تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش و شرایط اخذ پذیرش تحصیل در اتریش ۲۰۱۸ به جهت رایگان بودن آن مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته است ، در این مقاله در خصوص امکان تحصیل رایگان در اتریش و تحصیل در اتریش و یا تحصیل رایگان در دانشگاه های اتریش مطالبی را به تفضیل  خدمت شما عزیزان عرض می کنیم. پیش از هر چیز لازم می دانم کمی در خصوص کشور اتریش و مدارس آن توضیحاتی را خدمت شما ارائه دهم.
اتریش  کشوری است با اقتصادی بسیار غنی و پیشرفته در قلب اروپا که مقصدی بسیار جذاب برای شرکت ها و پیشه وران سراسر جهان است.  مقر اصلی دفاتر مرکزی بیش از ۳۰۰ شرکت بین المللی در این کشور قرار دارد.

از ویژگیهای خاص و مثبته ی دیگر این کشور زیبا، علاوه بر داشتن رونق اقتصادی می توان به سیستم بهداشت و درمان پیشرفته، سیستم آموزش و پرورش با شهرت بین المللی و نیز ثبات و امنیت آن اشاره کرد. شهروندان اتریشی  از سطح بالایی از استاندارد زندگی برخوردار هستند. وین پایتخت این کشور، چند سال  پی در پی به عنوان شهری با بالاترین کیفیت زندگی در دنیا معرفی شده است؛ ودامنه وسیعی از تفریحات برای هرسلیقه  در این کشور وجود دارد.

همانطور که گفته شد اتریش  یک کشور صنعتی مدرن با تجارت خارجی پویا، صادرات قوی با فرصت های شغلی بسیار جالب برای استعدادهای بین المللی و مکانی فوق العاده  برای نوآوری است . همچنین از منظر هنر،اتریش مهد هنر ، فرهنگ و موسیقی است.

از این حیث همانطور که در پیشتر هم عنوان شد، اتریش کشوری با تقریب ۸ میلیون نفر جمعیت ، مقصدی جذاب برای کار ،زندگی،تحصیل و سرمایه گذاری است.

آلمان، سوییس، جمهوری چک، ایتالیا، مجارستان و جمهوری اسلوانی همسایگان این کشور زیبا هستند. زبان رسمی آن آلمانی  و واحد پول آن یورو می باشد .

 • تحصیل در اتریش

سیستم آموزشی اتریش ترکیبی از یک سنت طولانی در آموزش عالی با جدیدترین تکنولوژی های پژوهشی است.

تحصیل در مدارس اتریش رایگان بوده و شما بابت تحصیل در مدارس اتریش هزینه ای نمی پردازید. البته چنانچه در مدارس خصوصی تحصیل کنید، بایستی هزینه ای حدود ۴۰۰۰-۲۰۰۰ یورو بپردازید. جهت اخذ ویزای تحصیلی درسن ۱۷ سال تمام در مقطع دبستان تا دبیرستان شخص حتما بایستی یک ضامن در اتریش داشته باشد.

تحصیل در اتریش در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس تقریبا رایگان بوده و البته نیاز به قبولی در دانشگاههای ایران و کنکور دارد. اخیراً بعضی از دانشگاه های اتریش مدرک دانشگاه آزاد را قبول ندارند؛ البته لازم به ذکر است که پذیرش در رشته های حقوق، فلسفه، علوم اجتماعی و برخی از رشته های دیگر با مدرک دانشگاه آزاد به سادگی میسر است. سفارت اتریش در تهران هم به شما که دانشجو هستید و در مقطع لیسانس پذیرش گرفتید و هم به همراهان شما ؛ با نامه ی پذیرش دانشگاه ویزا می دهد.
 فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین در باب پذیرش لیسانس در اتریش

audio تحصیل در اتریش

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین در باب تحصیل بدون قبولی دانشگاه در اتریش

audio تحصیل در اتریش

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین در باب خوابگاه در اتریش

audio تحصیل در اتریش

 فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین در باب پذیرش اتریش به همراه ویزا

audio تحصیل در اتریش

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین در باب رشته هنر دانشگاه اتریش

audio تحصیل در اتریش

چنانچه در این خصوص سوالی دارید می توانید از مشاورین دفاتر موسسه ی مشاوره ای ملک پور سوال بفرمایید. مشاورین ما متخصصین در امر پذیرش تحصیلی بوده و بهترین مشاوره را در امر مهاجرت تحصیلی به شما عزیزان خواهند داد. سفارت اتریش با اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های اتریش به شما و همراهانتان ویزا خواهد داد.

تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های اتریش اندکی پیچیدگی داشته و شما بایستی علاوه بر قبولی کنکور در بعضی رشته ها مثل رشته های فنی حتماً استاد راهنما یا همان سوپروایزر را از ایران پیدا کنید. در برخی رشته ها مثل رشته های انسانی به شما فرصت داده می شود که به اتریش بیاید و ظرف یکسال استاد خود را پیدا کنید. نکته ی دیگر این که  تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های اتریش همراه با دریافت حقوق است. مهم ترین دانشگاه های دولتی اتریش با شرایط تحصیل رایگان، دانشگاه مرکزی وین ،دانشگاه تکنیک وین و دانشگاه boku  می باشند.

زبان رسمی کشوراتریش، آلمانی است .آشنایی و تسلط به این زبان تا پایان سطح B2/2 برای تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش ضروری است.  البته برای اخذ پذیرش نیازی به ارائه ی مدرک زبان آلمانی نیست .دانشگاه پس از ورود دانشجو به کشور و صدور کارت دانشجویی موقت، فرصتی ۲ ساله به دانشجوی غیر رسمی جهت تکمیل دانش زبان آلمانی خود تا سطح مورد نظر دانشگاه مربوطه  را می دهد. لازم به ذکر است که درمقاطع فوق لیسانس و دکترای رشته‌های مشخصی می توان به زبان انگلیسی تحصیل کرد.که در این صورت ارائه ی مدرک زبان انگلیسی الزامی است.
اولویت در اخذ پذیرش از دانشگاههای اتریش بویژه دانشگاههای دولتی با دانشجویان یا فارغ التحصیلان دانشگاههای دولتی بوده و مدرک اخذ شده از سایر دانشگاهها (آزاد،پیام نور و..) شانس کمتری جهت اخذ پذیرش از این داشگاهها را دارند. البته همانطور که در قبل هم ذکر شد، پذیرش در رشته های حقوق، فلسفه، علوم اجتماعی و برخی از رشته های دیگر با مدرک دانشگاه آزاد به سادگی میسر است.

دریافت پذیرش تحصیل در اتریش

شخص متقاضی بایستی برای ادامه تحصیل در  همان رشته ای که در دانشگاه کشور خود  در آن تحصیل  نموده  و مدرک اخذ کرده یا مشغول به تحصیل است، درخواست پذیرش کند.

برای اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه های اتریش در هر رشته ای، داوطلب می بایست دانشجوی همان رشته در کشور خود بوده باشد. اخذ نامه ی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و نامه ی عدم منع ادامه تحصیل برای فارغ التحصیلان و ارائه ی گواهی صادره از دانشگاه و ریزنمرات مهر وموم شده در هر دو مورد ، جهت اخذ مجوز تحصیل در کشور اتریش الزامیست. دانشگاه های اتریش دیپلم دبیرستان را به تنهایی قبول ندارند و قبولی در کنکور دانشگاه (سراسری یا دانشگاه آزاد) در رشته و مقطع مورد نظر لازمه ی درخواست پذیرش است. البته این نکته را باید اضافه کرد که دانشگاه دیپلم فنی را می پذیرد.

برای پذیرش در برخی رشته ها مانند پزشکی، داروسازی، روانشناسی و اقتصاد، فرد ملزم به شرکت در امتحان ورودی که شامل امتحان کتبی و مصاحبه حضوری است، می باشد.

فرصت درخواست پذیرش تحصیل در اتریش

فرصت درخواست پذیرش از دانشگاه های اتریش برای ترم تابستانه تا آخر ژانویه یا اول فوریه و برای ترم زمستانه تا آخر آگوست یا اول سپتامبر می باشد. یعنی تا این زمان بایستی مدارک را مرکز مربوطه در دانشگاه دریافت کرده باشد.

آنچه را که دانشجو پس از ورود به اتریش باید انجام دهد:

 • معرفی کردن خود به شهرداری منطقه ؛ برگه امضا شده توسط شهرداری (Meldezettel ) یکی از مهمترین مدارک لازم در اتریش است. شخص تا ۳ روز پس از ورود به کشور یا جابجایی منزل بایستی آدرس محل سکونتش را به شهرداری یا Magistrat اعلام نماید.
 • افتتاح حساب بانکی دانشجویی در یکی از شعب بانک های اتریش
 • ثبت نام در دانشگاه

که برای این منظورشخص متقاضی باید به همراه نامه پذیرش ، یک قطعه عکس و گذرنامه  بین ساعات ۸:۳۰ تا ۱۲:۰۰ ظهر به   Sekreteriatدانشگاه مراجعه کند. همانطور که پیشتر هم گفته شد، دانشجویانی که مدرک زبان B2/2 یا بالاتر را نداشته باشند، به صورت غیر رسمی( Ausserordentlich ) ثبت نام می شوند و نیازی به پرداخت شهریه دانشگاه ندارند. اما در همان روز برگ ثبت نام کلاس زبان را بایستی به دانشگاه ارائه دهند.

پس از ثبت نام در کلاس زبان،شخص  گواهی ثبت نام کلاس زبان, گواهی ثبت نام در دانشگاه, گواهی محل سکونت و مشخصات حساب بانکی خود را به اداره بیمه مرکزی ارائه کرده و درخواست بیمه دانشجویی می دهد. کارت بیمه چند هفته بعد از طریق پست به آدرس نوشته شده در گواهی محل سکونت فرستاده می شود.

دانشجویان ایرانی با ویزای D که محدودیت خروج از اتریش و ورود به محدوده شنگن را دارند ، وارد اتریش می شوند. لذا بایستی برای گرفتن کارت اقامت یکساله (معتبردر تمام اروپای مشترک) اقدام کنند. جهت اخذ این کارت، گواهی بیمه ثبت نام دانشگاه, ثبت نام کلاس زبان برای دانشجویان غیر رسمی , برگ مربوط به محل سکونت (Meldezettel ) و برگه تایید موجودی در حساب بانکی به مبلغی که شهرداری (Magistrat  ) با توجه به شرایط هرشخص تعیین میکند، لازم می باشد.

قوانین جدید  در رابطه با اشتغال به کار دانشجویان خارجی در اتریش( معتبر از ۱/۷/۲۰۱۱)

 • دانشجویان مقطع فوق دیپلم و لیسانس: ۱۰ ساعت در هفته
 • دانشجویان مقطع بالاتر: ۲۰ ساعت در هفته
 • این قانون شامل دانشجویان غیررسمی هم میشود.
 • هر متقاضی کار می تواند کما فی السابق، توسط یک کارفرما به اداره کار معرفی شده و اجازه اشتغال درخواست کند. اداره کار نیز موظف است تا بدون در نظر گرفتن وضعیت بازار کار، برای هر دانشجوی متقاضی مجوز صادر کند.
 • مجوز کار می تواند برای تمام طول سال باشد.
 • سطح درآمد نامحدود است.

نکته: ویزای تحصیلی اتریش ویزای PBS است؛ یعنی امتیازی است .چنانچه امتیاز شخص به سطح لازم برسد شخص ویزا را اخذ می کند و نظر آفیسر ویزا ملاک عمل نیست.

در مجموع این چنین می توان گفت که شرایط تحصیل در اتریش، هم به دلیل رایگان بودن تحصیل در دانشگاه های اتریش و هم به خاطر بالا نبودن هزینه های زندگی در این کشور زیبا، بسیار مناسب است؛

پس از اتمام دوره ی تحصیل در اتریش ، به شما یکسال فرصت داده می شود تا دنبال کار بگردید و در صورت پیدا کردن کارشرایط اقامت کاری که منجر به اقامت دائم اتریش میگردد ، فراهم می شود.

موسسه مشاوره ای ملک پور با کادری مجرب و متخصص تمامی خدمات در باب تحصیل در اتریش را به شما هموطنان عزیز ارئه می نماید.

ضمن تشکر و قدردانی از حضور گرم شما در سایت موسسه حقوقی ملک پور به اطلاع شما عزیزان گرانقدر می رسانیم در صورت تمایل و در جهت ارائه توضیحات و پاسخ به سوالات بیشتر در باب روش های مهاجرت به اتریش ، تحصیل در اتریش و تحصیل رایگان در اتریش و اخذ بورسیه تحصیلی در اتریش ، کار پس از تحصیل در اتریش و … ، شما سروران گرامی می توانید با مؤسسه ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان (به صورت تلفنی) و در صورت نیاز مشاوره حضوری وکلا و کارشناسان ارشد مؤسسه حقوقی ملک پور بهره مند گردید.

Rating: 5

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

67 پاسخ
 1. محمد گفته:

  باسلام ..اگه لیسانس از دانشگاه ازاد باشه وفوق لیسانس از سراسری بازم میشه واسه ارشد دانشگاه ملی وین اقدام کرد …باتشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   برای تحصیل رایگان در دانشگاه ملی وین آخرین مدرک تحصیلی شما باید از دانشگاه سراسری باشد.

   پاسخ
 2. م گفته:

  باسلام اگه کسی لیسانسش دانشگاه ازاد باشه ولی فوق لیسانسش دانشگاه دولتی با معدل خوب باشه امکان پذیرش در مقطع فوق دانشگاه دولتی اتریش هست ؟ممنون میشم جواب بدین

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس باید مدرک لیسانس خود را ارائه دهید و با توجه به اینکه مدرک لیسانس خود را از دانشگاه آزاد گرفته اید امکان تحصیل رایگان در اتریش برای شما وجود ندارد.

   پاسخ
 3. وحید گفته:

  با سلام و عرض ارادت و احترام خدمت دکتر ملك پور و كاركنان زحمت كش موسسه حقوقي ام آي اي
  شب و روزتان خوش
  اينجانب 30 سال سن فارغ التحصيل مهندسي معماري (كارشناسي پيوسته) از دانشگاه باهنر با معدل 15.70 در آذر 1394 مي باشم.و فوق ديپلم فيزيك از دانشگاه پيام نور هستم.
  داراي مدارك فني حرفه اي متره براورد با نرم افزار اكسل و نقشه برداري و كار با دوربين توتال و ودوره آموزشي جي پي اس از سازمان فني حرفه اي مي باشم.
  همچنين مسلط ب نرم افزارهاي معماريه
  2d cad – 3ds max vray – corona – photoshop – 3dcad – office – archicad
  مي باشم.همچنين در حال يادگيري زبان آلماني هستم.سابقه كار بيمه ندارم فقط كارهاي طراحي و نظارت در شهر انجام دادم.ضمنا مهر نظام مهندسي نظارت و طراحي نيز دارم.
  سوال داشتم آيا امكان تحصيل من در مقطع ارشد در داشگاه هاي رايگان اتريش يا آلمان هست؟جهت گرفتن اقامت دايم
  همچنين چه مدرك زبان آلماني براي اتريش يا آلمان نياز هست؟
  شما كدام كشور را پيشنهاد مي كنيد ؟ياويزاي جستجوي كار بگيرم.شما چه راحلي را پيشنهاد مي كنيد؟
  با تشكر فراوان

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. دوست عزیز تحصیل و کار در هر کشوری دارای شرایط خاص خود می باشد. پیشنهاد می شود با دفاتر ما تماس حاصل نموده و با بیان شرایط خود، راهنمایی دریافت نمایید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 4. کاوان کاروانباشی گفته:

  سلام درود خدمت شما آقای دکتر. خوب هستین انشاالله؟ عرض کنم خدمت شما من الان کلاس دهم انسانی هستم و اتباع خارجی (افغانستان)می باشم و امتحانات خرداد ماه را دادم لطفا جواب دهید به سوالات بنده من یک عمو دارم در اتریش وین زندگی می کند و عمویم گفته که اگه میشه من رو به اتریش برای تحصیل دعوت کند باید من چه مراحل را طی کنم لطفا جواب دهید سپاس فراوان از زحمات بیدریغ شما…

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. صرف وجود عموی شما در اتریش دلیل بر توانایی کمک ایشان به اخذ پذیرش برای شما نمی شود. با توجه به رقابتی بودن تحصیل در اتریش طبق قوانین آموزشی این کشور به منظور تحصیل در این کشورها ابتدا می بایست در دانشگاه سراسری در رشته مورد نظر قبولی اخذ نموده و پس از گذراندن حداقل یک ترم اقدام نمایید. جهت کسب اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 5. H.s گفته:

  سلام اگر کسی برای مقطع فوق لیسانس اتریش فول فاند گرفته باشه باز هم باید تمکن مالی ارائه بده؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. اگر فول فاند شما شامل هزینه زندگی، بیمه، حمل و نقل و امثالهم شود نیازی به تمکن مالی ندارید و با کار دانشجویی می توانید سایر هزینه های گفته نشده را پوشش دهید. در غیر این صورت ارائه تمکن مالی الزامیست.

   پاسخ
 6. زهره گفته:

  با سلام ،
  من متأهل و ٤٠ ساله ، ليسانس مامايي دارم از دانشگاه دولتي سال ٨٤ ،نزديك به ١٠ سال هم مقيم امارات بوديم و زبان انگليسي ام خوبه و مدرك FCE رو ١٠ سال پيش گرفتم اما آلماني بلد نيستم ، سؤالم اينه :
  ١- آيا مي تونم از دانشگاههاي دولتي اتريش پذيرش براي فوق ليسانس رشته اي غير از مامايي بگيرم ؟ ؟
  ٢- اگر بله ، آيا به همسرم و دو دخترم هم ويزا مي دهند به همراه ويزاي من ؟؟
  ٣- اگر بله چه رشته هايي رو مي تونم پذيرش بگيرم ؟؟
  ممنون مي شم من رو راهنمايي كنيد …
  با تشكر فراوان

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. متاسفانه اطلاعاتی از سن و مدرک تحصیلی همسر، سن فرزندان و میزان سرمایه شما نداریم و با توجه به گستردگی سوالات شما پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 7. سامان گفته:

  با سلام و احترام.من ۳۰ سال سن دارم و متاهل هستم و دارای مدرک کارشناسی ارشد عمران از دانشگاه آزاد با ۷سال سابقه کاری هستم،ایا امکان اخذ پذیرش برای دوره مجدد ارشد در دانشگاه های اتریش برای من وجود دارد ؟

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام
   برای تحصیل رایگان در دانشگاه های اتریش باید در همان مقطع تحیصیلی مورد نظر در دانشگاه های سراسری ایران قبول شده باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ی 49196000-021 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 8. pari گفته:

  سلام

  من در هنرستان نمونه دولتی فنی و حرفه ای در رشته کامپیوتر تحصیل میکنم. طبق قوانین جدید هنرستان ها 3 ساله شدن مثل رشته های نظری و کنکور رو برای هنرستانی ها برداشتن و احتمالا با شرط معدل میتونیم تو دانشگاه درس بخونیم.
  میخواستم بدونم بعد از اینکه چند ترم تو دانشگاه درس خوندم میتونم برای ادامه تحصیل در اتریش اقدام کنم؟ معدلم تا این مقطع بالای 19/70 بوده و به زبان انگلیسی هم مسلط هستم.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام و عرض ادب
   در صورت قبولی در دانشگاه های سراسری ایران می توانید برای تحصیل رایگان در اتریش اقدام نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ی ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) تماس بگیرید.

   پاسخ
 9. Saba گفته:

  سلام.
  ٢١ ساله هستم و مدرك ديپلم و پيش دانشگاهي را دارا هستم .
  زبان انگليسي رو به طور متوسط بلدم. و زبان الماني را در سطح a1 بلد هستم.
  در كنكور سراسري از موسسه غير انتفاعي رشته معماري قبول شده ام. ويك ترم را با نمرات خوب پاس كرده ام. سه بار سفر طولاني به اتريش داشته ام. و ميخواهم در رشته معماري از دانشگاه اتريش پذيرش بگيرم. ايا امكانش هست؟؟؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 10. يعقوبي گفته:

  سلام خسته نباشيد جناب دكتر من ميخوام با ويزاي تحصيلي بيام اتريش يك دختر ١٥ساله دارم كه بايد همراهم بيارم اما ويزاي همراه خيلي طول ميكشه ميخوام براش پذيرش دبيرستان بگيريد همزمان با خودم بيارمش ،من وقت اسكايپ دارم اما هنوز دوماه مونده ،ميخواستم بپرسم كمترين شهريه اي كه بتونم براي دبيرستان دخترم پرداخت كنم چقدره؟بسيار ممنونم

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 11. حسن گفته:

  سلام وعرض ادب خدمت اقای ملک پور.بی زحمت برای من حواب بدید.من پسری۱۷ساله در رشته انسانی سال یازدهم هستم.مادرم در اتریش اقامت از طریق ویزای همراه دارد.ایا من میتونم در دبیرستان های اتریش تحصیل رایگان کنم؟شرایط ورود به دانشگاه بعداز گذراندن دوره ی دبیرستان چگونه است و ایا دانشگاه هم رایگان می باشد؟حدکدا چقد طول میکشه ویزای دانش آموزی بگیرم.
  با تشکر از جناب ملک مور لطفا پایخ دهید خیلی فوریه.بادفرتون هم تماس میگیرم به دفتر مرکزی وین ول نمیشه

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 12. مهسا گفته:

  سلام و وقت بخیر خدمت آقای دکتر
  بنده ۲۶ ساله و پزشک عمومی و فارغ التحصیل از دانشگاه سراسری اصفهان هستم و تا یک سال آینده موظف به گذراندن دوران طرح هستم و البته اقدام به خوندن زبان آلمانی هم نکردم
  میخاستم ببینم برای پذیرش و گذراندن دوران دستیاری از بعد از گرفتن مدرک c1 تا انجام تمام مراحل چقدر زمان میبره ؟
  چقدر هزینه ش میشه ؟
  و اینکه احتمال موفقیت بنده برای اقدام چقدر هست؟
  پیشاپیش ممنون بابت وقتی که در اختیار بنده میگذارین

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب دوست بزرگوار همانطور که میدانید پزشکان باید مدارکشان در اروپا معادل سازی گردد و این مستلزم زمان زیادی میباشد شما باید با ویزای دوره زبان و یا تحصیلی ورود پیدا کنید به کشور المان یا اتریش و سپس در حین تحصیل دوره معادل سازی را گذرانده و سپس بتوانید وارد بازار کار بشوید پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 13. mehrad گفته:

  سلام من میخواستم بدونم شرایط ثبت نام در دبیرستان های اتریش چگونه است ؟؟
  مبلغ خوابگاه و هزینه های جانبی و دبیرستان روی هم سالی چقدر میشه برای ادامه سال 10 تا 12 به همراه برادر دوقلوم میخوام برم اگه میشه به سوال من پاسخ دهید.
  ممنون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب سوال شما کلی است و میتوانید از روی سایت مقالات در این مورد را مطالعه فرمایید و پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 14. مهرداد رادمهر گفته:

  سلام ابتدا از زحمات شما و گروه خوبتون تشکر میکنم
  من دانشجوی ارشد دانشگاه صنعتی اصفهان رشته تغذیه دام هستم با رتبه ۶۰، یک مقاله با impact2 در بهترین ژورنال رشته خودمون دارم. آیا شرایط ادامه تحصیل در رشته خودم در مقطع دکتری بصورت رایگان و همراه دریافت حقوق ماهانه در کشور اتریش را دارم؟ استاد راهنما هم در ایران هست و یک موضوع عالی هم برای پژوهش دارم که امکان کار کردن در ایران نیست بدلیل نبود امکانات
  ۲۷ سالمه خدمت هم رفتم
  سابقه کار بدون بیمه هم دارم ۱ سال

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب برای مقطع دکترا باید از طریق استاد راهنما اقدام بفرماییید و با ایشان به توافق برسید . اگر استاد و یا دانشگاه رزومه شمار را مورد تایید قرار بدهد میتوانید اقدام فرمایید . در واقع این روش بسته به نظر استاد راهنما می باشد. همچنین شرایط شما باید به صورت کاملتری در این مورد بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 15. علی گفته:

  با سلام وخسته نباشید خدمت شما بنده ۱۶ سال سن دارم و درحال حاظر کلاس دهم تجربی هستم بنده مدرک سیکلم رو با معدل ۲۰ گرفته ام‌.
  اگر که مشکلی نیست بنده سوالات رو با عدد مینویسم که شما برای جواب دادن دچار مشکل نشید گرچه زحمت میشه براتون.

  ۱- درسته که ماهیانه ۲۰۰۰ دلار حقوق دانش آموزی به دانش آموزانی که به زبان آلمانی مسلط باشند داده میشه و این مبلغ به صورت سپرده ذخیره میشه و بعد از سه سال یک جا به محصل داده میشه؟

  ۲- در اتریش وضعیت مسکن به عهده دولت هستش و دولت برای دانش آموز مسکن رو تهیه میکنه؟

  ۳- یکی از دوستان من در اتریش اقامت دائم دارد و سوال بنده این هستش که ایشان میتونن قیم بنده شوند؟

  ۴- قبل از ورود به اتریش حتما باید به زبان آلمانی مسلط باشیم یا امکان دارد که بعد از ورود یاد بگیریم؟

  ۵- سوال آخر بنده این هستش که هزینه دریافت ویزای تحصیلی چقدر هستش؟
  بنده شنیده بودم که باید پانزده میلیون به سفارت بدیم درسته؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما . حقوق دانش آموزی خیر به شما تعلق نمیگیرد و کلیه هزینه های تحصیل و زندگی به عهده خود متقاضی میباشد و برای تحصیل در اتریش از ابتدا مدرک زبان نیاز نیست و پس از ورود یاد میگیرید . از انجایی که در این زمینه نیاز به مشاوره کاملی دارید که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 16. علی گفته:

  سلام خسته نباشید من ۱۶ سال سن دارم و معدل پایه نهم بده ۲۰ شده یکی از دوستان هم سن من در حال حاظر در اتریش اقامت دائم دارد سوال بنده این هستش که من اگر که برای ادامه تحصیل بخواهم به اتریش بروم چه پروسه ای رو باید طی کنم؟
  و اینکه آیا حقوق دانش آموزی به بنده تعلق میگیرد یا خیر؟ و اگر تعلق میگیره چقدر هست؟
  و اینکه از لحاظ محل سکونت٫ کشور اتریش برای بنده مکانی رو درنظر خواهد گرفت یا خیر؟
  و در نهایت هزینه خوراک و … به عهده کشور اتریش خواهد بود؟

  از شما بسیار سپاسگذارم بابت تلاش های ستودنی تون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب شما باید از طریق مدارس شبانه روزی اتریش اقدام بفرمایید و اینها هزینه سالیانه حدودا از 20.000 یورور به بالا است و رایگان نمیباشد . و حقوق دانش آموزی به شما تعلق نمیگیرد و تمامی هزینه های شما به عهده خودتان می باشد . همچنین شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد در این مورد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 17. علیرضا گفته:

  سلام – دانشجوی فوق لیسانس معماری دانشگاه آزاد هستم برای ادامه تحصیل در اتریش چه اقدامی باید انجام دهم – متشکر از لطفتان

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. متاسفانه در حال حاضر امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های کشور اتریش با مدرک دانشگاه آزاد وجود ندارد. برای بررسی شرایط متناسب با رزومه خود پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 18. mie editor2 گفته:

  سلام جناب آقای ملک پور، من یه جوان 18 ساله با دیپلم الکترونیک هستم وضیعت مالی متوسطی دارم علاقه مند به تحصیل در خارج از کشور هستم با تحقیقاتی انجام دادم آرژانتین یا اوکراین یا هر جایی که شما توصیه میکنید و البته ارزان و معتبر باشند و در گذشته یکی از فایل های شما شنیدم که اشاره بع تحصیل در رشته مدیریت هتل در فرانسه که بسیار کم خرج است ، خواهشمندم از این دست مورد ها بگید که جوانان امثال من یا حتی خودم مجبور به پناهندگی نشویم , بسیار ممنون

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. شرایط هر یک از کشورها متناسب با رزومه و میزان سرمایه شما باید مورد بررسی قرار گیرد. پیشنهاد می کنیم برای دریافت اطلاعات در این خصوص با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 19. mie editor2 گفته:

  سلام خدمت استاد عزیز جناب ملک پور من 22 سالمه و فوق دیپلم حسابداری دارم ولی این رشته رو دوست ندارم و میخوام رشته اموز زبان انگلیسی بخونم میخواستم بدونم شرایط پذیرش در این رشته در دانشگاه های المان و اتریش چیست؟‎شهریه به چه مقدار هست؟‎

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. در صورت داشتن مدرک زبان امکان تحصیل برای شما در کشورهای نامبرده وجود دارد. بسته به هر کشور برای تحصیل در کشورهای آلمان یا اتریش به قبولی کنکور یا نامه عدم منع تحصیل نیاز است. تحصیل در این کشورها تقریبا رایگان بوده و هزینه آن بسیار پایین می باشد که می توانید در متن مقاله مربوطه مورد مطالعه قرار دهید. برای اخذ اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد میکنیم با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 20. mie editor2 گفته:

  با سلام ، شرایط تحصیل برای دانشگاه های fahhochschule چیه ،هزینه تحصیل این نوع دانشگاه ها چطوری هستش ، امکان اقامت کاری بعد از ادامه تحصیل وجود دا ه

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه پیشنهاد میکنیم با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 21. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب آقای ملک پور : راجع به اخذ پذیرش تو دانشگاه های عالی فنی حرفه ای fh و با داشتن مدرک لیسانس تو ایران امکان داره ، برای ارشد چی دانشگاه های fh پذیرش میدن ، هزینه چقدره و طول تحصیلش چه مدت طول می کشه . با سپاس از راهنمایی تون

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. شرایط متقاضی برای اخذ پذیرش و ویزا باید مورد بررسی قرار گیرد. در صورت داشتن شرایط لازم امکان اخذ پذیرش وجود دارد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه پیشنهاد میکنیم با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 22. مليكا گفته:

  سلام من ٢١ساله هستم و دانشجوي سال چهارم دكتراي دامپزشكي هستم آيا امكان دارد تحصيلم رو در اتريش تمام كنم يعني در پايان سال چهارم نمراتم رو ارزيابي كنند و بقيه رو در اونجا بخونم ؟

  پاسخ
  • MJ Support گفته:

   با سلام
   به صورت کلی امکان تحصیل برای شما وجود دارد ولی بفرمایید که در چه دانشگاهیی مشغول به تحصیل هستید ؟
   با تشکر

   پاسخ
 23. یوسف پور گیتسا گفته:

  سلام و خسته نباشید و تشکر بابت راهنمایی های خوب شما.من بارها پیام دادم و البته میدونم با توجه به حجم بالای پیام ها وقت برای پاسخ گویی محدود است.من خانم ۳۰ ساله لیسانس حسابداری بازرگانی و دارای یک فرزند و متاهل هستم .آیا میتوانم برای مقطع فوق لیسانس بدون مدرک زبان پذیرش دانشگاه در اتریش با ویزای همراه برای خانواده بگیرم.؟
  گرفتن ویزای همراه برای فرزند و همسرم برام خیلی مهم است و کمی مشکل برای ادامه تحصیل برای من شده است.

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. متاسفانه از ابتدا امکان بردن همراه به کشور اتریش وجود ندارد و ابتدا باید برای خود اقدام نمایید. افزایش سطح زبان نیز در این امر میتواند بسیار راهگشا باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 24. mie editor2 گفته:

  سلام، خسته نباشید، من ترم ۷ دوره کارشناسی مهندسی نرم افزار هستم، درسم تموم شده و معدلم ۱۷ هست(دانشگاه بیرجند). میخوام برای دوره های کارشناسی ارشد و دکتری اقدام کنم، اما برای کشور و نوع بورسیه ای که بگیرم اطلاعاتی ندارم، اما زمینه ی تحصیلیم مشخصه و میخوام در رابطه با qca کار کنم، در این زمینه مقاله ای هم بزودی در یک ژورنال معتبر چاپ میکنم، برای مدرک زبان هنوز اقدام نکردم اما برام سخت نخواهد بود مدرک خوبی بگیرم یا حداقل در سطح قابل قبول، حالا ممنون میشم برای کشور و نوع بورسیه ای که میتونم بگیرم راهنمایی کنین. من وضعیت مالیم در حدی نیست که هزینه های تحصیل یا زندگیم رو خودم بدم و اینکه تحقیقات خودم کشور اتریش رو برام مناسب نشون داده. ممنون.

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. شرایط سنی و نوع رشته انتخابی شما باید مورد بررسی قرار گیرد. پیشنهاد می کنیم برای اخذ اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 25. mie editor2 گفته:

  با سلام فرهاد هستم از تهران من بهمراه خانواده قصد مهاجرت ترجیحا به اتریش رو داریم من و همسرم و دو پسرم چهارده ساله و یک ساله سرمایه ای حدود یک و نیم میلیارد املاک و مستغلات دارم و حدود یک میلیارد نقدی قصد مهاجرت هم بیشتر تحصیل پسرم در دانشگاههای اروپایی هست که سه سالی تا دانشگاهش مونده خواستم بپرسم با این شرایط مالی امکان اخذ اقامت وجود داره ؟ سوال بعدی اینکه فعلا میشه برای خرید آپارتمان به مبلغ حدود صد هزار یورو اقدام بکنم که حداقل ویزای مولتی داشته باشم یا خیر

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. بله قوانین ممکن است در آینده با تغییراتی همراه باشد اما در حال حاضر امکان اقدام برای مدارس فرزندانتان یا سایر روشهای مهاجرتی برای خود شما وجود دارد. خرید ملک در این کشور نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود. برای بررسی هزینه ملک و اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس بگیرید.

   پاسخ
 26. همایون گفته:

  سلام خدمت دکتر ملک پور بزرگوار من همایونم …امیدوارم اقای ملک پور هزار سال عمر کنید و ما همه به شما مدیونیم ….اقای ملک پور ممنونم جواب سوال منو تو کانالتون دادید راستش من اون اول اصلا فرق بین اقامت و پناهندگی رو نمیدونستم و به همین خاطر میگفتم میرم خارج کشور اقامت میگیرم و پناهنده میشم در حالی که من الان تصمیم به مهاجرت تحصیلی و اقامت به اتریش گرفتم با توجه به ویس های پر بار شما …..اون اشتباه رو از من بپزیرید که من اصلا فرق بین پناهندگی و اقامت رو نمیدونستم …..و با توجه به اطلاعاتی که دادم و سخنان شما میخواهم با سرمایه ۱۰۰ هزار یورویی بیام و در اتریش درس بخونم و کار کنم ….این همه چیز که از شما یاد گرفتیم واقعا همش نتیجه زحمات بی پایان شماست … من قطعا تا شش ماه دیگر پاسپورت میگیرم و میرم زبان هم میخونم و تاشش ماه دیگه نتیجه کنکور معلوم میشه و همه و همه اماده میشه که مهاجرت کنم …همه راه های قانونی رو میرم و معدل دیپلمم ۱۸ هستش ….خیلی شرمنده هستم که شما رو واقعا اذیت کردم تو این مدت و مچکرم … و امیدوارم لحظات خوبی داشته باشین …دوستون دارم …انشاالله با این همه قدرت شما همه کارها رو در اینده نزدیک درست خواهیم کرد و با بهترین شکل ممکن اقامت میگیریم و شما با هم می درخشید …یا حق

  پاسخ
 27. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ارادت. امکان تحصیل شما در کشور اتریش وجود دارد. پس از تحصیل نیز شانس کاریابی در این کشور را خواهید داشت. برای اطلاع از روش اقدام و مدارک مورد نیاز پیشنهاد می شود با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 28. mie editor2 گفته:

  باعرض سلام و احترام خدمت جناب آقای دکتر ملک پور و قدردانی فراوان و تشکر بسیار بدلیل راهنمایی ها ومشاوره های دلسوزانه برای هم میهنان عزیزمان. مدتی است کانال شما را در تلگرام دنبال میکنیم به موردی بر خوردیم در خصوص تحصیل رایگان و بدون نیاز به مدرک زبان کشور اتریش در این باره سوالاتی داشتیم. زوجی ۲۴و۲۹ساله هستیم،فارق التحصیل رشته حقوق در سال ۱۳۹۴ از دانشگاه پیام نور گیلان.،فاقد مدرک زبان و دارای سرمایه ای حدود ۸۰ میلیون تومان در حال حاضر تعمیر کار آسانسور با سه سال سابقه کار میباشم و به کارهای فنی دیگر ازجمله: دوچرخه سازی و نجاری ام دی اف و لوله کشی آب واردم. قصد مهاجرت و زندگی در اروپا را داریم،شما چه پیشنهادی میدهید و همچنین جهت روش تحصیلی فوق الذکر چه مدارکی مورد نیاز است با تشکر.

  پاسخ
 29. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب. در حال حاضر اخذ پذیرش از کشور اتریش با مدرک دانشگاه آزاد امکان پذیر نیست. ویزای کار در کشور اتریش امتیازبندی است و باید امتیازات شما مورد محاسبه قرار گیرد. برای دریافت اطلاعات در ارتباط با راه های متناسب با شرایط شما می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 30. mie editor2 گفته:

  با عرض سلام و احترام. خانمی ۳۸ ساله دارای دکترای روانشناسی از دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات هستم که ۶ سال سابقه کار حق التدریس برای دانشگاه های مختلف دارم. آیا دانشگاه های اتریش برای مقطع پست داک به من پذیرش میدهند و آیا کلا برای کار کردن و مهاجرت در اتریش مدرک دانشگاه آزاد اعتبار دارد یا خیر. از اینکه بنده را راهنمایی میفرمایید بی نهایت سپاسگزارم و برای شما و همکارانتان آرزوی موفقیت روزافزون دارم.

  پاسخ
 31. mie editor2 گفته:

  با سلام و سپاس از لطف شما. امکان تحصیل دکتری برای شما وجود دارد. با توجه به شرایط سنی شما برای اخذ ویزای کار اتریش باید امتیازات شما مورد بررسی قرار گیرد. در صورت دریافت امتیازات می توانید برای ویزای کار اقدام نمایید. با توجه به شرایط اقتصادی و وضعیت تاهل شما ما کشورهای مناسبتری را نسبت به ایتالیا به شما پیشنهاد میکنیم. برای اخذ اطلاعات می توانید با دفاتر ما تماس بگیرید.

  پاسخ
 32. mie editor2 گفته:

  سلام و عرض ادب ، احترام و سپاس فراوان بابت اطلاع رسانی های بی دریغ شما……….. در صورت امکان شرایط من رو بررسی و راهنمایی بفرمایید . بنده ۴۱ سال سن دارم. دیپلم ریاضی مهندسی عمران از دانشگاه آزاد . فارغ التحصیل سال ۱۳۷۸ فوق لیسانس مدیریت ساخت از دانشگاه آزاد . فارغ التحصیل ۱۳۹۶ دارای بیش از ۱۵ سال سابقه کار و بیمه فعال به صورت مهندس محاسب سازه و مهندس پایه یک نظام مهندسی ایران مسلط به زبان انگلیسی و تا حدودی زبان آلمانی تسلط به بسیاری از مباحث و نرم افزار های مهندسی عمران دارای همسر (۳۵ ساله) و یک پسر ۳ ساله هستم. سرمایه نقدی برای ما حدودا ۱۰۰ میلیون هست. لطفا بررسی و پیشنهاد بفرمایید که از چه طریقی و به چه کشوری امکان مهاجرت برای من و خانواده ام مهیا خواهد شد. شرایط کشور اتریش را که در سایت خوبتون مطالعه کردم بسیار مشتاق به پیگیری برای مباحث ویزای تحصیلی فوق لیسانس یا ویزای تحصیلی دکترا و یا ویزای کار شدم . اما نمیتونستم به صورت دقیق و تخصصی بررسی کنم که کدوم راه برای ما امکان پذیر هست و از شما خواهشمندم ما رو راهنمایی بفرمایید. همچنین لطفا نظرتون رو در مورد ویزای ایتالیا و بورس تحصیلی اونجا هم بفرمایید. از لطف و نظر شما بسیار بسیار سپاسگذارم و آرزوی تندرستی و موفقیت برای شما و همه همکارانتون دارم.

  پاسخ
 33. mie editor2 گفته:

  با سلام. برای تحصیل در کشور اتریش به مدرک اشتغال به تحصیل یا نامه عدم منع تحصیلی نیاز است. تحصیل در کشورهایی مانند هلند، مجارستان، دانمارک و …. میتواند گزینه مناسبی باشد. برای اخذ اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس بگیرید.

  پاسخ
 34. mie editor2 گفته:

  عرض سلام و خسته نباشید خدمت استاد ملک پور عزیز من ۱۷سالم هست و زبان انگلیسیم در حد خیلی خوبه طوری که می توام یک الی دو ماه بعد در آزمون IELTS شرکت کنم و نمره ی بالای ۶.۵/۷ رو کسب کنم. مقطع تحصیلیم یازدهم هست و یک سال مانده که دوازده سال تحصیلی بنده تمام شود. می خواستم به کشور اتریش مهاجرت کنم که تحصیل رایگان آن کشور من رو بیشتر به سمت خودش سوق داد از جناب عالی تقاضا می کنم که اگر اتریش نشد کشوری برایم پیشنهاد کنید که هزینه ی کم ولی با شرایطی بسیار عالی باشد. ممنون و سپاسگزارم

  پاسخ
 35. الهام رحیمی گفته:

  سلام و عرض ادب
  من و همسرم ۳۵ ساله هستیم،یک دختر ۷ ساله داریم.
  شرایط نسبتا خوبی برای مهاجرت داریم، میخواهیم از طریق ثبت شرکت اقامت اتریش بگیریم و به اتریش مهاجرت کنیم.
  سوالی که دارم: آیا بعد از اقامت دخترم میتونه اونجا به مدارس انگلیسی زبان بره؟ آیا مدارس انگلیسی زبان بین‌المللی محسوب می‌شوند؟ آیا هزینه مازادی دارند یا اینکه روی مزایای تحصیل رایگان می‌باشد؟
  (لازم به ذکره با شما وقت مشاوره از طریق اسکایپ گرفتیم و حدودا ۲۶-۲۷ روز مانده تا وقت مشاوره ما)
  ممنون از پاسخگوییتون

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. بله فرزند شما می توانند در مدارس انگلیسی زبان اتریش مشغول به تحصیل شوند و هزینه تحصیل در مدارس دولتی اتریش تقریبا رایگان است. پاسخ تمامی سوالات خود را می توانید در مشاوره اسکایپ خود دریافت نمایید.

   پاسخ
 36. mie editor2 گفته:

  با سلام. قوانین و شرایط برای سال های آتی همچنان باقی نمی ماند و ممکن است با تغییراتی همراه باشد. شما امکان ادامه تحصیل درمقطع فوق لیسانس در رشته تحصیلی لیسانس یا رشته های مدیریتی را خواهید داشت. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با دفاتر همکار ما تماس حاصل نمایید.

  پاسخ
 37. mie editor2 گفته:

  سلام.بنده احمدرضا هستم ۱۹ ساله از تهران.بنده دانشجوی برق صنعتی در دانشگاه آزاد هستم.دیپلم هنرستانی دارم و پیش دانشگاهی نرفتم.بنده شخص آنچنان فنی ای نیستم و اطلاعات کافی راحع به رشتم ندارم و خودم رو فرد فنی نمیدونم…در سر داشتم ک کاردانی برقم رو بگیرم و برای کاردانی به کارشناسی رشته مدیریت بازرگانی اقدام کنم و بعد از اتمام دوره لیسانس،برای دوره ی ارشد mba توی اتریش یا المان بخونم…ولی دو دل هستم ک مدیریت بخونم یا رشتمو ک برق هستش ادامه بدم و برای ارشد بیام اتریش یا آلمان(با توجه به اینکه شخص فنی ای نیستم و اطلاعات کافی و دانش رشتمو ندارم)..و دیگر اینکه به نظر شما سربازیمو برم بعد اقدام کنم یا اینکه بیام اتریش تحصیلمو بکنم و بعدش یا بخرم یا بعد از اتمام تحصیلم برم و بعد دوباره برگردم اتریش…دو دل هستم که چکار کنم و از شما برادر بزرگوارم تقاضا دارم برادر کوچکتون رو راهنمایی کنید…با تشکر فراوان

  پاسخ
 38. مشاور حقوقی گفته:

  سلام- وقتتون به خیر- ممنون از سایت خوبتون- من یک پسر ۱۶ ساله دارم که در حال تحصیل ئر مقطه دهم در رشته تجربی و در دبیرستان استعدادهای درخشان هست- من می خوام واسه ادامه تحصیل ایشون به اتریش یا المان بفرستم منتهی هزینه هم برام خیلی مهمه – می خواستم بدونم میشه الان واسه اقامت خانوادگی اقدام کنم تا دو سال دیگه که پسرم دیپلم میگیره وارد دانشگاه های اتریش یا المان بشه؟ و یا اینکه بهترین راه برای اینکه هزینه کمتر متحمل بشم ولی فرزندم بتونه در رشته های پر کاربرد در اونطرف بتونه ادامه تحصیل بده چیه؟ ممنونم

  پاسخ
 39. مشاور حقوقی گفته:

  من دانشجوی دوره ارشد معماری دیجیتال هستم البته فقط پایان نامه مونده و ۳۴ سال دارم.من با رتبه ۲۸۳ کارشناسی ارشد تو شاخه دیجیتال از دانشگاه غیرانتفاعی پارس قبول شدم.شرایط تحصیل در اتریش رو خوندم.آیا میتونم برای ادامه تحصیل به اتریش برم؟ پیشاپیش ممنونم از راهنماییتون

  پاسخ
 40. مشاور حقوقی گفته:

  سلام وقت بخیر، من ۲۵ سالمه لیسانسه حسابداری دارم( کاردانی دولتی کارشناسی غیر انتفاعی ). میخواستم بدونم میتونم تو اتریش برا این رشته ادامه تحصیل بدم ؟ بازار کار این رشته توی اتریش جوری هست که بعد از تحصیل بتونم کار پیداکنم و اینکه به چقدر هزینه ی اولیه و چقدر هزینه ماهانه نیاز دارم تا بتونم خودمو اونجا تامین کنم ؟ و م متاهلم قراره شوهرم منو بفرسته میخواستم بدونم اگر رفتم میتونم شوهرمو بعنوان همراه ببرم یانه ؟

  پاسخ