تحصیل در انگلستان با ویزای تحصیلی انگلستان

تحصیل در انگلستان با ویزای تحصیلی انگلستان

تحصیل در انگلستان با ویزای تحصیلی انگلستان در سال ۲۰۱۸ از چه راهی امکانپذیر است ، و شرایط اخذ ویزای دانشجویی انگلستان و تحصیل در انگلستان ۲۰۱۸ به چه صورت است ، این موارد در باب تحصیل در انگلستان با ویزای تحصیلی انگلستان یکی از پر طرفدارترین موضوعات مهاجرتی میباشند. ایا با مهاجرت به انگلستان و تحصیل در انگلستان اشنایی دارید ؟ ایا انواع ویزای تحصیلی کشور انگلستان را می دانید ؟ شرایط تحصیل در انگلستان چگونه است ؟ ایا با هزینه های تحصیل در انگلستان اشنایی دارید ؟ دوره GCSE چیست و چه نقشی در تحصیل در انگلستان دارد ؟ ایا با دوره های A level  و Foundition اشنایی دارید ؟ تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی به چه صورت است ؟ شرایط تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد چیست ؟ ایا با تحصیل در انگلستان در مقطع دکترا اشنایی دارید ؟ شما عزیزان می توانید برای یافتن اطلاعات در زمینه تحصیل در انگلستان با این مقاله همراه شوید .

 

video تحصیل در انگلستان با ویزای تحصیلی انگلستان
video تحصیل در انگلستان با ویزای تحصیلی انگلستان

 

کشور انگلستان با سیاست و اقتصاد قوی ، فرهنگ بالا ، فرصت های شغلی بسیار ، کیفیت علمی مطلوب و بسیاری از شرایط دیگر مورد علاقه ی بسیاری از افراد برای تحصیل و زندگی در این کشور می باشد ، خیلی از افراد به علت بار علمی بالای این کشور مشتاق به ادامه تحصیل خود یا فرزندانشان در کشور انگلستان می باشند که به ان می پردازیم :

تحصیل در کشور انگلستان از سن ۵ تا ۱۶ سالگی اجباری می باشد . شروع سال تحصیلی در کشور انگلیس از سپتامبر اغاز شده و تا جولای ادامه می یابد ، هر سال تحصیلی شامل ۳ ترم می شود : ترم پاییز ( از سپتامبر تا دسامبر ) ، ترم بهار ( از ژانویه تا مارچ ) ، ترم تابستانی ( از اوریل تا جولای ) ، مدارس کشور انگلستان به دو صورت دولتی و خصوصی می باشد . هزینه مدارس دولتی در انگلستان رایگان می باشد و برای دانش اموزان خود بریتانیا هزینه ها توسط دولت پرداخت می شود . مدارس خصوصی در کشور انگلستان بصورت شبانه روزی می باشد و هزینه ها بر عهده خود والدین است ، در مدارس خصوصی دانش اموزان هزینه ای شامل هزینه تحصیل ، خوراک ، خوابگاه به مبلغ ۲۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ پوند در سال پرداخت می نمایند . دانش اموزان زیر ۱۷ سال برای تحصیل در کشور انگلیس نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند اما برای افراد بالای ۱۷ سال مدرک زبان در سطح ایلتس ۵.۵ مورد نیاز است .

ویزاهای تحصیلی انگلستان  tier 4 visa student نام دارد و به دو گروه تقسیم می گردد

ویزای child tire 4 برای افراد ۴ تا ۱۷ سال که قصد تحصیل در مدارس انگلستان را دارند

.ویزای general tier4 برای افراد بالای ۱۷ سال که قصد تحصیل در کشور انگلستان را دارند .

 

ویزای Tier 4 (child) visa

برای دریافت این ویزا شرایطی مد نظر می باشد و این ویزا امتیاز بندی است :

نامه پذیرش از مدرسه در کشور انگلستان ( ۲۰ امتیاز )

تمکن مالی مناسب و نامه بانکی ( می تواند به نام والدین و سرپرست وی باشد ) ( ۱۰ امتیاز )

نامه سرپرستی و رضایت والدین

فرد برای تحصیل باید ۳۰ امتیاز دریافت نماید .

 

ویزای Tier 4 (general) visa

برای دریافت این ویزا شرایطی مد نظر می باشد  و این ویزا امتیاز بندی است:

نامه پذیرش تحصیلی ( ۲۰ امتیاز )

تسلط بر زبان انگلیسی در سطح ایلتس ۴ ( ۱۰ امتیاز )

تمکن مالی مناسب و نامه بانکی ( ۱۰ امتیاز )

فرد برای تحصیل باید ۴۰ امتیاز دریافت نماید .

 

متقاضیان می توانند برای درخواست ویزا از ۳ ماه قبل از شروع دوره تحصیل اقدام نمایند . شخص متقاضی باید نشان بدهد که تمکن مالی لازم برای تحصیل و زندگی خود در کشور انگلستان را دارد که باید این مبلغ که شامل هزینه تحصیل و زندگی فرد است را برای مدت ۲۸ روز در حساب بانکی قرار داده و پرینت بانکی دریافت نماید .

ویزای گاردین ویزایی می باشد که به والدین دانش اموزان تعلق می گیرد و این امکان را می دهد که یکی از والدین همراه فرزند خود باشد و برای کودکان زیر ۱۲ سال است  ، این ویزا بار اول از ۶ ماه تا یکسال صادر می گردد و می توان هر بار به مدت یکسال این ویزا را مجددا تمدید کرد . در این ویزا والدین حق تحصیل و هم چنین حق کار فول تایم دارند . مدارک لازم برای ویزای گاردین عبارتند از : پاسپورت ، ۶ قطعه عکس ، شناسنامه و سند ازدواج .

 

برنامه  GCSE (  ( General Certificate Secondary Education

این برنامه دوره متوسطه ( معادل سال اول و دوم دبیرستان ) می باشد و برای دانش اموزان ۱۳ تا ۱۶ سال که قصد تحصیل در کشور انگلستان را دارند است که پس از اتمام این دوره می توانند وارد دوره های A level یا Foundation شوند . شروع دوره  GCSE در ماه های سپتامبر و ژانویه می باشد و دانش اموزان از بین رشته های گوناگون رشته مورد علاقه خود را انتخاب نموده و امتحانات مربوط به ان را می دهند . دانش اموزانی که برای ادامه تحصیل به انگلستان می روند اگر مقطع سوم راهنمایی را تمام کرده باشند در سال اول GCSE می نشینند و اگر سال اول دبیرستان را گذرانده باشند  توسط کالج تعیین سطح می شوند ، در صورت داشتن سطح بالا مستقیما وارد دوره A-Level می شوند ولی در صورت نیاز باید یک دوره یک ساله GCSE بگذرانند . دانش اموزانی که سال دوم دبیرستان را تمام کرده اند مستقیما وارد دوره های A level می شوند .

 

A level

دوره  A level برای کسب امادگی و ادامه تحصیل تکمیلی دانش اموزان به منظور ورود به دانشگاه می باشد ، با تحصیل در سطح A level متقاضیان می توانند در بهترین دانشگاه های جهان و دانشگاه های کشور انگلیس به تحصیل بپردازند . A level در کالج های مختلفی در کشور انگلستان مانند کالج بلربیز ، کالج ابی ، کالج برنت و …. به دانش اموزان ارائه می شود ، طول این دوره دو ساله است و دانش اموزان از سن حداقل ۱۶ سال می توانند وارد این دوره شوند ، در طول این دوره به دانش اموزان بر اساس دروسی که انتخاب نموده اند و برای انها الزامی است اموزش های علمی ارائه می شود و در پایان از انها برای ورود به دانشگاه های کشور انگلستان ازمون گرفته می شود . دانش اموزانی که خواهان تحصیل در رشته های پزشکی ، دندان پزشکی ، داروسازی می باشند ومدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی دارند باید در دوره های A level شرکت نموده و دو سال تحصیل نماید سپس در صورت قبولی در ازمون مربوطه ( ازمون ukcat یا bmat ) می تواند وارد دانشگاه شود.

 

FOUNDITION

در این دوره دانش اموزان امادگی های مقدماتی برای راه یابی به دانشگاه های کشور انگلستان را کسب می نمایند ، این دوره یکساله است و از دو ترم که در ماه های سپتامبر و جنی اری اغاز می گردد تشکیل می شود . دانش اموزان از سن حداقل ۱۷ سال می توانند وارد این دوره گردند ، برای ورود به این دوره داشتن مدرک زبان در سطح ایلتس ۵.۵ و همینطور مدرک دیپلم با نمرات خوب الزامی است .

هزینه های تحصیل و زندگی در کشور انگلستان ۱۰ تا ۱۵ هزار پوند در سال می باشد و شامل هزینه های خوابگاه ، تحصیل ، خوراک و … می باشد لازم به ذکر است که هزینه ها در شهر لندن نسبت به شهرهای دیگر بیشتر می باشد .

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور انگلستان

دوره کارشناسی در کشور انگلستان برخلاف بسیاری از کشورها ۳ ساله است ، برای تحصیل در مقطع کارشناسی مدرک زبان در سطح ایلتس ۵.۵ – ۶ مورد نیاز است و اگر فرد نتواند ایلتس مورد نیاز را برساند به عنوان مثال ایلتس ۵ بگیرد می تواند وارد کالج های زبان شده و به تحصیل زبان بپردازد ، در این مقطع امکان بردن همراه برای متقاضیان وجود ندارد هم چنین متقاضیان در این مقطع علاوه بر تحصیل حق کار به مدت ۱۰ ساعت در هفته را دارا می باشند ، هزینه زندگی برای متقاضیان مقطع کارشناسی ۷۰۰ تا ۸۰۰ پوند در ماه می باشد .

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور انگلستان

دوره کارشناسی ارشد در کشور انگلستان ۱ ساله است ، فرد برای تحصیل در این مقطع به مدرک زبان در سطح ایلتس ۶.۵ نیازمند است و مانند مقطع کارشناسی امکان تحصیل زبان قبل از شروع دوره کارشناسی ارشد برای متقاضیان وجود دارد .هزینه زندگی در این مقطع مانند مقطع کارشناسی ۷۰۰ تا ۸۰۰ پوند در ماه می باشد و فرد علاوه بر تحصیل ۲۰ ساعت در هفته حق کار دارد . امکان بردن همراه ( همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال ) در این مقطع وجود دارد .

تحصیل در مقطع دکترا درکشور انگلستان

دوره دکترا در کشور انگلستان ۳ ساله می باشد و فرد برای تحصیل در این مقطع به مدرک زبان در سطح ایلتس ۷ نیازمند است . در کشور انگلستان قبل از مقطع دکترا دوره هایی به نام Pre-Phd وجود دارد که ۶ ماهه است و متقاضیان برای افزایش مهارت و تجربه خود می توانند در این دوره ها شرکت کنند و به طور مستقیم با اساتید در ارتباط باشند . در مقطع دکتری افراد علاوه بر تحصیل ۳۰ ساعت در هفته حق کار دارند هم چنین امکان بردن همراه ( همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال ) در این مقطع وجود دارد . هزینه زندگی در این مقطع ۷۰۰ تا ۸۰۰ پوند در ماه است .

دانش اموزان پس از تحصیل در مدارس می توانند وارد دانشگاه شده و ادامه تحصیل دهند هم چنین پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های انگلستان می توانند وارد بازار کار شده و با کار و پرداخت مالیات می توانند در این کشور اقامت اخذ نمایند . لازم به ذکر است که تبدیل ویزا از ویزای تحصیلی به ویزای کاری در خود کشور انگلستان امکان پذیر نمی باشد .

تحصیل در انگلستان برای دانش اموزان در دوره های GCSE برای مقاطع متوسطه و پس از ان در دوره های A level یا Foundition انجام می گیرد که تفاوت ها و شرایط ان ها را بیان نمودیم هم چنین بسیاری از افراد برای اخذ مدارک کارشناسی ، کارشناسی ارشد یا دکترا خواهان تحصیل در دانشگاه های کشور انگلستان می باشند که شرایط تحصیل ، مدارک مورد نیاز و هزینه ها در مقاطع به تفصیل در متن ذکر گردید ، ما در این مقاله سعی نمودیم مطالب مفیدی در ارتباط با تحصیل در انگلستان در اختیار شما قرار دهیم ، شما عزیزان می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال یا ابهام در ارتباط با مهاجرت به انگلستان و تحصیل در انگلستان با موسسات وکالتی معتبر تماس حاصل نموده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید .

در این مقاله سعی شد نکات کلی ای در باب تحصیل در انگلستان ارائه گردد. در صورت نیاز به مشاوره با دفتر وین موسسه حقوقی ملک پور و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید و از امکان مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید.

Rating: 5
19 پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   در امر مهاجرت تضمینی وجود ندارد و همیشه احتمالی هر چند اندک در رد ویزا وجود دارد. با این حال پس از بررسی پرونده، موسسه حقوقی ملک پور ممکن است ابتدا مبلغ اندکی دریافت کند و مبلغ اصلی را پس از دریافت پذیرش و ویزا دریافت کند.

   پاسخ
 1. مبین شمخانی گفته:

  سلام
  من میخوام دوره A_Level رو برای رشته پزشکی بگذرونم . کدوم ویزا رو باید بگیرم ؟ و نامه پذیرش تحصیلی رو چجور باید بگیرم ؟؟؟؟

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام. بزرگوار به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش به دلیل محدودیت نوشتاری در سایت امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد. برای مشاوره دقیق تر و برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست و کامل ارائه نماییم، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 2. محمدی گفته:

  سلام خدمت شما جناب اقای ملک پور عزیز… بنده خیلی وقته حدود دو یا سه ساله صفحه های وب شما هم سایت خودتون و هم موسسه و هم لگال رو دنبال میکنم… در فکر مهاجرت تحصیلی به المان بودم که با تحقیقات زیادم در انواع سایت ها نظرم عوض شد و در حال حاظر تصمیم قطعی برای مهاجرت به انگلستان دارم، در حال حاظر من دانش اموز مقطع دبیرستان پایه دوازدهم هستم و سال 98 کنکور دارم. بنده میخواستم بعد از کنکور برای ادامه تحصیل اقدام کنم. به نظر شما بعد از کنکور میتونم و اینکه اگر معدلم هم بالا باشد در حدود 18 و یا 19 به بالا شانس بورس و اسکالر شیپ برای من چقدر هست در مقطع لیسانس و اینکه آیا باید حتما دوره فاندیشن رو بگذرونم؟ ومهمترین اینکه مشکلی از حیث سربازی ندارم؟ اجازه خروج به من میدن در اون موقع و اگر نه چطور میتونم به طور قانونی مهاجرت کنم؟ ممنون از زحمات زیادی که برای کمک به ما میکشید.

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما در حال حاضر اخذ بورسیه تحصیلی از ابتدا بسیار دشوار است بنابراین راه اخذ بورسیه برای شما این است که به طور عادی وارد دانشگاه مورد نظر شوید و پس از یک ترم تحصیل عالی و کسب معدل بسیار بالا درخواست وام، کمک هزینه یا بورسیه نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 3. Fa گفته:

  باسلام و خسته نباشید
  دختری سی ساله هستم، تحصیلکرده در رشته مترجمی زبان انگلیسی و در دو مقطع کارشناسی (پیام نور) و کارشناسی ارشد (غیرانتفاعی تهران). اکنون قصد دارم زبان آلمانی یاد بگیرم و برای سال آینده برای رشته ای دارای بازار کار بهتر در یکی از دانشگاه های اتریش در مقطع کارشناسی ارشد اپلای کنم.
  اگر برایتان مقدور است درباره ی رشته تحصیلی و میزان هزینه ی تحصیل و زندگی برای دوسال در این کشور اطلاعات موردنیاز را در اختیار بنده قرار دهید (آیا امکان تحصیل رایگان برای بنده وجود دارد؟)

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   
با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.

   پاسخ
 4. معصومه آزاد گفته:

  با سلام. خانمی هستم 40 ساله لیسانس کامپیوتر شاغل مرتبط با رشته در بخش خصوصی با سابقه بیمه 17سال دارای دو فرزند پسر 13 و 3ساله. سوالم این است اگر بتونم پذیرش دانشگاهی در انگلستان رو بگیرم. ایا فرزندانم ازحق تحصیل رایگان در مدارس انگلستان برخوردار خواهند بود?ممنون از پاسخگویی تون.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   ضمن عرض سلام
   با اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان برای خودتان،‌ امکان تحصیل در انگلستان برای فرزندانتان با هزینه ی پایینتر میباشد اما مسئله آنحاست که شما شانس پذیرش ندارید و اگر پذیرش هم داشته باشید شانس ویزای شما پایین خواهد بود و اگر رد شوید برای کشور های دیگر هم سخت میشود اقدام کنید.

   با تشکر

   پاسخ
 5. mie.editor2 گفته:

  با سلام. جناب دکتر ملک پور عزیز… من نزدیک 3 سال هست که در تلگرام و کلا اینترنتی پیگیر خدمات شما هستم و خواهم بو و ممنونم از خدمات انسان دوستانه و تعصبی مثال زدنی که بر روی ایران و ایرانی دارید که این میلیاردها برای من ارزش دارد. سوالی داشتم امیدوارم جوابم رو کامل دریافت کنم. بنده 5 سال هست هلندم و به تازگی اقامت هلند رو به همراه خانوادم گرفتم. یعنی الان همه خانواده پاسپورت هلندی دارند. ولی اکنون بخاطر شرایط دختر13 ساله ام که دوس دارد در کالجهای انگلیس درس بخواند و در دانشگاههای خوب انگلیس ادامه تحصیل دهد ما قصد رو برآن گذاشتیم که بار سفر ببندیم به طرف انگلیس. من لیسانس بهداشت محیط با سابقه درخشان و طولانی مدت در ایران را دارم. خانمم لیسانس مامایی و با سابقه چندین ساله در ایران را دارد. خانمم قصد دارد کار تخصصی خودش رو در اونجا ادامه بده ولی کجا و چطوری رو نمیدونیم. چطوری میتوانیم از کمک شما بهره مند شویم تا هم بتوانیم در ورود و ثبت نام دخترم در کالج های معتبر و هم یافتن کار برای همسرم و خودم و حتی ادامه تحصیل برای همسرم رو در دستور کار بزاریم جوری که صدمه روحی و مالی کمتری به لحاظ مهاجرت ببینیم. زبان انگلیسی دخترم بد نیست ولی خودم و همسرم خیلی ضعیف هستیم. فقط خانمم میتونه هلندی حرف بزنه… خلاصه یک دستگیری قوی نیاز داریم. شده با کاریابی های اونجا ، یا شده با کالج رفتن دخترم … و غیره… ما میخواییم وصل بشیم به لندن… لطفا راهنمایی فرمایید.

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. امکان تحصیل فرزند و کاریابی برای شما در این کشور وجود دارد که برای آن به پیشنهاد شغلی در این زمینه نیاز است. افزایش سطح زبان بسیار به شما کمک می کند. برای بررسی شرایط کار و تحصیل در این کشور پیشنهاد میکنیم با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 6. بابك گفته:

  سلام جناب دکتر.ممنونم از اطلاعات مفیدتون.اینجانب بابک صادقی متولد ١٣٧١ ٢۴ سال سن و لیسانس معماری با معدل ١٧/۶٨ از دانشکاه ازاد فسا فارغ التحصیل شدم در سال ٩۵.قصد ادامه تحصیل به انکلستان دارم.میخواسم ببینم کدوم شهر ارزان و مناسب میتونم جویا باشم؟و اینکه با ١٠٠ میلیون میشه در انکلستان ادامه تحصیل داد؟ایلتس ندارم اما دارم سعی میکنم که بکیرم ایشالا تا ۶ ماه دیکه.ممنون میشم راهنمایی کامل بفرمایید.

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   شرایط تحصیل در انگلستان برای هر دانشگاه متفاوت است و باید دید که کدام یک برای شما مناسب تر است ولی در کل نیاز به مدرک زبان انگلیسی نیز وجود دارد . میتوانید با دفاتر ما در ایران یا دفتر مرکزی MIE اتریش تماس حاصل نمایید تا راهنمایی های بیشتری به شما ارائه گردد .

   پاسخ
 7. مشاور حقوقی گفته:

  با سلام خدمت جناب ملک پور عزیز من ۱۸ سالمه رشته انسانی تحصیل کردم با معدل پیش‌دانشگاهی ۱۶/۱ می خواستم برای رشته حسابداری یا حقوق در آمریکا یا انگلیس پذیرش بگیرم اما مدرک زبان ندارم خواهشا منو راهنمایی کنید با تشکر

  پاسخ
 8. مشاور حقوقی گفته:

  با سلام خدمت استاد ملکپور عزیز خواهش میکنم جواب بنده رو عنایت بفرماید چون چند مقطع هست مطرح میکنم ولی جوابی نگرفتم بنده متقاضی ادامه تحصیل در انگلستان در مقطع فوق لیسانس هستم مدرک لیسانس من مهندسی نرم افزار هست، البته متاسفانه معدل بالایی ندارم، ۲۶ سالم هست و آیلس ۶.۵ هم دارم، میخواستم یکم در مورد شرایط بورسه گرفتن توضیح بدید که شامل من میشه؟ آیا موسسه شما میتونه این کار رو انجام بده؟ سپاس

  پاسخ
 9. Erfan گفته:

  با عرض سلام
  جناب آقاى دکتر ملک پور بنده سوالى از شما داشتم ضمناً یک بار دیگر نیز پرسیده بودم ولى پاسخى دریافت نکردم
  من در حال تحصیل در مقطع پیش دانشگاهی رشته تجربی در ایران هستم و میخواهم برای ادامه تحصیل به انگلستان یا آلمان بروم براى تحصیل در رشته پرستاری یا هوشبری اتاق عمل و ضمناً زبان انگلیسیه بنده نیز بد نیز ولى مدرک ایلتس ندارم و سوالم این است که ١:چگونه اقدام نماییم ٢:هزینه هایش به چه شکل و چقدر است ٣:آیا میتوانم برای ایلتس در انگلستان اقدام کنم ۴:آیا اصلاً میتوانم پذیرش دانشگاه را بگیرم ۵:قبل از کنکور اقدام کنم یا بعد از آن آیا مهم است؟۶: در کل به توصیه شما نیاز دارم
  با سپاس و عرض پوزش براى طولانى بودن سوال

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.