تحصیل در اسکاندیناوی و بررسی شرایط آن

تحصیل در اسکاندیناوی، بهترین کشور برای تحصیل در بین کشورهای اسکاندیناوی و شرایط و مدارک مورد نیاز برای تحصیل در این کشورها را به طور علمی و تخخصی در مقاله پیش رو بررسی خواهیم نمود. همواره سوالاتی در زمینه تحصیل در اسکاندیناوی برای مخاطبین عزیز پیش می آید از جمله اینکه شرایط تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی چیست؟ بهترین دانشگاه های حوزه اسکاندیناوی کدامند؟ شرایط کار پس از تحصیل در کدام یک از کشورهای اسکاندیناوی بهتر است؟ کدام یک از این کشورها شرایط آسان تری برای ویزای همراه دارند؟ که ما در این مقاله به آنها پاسخ خواهیم داد. کشورهای اسکاندیناوی بخصوص کشورهای سوئد و نروژ همه ساله پذیرای تعداد قابل توجهی از دانشجویان هستند که به منظور تحصیل به این کشورها مهاجرت می نمایند. شما عزیزان چنانچه پس از مطالعه این نوشتار به سوال ویا ابهامی در ذهن خود برخوردید می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان و تخصصی کارشناسان خبره ما بهره مند گردید.

تحصیل در اسکاندیناوی تحصیل در اسکاندیناوی

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل در اسکاندیناوی و شرایط عمومی آن

نام شبه جزیره اسکاندیناوی از منطقه تاریخی واقع در شمال اروپا گرفته شده است که در محدوده کشورهای سوئد، نروژ، دانمارک و فنلاند قرار دارند. مساحت کشورهای موجود در این جزیره به این ترتیب است: سوئد با 450.295 کیلومتر مربع به پایتختی شهر استکهلم، نروژ با 207.385 کیلومتر مربع به پایتختی شهر اسلو، دانمارک با 43.094 کیلومتر مربع به پایتختی شهر کپنهاگن و فنلاند با 338.145 کیلومتر مربع به پایتختی شهر هلسینکی می باشد. جمعیت این کشورها نیز به این صورت است: سوئد با ۱۰٬۳۰۲٬۹۸۴ نفر، نروژ با 5.328.212 نفر، دانمارک با ۵٬۴۴۷٬۰۸۴ نفر و فنلاند با ۵٫۳۲۵٫۶۴۲ نفر جمعیت می باشد. واحد پولی کشورهای سوئد، نروژ و دانمارک کرون و واحد پولی کشور فنلاند یورو است. زبان رسمی این کشورها نیز به ترتیب سوئدی، نروژی، دانمارکی و فنلاندی می باشد. نظام حاکمیتی کشورهای سوئد، نروژ و دانمارک نظام پادشاهی است ولی در این میان فنلاند دارای نظام جمهوری می باشد. تحصیل در اسکاندیناوی به دلیل سطح رفاه و آرامش بالا در این کشورها هر ساله دارای متقاضیان زیادی از سراسر جهان و کشورمان ایران برای تحصیل در این کشورها می باشد. در ادامه به بررسی شرایط تحصیل در این کشورها خواهیم پرداخت.

شرایط عمومی اسکاندیناوی تحصیل در اسکاندیناوی

فایل تصویری مؤسسه ملک پور در رابطه با تحصیل در اسکاندیناوی

video تحصیل در اسکاندیناوی

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در رابطه با تحصیل در اسکاندیناوی

audio تحصیل در اسکاندیناوی

تحصیل در اسکاندیناوی در مدارس

تحصیل در اسکاندیناوی در مدارس این کشورها شباهت های بسیاری با هم دارد. در تمامی این کشورها کودکان از سن 6 سالگی به مدرسه می روند و تا سن 18 سالگی می بایست در مقاطع دبستان، متوسطه اول و متوسطه دوم به تحصیل بپردازند. در مقطع متوسطه دوم، دانش آموزان می توانند بین تحصیل در مدارس فنی و حرفه ای و تحصیل در مدارس نظری یکی را برگزینن که بسته به انتخابشان و پس از اتمام دبیرستان به اشتغال در مشاغل مورد علاقه و تحصیل در دانشگاه خواهند پرداخت. تحصیل در مدارس کشورهای اسکاندیناوی به زبان این کشورها و برای شهروندان و افراد دارای اقامت در این کشورها رایگان و برای شهروندان خارجی دارای هزینه تقریباً سنگین و به زبان انگلیسی فراهم می باشد.

تحصیل در سوئد

تحصیل در اسکاندیناوی در مقطع کارشناسی

تحصیل در اسکاندیناوی در مقطع کارشناسی در تمام کشورهای این حوزه امکان پذیر است. این کشورها دارای دانشگاه های با کیفیتی هستند که در سطح جهانی معتبر شناخته شده اند. تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های کشورهای اسکاندیناوی نیازمند ارائه مدرک زبان آیلتس 6 به بالا می باشد ولی در این میان کشور فنلاند استثناء به شمار می رود، چرا که دانشجو برای تحصیل در این مقطع در این کشور نیازی به مدرک آیلتس ندارد و دانشگاه محل تحصیل، زبان مورد نیاز را به صورت رایگان به دانشجو ارائه خواهد نمود. در این بین، تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی در نروژ ارائه مدرک زبان آیلتس 6 تا 6.5 خواهد و آشنایی با زبان نروژی خواهد بود. از مدارک مورد نیاز برای تحصیل در اسکاندیناوی در مقطع لیسانس می توان به مدرک دیپلم 12 ساله، تمکن مالی، رسید پرداخت شهریه(برای کشورهای نیازمند پرداخت شهریه)، بیمه مسافرتی، مدارک هویتی و مدرک زبان اشاره نمود. دانشجویان در تمامی این کشورها می توانند با هماهنگی دانشگاه و اداره مهاجرت کشور محل تحصیل خود، به کار حین تحصیل بپردازند.
از رشته های قابل اخذ در این کشورها در مقطع کارشناسی می توان به مدیریت، انواع رشته های مهندسی، زیست شناسی، هنر، روانشناسی، داروسازی، مدیریت فناوری اطلاعات، پرستاری، بهداشت و تغذیه، آموزش معلمان، روزنامه نگاری و آموزش اجتماعی اشاره نمود. تحصیل در اسکاندیناوی در مقطع کارشناسی بین 4 تا 4.5 سال به طول خواهد انجامید.

تحصیل در نروژ

تحصیل در اسکاندیناوی در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشورهای اسکاندیناوی با ارائه مدرک کارشناسی معتبر به همراه مدرک آیلتس مورد نیاز 6.5 به بالا (در صورتی که دانشجو متمایل به شرکت در دوره های رایگان یادگیری زبان در این کشورها حین یا قبل از تحصیل نباشد) و پاره ای موارد دیگر خواهد بود. دانشجو در پایان مدت 2 ساله تحصیل، ملزم به ارائه پایان نامه و پروژه دانشگاهی به منظور دریافت مدرک فارغ التحصیلی خواهد بود. رشته هایی مانند حقوق، مهندسی، داروسازی، مدیریت و… از جمله رشته های قابل انتخاب در این مقاطع می باشد. تحصیل در اسکاندیناوی در مقطع کارشناسی ارشد در حدود 2 سال به طول خواهد انجامید و دانشجو در حین تحصیل اجازه کار نیز خواهد داشت. نکته بسیار مهم در زمینه تحصیل در اسکاندیناوی در مقطع کارشناسی ارشد این است که تحصیل در مدرک کارشناسی ارشد در نروژ با ارائه مدرک زبان آیلتس بالای 6.5 به زبان انگلیسی امکان پذیر می باشد.

تحصیل در دانمارک

northern lights green aurora borealis over alesund norway 626429848 58f7ce473df78ca15989d859 تحصیل در اسکاندیناوی

تحصیل در اسکاندیناوی در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکتری در کشورهای اسکاندیناوی همانند سایر کشورهای مطرح جهان دارای شرایط خاصی است. این شرایط شامل داشتن مدرک کارشناسی ارشد معتبر، روزمه علمی و تحقیقاتی قوی به همراه داشتن استاد راهنما می باشد. استاد راهنما (سوپروایزر) می تواند استاد شاغل در دانشگاه مورد نظر شما برای پذیرش باشد که می بایست پس از مکاتبه و مصاحبه موفق با وی، پذیرش تحصیلی خود را در مقطع دکتری در آن دانشگاه از طرف وی اخذ نمایید تا بتوانید برای ویزای تحصیلی اقدام نمایید. تحصیل در اسکاندیناوی در مطقع دکتری در این کشورها بین 3 الی 5 سال به طول می انجامد و شامل دوره های عمومی و تحقیقاتی خواهد بود. دانشجو با توجه به اینکه در این مقطع توسط خود دانشگاه به کار تحقیاتی با حقوق دعوت خواهد شد، عموماً نیازی به کار پاره وقت نخواهد داشت ولی این امکان در هر صورت برای وی فراهم است.

تحصیل در فنلاند

تحصیل در اسکاندیناوی به همراه بورسیه تحصیلی

اخذ بورسیه تحصیلی همواره یکی از موارد مورد علاقه دانشجوان جهت تحصیل در کشورهای خارجی به شمار می آید ولی دانشگاه ها و کشورها به دلیل ظریت کم و تقاضای بسیار زیاد از سراسر جهان، برای اخذ این بورسیه ها نیازمندی هایی را در نظر گرفته اند که دانشجو با داشتن آن ها می تواند برای تصحیل در اسکانیدناوی به همراه بورس تحصیلی اقدام نماید. از جمله این نیازمندی ها می توان به رزومه تحصیلی عالی، داشتن استاد راهنما، مقالات ISI و مدرک آیلتس 7 به بالا اشاره نمود. بورسیه های تحصیلی به دو صورت اسکولارشیپ و فاند می باشند که اکثر بخش اعظم آن را اسکولارشیپ شامل می شوند، چرا که بورسیه های فاند ملزم به پرداخت تمام هزینه های تحصیلی به همراه برخی از هزینه های جانبی دانشجو می باشد که لذا بسیاری از کشورها و دانشگاه ها علاقه چندانی به اختصاص حجم بودجه گزافی برای آن ندارند و در نتیجه شرایط اخذ آن نیز سخت تر از اسکولارشیپ خواهد بود. این مقاله به وسیله کارشنان مجرب موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) نگاشته شده و هر نوع کپی برداری از آن بدون ذکر منبع، شرعاً و قانوناً حرام است.

در ادامه به معرفی برخی از بورسیه های تحصیلی جهت تحصیل در اسکاندیناوی خواهیم پرداخت:

 

کشور سوئد توضیحات بورسیه
بورسیه تحصیلی موسسه فناوری بلکتینگ این بورسیه برای دانشجویان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا که شامل 50 تا 70% است.
بورسیه GUEST SCHOLARSHIP PROGRAM این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان رشته زبان و ادبیات سوئدی در نظر گرفته شده است و برای دانشجویان منطقه جنگ زده مثل لبان و غزه … می باشد که به منظور حمایت از این افراد صورت می گیرد. این بورسیه برای هر 3 مقطع  در نظر گرفته شده است.
بورسیه تحصیلی ویسبی این نوع بورسیه نیز برای 3 مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری صورت می گیرد که مخصوص کشورهای حوزه دریا بالتیک مثل استوانی، لیتوانی، اوکراین ،روسیه و لهستان است.
بورسیه تحصیلی SWEDISH_TURKISH PROGRAM این نوع بورسیه برای رشته های علوم اجتماعی و رشته های قضایی و حقوق است.
بورسیه تحصیلی دانشگاه های خاص دانشگاه سلطنتی KTH تعدادی بورسیه ها تحصیلی برای دانشجویان مقطع ارشد در نظر گرفته است.
بورسیه دانشگاه لوند این نوع بورسیه به دانشجویان با شایستگی و رزومه قوی تعلق می گیرد که شهروند اتحادیه اروپا و خارج از اتحادیه اروپا می باشند.
بورسیه تحصیلی دانشگاه مالمو این بورسیه برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا و اتحادیه اروپا برای مقاطع کارشناسی ارشد محسوب می شود.
بورسیه تحصیلی دانشگاه استکهلم این نوع بورسیه فقط برای پوشش شهریه در نظر گرفته شده است و شامل هزینه زندگی نمی شود.
بورسیه دانشگاه اومئو این نوع بورسیه برای افراد با رزومه قوی در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود.
بورسیه دانشگاه اوپسالا فرصت های مختلفی برای دانشجویان بین المللی است که از این طریق می توانند منابع مالی و شرایط مناسبی را به دست آورند.
بورسیه تحصیلی سوئد برای دانشجویان بین المللی این بورسیه کمک هزینه ای برای پرداخت شهریه دانشگاه های سوئد است.
کشور نروژ توضیحات بورسیه
بورسیه اراسموس موندوس این نوع از بورسیه برای دانشجویانی ارائه می شود که در مقطع کارشناسی و از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و یا غیر اتحادیه اروپا فارغ التحصیل شده باشند. بورسیه اراسموس موندوس برنامه ای است بین دانشگاههای اروپایی و موسساتی که تحت نظر اراسموس موندوس باشند در این صورت شخص دانشجو می تواند درخواست این نوع بورسیه را نماید.  جالب است که بدانید بورسیه اراسموس موندوس به دانشجویان کشورهایی مانند سوئیس، ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ تعلق می گیرد.
کمک های ترمی این نوع از بورسیه به دانشجویانی تعلق می گیرد که در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا مشغول به تحصیل هستند. این نوع از بورسیه در هر ترم و برای کمک هزینه های حمل و نقل، اجاره مسکن و … به شخص دانشجو تعلق می گیرد.
نکته حائز اهمیتی که در مورد بورسیه تحصیلی در نروژ وجود دارد این است که میزان بورسیه تحصیلی در هر مقطع و با توجه به شروع ترم ها متفاوت است که مبلغ بورسیه های تحصیلی از 1000 یورو تا 6000 یورو متغیر می باشد که بستگی به شروع ترم و مقطع تحصیلی شخص متقاضی دارد.
کشور دانمارک توضیحات بورسیه
Nordplus این برنامه به اتباع کشورهای حوزه ی بالتیک و اسکاندیناوی تعلق می گیرید .
Erasmus این برنامه به  دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و سوئیس ارائه می گردد که ۳  الی ۱۲ ماه از تحصیلشان را در کشور خود گذرانده باشند.
Erasmus Mundus این برنامه در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان اروپایی و غیر اروپایی امکان پذیر می باشد که توجه به این نکته الزامی است که این برنامه برای رشته های خاصی در مقطع کارشناسی ارشد قابل استفاده است.
کشور فنلاند توضیحات بورسیه
بورسیه های تحصیلی درکشور فنلاند در تمامی مقاطع تحصلی ارائه می شوند. بورسیه ها در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد به این صورت هستند که دانشجویان غیر اتحادیه اروپا در سال اول می بایست هزینه های تحصیل خود را پرداخت نموده و پس از گذشت سال اول تحصیل و چنانچه معدل و نمرات دانشجو بالا باشد، امکان اخذ بورسیه برای سال های بعد تحصیلوی  وجود خواهد داشت اما امکان اخذ بورسیه های تحصیلی در فنلاند در دوره دکتری از ابتدای تحصیل برای دانشجو فراهم است.

فرم درخواست ارزیابی اخذ بورسیه

تحصیل در اسکاندیناوی و هزینه های تحصیل و زندگی

در زمینه هزینه های تحصیل در اسکاندیناوی می باسیت به این موضوع اشاره نمود که تحصیل در کشور نروژ رایگان، در کشور فنلاند با هزینه کم، و در کشورها سوئد و دانمارک نیز با هزینه های معقول خواهد بود ولی در تمامی این کشورها تحصیل به زبان انگلیسی گران تر از تحصیل به زبان بومی آن کشورها خواهد بود. تحصیل در سوئد به طور متوسط بین 9 تا 15 هزار یورو در سال، در فنلاند بین 5 تا 10 هزار یورو در سال، در نروژ رایگان(نیازمند پرداخت هزینه جزئی برای ثبت نام در حدود 600 یورو در سال) و در دانمارک بین 6 تا 16 هزار یورو (بحز رشته های پزشکی) خواهد بود. نکته جالب در زمینه تحیصل در فنلاند این است که اگر دانشجو در حین تحصیل خود زبان فنلاندی را بیاموزد، تا 40 درصد تخفیف شهریه به وی تعلق خواهد گرفت. این در حالی است که یادگیری زبان نیز برای وی رایگان خواهد بود.

در ادامه به بررسی هزینه های زندگی در کشورهای اسکاندیناوی خواهیم پرداخت:

 نوع هزینه در کشورهای اسکاندیناوی  مبلغ به یورو
 هزینه مسکن ماهانه 650 یورو
هزینه غذا ماهانه 300 یورو
هزینه حمل و نقل ماهانه 100 یورو
هزینه های جانبی ماهانه 150 یورو

گفتنی است هزینه زندگی در کشورهای نروژ و سوئد از کشورهای دانمارک و فنلاند گران تر است و این هزینه ها به صورت میانگین می باشند. این هزینه های تنها برای فرد دانشجو هستند و در صورت اضافه شدن همراه، به طبع هزینه های زندگی دانشجو در ماه نیز بسته به سبک زندگی و شهر محل سکونت به همان میزان افزایش خواهد داشت.

تحصیل در اسکاندیناوی و کار دانشجویی

تحصیل در اسکاندیناوی به همراه کار دانشجویی امکان پذیر است و این موضوع یکی از مزایای تحصیل در این کشورها به شمار می آید. دانشجو در این کشورها برای مقطع لیسانس مجاز به 10 ساعت کار دانشجویی، در مقطع فوق لیسانس 20 ساعت و در مقطع دکتری 30 ساعت در هفته را می توانند به کار حین تحصیل بپردازند که البته این زمان برای فصل تعطیلات دانشگاهی قابل افزایش خواهد بود. کار دانشجویی با مجوز دانشگاه و اداره مهاجرت این کشورها به راحتی برای دانشجو میسر خواهد بود و این امر در کشورهای فنلاند و نروژ آسان تر از سوئد و دانمارک خواهد بود.
نرخ بیکاری کشورهای اسکاندیناوی را در جدول زیر مشاهده خواهید نمود:

نام کشور نرخ بیکاری
سوئد 7.4 درصد
نروژ 3.7 درصد
دانمارک 5.3 درصد
فنلاند 6.7 درصد

scandinavia hero image credit nikki casey 1519677736 تحصیل در اسکاندیناوی

کار در اروپا

تحصیل در اسکاندیناوی و بررسی ویزای همراه

بردن همراه برای تحصیل در اسکانیدناوی یکی از مهم ترین مسائل برای افراد متقاضی تحصیل در این کشورها محسوب می شود. همراه طبق قوانین بین المللی شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می باشد و باقی افراد خانواده می بایست از راه های دیگری به خانواده خود در این کشورها بپیوندند. در بین کشورهای حوزه اسکاندیناوی، دانمارک و سوئد دارای بهترین شرایط ویزای همراه هستند، چرا که دانشجو می تواند به صورت همزمان با همراه خود به دانمارک عزیمت کرده و در دانمارک همراه وی به راحتی می تواند به کار تمام وقت در این کشور بپردازد. ولی در کشورهای نروژ و فنلاند دانشجو می باسیت ابتدا وارد کشور محل تحصیل خود شده و پس از حدود 3 ماه برای همراهان خود درخواست ویزا نماید. همچنین کار همراهان در این کشورها نیازمند اخذ مجوز از اداره مهاجرت آنهاست. از جمله مدارک لازم برای اخذ ویزای همراه می توان به اثبات تمکن مالی لازم توسط درخواست کننده ویزای همراه جهت تامین هزینه های زندگی همراهان، مدارک شناسایی همراهان و سند ازدواج اشاره نمود.

تحصیل در اسکاندیناوی و معرفی دانشگاه های برتر

یکی از مواردی که قبل از مهاجرت تحصیلی می بایست به آن توجه نمود، اطلاع از شرایط و رتبه دانشگاه مد نظر برای تحصیل است، چرا که تحصیل در دانشگاه معتبر، به دانشجو برای موفقیت در کار پس از تحصیل کمک شایانی می نماید.از مواردی که در رابطه با تحصیل در اسکاندیناوی می توان به آن اشاره نمود، این موضوع است که فنلاند در بین کشورهای اسکاندیناوی دارای شرایط سنی آسان تری برای پذیرش است، به صورتی که حتی با داشتن 8 تا 9 سال گپ تحصیلی نیز می توان به اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی فنلاند امیدورا بود. در ادامه به معرفی برخی از دانشگاه های کشورهای اسکاندیناوی خواهیم پرداخت:

نام دانشگاه رنکینگ جهانی
دانشگاه اوپسالا 98
دانشگاه لاند 113
موسسه کارولینسکا 168
موسسه سلطنتی تکنولوژی 176
دانشگاه گوتنبرگ 188
دانشگاه استکهلم 193
دانشگاه لینکوپینگ 220
دانشگاه Umea 280
دانشگاه صنعتی چالمرز 289
دانشگاه علوم کشاورزی سوئد 511
دانشگاه کپنهاگن 39
دانشگاه آراهوس 107
دانشگاه فنی دانمارک 112
دانشگاه آالبورگ 260
دانشگاه جنوب دانمارک 370
مدرسه بازرگانی کپنهاگ 768
دانشگاه راسسیلد 1405
دانشگاه فناوری اطلاعات کپنهاگ 1559
دانشکده رسانه و روزنامه نگاری دانمارک 4636
آکادمی تجاری کپنهاگ 6047
دانشگاه هلسینکی 151
دانشگاه آلتو 223
دانشگاه یواشکیله 603
دانشگاه صنعتی تامپیر 635

تحصیل در اسکاندیناوی و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

بی شک، به منظور تصحیل در اسکاندیناوی در هر مطقعی نیاز به ارائه مدارکی جهت اخذ ویزای تحصیلی آن کشورها خواهد بود که ما در این بخش به معرفی آنها خواهیم پرداخت. قبل از معرفی مدارک مورد نیاز ذکر این مساله ضروری است که ارائه مدارک ناقص و جعلی ممکن است باعث ریجکتی ویزای شما شود و در ادامه راه شما را برای اخذ ویزای تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی بسیار دشوار خواهد نمود. نکته جالب در زمینه اخذ پذیرش از دانشگاه های فنلاند، علاوه بر عدم نیاز به مدرک زبان این است که آزمون کنکور یا آزمون ورودی دانشگاه های این کشور بصورت آنلاین برگزار می شوند و امکان شرکت در این آزمونها در نمایندگی های رسمی دانشگاه ها( از جمله موسسه حقوقی ملک پور) برای دانشجویان فراهم می باشد. قبولی در این آزمون نیز به نسبت، کار دشواری محسوب نمی شود.
مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کشورهای اسکاندیناوی به شرح زیر می باشد:

 • عکس پاسپورتی
 • مدارک زبان مورد نیاز
 • پرداخت هزینه ویزا
 • پاسپورت معتبر
 • پرداخت هزینه شهریه و ثبت نام

  در صورت نیاز

 • ارائه انگیزه نامه تحصیلی یا نامه SOP
 • ارائه بیمه نامه مسافرتی با سقف 30.000 یورو
 • ارائه نامه تکمن مالی جهت پوشش هزینه های زندگی
 • بیمه درمانی

تحصیل در اسکاندیناوی و موقعیت کار پس از تحصیل

یکی از دغدغه های افراد برای تحصیل در اسکاندیناوی این موضوع است که شرایط کار آنها پس از اتمام تحصیلشان در آن کشورها به چه صورت خواهد بود و آیا شانس تمدید اقامت آنها بوسیله کار در آن کشورها به راحتی برایشان میسر خواهد بود یا خیر. در این زمینه می توان گفت که با توجه به اطلاعات موجود، شانس کار پس از تحصیل در همه کشورهای ذکر شده وجود دارد، به این صورت که دانشجو پس از فارغ التحصیلی در کشور سوئد به مدت 6 ماه، در نروژ در حدود 6 ماه تا یک سال، در دانمارک به مدت 6 ماه و در فنلاند تا یک سال اجازه ماندن و جست و جوی کار در این کشورها را خواهند داشت. تجربه ثابت کرده است که اکثریت فارغ التحصیلان دانشگاه های کشورهای فنلاند و نروژ و دانمارک موفق شده اند تا در این کشورها مشغول به کار شده و اقامت خود را از این طریق تمدید نمایند. این آمار در کشور سوئد کمی پایین تر بوده است.

کار در فنلاند

تحصیل در اسکاندیناوی و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

همانطور که می دانید، صرف تحصیل در اسکاندیناوی و هیچ کشور دیگری پس از پایان تحصیل برای دانشجو منجر به اخذ اقامت نخواهد شد و در صورتی این امکان وجود خواهد داشت که دانشجو پس از فارغ التحصیلی بتواند در این کشورها کار پیدا نموده و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری مبدل نموده و پس از چند سال کار به همراه پرداخت مالیات در ابتدا اقامت دائم و مدتی پس از آن تابعیت آن کشور را به دست آورد. فرآیند اخذ پاسپورت از طریق کار پس از تحصیل در سوئد 6 ساله، در نروژ حدود 8 سال، در دانمارک 8 ساله و در فنلاند حدود 7 سال می باشد.

 • شما عزیزان با تهیه و مشاهده محصول زیر، به راحتی می توانید وکیل مهاجرت خود باشید!
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
تحصیل در اسکاندیناوی و سخن پایانی

تحصیل در اسکاندیناوی، به همراه تمامی موارد مرتبط با آن از جمله کار حین تحصیل، شرایط اخذ ویزای همراه، مدارک مورد نیاز و سایر موضوعات مشابه را در این نوشتار بررسی نمودیم. تحصیل در اسکاندیناوی جز محبوب ترین و پر تقاضاترین موضوعات در زمینه مهاجرت تحصیلی محسوب می شود و هر ساله دانشجویان بسیاری با اخذ ویزای تحصیلی ، وارد این کشورها شده و به تحصیل و زندگی می پردازند. کشورهای اسکاندیناوی به دلیل سطح رفاه اجتماعی بالا و آشنایی بالای مردمان آن با زبان انگلیسی، پذیرای قشر بالایی از متقاضیان مهاجرت می باشد که در این مقاله درباره آن بحث نمودیم. شما عزیزان در صورتی که کماکان نیاز به هر گونه مشورت و راهنمایی در زمینه تحصیل در اسکاندیناوی دارید، می توانید از طریق راه های ارتباطی موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) با ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان داشته باشید. همچنین عزیزان می توانند سوالات خود را در زمینه تحصیل در اسکاندیناوی و مهاجرت تحصیلی به اسکاندیناوی در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح نمایند تا کارشناسان ما به آن پاسخ مناسب دهند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 پاسخ
 1. محمد گفته:

  سلام خسته نباشید یه سوال داشتم/ میخواستم ببینم اگرکسی برای مثال فنلاند درس بخونه بعدا میتونه بره کشوری مثل نروژ کار کنه یا خیر؟

  Rating: 5
  پاسخ
 2. Hamid گفته:

  با سلام جناب ملکپور ایا تحصیل دندانپزشکی در فنلاند امکان پذیر هست با زبان انگلیسی و هزینه تحصیل چقدر میشود که از دیبلم اقدام کنیم و در سن۱۹سالگی اجازه کار میدهند.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل پزشکی در اکثر کشورها مانند فنلاند نیازمند گذراندن دور های پیش پزشکی و یا آزمون های تخصصی مربوطه به همراه داشتن مدرک زبان رسمی آن کشور حداکثر بعد از گذشت دو ترم از تحصیل پزشکی شما می باشد. مدارک و شرایط دیگری نیز مورد نیاز خواهد بود. کار شما به صورت نیمه وقت و تنها تا سقف 20 ساعت در هفته مجاز خواهد بود. با دفاتر ما تماس بگیرید تا شرایط شما را ارزیابی کنند.

   پاسخ
Rating: 5