تحصیل در استرالیا ۲۰۱۸

تحصیل در استرالیا ۲۰۱۸

تحصیل در استرالیا ۲۰۱۸ و اخذ پذیرش تحصیل در استرالیا ۲۰۱۸ چگونه است؟ اگر تمایل به تحصیل در استرالیا ۲۰۱۸ دارید، اگر میخواهید از شرایط تحصیل در استرالیا ۲۰۱۸ ، مدارک مورد نیاز تحصیل در استرالیا ۲۰۱۸ ،ویزای تحصیل در استرالیا ۲۰۱۸  ،مدت زمان تحصیل در استرالیا ۲۰۱۸ ،و زبان مورد نیاز تحصیل در استرالیا  ۲۰۱۸ ، مطلع شوید، باید واجد شرایط لازم مهاجرت به استرالیا از این طریق باشید. البته دلسرد نشوید! این شرایط پیچیده تر از شرایط موجود در کشور خود شما نیست. فراموش نکنید که وکیل مهاجرت به استرالیا بهمراه کارشناسان مجرب در موسسه حقوقی ملک پور  درهر زمان آماده کمک به شما در باب مهاجرت به استرالیا ، تحصیل در استرالیا ۲۰۱۸ ، اخذ ویزای دانشجویی استرالیا ، کار در استرالیا ، ویزای کاری استرالیا و … هستند.شما عزیزانی که مایل به تحصیل در استرالیا ۲۰۱۸ هستید ، میتوانید با مطالعه این مقاله به اطلاعات خود در زمینه تحصیل در استرالیا ۲۰۱۸ تکمیل نمایید.

 

توضیحات اقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق ، عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین )در باب مقایسه تحصیل اتریش و استرالیا

audio تحصیل در استرالیا ۲۰۱۸

 

استرالیا گزینه های تحصیلی متنوعی برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد که شامل بیش از ۱۲۰۰ موسسه آموزشی و بیش از ۲۲ هزار رشته تحصیلی است.

شما می توانید در تمام مقاطع تحصیلی از جمله مقطع ابتدایی تا دبیرستان و آموزش فنی و حرفه ای، دوره های آموزش زبان انگلیسی تا تحصیلات عالی در دانشگاه ها تحصیل کنید.

صرف نظر از رشته و مقطع تحصیلی شما، قوانین آموزشی استرالیا در جهت حمایت از دانشجویان بین المللی و ارتقای کیفیت تحصیل تدوین شده اند.

خدمات آموزشی برای دانشجویان خارج از کشور (ESOS) و آیین نامه آموزشی برای مسئولین ثبت نام و ارائه دهندگان خدمات آموزشی به دانشجویان خارج از کشور، تعیین کننده استانداردهای ملی برای آموزش و تحصیل دانشجویان بین المللی است.

شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی و دارنده ویزای دانشجویی، باید در یک موسسه آموزشی و در دوره ها و رشته های تحصیلی که دانشگاه ها به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند، تحصیل کنید. این تضمین می کند که رشته و موسسه آموزشی که در آن تحصیل می کنید دارای بالاترین استانداردهای مورد انتظار دانشجویان بین المللی است.

در کنار قانون ESOS و آیین نامه ملی، سازمان های تضمین کیفیت و نظارت روی آموزش عالی و موسسات آموزشی نیز وجود دارند. این سازمان های دولتی مسئول ثبت نام و ثبت نام مجدد در موسسات آموزشی و اعتباربخشی به این موسسات هستند. این سازمان ها عبارتند از:

آموزش عالی – آژانس کیفیت و استانداردهای آموزش عالی (TEQSA)

VET –  سازمان کیفیت مهارت های استرالیایی (ASQA)

بنابراین، صرف نظر از مقطع، رشته یا دوره تحصیلی، می توان اطمینان حاصل کرد که دانشجویان بین المللی در استرالیا یک تجربه تحصیلی با کیفیت و ارزشمند خواهند داشت.

هزینه تحصیل در استرالیا

هزینه تحصیل در استرالیا بستگی به مؤسسه و مقطع تحصیلی شما دارد. دانشجویان بین المللی می توانند هزینه های تحصیل خود را قبل از شروع دوره خود پرداخت کنند. هزینه تحصیل ممکن است شامل مبالغ اضافی برای استفاده از مواد آموزشی و دسترسی به امکانات موسسه آموزشی باشد.

در زیر محدوده هزینه های دانشجویی در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه شده است.

مدرسه – ۷۸۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار

دوره های آموزش زبان انگلیسی – در حدود ۳۰۰ دلار در هر هفته بسته به طول دوره

آموزش فنی و حرفه ای (گواهینامه I تا IV، دیپلم و دیپلم پیشرفته) – ۴۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰ دلار

مقطع کارشناسی – ۱۵۰۰۰ تا ۳۳۰۰۰ دلار

مقطع کارشناسی ارشد – ۲۰۰۰۰ تا ۳۷۰۰۰ دلار

مقطع دکتری – ۱۴۰۰۰ تا ۳۷۰۰۰

تمام هزینه ها به صورت سالانه و به دلار استرالیا می باشد.

بورس تحصیلی برای تحصیل در استرالیا

بورسیه تحصیلی در استرالیا  و کمک هزینه های تحصیلی زیادی برای پشتیبانی مالی از شما حین تحصیل در استرالیا وجود دارد. این بورسیه ها از طرف دولت استرالیا، موسسات آموزش عالی و تعدادی از دیگر سازمان های دولتی و خصوصی ارائه می شوند. تمام شرایط و زمانبندی اعطای کمک هزینه تحصیلی توسط ارائه دهنده آن تعیین می شود.

در اینجا اطلاعاتی در مورد برخی از برنامه های اعطای بورسیه تحصیلی استرالیا به دانشجویان بین المللی ارائه می شود:

جوایز استرالیا – بورسیه جوایز استرالیا با هدف ارتقاء دانش، ارتباطات آموزشی و روابط پایدار بین استرالیا و همسایگان ما از طریق برنامه های بورس تحصیلی گسترده استرالیا ارائه می شود. در این برنامه بورسیه های تحصیلی ارائه شده توسط وزارت امور خارجه (DFAT)، وزارت آموزش و پرورش و مرکز تحقیقات کشاورزی بین المللی استرالیا (ACIAR) ارائه می شود.

برنامه آموزش تحقیقات دولتی استرالیا (RTP) – از ۱ ژانویه ۲۰۱۷ برنامه آموزش تحقیقاتی (RTP) جایگزین بورس تحصیلی تحقیقات بین المللی در مقاطع تحصیلات تکمیلی (IPRS) شد. اطلاعات بیشتر در مورد برنامه آموزش تحقیقاتی در سایت وزارت آموزش و پرورش موجود است. درخواست برای دریافت این کمک هزینه تحصیلی باید به طور مستقیم به دانشگاه محل تحصیل ارسال شود.

بورس تحصیلی تحقیقاتی زنان استرالیا APEC – کمک هزینه تحصیلی  APECاسترالیا برای کمک به پژوهشگران زن ممتاز از کشورهای APEC برای ارائه فرصت های تحقیقاتی با مشارکت موسسات آموزشی و تحقیقاتی استرالیا در دسترس است. این کمک هزینه دانشجویی به منظور حمایت از توان اقتصادی زنان در منطقه APEC و ارائه الگوهای نقش زنان در زمینه علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات ارائه می شود.

چه کسانی می توانند برای بورس تحصیلی درخواست دهند؟

تمام بورس های تحصیلی ذکر شده در بالا برای دانشجویان بین المللی از هر ملیتی قابل دسترس است. با این حال تمام شرایط دریافت بورس تحصیلی توسط موسسه یا سازمان ارائه دهنده بورس تحصیلی تعیین می شود و درخواست ها باید به طور مستقیم به ارائه دهنده بورس تحصیلی ارائه شود.

برنامه تعطیلات کاری در استرالیا

برنامه تعطیلات کاری در استرالیا که شامل ویزای تعطیلات کاری و ویزای کار و تعطیلات است، به شما امکان می دهد تا در مجموع به مدت ۱۲ به استرالیا سفر و در این کشور کار کنید و همچنین می توانید تا ۴ ماه در استرالیا تحصیل کنید.

مزایای زیادی در برنامه تعطیلات کاری در استرالیا وجود دارد. در اینجا تنها برخی از آنها ذکر می شود:

شما می توانید با استفاده از گزینه های کار، سفر و تحصیل از سفر خود به استرالیا بیشترین بهره را ببرید.

دوره های آموزش زبان انگلیسی بسیاری وجود دارد که به این منظور برگزار می شود.

شما می توانید در دوره های آموزش فنی و مهارت های شغلی شرکت کنید. بسیاری از دوره های آموزشی و فنی و حرفه ای کوتاه مدت در TAFE یا کالج های خصوصی VET ارائه می شود.

گزینه های موجود برای دانشجویان بین المللی پس از فارغ التحصیلی

بسیاری از دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در استرالیا باقی می مانند تا در مقاطع تحصیلی بالاتر مدرک بگیرند. با ادامه تحصیل در استرالیا می توانید بهره بیشتری از سیستم آموزشی این کشور ببرید و مهارت های لازم را برای یافتن شغل مناسب خود در آینده کسب کنید. شما می توانید تحصیلات خود را در موسسه آموزشی فعلی خود ادامه دهید یا به یک موسسه دیگر (یا حتی یک شهر دیگر) بروید تا تجارب جدید کسب کنید. اگر قصد دارید تحصیلات خود را در استرالیا ادامه دهید، لازم است که پول کافی برای پرداخت هزینه تحصیل و مخارج زندگی خود داشته باشید. همچنین باید ویزای دانشجویی و بیمه درمانی خود را تمدید کنید و هزینه ثبت نام در دوره انتخابی خود را پرداخت نمائید.

بازگشت به کشور خودتان

اگر پس از فارغ التحصیلی قصد سفر به استرالیا، زندگی و یا کار در این کشور ندارید، احتمالاً می خواهید به کشور خودتان بازگردید. به این منظور شما باید اشتراک خدماتی مانند برق، حساب های بانکی، وام ها و قبض تلفن همراه را لغو کنید؛ صورتحساب نهایی قبوض خدماتی را پرداخت کنید؛ هرگونه لوازم و اثاثیه بزرگ را که نمی توانید به کشور خود ببرید را به فروش برسانید و اگر در منزل اجاره ای ساکن هستید، باید اجاره نامه خود را فسخ و کلیدها را به صاحب خانه تحویل دهید.

تمدید اقامت در استرالیا

اگر قصد ندارید ادامه تحصیل دهید، و بخواهید در استرالیا به قصد کار یا مسافرت اقامت داشته باشید، دیگر نیازی به دریافت ویزای دانشجویی ندارید. تعدادی از گزینه های دیگر برای اقامت موقت وجود دارد که می توانید از طریق وزارت مهاجرت و شهروندی (DIAC) برای استفاده از آنها درخواست کنید:

تعطیلات کاری: افراد بین ۱۸ تا ۳۰ ساله از کشورهای مورد تایید می توانند برای ویزای تعطیلات کاری یا ویزای کار و تعطیلات درخواست دهند که به آنها امکان سفر و کار تا ۱۲ ماه را می دهد.

کسب تجربه کاری حرفه ای: فارغ التحصیلان مهندسی، حسابداری و علوم کامپیوتر قادر به تکمیل یک برنامه سالانه حرفه ای می باشند که یک دوره ۱۲ ماهه است که برای کمک به توسعه مهارت های خاص از طریق تحصیل و تجربه کاری طراحی شده است. این برنامه برای دانشجویانی ایده آل است که مایل به اخذ اقامت دائم استرالیا می باشند، و کسانی که این برنامه را تکمیل می کنند، پنج امتیاز اضافی برای دریافت ویزای مهاجرت کاری به استرالیا دارند.

مسافرت: بسیاری از دانشجویان تصمیم می گیرند تا قبل از اینکه به کشور خود بازگردند و یا به دنبال یک شغل تمام وقت باشند، از تعطیلات خود در استرالیا استفاده کنند. استرالیا یک کشور بزرگ، زیبا و متنوع است؛ اگر بخواهید بخشی از وقت خود را برای کاوش در استرالیا بگذرانید، اخذ ویزای توریستی یا سایر انواع ویزای موقت، گزینه مناسبی است.

درخواست برای ویزای کاری استرالیا : اگر می خواهید به همکاری با کارفرمای فعلی خود ادامه دهید و او مایل به پشتیبانی موقت یا دائمی از شما باشد، شما می توانید تا پایان همکاری خود با آن کارفرما در استرالیا زندگی و کار کنید.

درخواست برای ویزای موقت: ویزای فارغ التحصیلان متخصص (موقت) به دانشجویان بین المللی امکان می دهد تا به مدت ۱۸ ماه پس از اتمام تحصیلات خود به منظور سفر، کسب تجربه کاری یا مهارت های زبان انگلیسی، در استرالیا اقامت کنند. این یک گزینه مناسب برای دانشجویانی است که مایل به اخذ اقامت دائم استرالیا باشند.

درخواست اقامت دائم

ویزای مهارتی مستقل (اقامت) امکان می دهد تا صاحبان ویزای دانشجویی که حداقل دو سال در استرالیا تحصیل کرده اند، واجد شرایط اقامت دائم باشند. البته واجد شرایط بودن آنها همچنین به نتایج یک آزمون امتیازی بستگی دارد.

شما دوست عزیز اگر  سؤالی در زمینه تحصیل در استرالیا ۲۰۱۸ و یا کار در استرالیا و اخذ ویزای تحصیلی استرالیا ، اخذ ویزای کار استرالیا و … دارید و میخواهید از چگونگی و شرایط تحصیل در استرالیا اگاه شوید مشاوران و حقوقدانان مهاجرت در موسسه حقوقی ملک پور در وین و ی دفاتر همکار ما در ایران آماده پاسخگویی به سؤالات شما هموطنان عزیز در رابطه با  مهاجرت به استرالیا و تحصیل در استرالیا ۲۰۱۸ میباشند.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 پاسخ
 1. یاسین گفته:

  سلام. اگر صرفا یک مقایسه کلی در مورد هزینه تحصیل بخواهیم انجام دهیم لطفا راهنمایی بفرمایید که برای کارشناسی ارشد رشته آی تی متوسط هزینه تحصیل در استرالیا کمتر هست یا کانادا؟ ممنون

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. دوست گرامی هزینه ها بسته به نوع دانشگاه و شرایط شما متغیر خواهد بود. از این رو باید اطلاعات جزیی تری از شما داشته باشیم تا بتوان جواب دقیق تری داد. پیشنهاد میکنیم جهت کسب اطلاعات با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 2. الهام دهقانی پور گفته:

  سلام،من میخوام برای اخذ بورسیه برای کارشناسی ارشد گرایش بیوتکنولوژی اقدام کنم،کارشناسی مهندسی کشاورزی گرایش اصلاح نباتات هستم فقط مشکل زبان دارم
  بنظرتون میتونم بورسیه بشم ؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما در حال حاضر اخذ بورسیه تحصیلی از ابتدا بسیار دشوار است بنابراین راه اخذ بورسیه برای شما این است که به طور عادی وارد دانشگاه مورد نظر شوید و پس از یک ترم تحصیل عالی و کسب معدل بسیار بالا درخواست وام ، کمک هزینه یا بورسیه نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام
   دوست گرامی اگر منظور شما تحصیل در این رشته میباشد , بله جز رشته های خوب حساب میشود و بعد از تحصیل بازار کار مناسبی دارد.

   پاسخ