ویزای تحصیلی ایتالیا

 • ویزای تحصیلی ایتالیا و شرایط عمومی آن
 • ویزای تحصیلی ایتالیا و تحصیل در مدارس
 • ویزای تحصیلی ایتالیا و تحصیل در مقطع کارشناسی
 • ویزای تحصیلی ایتالیا و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 • ویزای تحصیلی ایتالیا و تحصیل در مقطع دکتری
 • ویزای تحصیلی ایتالیا به همراه بورس تحصیلی
 • ویزای تحصیلی ایتالیا و هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا
 • ویزای تحصیلی ایتالیا و کار دانشجویی
 • ویزای تحصیلی ایتالیا و بررسی ویزای همراه
 • ویزای تحصیلی ایتالیا و معرفی دانشگاه ها برتر ایتالیا
 • ویزای تحصیلی ایتالیا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا
 • ویزای تحصیلی ایتالیا و موقعیت کار پس از تحصیل
 • ویزای تحصیلی ایتالیا و وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل
ویزای تحصیلی ایتالیا تحصیل در ایتالیا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای تحصیلی ایتالیا و مقدمه ای بر آن

ویزای تحصیلی ایتالیا ، مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و شرایط و مدارک مورد نیاز برای تحصیل در  ایتالیا در این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت. گام نخست مهاجرت تحصیلی به ایتالیا داشتن اطلاعات کافی می باشد. اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا چگونه انجام می پذیرد؟ آیا مهاجرت تحصیلی به ایتالیا گزینه مناسب برای اخذ اقامت این کشور می باشد؟ این مقاله توسط کارشناسان مجرب و زبده جهت پاسخگویی به سوالات و ابهامات شما در زمینه تحصیل در ایتالیا و اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا تهیه گردیده و امید است با خواندن آن گام بلندی در راستای تحقق خواسته ها و اهداف خود بردارید. یکی از اولین مسائلی که افراد برای مهاجرت به سایر کشورها مورد بررسی قرار می دهند شرایط عمومی آن کشور می باشد که در بخش بعد به آن خواهیم پرداخت.

ویزای تحصیلی ایتالیا و شرایط عمومی

ویزای تحصیلی ایتالیا را می‌توان از زوایای مختلفی مورد بررسی قرار داد. این کشور جمعیتی بالغ بر ۶۰ میلیون نفر دارد و از زیبایی های منحصربه فرد و تاریخی غنی برخوردار است. در این کشور ۵۱ مکان تاریخی انتخاب یونسکو از زیباترین مکان های جهان می باشند وجود دارد. زیبایی های این کشور تنها به مکان های تاریخی آن محدود نمی گردد. کشور ایتالیا مهد هنر و فرهنگ و معماری می باشد و به همین جهت طراحی نوین و همینطور این رشته های مرتبط با هنر در این کشور بسیار رواج دارد.  دانشمندان بسیار بزرگی مانند گالیله و داوینچی زاده ایتالیا هستند و می توان گفت این کشور انسانهای بسیار مشهور و موفقی را به دنیا معرفی کرده است.  هزینه تحصیل و زندگی در این کشور بسیار پایین و مقرون به صرفه بوده و به همین خاطر مورد توجه بسیاری از دانشجویان سراسر جهان قرار می گیرد،  اما در کنار تمام این نکات مثبت ، در این کشور موارد منفی قابل توجهی نیز وجود دارد. یکی از مهمترین مشکلات این کشور نرخ بیکاری بسیار بالا و اقتصاد ضعیف این کشور است به واقع افرادی که تمایل به مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا را دارند بهتر است با شرایطی که قرار است در آینده خود با آن روبرو شوند نیز آشنا گردند. یکی از دلایلی که کشور ایتالیا را برای دانشجویان کشورهای دیگر نماید ارائه بورسیه های تحصیلی می باشد. که در ادامه به تشریح نکات پیرامون اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا و مسائل پیرامون آن نیز خواهیم پرداخت.

ویزای تحصیلی ایتالیا و تحصیل در مدارس

ویزای تحصیلی ایتالیا می تواند به واسطه اخذ پذیرش تحصیلی در مدارس ایتالیا نیز به دست آید.  مدارس این کشور به طور کلی به چهار دسته تقسیم می گردند:

ویزای تحصیلی ایتالیا و تحصیل در مقطع کارشناسی

 ویزای تحصیلی ایتالیا می تواند به واسطه اخذ پذیرش در مقاطع دانشگاهی حاصل گردد.  واقع گام اول برای ورود به یک دانشگاه اخذ پذیرش تحصیلی و سپس اخذ ویزای تحصیلی می باشد.  افراد می‌توانند پس از گذراندن دبیرستان لیسانس در دانشگاه شود دانشجویان بین المللی نیز جهت اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا اقدام نمایند. دوره های کارشناسی در ایتالیا می تواند به زبان های ایتالیایی و یا انگلیسی ارائه گردد. دوره ها عموماً چهار سال می باشند و حداکثر سن مورد تایید برای اخذ پذیرش در این مقطع ۲۲ سال می باشد دانشجویان اجازه کار ضمن تحصیل مدت ۱۰ ساعت در هفته را دارا هستند. افرادی که تمایل دارند به تحصیل باید مدرک زبان ایتالیایی را تا سطح B1 ارائه نمایند و در صورتی که افراد تمایل داشته باشند به زبان انگلیسی تحصیل نمایند حداقل مدرک مورد نیاز آیلتس 6 و یا معادل آن مدارکی مانند تافل می باشد. 

ویزای تحصیلی ایتالیا و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

یکی دیگر از راه های اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا با تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انجام می پذیرد. دوره های کارشناسی ارشد در ایتالیا عموما 2 ساله می باشد و افراد عموما تا سن 29 الی 30 سالگی واجد شرایط برای اخذ پذیرش در این مقطع می باشند. دانشجویان می توانند هم به زبان ایتالیایی و هم به زبان انگلیسی مشغول به تحصیل شوند.

هزینه تحصیل در ایتالیا، در صورتی که به زبان ایتالیایی تحصیل نمایید می تواند تقریبا به صورت رایگان باشد که خود نیازمند ارائه حداقل های لازم نظیر مدرک زبان ایتالیایی B2 می باشد و افرادی که تمایل دارند به زبان انگلیسی تحصیل نمایند، معمولا باید مدرک زبان آیلتس 6.5 را ارائه نمایند. هزینه های تحصیل به زبان انگلیسی ممکن است بین 4 تا 20 هزار یورو در برخی دانشگاه و شهرها باشد. افراد در این مقطع اجازه 20 ساعت کار در هفته را دارند. این مقطع از مقاطع بسیار محبوب برای ادامه تحصیل دانشجویان سراسر جهان می باشد و رشته های بسیار متنوعی نیز ارائه می شود.

ویزای تحصیلی ایتالیا و تحصیل در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکتری ایتالیا با اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا میسر می گردد. افراد پس از پایان تحصیلات در مقطع کارشناسی ارشد جهت تحصیلات تکمیلی می توانند برای ویزای تحصیلی ایتالیا در مقطع دکتری اقدام نمایند. زمان تحصیل در مقطع دکتری 3 الی 4 سال می باشد. تحصیل در این مقطع نیز هم می تواند به زبان ایتالیایی و هم به زبان انگلیسی صورت گیرد که مدرک زبان مورد نیاز در این مقطع در صورت آموزش به زبان انگلیسی، آیلتس 7 می باشد.

برای تحصیل در این مقطع شما نیازمند رزومه مناسب و مقالات ISI و در نهایت تایید استاد راهنما یا سوپروایزر می باشید. در واقع پذیرش در این مقطع بیشتر بستگی به نظر استاد دارد، چرا که در ادامه دانشجو فعالیت های پژوهشی خود را در کنار استاد خود خواهد داشت و باید با ارائه سمینارهای مختلف و انجام فعالیت های پژوهشی اقدام به تنظیم پایان نامه نماید و با دفاع از آن مدرک دکتری خود را اخذ نماید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

ویزای تحصیلی ایتالیا به همراه بورس تحصیلی

ویزای تحصیلی ایتالیا می تواند با اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه ها این کشور نیز همراه باشد. دانشگاه های ایتالیا بورسیه های تحصیلی مشهوری دارند که برخی از آن های به شرح ذیل می  باشد:

مدارک مورد نیاز جهت استفاده از بورسیه تحصیلی در ایتالیا از قرار زیر می باشد:

 • مدرک شناسایی معتبر
 • رزومه یا CV
 • مدرک زبان
 • مدارکی دال بر درآمد کم شما و یا خانواده
 • مدارک مقاطع تحصیلی قبل با ریز نمرات
 • تکمیل فرم های مربوطه
بورسیه تحصیلی در ایتالیا

ویزای تحصیلی ایتالیا و هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا

هزینه تحصیل در ایتالیا یکی از جذاب ترین دلایلی می باشد که بسیاری از افراد کشور ایتالیا را به عنوان یکی از مقاصد مناسب برای مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا انتخاب می نمایند. اما با بررسی هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور متوجه می شویم که تفاوت چندانی با بسیاری از کشورهای اروپایی مانند کشور چک، لهستان، آلمان و…. ندارد و در سایر کشورها خدمات تحصیلی، رفاهی و اجتماعی بسیار مناسب تری را نیز ارائه می گردد. برخی هزینه ها تحصیل در دانشگاه های این کشور به شرح ذیل می باشد:

دانشگاه ها با هزینه های مقرون به صرفه

نام دانشگاه متوسط هزینه ها(سالانه)
دانشگاه Siena 1800 یورو
دانشگاه Bozen-Bolzano 2200 یورو
دانشگاه Torino 2800 یورو
دانشگاه Padova 4000 یورو
دانشگاه Venice 2100 یورو تا 6500 یورو

هزینه های با دانشگاه های رنکینگ بالا

نام دانشگاه متوسط هزینه ها(سالانه)
دانشگاه Scuola Superiore Sant’Anna 4000 یورو
دانشگاه Bologna 2100 یورو
دانشگاه پلی تکنیک Milan 3300 یورو
دانشگاه Trento 6000 یورو

هزینه های کلی زندگی دانشجویان ایتالیا بین 700 تا 1000 یورو در ماه می باشد که شامل موارد زیر است: اقامت، هزینه های غذا، حمل و نقل عمومی، مسافرت و سرگرمی می باشد. به طور کلی هزینه ها در پایتخت این کشور یعنی رم قدری بالاتر از سایر شهرها می باشد.

نام شهر متوسط هزینه های (ماهانه)
بولونیا 750 الی 1100 یورو
فلورانس 850 الی 1300 یورو
میلان و رم 850 الی 1450 یورو

 

هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا

ویزای تحصیلی ایتالیا و کار دانشجویی

اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا می تواند امکان کار ضمن تحصیل را نیز فراهم آورد. شرایط کار ضمن تحصیل به صورت پاره وقت می باشد و افرادی که تحصیل می کنند. در مقطع لیسانس افراد می توانند به صورت هفتگی 10 ساعت و در مقطع فوق لیسانس 20 ساعت و در مقطع دکتری 30 ساعت در هفته مشغول به کار گردند. نوع کارهای دانشجویی با کارهای تمام وقت بسیار متفاوت است و به علت اقتصاد ضعیف این کشور و نرخ بیکاری بالا حتی شهروندان ایتالیایی نیز به سختی می توانند شغل مناسبی برای خود پیدا کنند. لازم به ذکر است که این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد. لذا بسیاری از دانشجویان بین المللی و ایرانی پس از تحصیل در این کشور با چالش های جدید نظیر کمبود فرصت های شغلی روبرو می گردند. توصیه می شود در صورت تمایل به مهاجرت تحصیلی ایتالیا و اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا حتما با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و اطلاعات کافی در زمینه کار ضمن تحصیل و پس از تحصیل و آثار اقامتی این نوع مهاجرت به دست آورید.

ویزای تحصیلی ایتالیا و بررسی ویزای همراه

یکی از دغدغه های افرادی که جهت مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و در نهایت اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا اقدام می نمایند شرایط ویزای همراه می باشد، چرا که بسیاری از افرادی که تمایل به ادامه تحصیل دارند متاهل هستند و یا فرزندی دارند. بنابراین ذکر این نکته بسیار مهم است که خانواده ی افراد متقاضی تحصیل نمی توانند از طریق ویزای پیوست به صورت همزمان در کنار او باشند و تنها راهی که امکان پیوستن به همسر وجود دارد از طریق ویزای توریستی و به واسطه دعوتنامه ای می باشد که شخص در حال تحصیل برای خانواده خود ارسال می کند.

مدارک کلی مورد نیاز برای اخذ ویزا برای همراه به شرح زیر می باشد:

 • پاسپورت دانشجو
 • اثبات اقامت قانونی در ایتالیا
 • پاسپورت شخص همراه
 • چند قطعه عکس
 • فرم درخواست ویزا
 • اثبات سکونت در محل معین در آن کشور
 • سند ازدواج
 • اثبات تمکن مالی کافی

ویزای تحصیلی ایتالیا و معرفی دانشگاه ها برتر ایتالیا

افرادی که تمایل به اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا را دارند پیش از هر چیز نیازمند شناخت دانشگاه ها برتر ایتالیا و رتبه این دانشگاه ها هستند. ذکر این نکته جالب توجه می باشد که یکی از مهم ترین دلایلی که دانشگاه های ایتالیا اقدام به ارائه بورسیه تحصیلی می کنند، بالا رفتن رتبه دانشگاه در سطح بین الملل می باشد. برای بررسی شرایط دانشگاه و جایگاه آن ها رنکینگ QS یکی از معتبرترین رتبه بندی های جهانی می باشد و شما می توانید در جدول زیر جایگاه فعلی دانشگاه های برتر ایتالیا را ملاحظه بفرمایید.

نام دانشگاه

رنکینگ QS
Politecnico Di Milano 156
Scuola Superiore Sant’Anna 167
Scuola Normale Superiore di Pisa 175
University of Bologna 180
Sapienza University of Rome 217
University of Padova 249
The University of Milan 325
Polytechnic University of Turin 387
University of Pisa 422
University of Trento 426

دانشگاه پلی تکنیک میلان

ویزای تحصیلی ایتالیا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا مستلزم تهیه درست مدارک آن می باشد لذا بهتر است افراد پیش از هر گونه اقدامی مدارک مورد نیاز را شناخته و از قبل آمادگی لازم را داشته باشند. اخذ پذیرش از دانشگاه در وهله اول قرار دارد و بعد از حصول پذیرش، به تناسب اینکه تحصیل در چه مقطعی خواهد بود، مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی ایتالیا متفاوت خواهد بود. شما می توانید با بهره مندی از وکلای با تجربه موسسه حقوقی ملک پور در زمینه اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا اقدامات لازم را به عمل آورید، چرا که چیدمان درست مدارک ارتباط مستقیم با شانس اخذ ویزا دارد و نمی توان بدون آگاهی لازم اقدام نمود.

مدارک عمومی اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا از قرار زیر می باشد:

 • پذیرش دانشگاه
 • پاسپورت معتبر
 • پاسپورت معتبر
 • دو قطعه عکس
 • ارائه ترجمه از مدارک هویتی
 • تکمیل فرم ویزا
 • اثبات محل زندگی در ایتالیا
 • اثبات تمکن مالی
 • بیمه نامه مسافرتی
 • مدرک زبان
 • رزومه یا CV
 • ترجمه مدارک و ریزنمرات مقطع قبلی تحصیلی
 • مستنداتی که حاوی هدف اقامت تحصیلی می باشد

ویزای تحصیلی ایتالیا و موقعیت کار پس از تحصیل

پس از اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا و مهاجرت تحصیلی به ایتالیا یکی از مواردی که بیش از همه مورد توجه شما مخاطبین قرار دارد، موقعیت کار پس از تحصیل و اخذ اقامت این کشور است. دانشجویان پس از تحصیل در ایتالیا، اجازه دارند 6 ماه به جستجوی کار بپردازند و در صورت یافتن کار می توانند ویزای خود را از ویزای تحصیلی ایتالیا به ویزای کاری ایتالیا تبدیل نمایند. اما همان طور که پیش از این ذکر شد، متاسفانه کشور ایتالیا علی رغم هزینه های مناسب زندگی و تحصیل بستر مناسبی برای اخذ اقامت و کار پس از تحصیل ندارد. نرخ بیکاری در این کشور 9.7 درصد می باشد که عدد بسیار قابل توجهی می باشد و به همین خاطر شرایط کاریابی در این کشور حتی برای شهروندان ایتالیا نیز چندان مناسب نمی باشد. 

اقامت پس از تحصیل در ایتالیا

ویزای تحصیلی ایتالیا و وضعیت اقامت و تابعیت در ایتالیا

همان طور که ذکر شد یکی از مهم ترین دغدغه های افراد پس از اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا و اتمام تحصیلات ، شرایط اخذ اقامت و تابعیت در ایتالیا می باشد. در صورتی که افراد پس از تحصیل بتوانند کار پیدا کنند و به صورت رسمی قرارداد کاری با یک کارفرما داشته باشند می توانند پس از 5 سال اقامت کاری در این کشور اقامت دائم ایتالیا را اخذ نمایند و پس از آن درخواست پاسپورت یا تابعیت ایتالیایی را ارائه نمایند. همه ی این ها مستلزم یافتن کار مناسب پس از تحصیل و تسلط کافی به زبان ایتالیایی برای بالا رفت شانس کاریابی می باشد و همان طور که ذکر شد، شانس بسیار پایینی برای دانشجویان بین المللی برای اخذ اقامت این کشور وجود دارد. به همین دلیل بسیاری از افراد تحصیل در کشورهایی مانند اتریش، آلمان، لهستان، جمهوری چک و… را به جهت هزینه های تحصیل مناسب و همین طور وجود فرصت های شغلی ایده آل تر برای اخذ اقامت و تابعیت انتخاب می نمایند.

مدارک عمومی اخذ پاسپورت در ایتالیا به شرح زیر می باشد:

 • مدارک هویتی معتبر
 • دو قطعه عکس
 • اثبات داشتن اقامت قانونی در ایتالیا
 • اثبات درآمد مالی برای پوشش هزینه های زندگی در طول مدت اقامت در ایتالیا
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گوهی عدم سوپیشینه
 • گواهی وضعیت تاهل
 • ارائه بیمه نامه
ویزای تحصیلی ایتالیا و سخن پایانی

ویزای تحصیلی ایتالیا و شرایط مهاجرت تحصیلی به ایتالیا در این مقاله به طور جامع مورد بررسی قرار گرفت. امید است شما سروران گرامی با خواندن مقاله ویزای تحصیلی ایتالیا، گامی بلند در راستای تحقق اهداف خود برداشته باشید. کشور ایتالیا به علت بورسیه های تحصیلی مورد توجه بسیاری از علاقمندان به مهاجرت تحصیلی قرار گرفته است، اما بدون آگاهی و علم کافی هر گونه اقدامی می تواند زمینه ساز بروز اشتباهات جبران ناپذیر در امر مهاجرت گردد. کار ضمن تحصیل و پس از تحصیل، هزینه های تحصیل و زندگی و آثار اقامتی کشورهای گوناگون باید مورد مقایسه قرار گیرد تا بهترین راه از میان راه های موجود انتخاب شود. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه MIE اتریش می تواند در مسیر اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا در مقاطع مختلف و اتخاذ بهترین تصمیم ممکن برای مهاجرت تحصیلی شما را یاری نماید. لذا جهت بررسی هرچه بهتر و بیشتر شرایط خود می توانید با دفاتر رسمی ما تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان در این زمینه اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا و سایر کشورها بهره مند شوید

law تحصیل در ایتالیا
11 پاسخ
 1. شيوا گفته:

  با سلام من تو سايتتون ديدم گفتيد شرايط سني داره براي ويزاي تحصيلي ايتاليا ولي من از خود سفارت پرسيدم گفت شرايط سني ندارد .

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. برای اطلاع از شرایط سنی است از دانشگاه مد نظرتان نیز اطلاعات اخذ نمایید. همچنین طبیعی است که قوانین کشورها یه طور غیر منتظره ای تغییر کنند و با قوانین اخذ ویزا در زمان نگارش مقاله تفاوت داشته باشند و در هر صورت ملاک سفارت و دولت ایتالیا می باشد و می توانید به گفته ایشان اکتفا کنید.

   پاسخ
 2. احسان گفته:

  با عرض سلام. طبق مطالب ذکر شده یعنی من با 26 سال سن برای دریافت ویزای تحصیلی مقطع کارشناسی در ایتالیا شانسی ندارم؟؟ در مطالب بالا ذکر شده حداکثر سن مورد تایید برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی۲۲ سال است.
  ممنون میشم پاسخ بدید

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. خیر. شما مشمول گپ تحصیلی هستید و تنها در کشورهایی می توانید ادامه تحصیل دهید که گپ تحصیلی برایشان مهم نباشد. جهت کسب اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 3. مریم گفته:

  سلام،بنده 30 ساله دارای لیسانس مدیریت ،مدرک پیش دانشگاهی تجربی با معدل 16 و دیپلم با معدل حدود 17،تقریبا سه ماه دیگه کنکور سراسری زبان دارم و در حال یادگیری زبان ایتالیایی جهت کنکور زبان و نیز آزمون B2 سفارت ایتالیا هستم،قصد ادامه تحصیل در مقطع لیسانس در رشته زبان رو دارم( روسی یا ایتالیایی)،با توجه به وضعیت ضعیف مالی فقط با بورسیه میتوانم تحصیل کنم،در مورد کشورهای روسیه و ایتالیا کدام کشور بهتر است؟(به لحاظ تحصیل با بورسیه و زندگی و کار پس از تحصیل)ممنون از پاسخگویی شما.

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. دوست عزیز تحصیل در کشورهای خارجی به هر روشی نیازمند صرف هزینه می باشد که این هزینه ها شامل هزینه زندگی و هزینه های شخصی می باشد. همچنین بهتر است بدانید که تحصیل در کشورهایی مانند ایتالیا و روسیه به دلیل نرخ نسبتاً بالای بیکاری در این کشورها عموماً منجر به اخذ اقامت پس از تحصیل در این کشورها نخواهد شد. در هر صورت تحصیل در کشور ایتالیا مناسب تر از روسیه می باشد.

   پاسخ
 4. محمد گفته:

  سلام من ترکیه زندگی میکنم و ایران نمیتونم برگردم چون سربازی نرفتم اما پاسپورت و مدارکم تمام قانونی هست و اینجا اقامت توریستی دارم ایا میتونم از طریق سفارت ایتالیا در ترکیه برای ویزای تحصیلی اقدام کنم؟من ۲۱ سالمه و دیپلم ریاضی دارم

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. خیر دوست عزیز. شما چون با ویزای توریستی به ترکیه رفتید، نمیتوانید برای سفارت ایتالیا اقدام کنید و باید به ایران برگردید. پیشنهاد می شود در صورت نیاز با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 5. نوشين گفته:

  با سلام،،من و همسرم براى مقطع ارشد از يكى از دانشگاههاى ايتاليا پذيرش گرفتيم ميخواستم بدونم كه به فرزند ٩ ماهه امون ويزاى همراه ميدن؟

  پاسخ
 6. mie editor2 گفته:

  سلام و عرض ادب آقای دکتر . من دانشجوی کارشناسی ارشد پژوهش هنر هستم و از نظر مالی هم شرایط متوسطی دارم ، میخواستم بدونم برای مدرک دکتری رشته هنر چه کشوری با زبان انگلیسی میتونم تحصیل با شهریه پایین و یا رایگان بخونم ؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. تحصیل در رشته هنر در اکثر کشورها آزمون ورودی دارد. شرایط سنی، مدرک زبان و سایر شرایط شما در خصوص مناسبترین کشور باید مورد بررسی قرار گیرد. در این خصوص پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5