تحصیل در امارات و بررسی شرایط آن

 • تحصیل در امارات و شرایط عمومی
 • تحصیل در امارات در مدارس
 • تحصیل در امارات در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در امارات در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در امارات در مقطع دکتری
 • تحصیل در امارات به همراه بورس تحصیلی
 • تحصیل در امارات و هزینه های تحصیل و زندگی در امارات
 • تحصیل در امارات و کار دانشجویی
 • تحصیل در امارات و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در امارات و معرفی دانشگاه های برتر امارات
 • تحصیل در امارات و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی امارات
 • تحصیل در امارات و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در امارات و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
تحصیل در امارات تحصیل در امارات

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل در امارات و مقدمه ای بر آن

تحصیل در امارات، شرایط تحصیل و اقامت امارات از طریق تحصیل در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. باید دید آیا تحصیل در امارات می تواند منجر به اخذ اقامت و تابعیت امارات گردد؟ هزینه های تحصیل و زندگی در امارات مقرون به صرفه است؟ آیا می توان در برای تحصیل در امارات از بورسیه های تحصیلی استفاده کرد؟ به صورت ساده و خلاصه، اساسی ترین و مهم ترین نکات پیرامون آن، خدمت شما دوستان گرامی ارائه می شود. کشور امارات به دلیل اینکه به ایران نزدیک است، مورد استقبال دانشجویان زیادی از کشورمان می باشد. همواره مهاجرت از طریق تحصیل، مورد سئوال مخاطبین است. چرا که اقدام از طریق تحصیل با شرایط طیف کثیری از افراد همخوانی دارد. امید است این مقاله که توسط متخصصین مجرب موسسه حقوقی ملک پور به نگارش درآمده، تمامی سئوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف می نماید و اطلاعات کاملی در باب ویزای تحصیلی امارات خدمت شما دوستان ارجمند ارائه دهد. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش؛ تماس حاصل فرموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل در امارات و شرایط عمومی

تحصیل در امارات با توجه به موقعیت استراتژیکی که این کشور دارد می تواند برای بسیاری حائز اهمیت باشد. امارات متحده عربی کشوری در حال پیشرفت سریع  می باشد که به همان نسبت وضعیت تحصیل و آموزش در مدارس و دانشگاه های این کشور همسو با این پیشرفت برای سرمایه گذاران می باشد. این کشور در راه رشد دانشگاه ها و بالا بردن سطح کیفی آموزش اقدام به جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی زیادی کرده است. زبان رسمی این کشور عربی می باشد اما زبان تحصیل در این کشور انگلیسی بوده و جهت تحصیل در دانشگاه های امارات مدرک زبان آیلتس نمره 6 احتیاج می باشد. دانشجویانی که قصد تحصیل در امارات را دارند درصورتی که مدرک زبان نداشته باشند می توانند در ابتدا در این کشور دوره های زبان را طی کرده سپس به ادامه تحصیل در دانشگاه ها بپردازند. بورسیه های تحصیلی در این کشور مهیا بوده و دانشجویان می توانند با بهره گیری از بورس های تحصیلی هزینه های خود را کاهش دهند همچنین در امارات دانشگاه هایی که از کشورهای دیگر نظیر کانادا، آمریکا، فنلاند و … باشند وجود دارد که دانشجویان می توانند پس از اینکه یک یا دو ترم را در این دانشگاه ها تحصیل کردند به دانشگاه های اصلی آن ها در کشور مبدأ انتقالی بگیرند و در آنجا ادامه تحصیل دهند. معمولاً برای تحصیل در امارات محدوده سنی خاصی تعریف نشده است.

تحصیل در امارات در مدارس

تحصیل در امارات  از سن 6 سالگی اجباری می باشد و باید گفت که در مقطع دبستان دانش آموزان بایستی 6 سال مشغول به تحصیل باشند و تا 12 سالگی در این مقطع باید بصورت اجباری درس بخوانند. تحصیل برای دانش آموزان اماراتی رایگان می باشد و در مدارس دولتی امارات پسرها جدای از دخترها به کلاس می روند. موضوعات اصلی آموزش در این مقطع علوم دینی، زبان عربی و انگلیسی، ریاضی و علوم می باشد و فعالیت های هنر، فیزیک و موسیقی و ورزش نیز از ملزومات دوره ابتدایی می باشد. برای دانش آموزان دختر در این مقطع درس خانواده نیز وجود دارد. طول سال تحصیلی در این مقطع بین 34 هفته تا 36 هفته می باشد.

مقطع راهنمایی به مدت 3 سال بوده و از سن 12 سالگی شروع و تا 15 سالگی ادامه خواهد یافت. این دوره نیز مانند دوره دبستان اجباری می باشد. دانش آموزان در این مقطع بایستی دوره های:  Advanced Placement, SAT, IB Diploma, IGCSE,  GCE Advanced level یا CBSE را طی کنند و در پایان این دوره مدرک دیپلم درجه 2 دریافت نمایند.

تحصیل در امارات در مقطع دبیرستان بر دو نوع است هر دو نوع این دوره ها 3 ساله بوده و از سن 15 سالگی تا 18 سالگی ادامه خواهد داشت. دانش آموزان در این مقطع، هم می توانند در دوره های نظری دیپلم کسب نمایند و هم می توانند در دوره های فنی و حرفه ایی ثبت نام کرده و پس از طی دوره دیپلم فنی کسب کنند. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد. از سیاست های دولت امارت گسترش مهارت های فنی در این کشور است تا از این طریق بتواند با تأسیس و ازدیاد کارخانجات از اقتصاد مبتنی بر نفت کمی فاصله گرفته و صنعت را در این کشور شکوفا کند به همین دلیل نگاه ویژه ایی بر دوره های فنی و حرفه ایی دارد.

در ادامه لیست 10 مدرسه بین المللی در امارات به حضورتان معرفی می گردد.

اسم مدرسه مدل آموزشی زبان آموزش سن پذیرش هزینه سالانه
مدرسه بین المللی کمبریج انگلیس انگلیسی 18 – 4 سال 25.327 درهم
مدرسه بین المللی استرالیا بین المللی انگلیسی 18 – 3 سال 49.150 درهم
آکادرمی عجمان بین المللی انگلیسی 18 – 3 سال 55.800 درهم
مدرسه آپ تاون بین المللی انگلیسی 18 – 3 سال 67.500 درهم
مدرسه دبی بین المللی انگلیسی 18 – 3 سال 91.000 درهم
مدرسه المواکب آمریکا انگلیسی 18 – 4 سال 29.600 درهم
دبیرستان ماالاراگ هند انگلیسی 18 – 6 سال 9.714 درهم
مدرسه المظهر انگلیس انگلیسی 13 – 3 سال 29.000 درهم
کالج جمیرا انگلیس انگلیسی 18 – 11 سال 71.508 درهم
مدرسه هزاره جدید الخلیل هند انگلیسی 17 – 4 سال 28.300 درهم

تحصیل در امارات در مقطع کارشناسی

تحصیل در دبی در مقطع لیسانس 3 تا 4 سال به طول می انجامد. اغلب افرادی که تحصیل در دبی در مقطع لیسانس را انتخاب می کنند به دلیل اخذ اقامت کشور های آمریکا، انگلیس و کانادا می باشند زیرا دانشجویان در این مقطع تحصیلی با گذشت 2 تا 3 سال می توانند به دانشگاه های معتبر کشورهای آمریکا، انگلیس یا کانادا درخواست ادامه تحصیل بدهند و تحصیلات خود را در این کشورها به پایان برسانند. دانشجویان مقطع لیسانس در دبی می توانند 10 ساعت در هفته را کار کنند و مبلغی حدود 12 دلار به ازای هر ساعت کار کردن دریافت نمایند که این مبلغ می تواند بخشی از هزینه های مربوط به تحصیل دانشجو را تامین کند. پیدا کردن کار دانشجویی در دبی با توجه به تسلط به زبان انگلیسی، ویژگی های شخصیتی، تجربه کاری و… برای هر دانشجو متفاوت می باشد. 

تحصیل در امارات در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در امارات در مقطع فوق لیسانس حدود 2 سال به طول می انجامد. دروس در این مقطع تحصیلی به دو زبان انگلیسی و عربی ارائه می شوند. دانشجویان مقطع فوق لیسانس در دبی پس از اتمام تحصیلات خود در صورتی که تمایل به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر نداشته باشند دولت دبی به آن ها یک سال زمان می دهد تا شغل مناسبی پیدا کنند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری دبی تغییر بدهند. دانشجویان مقطع فوق لیسانس در دبی در حین تحصیل می توانند 20 ساعت در هفته را کار کنند و مبلغی حدود 10 تا 12 دلار به ازای هر ساعت کار دریافت نمایند که این مبلغ بخش اعظمی از هزینه های تحصیلی دانشجو را تامین می کند.

تحصیل در امارات در مقطع دکتری

تحصیل در امارات در مقطع دکترا حدود 3 تا 4 سال به طول می انجامد و دانشجویان هم می توانند در دانشگاه های خود دبی ادامه تحصیل بدهند هم می توانند در دانشگاه هایی که از جانب سایر کشورها شعبه زده اند به تحصیلات خود در مقطع دکترا ادامه تحصیل بدهند. دانشگاه هریوت وات از سوی دولت انگلستان و دانشگاه ولنگونگ و کوئینزلند جنوبی از سوی دولت استرالیا در دبی تاسیس شده اند. مقطع دکترا در دبی با کیفیتی بسیار بالا و در سطح بین المللی  ارائه می شود که رشته های متفاوت و زیادی را شامل می شود. برای تحصیل در امارات در مقطع دکترا دانشجویان میبایست رزومه تحصیلی مناسبی در مقطع فوق لیسانس داشته باشند و از پیشینه علمی بالایی برخوردار باشند. برای درخواست پذیرش در مقطع دکترای دانشگاه های دبی دانشجویان میبایست حتما مدرک زبان آیلتس یا تافل را داشته باشند. تحصیل در مقطع دکترای دانشگاه های دبی این امکان را به دانشجویان می دهد درک مناسبی از مسائل مربوط به کسب و کار بدست آورید و پاسخ مناسبی برای سوالات پژوهشی خود بدست آورید و دانشجویان می توانند به صورت یک فرد حرفه ای در آژانس های تحقیقاتی و یا در مزاکز دولتی یا حتی در کارهای شخصی مشغول به کار شوند. اگر دانشجویان مقطع دکترا به صورت تمام وقت به تحصیلات خود ادامه دهند با گذشت 8 ترم این مقطع را به پایان می رسانند اما دانشجویانی که به صورت نیمه وقت مشغول تحصیل می شوند ممکن است 10 تا 12 ترم به طول بیانجامد البته لازم به ذکر است که حداکثر زمان تحصیل در مقطع دکترای دبی 14 ترم می باشد. دانشجویان مقطع دکترا میبایست با راهنمایی و مشاوره یک استاد راهنما در پایان تحصیل یک پایان نامه نیز تحویل بدهند و برای اخذ پذیرش نیز ابتدا باید نظر یک استاد راهنما را جلب کرده باشند.

تحصیل دندانپزشکی در امارات
تحصیل داروسازی در امارات
دوره های زبان در امارات

تحصیل در امارات به همراه بورس تحصیلی

تحصیل در امارات می تواند همرا با بورسیه تحصیلی باشد. بسیاری از افراد تمایل دارند هم ادامه تحصیل داده و هم این تحصیل برای شان رایگان یا با حداقل هزینه تمام شود. در امارات انواع بورسیه های تحصیلی وجود دارد و برخی از کشورهایی که در امارات دانشگاه دارند، برای دانشجویان خود بورسیه هایی را در نظر می گیرند. علاوه بر بورس تحصیلی امکان دریافت وام دانشجویی هم در امارات وجود دارد.

در ادامه به عنوان مثال بورسیه های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه خلیفه را باهم بررسی می کنیم. این دانشگاه برای دانشجویان اماراتی و همچنین دانشجویان خارجی بورسیه تحصیلی در نظر گرفته است که در ادامه بورسیه تحصیلی برای دانشجویان غیر اماراتی بررسی می شود.

 1. بورسیه کامل ( Full Scholarship )

تعداد محدودی بورسیه کامل برای دانشجویانی که عملکرد برجسته ای در دانشگاه داشته باشند. علاوه بر این 20 نفر از دانشجویانی که در مقطع لیسانس میانگین امتیازی بالاتر از 3.8 داشته باشند.

دانشجویان جدید:

میزان تقبل هزینه زندگی میزان بورسیه تعلق گرفته وضعیت
100% هزینه تحصیل دانشجوی غیر اماراتی

دانشجویان قدیمی:

میزان تقبل هزینه زندگی میزان بورسیه تعلق گرفته وضعیت
100% هزینه تحصیل دانشجوی غیر اماراتی با میانگین بالای 3
50% هزینه تحصیل دانشجوی غیر اماراتی با میانگین 2.99 – 2.5
دانشجوی غیر اماراتی با میانگین پایین 2.5
 1. بورسیه جزئی

دانشجویان جدید:

میزان تقبل هزینه زندگی میزان بورسیه تعلق گرفته وضعیت
50% هزینه تحصیل دانشجوی غیر اماراتی

دانشجویان قدیمی:

میزان تقبل هزینه زندگی میزان بورسیه تعلق گرفته وضعیت
50% هزینه تحصیل دانشجوی غیر اماراتی با میانگین بالای 3
30% هزینه تحصیل دانشجوی غیر اماراتی با میانگین 2.99 – 2.5
دانشجوی غیر اماراتی با میانگین پایین 2.5

همانگونه که عنوان شد بورسیه بالا فقط مخصوص دانشگاه خلیفه می باشد و هر دانشگاهی برای خود بورسیه ایی مجزا دارد، مانند بورسیه علوم انرژی هسته ایی یا بورسیه دانشگاه امنیت ملی و علاوه بر این کشورهایی که در امارات شعبه ایی از دانشگاه های خود را دارند بورسیه هایی مجزا برای دانشجویان خود می توانند داشته باشند، مانند بورسیه دانشگاه هند در امارات. البته باید در نظر بگیرید که مراحل اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امارات خیلی پروسه راحتی ندارد.

تحصیل در امارات و هزینه های تحصیل و زندگی در امارات

در رابطه با هزینه تحصیل در امارات بهتر است اینگونه بیان نماییم که با توجه به اینکه در امارات دانشگاه های متفاوتی از سر تا سر دنیا وجود دارد هزینه تحصیل نیز با توجه به نوع دانشگاه و مقطع تحصیلی نیز متفاوت است اما بهتر است بدانید که امارات یکی از کشورهایی است که از هزینه تحصیل بالایی برخوردار است که دانشجویان با اخذ بورس تحصیلی در امارات می توانند این هزینه ها را به حداقل برسانند. میانگین هزینه تحصیل در امارات در حدود سالی ۱۰۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار می باشد که این مبلغ با توجه به نوع دانشگاه و همچنین مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی فرد متقاضی می تواند متفاوت باشد. در ادامه هزینه شهریه های برخی از دانشگاه های امارات به حضورتان اعلام می گردد:

دانشگاه شهر مقطع لیسانس مقطع فوق لیسانس
دانشگاه آمریکایی شارجه شارجه 21.000 دلار 19.000 دلار
دانشگاه آمریکایی دبی دبی 19.000 دلار 20.000 دلار
دانشگاه امارات متحده عربی ابوظبی 9.000 دلار
دانشگاه شارجه شارجه 11.000 دلار
دانشگاه ابوظبی ابوظبی 11.000 دلار 13.000 دلار
دانشگاه وولونگونگ دبی 12.500 دلار 12.500 دلار
دانشگاه علم و صنعت العین 7.500 دلار 7.500 دلار
دانشگاه پزشکی خلیج فارس عجمان 20.000 دلار 20.000 دلار

هزینه زندگی در امارات بسیار می تواند متفاوت باشد و از سویی دیگر مهم ترین پارامتر در هزینه زندگی دانشجویی سبک زندگی هر فرد می تواند باشد در ادامه سعی شده است قیمت برخی از مایحتاج اولیه و خدمات برای شما همراهان گرامی ذکر شود و بتواند برای شما عزیزان در تصمیم گیری موثر باشد.

مایحتاج قیمت دلار آمریکا مایحتاج قیمت دلار آمریکا
آب یک بطری 1.5 لیتری 0.49 کرایه تاکسی ماهانه 54.45
برنج 1 کیلو 1.59 سیب زمینی 1 کیلو 0.86
گوشت 1 کیلو 8.42 پیاز 1 کیلو 0.64
مرغ 1 کیلو 5.49 تخم مرغ 12 عدد 2.21
سیب  1 کیلو 1.86 هزینه شارژ آپارتمان 85 متری 159.26
موز 1 کیلو 1.50 اجاره آپارتمان 1 خوابه مرکز 142.240
گوجه فرنگی 1 کیلو 1.26 متوسط درآمد خالص ماهانه 256.882

تحصیل در امارات و کار دانشجویی

تحصیل در امارات و زندگی در این کشور ممکن است کمی به نسبت گران باشد به همین دلیل بسیاری از دانشجویان تمایل به کار پاره وقت ( کار دانشجویی ) می باشند. کار دانشجویی در مقطع لیسانس هفته ای 10 ساعت می باشد و شخص دانشجو به ازای هرساعت کار حدو 12 دلار دستمزد دریافت می کند. کار دانشجویی در مقطع فوق لیسانس هفته ای 20 ساعت می باشد و دانشجویان حقوق ساعتی 10 الی 12 دلار دریافت خواهند داشت. برای این امر دو نوع کار وجود دارد یکی اینکه دانشجویان می توانند در قسمت هایی از دانشگاه خود که مورد نیاز موسسه آموزشی شان است مشغول به کار و کسب درآمد گردند و در صورتی که خارج از محوطه دانشگاه بخواهند کار کنند باید مجوز دانشگاه را مبنی بر کار دانشجویی با خود داشته باشند.

تحصیل در امارات و بررسی ویزای همراه

در زمان تحصیل در امارات در مقطع لیسانس دانشجو نمی تواند همسر و فرزند خود را به عنوان همراه با خود داشته باشد اما در مقطع فوق لیسانس این امکان وجود دارد که شخص دانشجو بتواند همسر و فرزندان بالای 18 سال خود را با خود به همراه داشته باشد و در مقطع دکتری نیز این امکان برای دانشجویان وجود دارد.

تحصیل در امارات و معرفی دانشگاه های برتر امارات

تحصیل در امارات شاید برای بسیاری از دانشجویان ایرانی مورد توجه باشد، به همین منظور در ادامه به معرفی 10 دانشگاه از برترین دانشگاه های امارات را به حضورتان معرفی نموده و رنکینگ جهانی آنها و آیا مورد تأیید وزارت علوم و وزارت بهداشت هستند یا نه را بررسی کردیم تا در این خصوص بهتر بتوانید تصمیم گیری داشته باشید، این کشور 121 دانشگاه و کالج دارد که برخی از این دانشگاه ها کمپس هایی از کشورهایی نظیر آمریکا، کانادا، فنلاند و کره جنوبی و… می باشند.

نام دانشگاه رتبه جهانی تایید وزارت علوم تایید وزارت بهداشت
United Arab Emirates University 1167 دارد – خوب ندارد
American University of Sharjah 1764 دارد – خوب ندارد
University of Sharjah 2050 ندارد ندارد
Zayed University 2552 ندارد ندارد
NYU Abu Dhabi 2740 ندارد ندارد
Higher Colleges of Technology 2872 ندارد ندارد
Abu Dhabi University 3507 ندارد ندارد
University of Wollongong in Dubai 3646 ندارد ندارد
American University of Ras al Khaimah AURAK 3927 ندارد ندارد
Ajman University 4079 ندارد ندارد
هزینه های تحصیل و زندگی در امارات
بورس تحصیلی در امارات
اقامت پس از تحصیل در امارات

تحصیل در امارات و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی امارات

جهت اخذ ویزای تحصیلی امارات بایستی پس از اخذ پذیرش از دانشگاه اقدام به گرفتن ویزای دانشجویی امارات را نمود. جهت اخذ ویزای تحصیلی امارات مدارک زیر احتیاج است:

 • پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار و دو صفحه خالی و 2 نسخه کپی از آن
 • پر کردن فرم مخصوص اخذ ویزا
 • دوازده قطعه عکس پاسپورتی
 • نامه پذیرش دانشگاه از امارات
 • نامه تمکن مالی از بانک
 • اگر خوابگاه از دانشگاه گرفته باید نامه تأییدیه از دانشگاه در این خصوص
 • کپی فیش های واریزی دانشگاه
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • کپی واریزی هزینه های ویزا
 • گواهی پزشکی که باید در امارات انجام شود

ویزای های دانشجویی امارات 1 ساله صادر می شود و هر ساله می توان آنرا تمدید کرد. اگر همه مدارکی که جهت اخذ ویزا ارائه می شود درست باشد ویزای دانشجویی امارات بین 2 تا 5 هفته صادر می شود.

مراحل به این تر تیب است که، در مرحله اول، فرم درخواست ویزا را پر کنید و عکس ویزای خود را امضاء کنید

در مرحله دوم، اطمینان حاصل کنید که همه مدارک درست است در صورتی که مدارک نقص داشته باشند درخواست شما رد می شود.

در مرحله سوم، درخواست خود را به مرکز درخواست ویزای دانشجویی در دبی به همراه هزینه های اخذ ویزا  به صورت نقدی ارائه دهید.

هزینه های اخذ ویزای دانشجویی امارات می تواند در دانشگاه ها و شهر های مختلف متفاوت باشد این هزینه به شرح زیر می باشد:

 • ویزای دانشجویی : 1000 درهم تا 3000 درهم متغیر است
 • هزینه تمدید ویزا : 500 درهم

برخی از کالج ها و دانشگاه ها برای هزینه های جانبی صدور ویزا ممکن است در ابتدا مبلغی را دریافت کنند و برخی دیگر این مبلغ را به مرور از دانشجو بگیرند.

تحصیل در امارات و موقعیت کار پس از تحصیل

تحصیل در امارات از این جهت باید مورد بررسی قرار گیرد که بسیاری از افرادی که در یک کشور خارجی تصمیم به ادامه تحصیل می گیرند قصد مهاجرت دارند و بسیاری از کشورهای اروپایی و یا کانادا این فرصت را به دانشجویان می دهند که بعد از تحصیل به مدت یک سال یا 6 ماه اجازه حضور در آن کشور را داشته باشند و شغل مناسب با رشته تحصیلی پیدا کنند و به این ترتیب پروسه اقامتی خود را آغاز نمایند اما در کشور امارات این فرصت خیلی برای دانشجویان به خصوص دانشجویان ایرانی فراهم نیست و بعد از تحصیل در امارات با یک فرصت کوتاهی باید یا جذب بازار کار شوند و یا از طرق دیگر مانند سرمایه گذاری و … بتوانند نوع اقامت تحصیلی امارات خود را تغییر داده تا بتوانند اقامت امارات را اخذ نمایند. یکی از شاخصه های مهم در این خصوص بررسی نرخ بیکاری در این کشور است که در ادامه این مهم بصورت نمودار نمایش داده شده است.

مهاجرت به امارات تحصیل در امارات

تحصیل در امارات و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

 تحصیل در امارات به تنهایی موجب اخذ اقامت امارات و تابعیت امارات نخواهد شد و اگر چند سال هم در این کشور ادامه تحصیل دهید امکان کسب اقامت دائم برای متقاضی نمی شود تنها به شرط اینکه شخص متقاضی پس از تحصیل در امارات موفق به یافتن شغل شود و یا سرمایه گذاری کند، نوع ویزا را تغییر داده و اقامت کشور امارات را کسب کرد اما نکته بسیار مهمی که در امارات باید در نظر گرفت این نکته است که، تا زمانی که برای این کشور منافع داشته باشید می توانید در امارات اقامت داشته باشید. این کشور هیچ فرض اخذ اقامت و تابعیت برای متقاضی متصور نیستند و این نکته به نظام حقوقی ضعیف در این کشور بازمی گردد. ذکر یک نکته دیگر در این مورد ضروری می باشد که با توجه به حس نژادپرستی در امارات به خصوص با ایرانی ها شاید شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت امارات برای ایرانی ها مشکل باشد. اکثر عزیزانی که تحصیل در امارات را انتخاب می کنند به این منظور است که بتوانند در دانشگاه هایی که نماینده دانشگاه های معتبری از انگلستان، آمریکا، کانادا و بسیاری از کشور های دیگر می باشند پذیرش بگیرند و بعد از گذراندن یک یا دو سال تحصیل در این دانشگاه ها بتوانند به دانشگاه های اصلی در کشور مبدأ انتقالی بگیرند.

پس از مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
تحصیل در امارات و سخن پایانی

تحصیل در امارات و شرایط تحصیل در این کشور، در این نوشتار بررسی شد. از آنجایی که تحصیل در امارات مد نظر افراد بسیاری از هموطنان ما می باشد، برآن شدیم پیرامون مسائل مهم راجع به تحصیل در امارات و شرایط تحصیل و زندگی در امارات مطالبی را به نگارش درآوریم تا راهنمای شما مخاطبان همیشگی ما باشد. هزینه های تحصیل، هزینه های زندگی و بورسیه های تحصیلی از جمله مواردی است که در این مقاله مورد بحث قرار گرفت. اما با توجه به هزینه های تحصیل در امارات باید گفت که می توان با همین میزان هزینه در کشورهای اروپایی نیز تحصیل کرد و اقامت کشورهای اروپایی را اخذ نمود؛ اخذ اقامت کشورهای اروپایی این مزیت را دارد که در کشورهایی که از نظام حقوقی قوی برخوردارند و با اخذ اقامت یکی از کشورهایی نظیر: دانمارک، هلند، مجارستان، اتریش و یا اسپانیا می توانید اقامت شنگن را اخذ نمایید و موفق به اخذ بلوکارت شوید؛ توصیه می شود از شرایط تحصیل و کار بعد از تحصیل در این کشورها از طریق سایت موسسه حقوقی ملک پور اطلاعات لازم را کسب نمائید. امیدواریم توانسته باشیم سئوالات شما درباب تحصیل در امارات را پاسخ گفته باشیم. درصورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با مشاوران مجرب ما در امر حقوق بین الملل تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن در یابید.

8 پاسخ
 1. محمد گفته:

  با سلام…….بنده دانشجوی رشته حقوق ترم آخر مقطع کاردانی هستم با معدل بالای 18 در هر ترم……. خواستم ببینم کشور امارات برای اشخاصی مثل من شرایط ویژه ای دارد یا خیر؟؟؟ و دوم اینکه نامه تمکن مالی از بانک به چه میزان باید باشد؟؟؟؟؟ با تشکر

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. کشور امارات شرایطی خاصی را برای تحصیل رایگان، اقامت و تابعیت خارجی ها در نظر نگرفته و کلا کشور مهاجر پذیری نمی باشد، چرا که پس از 30 سال زندگی و کار در این کشور امکان درخواست اقامت و تابعیت این کشور برای متقاضی وجود خواهد داشت. در صورت داشتن سوالات دیگر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
  • m.n گفته:

   با عرض سلام دوست گرامی
   بله امکان دارد.باید شرایط تحصیلی شما،سن و مدرک زبان بررسی شود.میتوانید با شماره ی 02149196000 تماس بگیرید.

   پاسخ
  • behaminkarimi گفته:

   سلام .به نظر بنده بهتر هست از طریق کشورهایی اقدام بفرمایید که بعد از تحصیل امکان کار و اقامت هم براتون وجود داشته باشد.

   Rating: 5
   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5