اسپانیا

تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا در هنگام گرفتن وکیل مهاجرت برای مهاجرت به اسپانیا 2018 از جمله مهاجرت تحصیلی به اسپانیا و برای تحصیل در اسپانیا و یا تحصیل در دانشگاههای اسپانیا و یا پذیرش تحصیلی اسپانیا و یا اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا چه شرایطی دارد ؟ امروزه افراد بسیاری تمایل به مهاجرت به اسپانیا و در نهایت اخذ اقامت اسپانیا را در ذهن خود دارند و بهترین راه برای ‏مهاجرت به اسپانیا را تحصیل می دانند.

همینطور دانشجویان عدیده ای تمایل به ادامه ‏تحصیل در اسپانیا را دارند ، به علت تعداد کثیر تماس های شما عزیزان با موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) در راستای تحصیل در اسپانیا بر این برآمدیم که مقاله ای را در باب ‏تحصیل در اسپانیا گرد آوری نماییم تا شما عزیزان متقاضی تحصیل در اسپانیا با اطلاعات کامل و دقیق در زمینه تحصیل در اسپانیا اقدام نمایید،

 

امروزه اشخاص بسیاری مایل به تحصیل در اسپانیا می باشند و روزانه سوالات بسیاری در خصوص تحصیل در اسپانیا از مشاورین موسسه حقوقی ملک پور پرسیده میشود، لذا برآن شدیم تا مقاله ای در خصوص تحصیل در اسپانیا تهیه نماییم تا به تمامی سوالات شما عزیزان نظیر هزینه های تحصیل در اسپانیا، شرایط تحصیل در اسپانیا ، مدارک مورد نیاز برای تحصیل در اسپانیا و امثالهم پاسخ داده شود.

اسپانیا کشوری زیبا در جنوب غربی اروپاست با مرکزیت مادرید عضو اتحادیه اروپا مقصد همه گردشگران میباشد. همسایه فرانسه و پرتقال است کشوری قدرتمند و پنجمین قدرت اقتصادی اروپا با جمعیت بالغ ۴۰ میلیون نفر  با مردمان مهربان و خوشنام در برخورد و رفتار با مهاجرین هستند . یکی از راههای مهاجرت به کشوراسپانیا از طریق تحصیل میباشد که نهایتا ممکن است منجر به کسب اقامت این کشور شود . کشور اسپانیا دارای سطح عالی علمی برای تحصیل میباشد همچنین از لحاظ علمی دانشگاههای اسپانیا در جایگاه خوبی قرار دارند. وکلای برتر موسسه حقوقی ملک پور آماده ارائه برترین مشاوره در خصوص تحصیل در اسپانیا به شما عزیزان می باشند.

دانشگاههای ملی بارسلونا و پلی تکنیک بارسلونا واتونومای بارسلونا و چندین دانشگاه معروف و معتبر که هر ساله پذیرای دانشجویان خارجی میباشد و شرایط خوبی را فراهم میکند برای متقاضیان تحصیل در این کشور. یکی از لزومات تحصیل در اسپانیا داشتن دیپلم ۱۲ ساله تحصیل است و خوشبختانه به مدرک زبان نیاز ندارد و به طور کلی در اسپانیا دو نوع دانشگاه وجود دارد .دانشگاههای خصوصی و دولتی ،که دانشگاههای دولتی رایگان هستند و اغلب به زباناسپانیای تدریس میشود  و در دانشگاههای خصوصی به زبان انگلیسی تدریس میشود

لازم به ذکر است تحصیل در مقطع لیسانس به زبان اسپانیایی میباشد و باید مدرک دیپلم ۱۲ ساله را داشته باشید  و دانایی زبان اسپانیای بهتر  در ایران کسب کنید چون دانشگاههای اسپانیا کورس زبان را به سختی برگزار میکند و درضمن سفارت برای کورس زبان به سختی ویزا میدهد پس بهتر است متقاضی کورس زبان را در ایران گذرانده و بعدا وارد دانشگاه شوند و این دوره ۴ ساله را سپری کنندو همچنین دوره کارشناسی ارشد در اغلب رشته ها به زبان انگلیسی هست و ۲ ساله میباشد و میتوانید بعد از سپری کردن این مقطع برای پذیرش بورسیه در مقطع دکتری اقدام کرد.موسسه حقوقی ملکپور میتواند در خصوص  تحصیل در اسپانیا اطلاعات کاملتری در خصوص تحصیل در اسپانیا در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

هزینه تحصیل در مقاطع ارشد در دانشگاههای اسپانیا بطور حدودی ۳۶۰۰۰تا ۶۰۰۰یورو میباشد و در مقطع دکتری هزینه ها خیلی کمتر میباشد و تقریبا رایگان محسوب میشود سالی ۷۰۰ یورو تقریبا میباشد وزبان تحصیل انگلیسی میباشد و بین ۳تا ۵ سال طول میکشد بصورت تحقیقی است و اگر فرد در طول تحصیل به مدت ۲۷ ماه در اسپانیا حضور داشته باشد و دو مقاله علمی ثبت شده داشته باشد مدرکش مورد تایید وزارت علوم قرار میگیرد.

هزینه زندگی دراسپانیا برای دانشجویان به همراه هزینه مسکن و خورد و خوراک حدودا بین ۸۰۰تا ۱۲۰۰یورو براورد میشود.دانشجویان از زمان ثبت زمان در دانشگاههای اسپانیا از نصف هزینه های درمانشان تحت پوشش بیمه قرار میگیرند برای گرفتن بورسیه تحصیلی اسپانیا و جود چند شرط الزامی میباشد .اینکه شخص رسما در اسپانیا حضور داشته باشد از زمان فارغ التحصیلی بیشتر از ۳سال نگذشته باشدو مقاله داشته باشد و معدل نباید زیر ۱۶ باشد .وکلای برتر موسسه حقوقی ملک پور آماده ارائه برترین مشاوره در خصوص تحصیل در اسپانیا به شما عزیزان می باشند.

دانشجویان در زمان تحصیل حق بردن همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال را  دارندو همچنین حق کار ۲۰ تا ۳۰ ساعته در هفته را دارند  که ساعتی بین ۸ تا ۱۰ یورو رادر نظر بگیرید ولی نمیشود زیاد رو این مبلغ حساب کرد تازمانی که بطور کامل به زبان اسپانیای مسلط نشدید واز شرایط کار و اوضاع اقتصادی  در این کشور اگاه نشده اید امکان پیدا کردن کار کمی مشکل خواهد بود

 

در کل مزیت اصلی تحصیل در اسپانیا این است دانشجویانی که انجا فارغ التحصیل شدن امکان این که کارفرمایی پیدا کنند که از انان دعوت کاری به عمل بیاید خیلی زیاد است و هر شخصی که به مدت ۴ تا ۵ سال در اسپانیا کار کند و مالیات پرداخت نماید میتواند تقاضای اقامت دائم نماید

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیل در اسپانیا:

-۱            اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های اسپانیا

-۲            ترجمه مدارک تحصیلی

-۳            گواهی صحت پزشکی

-۴            گواهی عدم سو پیشینه

-۵            کپی اجاره منزل در کشور مقصد

-۶            تمکن مالی از بانک

-۷            فیش حقوقی حامی مالی شما

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در اسپانیا و یا تحصیل و اعزام دانشجو به اسپانیا و مهاجرت تحصیلی به اسپانیا و مهاجرت به اسپانیا از طریق دیگر همچون سرمایه گذاری در اسپانیا ، خرید ملک در اسپانیا و … می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران ارتباط بگیرید تحصیل در اسپانیا  ، و شرایط تحصیل در اسپانیا و در نهایت اخذ اقامت اسپانیا طرفداران زیادی دارد .

Rating: 5
21 پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام.
   مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیل در اسپانیا:

   -۱ اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های اسپانیا

   -۲ ترجمه مدارک تحصیلی

   -۳ گواهی صحت پزشکی

   -۴ گواهی عدم سو پیشینه

   -۵ کپی اجاره منزل در کشور مقصد

   -۶ تمکن مالی از بانک

   -۷ فیش حقوقی حامی مالی شما

   پاسخ
 1. هدی گفته:

  سلام ، من میخواستم برای پزشکی اسپانیا اقدام کنم ولی چون مدرک زبان ندارم گفتن که باید اول در کالج ثبت نام کنم از سمتی هم شنیدمک میگن سفارت بدون مدرک زبان اسپانیای ویزا نمیده برای کالج درسته؟؟ اگه میده زمان ثبت نام برای کالج امسال وقت داره ؟؟خواهش میکنم زودتر جواب بدید اگه زمان داره.

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   شما برای تحصیل پزشکی می توانید ابتدا در دوره های پیش پزشکی ثبت نام کنید و سپس در آزمون ورودی شرکت کنید. شرایط تحصیل پزشکی در اسپانیا در مقاله زیر شرح داده شده است.

   https://malekpour.ir/تحصیل-پزشکی-در-اسپانیا

   مدرک زبان مورد نیاز بستگی به کورسی دارد که پذیرش می گیرید اگر کورس زبان پذیرش گرفتید معمولا آشنایی ابتدایی با زبان کافی می باشد. از سفارت اسپانیا می توانید در این مورد جویا شوید.

   پاسخ
 2. zjahanipour گفته:

  با سلام
  براي مقطع دكتري رشته علوم اجتماعي بدون مدرك زبان ايلتس و داشتن سطح ادونس ميشه در اسپانيا رايگان تحصيل كرد و حقوق ماهانه گرفت؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. شما باید مدرک بین المللی معتبر داشته باشید. در حال حاضر اغلب دانشگاه ها مدرک آیلتس یا تافل را می پذیرند و اگر ارزش مدرک شما معادل یکی از این دو باشد می توانید برای پذیرش اقدام کنید. معمولاً دانشگاه ها مدارک مورد قبول را اعلام می کنند.

   پاسخ
 3. سحر گفته:

  سلام.من کارشناسی معماری دانشگاه آزاد با معدل ۱۸.۵ دارم و علاقمند به ادامه تحصیل در اسپانیا در دانشگاه بارسلونا هستم. میخواستم بدونم این دانشگاه فاند در اختیار دانشجو قرار میده؟ هزینه تحصیل در این دانشگاه چقدر هستش.و هم چنین وضعیت شغل رو میخواستم بدونم در اسپانیا.

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. بورسیه های تحصیلی در مقطع فوق لیسانس به ندرت اعطا می شود مگر اینکه رزومه ای قوی ارائه دهید. هزینه های تحصیل بسته به رشته متغیر می باشد و در وبسایت رسمی دانشگاه موجود می باشد.

   پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. در صورتی که مدرک زبان ندارید می توانید ابتدا برای کورس زبان پذیرش بگیرید و پس از پایان دوره تحصیل در دانشگاه را آغاز کنید.

   پاسخ
 4. Aida گفته:

  سلام من ۱۸ سالمه و امسال کنکور دارم میخواستم بپرسم بنظرتان ادامه تحصیل در رشته داروسازی در اسپانیا بهتره یا آلمان؟

  Rating: 5
  پاسخ
 5. ساره گفته:

  من مدرک دیپلم ریاضی دارم میتونم برای پزشکی در اسپانیا اقدام کنم؟اصلا امکان تحصیل در این رشته رو با دیپلم ریاضی فیزیک در خارج از ایران دارم؟

  Rating: 4
  پاسخ
 6. پارسا تیموری گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من یه دانش آموز ۱۷ ساله هستم و امسال سال کنکورمه .
  شرایطم اینطوریه که به زبان های اسپانیایی و انگلیسی ، بدون مدرک آکادمیک ، تسلط کامل دارم و با بومیان اونجا در ارتباط بودم ، در چند تا آزمون آنلاین هم شرکت کردم و نتیجه عالی گرفتم .
  من رشتم ریاضیه و درسم هم خوبه ، علاقه شخصیم به برنامه نویسیه سابقه ی برنامه نویسی اندروید و نوازندگی حرفه ای گیتار فلامنکو رو دارم . و میخوام ببینم اگه بخوام توی آتونومای بارسلونا با این شرایط بورسیه بشم ، اول اینکه آیا ممکن هست ، دوم اینکه آیا لازمه تا دکترا ادامه تحصیل بدم و برای دکترا برم یا در مقاطع پایین تر هم میشه ؟
  ممنون میشم اگه در این باره راهنماییم کنین

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان تنها در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 7. شیرین گفته:

  سلام خدمت آقای ملک پور وهمکاران زحت کش. من 18سالمه ومیخوام برای ادامه تحصیل به اسپانیایا ایتالیا مهاجرت کنم ولی نمیدونم کدوم کشور مناسبتره من عاشق اسپانیام وخیلیدوست دارم به این کشور برم ولی شما گفتین بچه های که شرایط مالی خوبی ندارن بهتره برن ایتالیا آیا هزینه های زندگی تو اسپانیا زیاده
  من قصد تحصیل دررشته تربیت بدنی رادارم رشته دبیرستانم تجربی بود مدرک زبان ندارم وبدنبال گرفتن آیلتس هستم آیا آیلتس آکادمیک بگیرم یا جنرال ممنون میشم جواب سوالاتم رو بدین

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام و عرض ادب،
   ایتالیا در حال حاضر به دلیل داشتن شرایط استفاده از بورسیه ای که به دانشجویان کشور های جهان سوم اختصاص داده است گزینه ای مناسب برای ادامه ی تحصیل می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ی 49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 8. Atabey گفته:

  سلام من ۳ سال است که در ترکیه اقامت (اقامت توریستی) دارم . شرایط رفتن به ایران رو ندارم ،
  آیا برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا میتونم از سفارت اسپانیا در ترکیه اقدام کنم ؟؟؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.