
رشته هایی که در مقطع فوق لیسانس ارائه می شود مانند بیوشیمی، مهندسی زیستی، شیمی، محاسبات و امور کامپیوتر مهندسی برق و کامپیوتر، فیزیک، زمین شناسی و … می باشد.
همچنین افراد میتوانند در مقطع دکترا ادامه تحصیل دهند. همان طور که میدانید تحصیل در این مقطع معمولا رایگان میباشد و این دوره معمولا برای افراد شغل محسوب میشود. البته افراد باید در این مقطع استاد راهنما داشته باشند که این موضوع باعث شده است افراد بتوانند از این فرد حقوق بالایی را دریافت نمایند و بیشتر هزینه های خود را تامین کنند.
هزینه های تحصیل در ایسلند تقریبا رایگان میباشد. اما با توجه به دانشگاه و شهر ممکن است افراد هزینه های نا چیزی را پرداخت نمایند.
همین طور هزینه های زندگی در کشور ایسلند حدودا هزار دلار  در ماه میباشد. باز هم این موضوع بسته به فرد متفاوت خواهد بود زیرا ممکن است افراد به شیوه های مختلفی زندگی کنند.

مدارک لازم جهت تحصیل در ایسلند

یک قطعه عکس پاسپورتی
مدارک هویتی مانند شناسنامه، گذرنامه، و …
فتوکپی از تمام صفحات مدارک هویتی
گواهی عدم سوء پیشینه البته زمان این گواهی عدم سوء پیشینه نباید دیرتر از ۶ ماه باشد.
پذیرش از دانشگاه معتبر که این پذیرش باید به سفارت ارائه شود.
ترجمه مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات و همچنین مدرک زبان معتبر
بیمه نامه پزشکی که این بیمه نامه باید از نظر کشور ایسلند معتبر باشد که حداقل باید ۶ ماه از تاریخی که فرد وارد کشور می شود باید اعتبار داشته باشد.
تعهد نامه بانکی که این تعهد نامه نشان دهنده ی پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی به مدت یکسال می باشد که هر فرد زمانی که برای سفارت اقدام می نماید باید این ضمانت نامه را به سفارت ارائه نماید. اجاره یک محل به‌عنوان سکونت در ایسلند
همانطور که در مطالب بالا در رابطه با تحصیل در ایسلند اطلاعاتی را به دست آوردید می دانید که تحصیل در ایسلند کار ساده‌ای نیست و باید از افرادی که در این زمینه توانایی دارند کمک بگیرید. مدارک و شرایطی جهت تحصیل در ایسلند وجود دارد که افراد برای ورود باید تهیه نمایند. اما در صورتی که نتوانند تهیه کنند با مشکلات زیادی روبه رو خواهند شد. در این زمینه از افرادی کمک بگیرید که در این زمینه تجربه ی کافی را داشته باشند .

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در ایسلند و یا تحصیل و اعزام دانشجو به ایسلند و مهاجرت تحصیلی به ایسلند و مهاجرت به ایسلند از طریق دیگر همچون سرمایه گذاری در ایسلند ، خرید ملک در ایسلند و … می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران ارتباط بگیرید تحصیل در ایسلند ، و شرایط تحصیل در ایسلند و در نهایت اخذ اقامت ایسلند طرفداران زیادی دارد .

Rating: 5
13 پاسخ
 1. علی گفته:

  کلاس دهم رشته تجربی و در سمپاد مشغول تحصیلم. عضو تیم ملی جودو نوجوانان نیز هستم . دوست دارم به ایسلند مهاجرت کنم برای اوامه تحصیل و ورزش. شرایط چطوریه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   شما می توانید با دانشگاه های این کشور مکاتبه نموده و درصورتی که موفق به اخذ پذیرش تحصیلی شوید برای ویزای تحصیلی اقدام کنید

   پاسخ
 2. سلمان گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت شما عزيزان،
  اين جانب مدرك ارشد معماري ام را بتازگي گرفتم،و ميخواهم براي مدرك دكتري معماري در ايسلند اقدام كنم.
  اكنون در حال خواندن و گرفتن مدرك زبان آيلتس هستم،خواستم بپرسم براي مدرك زباني آيلتس بايد حداقل چه نمره اي رو داشته باشم؟ و چه زماني براي ثبت نام بايد اقدام كنم؟
  با تشكر از زحماتتان*

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب. بزرگوار برای مقطع دکترا باید از طریق استاد راهنما اقدام بفرمایید و با ایشان به توافق برسید. اگر استاد و یا دانشگاه رزومه شمار را مورد تایید قرار بدهد میتوانید اقدام فرمایید. در واقع شرایط آن بسته به نظر استاد راهنما می باشد. پیشنهاد میکنیم جهت اخذ مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 3. پارسا گفته:

  سلام … من مدرک معادل کارداني مکانيزاسيون گرفتم … خواستم ببينم ميتونم در رشته پزشکي در دانشگاه هاي ايسلند ثبت نام کنم ؟! بعد آيا مدرک زبان ميخواد يا نه؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. شرایط شما باید مورد بررسی قرار گیرد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 4. بابک گفته:

  با سلام و خسته نباشید به شما جناب ملک پور
  بنده سه سال دوره دکترای تخصصی اینترنشنال مارکتینگ خودم را در روسیه تمام کردم و حدود ۱۰ سال در دانشگاههای آزاد و کاربردی ایران تدریس کردم. اما دفاع نهایی تز دکترای خودم را انجام ندادم.
  میخواستم بدونم که امکانش وجود داره تا دفاع نهایی را در دانشگاه ایسلند انجام بدهم.
  آیا شرایط سنی وجود داره ؟
  آیا میتوانم کار یا تدریس هم بکنم ؟
  با توجه به اینکه زبان انگلیسی رو در حد اینترمدیت میدانم

  پاسخ
 5. نیما بازرگانی گفته:

  باسلام و تشکر از زحماتتان
  خواستم بدانم ماههای تحصیل و فراغت از تحصیل در ایسلند کدام ها هستند و هم ابنکه آیا در دانشگاهها و مدارس یکسان است؟ بسیار سپاسگزارم

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.