تحصیل در اتریش و دانشگاه وین

تحصیل در اتریش و دانشگاه وین

تحصیل در اتریش و دانشگاه وین یکی از هدفهای افراد متقاضی مهاجرت تحصیلی به اتریش میباشد ، شرایط تحصیل در اتریش و دانشگاه وین ۲۰۱۸ چیست ، مهاجرت به اتریش و یا مهاجرت به جاهای دیگر دنیا و تغییر محل زندگی و ترک حاشیه امن ، به امید یافتن آینده ی روشن تر همواره انتخاب کسانی بوده که به دنبال شرایط بهتر زندگی بوده اند و سعی در ارتقاء کیفیت زندگیشان دارند. به همین دلیل داشتن اطلاعات کافی در مورد کشورهای دیگر می تواند علاوه بر گسترده شدن افق دید انسان وی را در گرفتن بهترین تصمیم و انتخاب مناسب ترین گزینه یاری کند. در این نوشتار در باب تحصیل در اتریش و دانشگاه وین که متعلق به موسسه حقوقی ملک پور است سعی شده تا به معرفی یکی از برترین دانشگاه های کشور اتریش شمارا در این تصمیم گیری برای تحصیل یاری بفرماییم. انجام هر یک از این امور نیازمند تخصص و تجربه کافی و مشاوره و راهنمایی می باشد. خدمات موسسه حقوقی ملک پور در کشور اتریش توسط مشاوران و وکلای متخصص و مجرب ارائه می گردد . ما به شما پیشنهاد می کنیم در صورتی که قصد مهاجرت به اتریش و تحصیل در اتریش و دانشگاه وین را دارید ، امور مربوطه را با  راهنمایی و مشاوره ی وکلا و مشاوران ارشد موسسه حقوقی ملک پور انجام دهید  و از خدمات موسسه حقوق ملک پور در کشور اتریش بهره مند شوید .اگر در خصوص خدمات موسسه حقوقی ملک پور در کشور اتریش و مهاجرت به اتریش و تحصیل در اتریش و دانشگاه وین سوالی دارید ، می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و از مشاوره ی تلفنی رایگان این موسسه استفاده کنید. موسسه حقوقی ملک پور با بهره مندی از برترین وکلا و مشاوران در زمینه مهاجرت و حقوق بین الملل در کنار شما عزیزان می باشد.

video تحصیل در اتریش و دانشگاه وین

تحصیل در اتریش

چرایی تحصیل در اتریش؟

کشور اتریش بر اساس قدرت اقتصادی آن سنجیده می‌شود.علی‌رغم وسعت کوچک کشور اتریش و جمعیت کم آن، اتریش، دوازدهمین کشور ثروتمند جهان ازلحاظ ارزش ویژه تولید ناخالص ملی است و دارای یک بازار اقتصادی و اجتماعی توسعه‌یافته و همچنین شاخص (استاندارد)بالای زندگی است.

باوجود دانشگاه‌های باکیفیت و همچنین هزینه‌های شهریه پایین، اتریش یکی از اهداف جذاب برای آلمان می‌باشد که یکی از مهم‌ترین زبان‌های دنیا یعنی آلمانی در کشور اتریش تدریس می‌شود.

اتریش ۲۳ دانشگاه سراسری و۱۱ دانشگاه خصوصی دارد.

وجود دارد.QS۳دانشگاه اتریش در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان

دانشگاه Vienna  با رتبه ۱۵۶-   دانشگاه تکنولوژی Vienna با رتبه ۲۴۶- دانشگاه lnnsbruck با رتبه ۲۸۸

دانشگاه Vienna بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین دانشگاه اتریش می‌باشد که در سال ۱۳۶۵ تأسیس شد.

دوازده رشته تحصیلی دوره کارشناسی و تعداد بسیاری از رشته‌های دوره کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.بیشتر آن‌ها به زبان انگلیسی و آلمانی تدریس می‌شود.

مقررات گذرنامه و ورود

دانشجویان اروپایی نیازی به داشتن گذرنامه برای تحصیل در اتریش ندارند اما آن‌ها به درخواستی برای جواز اقامت از اداره مقررات اقامتگاه محلی نیاز دارند.

داوطلبان رشته‌های دوره کارشناسی یا فارغ‌التحصیلی باید تقاضای خود را به دانشگاه انتخابی خود ارائه دهند.برگه‌های درخواست آن‌ها از اداره پذیرش دانشجویان دانشگاه انتخابی موجود می‌باشد.(در بعضی موارد فرم‌های درخواست به‌صورت online موجود می‌باشد.) زبان تدریس شده در دانشگاه‌های اتریش ،آلمانی می‌باشد.متقاضیان می‌بایست سطح دستوری زبان آلمانی خود را حتی با نتایج مدرسه اثبات کنند.اگر در مدرسه تحصیل‌کرده‌اند یا با ارائه دیپلم زبان آلمانی.

موسسه‌ها به یک حداقل سطحی از زبان  دستوری که بر اساس پاسپورت زبان اروپایی می‌باشد نیاز دارند.تحقیقات تا زمانی که در سطح دانشجویان بین المللی مطرح می باشد نیازی به دانش زبان آلمانی ندارند.

اگر زبان‌آموزشی رشته انتخابی انگلیسی باشد به حداقل سطح دستوری یادگیری زبان انگلیسی مطابق با پاسپورت زبان اروپایی نیاز می‌باشد.

انتخاب رشته تحصیلی موردنظر

از سال ۲۰۰۸ میلادی برای تمام دانشجویان اروپایی،تحصیلات مراتب بالاتر به‌صورت رایگان می‌باشد درصورتی‌که از زمان مقررشده محدود تجاوز نکند (زمان مورد انتظار برای رشته  به‌اضافه درترم مجاز)

زمانی که در زمان مقررشده باشد،پاداشی برای هر ترم تقریباً ۳۶/۳۶۳ دلار می‌باشد.

استثنائاتی هم وجود دارد که در مواقعی درآمد دانشجو در سال به بیش از ۵۰۰۰ دلار می‌رسد.در تمام این موارد ۱۷ دلار برای دانشجویان اتحادیه‌ها و حق بیمه شارژ می‌شود.

دانشجویان بین‌المللی با توجه به شرایط خدماتی در کشور اتریش، درخواست منزل می‌کنند و پیشنهادات سریعی به آن‌ها خواهد شد که می‌تواند هزینه‌ای معادل ۳۰۰ دلار در ماه برای آن‌ها داشته باشد.اگرچه استاندارد زندگی بالایی در اتریش وجود دارد، دانشجویان هزینه‌های مقبولی را در اتریش خواهند داشت.

نمونه‌هایی از هزینه‌ها مارس ۲۰۱۵ شامل :

اجاره آپارتمان ۱خوابه    ۴۱۹-۳۵۹   دلار ماهانه

وعده غذایی در رستوران عادی   ۸۷/۵

وعده غذایی در macdonalds   ۶۲/۴

آبجو ۰/۵ لیتری                    ۴۹/۲

کاپوچینو                           ۹۵/۱

بطری کولا/پپسی                  ۶۸/۱

بطری آب                         ۱۸/۱

نان سفید        رول گرمی     ۱۱/۱

سیگار                            ۳۸/۳

بلیط یک سفره(حمل‌ونقل عمومی) ۵۷/۱

بلیط سینما                      ۴۰/۶

کار کردن در کنار تحصیل:

دانشجویان کشورهای اروپایی می‌توانند حتی حداکثر ۳ماه تمام‌وقت در یک سال بدون هیچ‌گونه محدودیتی برای درآمد آن‌ها کار کنند و یا به‌صورت پاره‌وقت(۱۲ساعته در هفته) با محدودیت درآمدی ۳۲۳ دلار در ماه.در هر دو مورد ،کارفرما باید مجوز اشتغال را از موسسه دولتی داخلی دریافت کند.

سلامتی و امنیت :

دانشجویان اروپایی حق استفاده از سیستم سلامتی و بهداشتی را مانند یک اتریشی رادارند.همانطوریکه آن‌ها کارت بیمه سلامت اروپایی دارند اگر چه‌کارت بیمه سلامت هم در دانشگاه اتریش به دانشجویان داده می‌شود.

اتریش مقصدی امن می‌باشد و خشونت و جنایت در آن به‌ندرت دیده می‌شود.کیف‌قاپ‌ها می‌توانند در مناطق پرجمعیت یافت شوند شامل مناطق پرتردد توسط توریست‌ها، ایستگاه‌های قطار و اتوبوس و در مترو. طبق قوانین اتریش ، شما همواره به داشتن پاسپورت و در دسترس بودن آن  در تمامی مواقع نیازمندید.اگر شما پاسپورت خود را همیشه با خود همراه نداشته باشید ، شما باید حداکثر تا یک ساعت به آن دسترسی پیدا کنید و پاسپورت باید بخشی از وجود شما باشد.گواهینامه رانندگی به‌عنوان یک مدرک شناسایی پذیرفته‌شده نیست.

موارد موردنیاز برای ورود به دانشگاه‌های اتریش :

موارد موردنیاز را باید یک تبعه خارجی برای اجازه ورود یا نام‌نویسی در دانشگاه به‌عنوان دانشجوی قانونی در پایه‌های دانشگاهی تکمیل کند:

۱ – یک مکان مطالعه باید در دانشگاه برای رشته موردمطالعه داشته باشد.

۲- متقاضی باید دیپلم دبیرستان یا سطحA  داشته باشد که معادل یک مدرک معتبر در اتریش است و یا تهیه کردن مدرک تکمیلی دوره حداقل ۳ ساله در موسسه آموزشی معتبر.

۳- مدرک یا گواهی باید برای پذیرش رشته موردمطالعه، در دانشگاه ، در آن کشوری که دریافت شده،کامل و کافی باشد.هریک از موارد موردنیاز مرتبط با تحصیل دانشجو(به‌عنوان‌مثال آزمون ورودی) باید در کشوری که مدرک دیپلم دبیرستان یا سطحA  داده‌شده، معتبر باشد.

فقط اگر رشته تحصیلی موردنظر در اتریش ، در کشور مبدأ ارائه نشده باشد،بنابراین این مدرک بسیار مطابق موارد مشابه رشته تحصیلی، باید تهیه گردد.

علاوه بر این، متقاضی باید دانش آلمانی کافی داشته باشد.اگر لازم باشد، یک آزمون گرفته خواهد شد.

آخرین‌مهلت (سررسید):

حداقل ۵ سپتامبر یا ۵ فوریه هرسال برای ترم‌های تحصیلی

استثنائات:

*برای تبعه‌های اروپایی دوره زمانی مشابه برای متقاضی به دلیل اقامتگاه برای اتریش درخواست می‌گردد.

*در دانشگاه‌های هنر، دوره زمانی مشابه برای متقاضیان خارجی درخواست می‌گردد و ورود به دانشگاه بر اساس آزمون ورودی است.

مقام مسئول:

در دانشگاه مربوطه، تصمیم‌گیری با ریاست دانشگاه است.

مدارک موردنیاز:

PASSPORT

*کارت شناسایی یا مدرک تابعیت به همراه یک کارت شناسایی رسمی عکس‌دار

* دیپلم سطحa  یا دبیرستان یا مدرک معادل

* رتبه‌هایی از مدرسه سال آخر

فرم‌های متنوع پرشده:

*فرم درخواست یا اجازه ورود به دانشگاه

*فرم پذیرش

*فرم برای آمارگیری(سرشماری)

*مدرک تحصیلی با عکس ضمیمه‌شده

*فرم مداومت و استمرار

عکس دوم

رسید بانک مبنی بر پرداخت شهریه ترم تحصیلی اگر دانشجو مستثنا نباشد.

شروط ورود به دانشگاه:

شروط ورود ممکن است مربوط به رشته تحصیلی زیر باشد:

*پزشکی

*پیراپزشکی

*روانشناسی

*دامپزشکی

*دندان‌سازی ، دندانپزشکی

*مدرک کارشناسی سال ۲۰۱۱_ ۲۰۱۰ برای رشته‌های زیر:

– تحصیلات روزنامه‌نگاری یا ارتباطات ( دانشگاه Vienna )

– تحصیلات ارتباطات ( دانشگاه  salzbury)

تحصیلات رسانه و ارتباط (دانشگاه Klagenfurt )

رشته‌های تحصیلی خاص با متقاضی بالا (بر اساس ماده ۱۴ دانشگاه ،وضع‌شده در سال ۲۰۰۲)

ریاست کلی دانشگاه بر نوع و نحوه ورود به دانشگاه‌ها تصمیم می‌گیرد.این تصمیم می‌تواند یا قبل از شروع تحصیلات یا بعد از ورود با گذراندن اولین دو ترم تحصیلی) معمولاً نحوه انتخاب رویه قبل از ورود به دانشگاه اتفاق می‌افتد….

پرداخت شهریه:

بر اساس‌ترم تابستانی ۲۰۱۳ تدارکات زیر برای پرداخت قابل‌اجراست:

*دانشجویان قانونی با تابعیت اروپایی و افرادی که از حقوق مشابه مانند اتریشیان

قبل از وضع قانون بهره می‌برند( ساکن دائمی در اتریش، ساکن در اتریش ۵ سال قبل از شروع به تحصیل و ….) باید شهریه دانشگاه به مبلغ ۳۶۳٫۳۶ در هر ترم را پرداخت کنند اگر آن‌ها از حداقل دوره زمانی تحصیلی برای کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکتری بیش از دو ترم تجاوز کنند.

*دانشجویان کشورهای جهان سوم باید شهریه‌ای به مبلغ ۷۲۹٫۷۲ در هر ترم را پرداخت کنند.

*دانشجویان غیرقانونی که فقط برای سخنرانی‌ها و جلسات خاصی ورود پیداکرده‌اند ، بدون توجه به تابعیت آن‌ها باید شهریه‌ای معادل ۳۶۳٫۳۶ را پرداخت کنند.

بیمه سلامت

Co-ensurance

اگر شما پیش‌نیاز این بیمه را تکمیل کنید( زیر ۲۷ سال ،مدارک مشابه برای اجازه خانواده) شما می‌توانید توسط والدین خود یا همسرتان، درخواست این بیمه را داشته باشید.

Student- ensurance

بیمه دانشجو

اگر هیچ بیمه محافظتی وجود نداشته باشد، دانشجو این امکان را دارد تا خود را به‌طور کامل و حرفه‌ای بیمه کند( در سال۲۰۱۶ ، ۵۵٫۴۰ در ماه )

موارد موردنیاز:

*درآمد کلی حداقل ۱۰۰۰۰ دلار در سال

*پیوست دوره موردنیاز( حداقل دوره زمانی  به‌اضافه یک‌ترم هر دوره زمانی تحصیلی به‌اضافه ۴ ترم)

*حداکثر تحصیل در دوره رشته متفاوت

*رشته تحصیلی کامل نشده باشد

بیمه کردن خود به‌طور داوطلبانه:

اگر هیچ‌یک از شرایط ذکرشده در بالا اجراشدنی نباشد، شما می‌توانید به‌طور داوطلبانه خودتان را بیمه کنید. به دلیل اینکه هزینه این بیمه‌ها نسبتاً بالاست، شما می‌توانید درخواستی را مبنی بر کاهش این بیمه‌ها به‌طور مستقیم داشته باشید. این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور به نویسندگی نیکا نیک رای گردآوری گردیده است

 

 

یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا دانشگاه وین میباشد که  یک دانشگاه عمومی است و بیش از ۱۹۰ رشته در ان تدریس می شود این دانشگاه در سال ۲۰۱۵   ۹۴ هزار دانشجو داشت این دانشگاه در سال ۱۳۶۵ میلادی در وین اتریش ساخته شده است.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین در باب بورس دانشگاههای وین

audio تحصیل در اتریش و دانشگاه وین

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین در باب وام دانشگاههای وین

audio تحصیل در اتریش و دانشگاه وین

شرایط تحصیل در دانشگاه وین:

“من میخواهم در دانشگاه وین تحصیل کنم، چگونه باید درخواست بدهم ؟” یکی از معمول ترین سوالاتی است که از ما پرسیده میشود.

جواب واضح به این سوال به این آسانی هم نیست چون شایستگی تحصیل در این دانشگاه بسته به اینکه تبعه ی یکی از کشورهای اتحادیه اروپا باشی یا نه متفاوت است. همینطور این تفاوت به اینکه چه نوع برنامه تحصیلی را انتخاب میکنید نیز بستگی دارد.

در ذهن داشته باشید که پروسه درخواست بین المللی حداقل ۱۲ هفته طول میکشد. و متاسفانه این مدت زمانی معمولا با مدت زمان درخواست ویزا برخورد میکند که منجر به از دست رفتن مهلت مشخص شده می شود. برای دانشجویانی که الزامات مربوط به زبان را برطرف کرده اند پیشنهاد میشود که حداکثر تا ۱۵ جولای درخواست دهند.

توجه داشته باشید که دانشگاه وین تمامی مقاطع کارشناسی، ارشد و دکترا را در بر میگیرد و این را از یاد نبرید که دانشگاه وین علوم پزشکی و دندانپزشکی را شامل نمی شود و برای آن باید به دانشگاه پزشکی وین وراجعه کنید.

این را مد نظر داشته باشید که برخی رشته ها با محدودیت ظرفیت روبرو هستند و در صورت تمایل به تحصیل در آنها ملزم به دادن امتحان ورودی خواهید بود

مهارت زبان :

برای مقطع کارشناسی مهارت زبان آلمانی تا سطح B2 الزامی ست.

 

 

مراحل پذیرش در دانشگاه وین:

-ثبت نام اینترنتی

-فرستادن اطلاعات پذیرش (شامل مدرک ترجمه و تایید شده)

-انگیزه و دلیل برای ادامه تحصیل در وین

-امتحان ورودی

توجه داشته باشدی که تمام فرم های ثبت نام به زبان آلمانی اند لذا داشتن مهارت کافی زبان آلمانی الزامی ست.

 

رشته های تحصیلی در دانشگاه وین:

دانشگاه وین به دانشکده های تخصصی تقسیم می شود که به شاخه های مختلف علوم در آن پرداخته میشود:

-دانشگاه وین:

.مطالعات سلتیک

.مسکوکات شناسی

.علم پرستاری

.توسعه بین المللی

.برنامه دکتری در علوم انسانی و علوم

-دانشکده خداشناسی کاتولیک:

.خداشناسی کاتولیک

.آموزش های مذهبی

-دانشکده خداشناسی پروتستان:

.خداشناسی پروتستان

.آموزش های مذهبی

-دانشکده حقوق:

-دانشکده تجارت، اقتصاد و آمار:

.مدیریت بازرگانی

.آمار

.علوم اجتماعی-اقتصادی

.اقتصاد سیاسی

.مدیریت بازرگانی بین الملل

-دانشکده علوم کامپیوتر:

مدیریت کامپیوتر

.اقتصاد و علوم کامپیوتر

.مهندسی داده و آمار

علوم کامپیوتر پزشکی

.مهندس ینرافزار و اطلاعات

-دانشکده علوم تاریخی و فرهنگی:

.مطالعات یهود

.مطالعات تاریخی-اجتماعی تخصصی: لاتین

. مطالعات تاریخی-اجتماعی تخصصی: یونان

.مردم شناسی فرهنگ های اروپایی

.ماقبل تاریخ و پیدایش تاریخ

.تاریخ هنر

-دانشکده علوم فلسفی-فرهنگی:

.مطالعات چین

.مطالعات ژاپن

.مطالعات مجارستان

.مطالعات منطقه (گرایش: آلمان، انگلیس، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، روسیه، بوسنی، اسلونی، چک)

.مطالعات موسیقی

.تئاتر شناسی

.زبانشناسی

.فلسفه آلملنی

.مطالعات انگلیسی-آمریکایی

.بوداشناسی

.مطالعات آفریقا

-دانشکده فلسفه و علوم تربیتی:

.فلسفه و روانشناسی

.فلسفه

.علوم تربیتی

-دانشکده علوم اجتماعی:

.علوم اجتماعی-انسانی

.روزنامه نگاری و ارتباطات

.علوم سیاسی

.مردمشناسی

-دانشکده ریاضیات:

.ریاضی

.مبانی منطق ریاضیاتی

-دانشکده فیزیک:

-دانشکده شیمی

-دانشکده جغرافی-زمین شناسی و نجوم:

.علوم جغرافیایی

.زمین شناسی

.نجوم

.هواشناسی

-دانشکده علوم زیستی:

.بیولوژی و محیط زیست

.تغذیه

میکروبیولوژی

.داروسازی

-مرکز مطالعات ترجمه:

.ترجمه و تفسیر

.مترجمی همزمان

.مترجمی کنفرانس ها

.ترجمه رسانه

-مرکز مطالعات تربیت بدی و ورزش:

.مدیریت ورزش

.ورزش های نمایشی

.سلامت عمومی

 

رشته های فوق در مقاطع مختلف (کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و دکترای تخصصی) دانشجو دارند.

 

از جمله خدماتی که در کشور اتریش جهت رفاه حال موکلین ارائه میدهیم هماهنگی های لازم برای افرادی ست که به تازگی وارد کشور اتریش شده اند و نیازمند راهنمایی هایی در زمینه ی پیگیری مراحل قانونی کارهایشان در کشور اتریش می باشند که شامل مواردی از جمله استقبال فرودگاهی از دانشجویان و اخذ کارت اقامت یک ساله در اتریش ، همراهی شما در اداره پلیس ، همراهی در اداره بیمه ، همراهی در زمان عقد قرارداد منزل ، و سایر موارد می شود. انجام تمام این امور برای شخصی که وارد اتریش میشود الزامی میباشد . به طور متوسط زمانی که صرف این امور در اتریش میشود یک بازه ی زمانی ده روزه است ، اما چنانچه شخص به امور آشنایی نداشته باشد و همچنین بر زبان آلمانی تسلط کافی نداشته باشد ، دچار صعوبت شده و به همین دلیل انجام این امور بسیار بیشتر از ده روز برای وی طول خواهد کشید .این امر خود موجب اتلاف وقت و صرف هزینه های غیرلازم و اضافی می گردد. انجام این امور لازم و ضروری نیازمند آشنایی کافی و درست با مقررات کشور اتریش می باشد که این خود مستلزم داشتن تخصص و تجربه کافی در این زمینه است. لیکن  در صورتی که افراد مایل باشند میتوانند از خدمات موسسه حقوقی ملک پور در کشور اتریش جهت انجام امور مذکور استفاده نمایند. موسسه حقوقی ملک پور در صورت تمایل افراد اماده ارائه خدمات به مهاجرین محترم می باشد .

 

هزینه تحصیل در دانشگاه وین:

برای تحصیل دانشجویان موظف به پرداخت شهریه تحصیلی ظرف مدت زمانی که اعلام شده هستند.

میزان شهریه بستگی دارد به:

-انطباق با حداقل مدت برنامه تحصیلی مقطع تحصیلی بعلاوه دو نیم ترم (در مقطع دیپلم، دو نیم ترم برای هر بخش از برنامه تحصیلی وجود دارد.)

-وضعیت تابعیت دانشجو

-تاریخ پرداخت

 

به طور کلی شهریه هر ترم ۳۶۳٫۳۶ یورو است که بالمجموع برای هر تبعه ی غیر اروپایی ۷۲۶٫۷۲ یورو می شود. بجز این مقدار، شما باید هزینه ای تحت عنوان اتحادیه دانشجویان نیز پرداخت کنید.و همینطور بیمه (۱۹٫۲۰ یورو برای هر ترم برای سال تحصیلی ۲۰۱۶-۱۷). این مبالغ مجموعا ۳۸۲ یورو یا ۷۴۵ یورو خواهد شد.

در صورت تمدید دوره پذیرش، مبلغ اتحادیه دانشجویان ثابت باقی میماند اما برنامه مقاطع تحصیلی برای دانشجویان تبعه ی اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا و سوئد (و دانشجویانی که از حقوق یکسان با دانشجویان اتریشی برخوردارند) شهریه به میزان ۱۰ درصد افزایش میابد که باعث میشود کل مبلغ ۴۱۸ یورو گردد.

بسیاری از دانشجویان  از پرداخت شهریه دانشگاه معافند یا میتوانند برای این امتیاز درخواست دهند.

 

– چه کسانی از پرداخت شهریه معافند؟

دانشجویان برنامه تحصیلی که از کشورهای اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا که در حداقل مدت زمان تحصیل خود هستند بعلاوه ی دو ترم بعدی از پرداخت شهریه معافند. این بدین معنی ست که فقط باید شهزیه انجمن دانشجویی را پرداخت کنید.

برخی از دانشجویان غیر از کشورهای اتحادیه اروپا نیز میتوانن بری شرایط مساوی با دانشجویان عضو اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا درخواست دهند.

کسانی که واجد شروط زیرند می توانند درخواست دهند:

-دانشجویانی که با حقوق مشابه دانشجویان تبعه اتریش فرض گرفته شده اند، چه به دلیلی حرفه ای و چه از طریق یک توافقنامه بین المللی ( به عنوان مثال: کنوانسیون پناهندگان)

-دانشجویانی که اقامت دائم در اروپا داشته اند.

-تبعه های غیر اروپایی که اجازه اقامت در اتحادیه اروپا را دارند.

 

اگر شرایط شما با شرایط تبعه ی اتریش یکی فرض شود، قوائدی که بر آنها اعمال میشود قابل اعمال بر شما نیز خواهد بود.(به عنوان مثال: در بحث بیمه)

 

ضمن تشکر و قدردانی از حضور گرم شما در سایت موسسه حقوقی ملک پور به اطلاع شما عزیزان گرانقدر می رسانیم در صورت تمایل و در جهت ارائه توضیحات و پاسخ به سوالات بیشتر در باب مهاجرت به اتریش و تحصیل در اتریش و کار در اتریش و اخذ اقامت اتریش و تحصیل در اتریش و دانشگاه وین و اخذ پذیرش از دانشگاههی اتریش ، شما سروران گرامی می توانید با مؤسسه ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان (به صورت تلفنی) و در صورت نیاز مشاوره حضوری وکلا و کارشناسان ارشد مؤسسه حقوقی ملک پور بهره مند گردید.

Rating: 5

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

37 پاسخ
 1. الناز گفته:

  سلام وقتتون بخیر،میخواستم بدونم بارتبه ی حداکثر150کشوری وقبولی دررشته پزشکی دانشگاه تهران امکان این رو دارم که ازدانشکده پزشکی وین پذیرش بگیرم ودراین دانشکده تحصیل کنم؟ البته تحصیل رایگان هم مد نظرم هست… ممنم میشم پاسخ بدید…

  Rating: 4
  پاسخ
 2. شميم گفته:

  سلام.
  من دانشجوي دكتري دانپزشكي هستم.ايا ميتونم در كشور ديگه به پزشكي انتقالي بگيرم؟
  يعني مثلا تخصصم رو چشم پزشكي انسان بگيرم؟
  چون يكي از اساتيد ما اين موضوع رو مطرح كردند كه در بعضي كشورها مثل بلژيك ميشه اين كارو كرد.

  Rating: 5
  پاسخ
  • mostafaostovar77 گفته:

   سلام و عرض ادب
   خیر دوست عزیز، شما نمی توانید دوره تخصص خود را بدون معادل سازی مدرک پزشکی خود انجام دهید. اما یکی از بهترین کشورهایی که شرایط معادلسازی مدرک پزشکی را تسهیل نموده کشور دانمارک می باشد. لذا بهتر است برای بررسی هرچه دقیق تر شرایط خود با دفاتر ما تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
  • mostafaostovar77 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز در صورتی که تمایل به تحصیل به زبان آلمانی دارید عموما نیازمند مدرک زبان C1 یا C2 می باشید و در صورتی که تمایل به تحصیل به زبان انگلیسی دارید نیازمند مدرک آیلتس 7 می باشید.

   پاسخ
 3. Abolfazl گفته:

  سلام، رشته حقوق دانشگاه تهران ترم یک ، میتونم برم وین تحصیل کنم ،،، چ کارایی رو بایستی انجام بدم …
  اگر میشود به ایمیل بنده جواب ارسال شود ‌❤

  پاسخ
 4. زهرا گفته:

  سلام بنده لیسانس مدیریت جهانگردی دولتی دارم و قبولی ارشد رشته جغرافیا. امکان اپلای کردن در دانشگاه وین برام هست؟ اگه اره چه رشته ای در چه مقطعی؟

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب. دوست گرامی باید اطلاعات جزیی تری از جمله سن شما، معدل و رشتۀ مورد نظر و …… داشته باشیم تا بتوان راهنمایی دقیق تری انجام داد. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر و بررسی شرایط با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست بزرگوار باید از جزئیات پرونده شما آگاه باشیم تا بتوانیم راهنمایی دقیق تری داشته باشیم. در واقع باید رزومه شما توسط تیم مجرب ما بررسی گردد تا جوابی قطعی تر برای میزان شانس شما در این مورد یافت. بنابراین پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این زمینه با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 5. شبنم گفته:

  سلام خسته نباشید
  برای کارشناسی ارشد دانشگاه وین در رشته میکروبیولوژی یا بیولوژی و محیط زیست باید آزمون ورودی بدم؟
  واینکه داشتن مقاله اسم اول به زبان فارسی در دوره کارشناسی میتونه امتیازی برای گرفتن بورسیه تحصیلی و معافی از پرداخت شهریه حساب بشه؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 6. صنم گفته:

  با عرض سلام.
  بنده کارشناسی روابط عمومی از دانشگاه علمی کاربردی با معدل 17 دارم و 37و مجردم.از لحاظ مالی و زبان در حد کم.
  میخواستم بدونم امکان پذیرش برای دانشگاه و دارم؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب شانس شما با مدرک علمی کاربردی پایین میباشد .جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد با کارشناسان و شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 7. محمدرضا گفته:

  باسلام ، میخواستم از محضرتون سوال کنم که آیا دانشگاه های اتریش رتبه کنکور ایران را برای دادن پذیرش قبول دارند ؟ و در کل میشود با رتبه کنکور برای دانشگاه های اتریش درخواست داد؟

  پاسخ
 8. مهدی گفته:

  با عرض سلام و ادب میخواستم بدونم پذیرش از دانشگاه وین اتریش برای بنده امکان پذیر هست یا خیر
  بنده دانشجوی ترم اول لیسانس نا پیوسته هستم از مراکز دانشگاهی دولتی با معدل بالا
  همچنین معدل فوق دیپلم هم بالا ۱۸ بوده یعنی ۲ سال فوق دبپلم خوندم دوباره کنکور دادم برای لیسانس همچنین رتبه کنکور هم بالاست
  و توصیه نامه هم میتونم بگیرم از یکی از نمایندگان دانشگاه کمبریج انگلیس در ایران
  و یک سوال دیگر اینکه اگر بخوام برای بورس تحصیلی اقدام کنم یعنی هزینه تحصیل و زندگی شرایطش رو دارم ایا ؟
  اگر بورسیه نشد هزینه تحصیل و زندگی در اتریش مثل خورد و خوراک و شهریه دانشگاه وین چقدر میشه و ایا میشه کار پیدا کرد و حقوقش چقدره
  رشته من مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستش
  و خودم برنامه نویس وب هستم سطح متوسط

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 9. پیمان گفته:

  سلام
  من دانشجو دکتری باستان شناسی دانشگاه ازادم
  ایا ادامه تحصیل در اتریش برام امکان پذیر هست ؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب . امکان تحصیل در اتریش با مدرک از دانشگاه ازاد بسیار پایین میباشد .

   پاسخ
 10. عاشوری گفته:

  با سلام
  اگر من بعد از کنکور در دانشگاه سراسری پذیرش شوم و بعد از چند ترم قصد ادامه تحصیل همان رشته را در دانشگاه وین اتریش داشته باشم رشته علوم ارتباطات پذیرش بهتری دارد یا مدیریت جهانگردی؟ و اینکه در کدام دانشگاه دولتی مشغول به تحصیل بودن چندان تفاوتی در مقوله پذیرش در اتریش دارد؟یا خیر؟
  ممنون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب رشته جهانگردی بهتر است و نوع دانشگاه در پذیرش شما تاثیری ندارد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 11. امیرحسین گفته:

  با سلام ،من دامپزشکی دانشگاه ازاد میخونم. بعد از اتمام تحصیل اگر در مقطع دکتری تخصصی دامپزشکی در دانشگاه سراسری پذریفته بشم میشه برا اتریش اقدام کرد یا خیر اصلا امکان مهاجرت من وجود داره یا نه با تشکر

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. امکان تحصیل دکترا برای شما در این کشور وجود دارد اما توجه نمایید که اخذ پذیرش در این مقطع به مدرک زبان و داشتن استاد راهنما وابسته است. برای بررسی شرایط خود و اخذ اطلاعات در این خصوص پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 12. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب بنده دارای مدرک دکتری بازاریابی هستم خواستم برای مقطع پس داک اقدام کنم کدام کشور را که کمترین هزینه مالی دارد در این خصوص پیشنهاد میکنید ممنونم قنبری هستم

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. کشورهایی نظیر آلمان، اتریش و … می تواند برای ادامه تحصیل شما مناسب باشد اما شرایط شما باید به صورت جزئی مورد بررسی قرار گیرد. در این خصوص پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 13. Setare گفته:

  سلام
  وقتتون به خیر
  من دانشجوی مهندسی محیط زیست دانشگاه علوم و تحقیقات هستم
  ورودی مهر نود و شیش مقطع کارشناسی
  میخواستم بدونم که اگر من در مقطع کارشناسی بتونم سفری نسبتا طولانی مدت به اتریش داشته باشم ویزای دانشجویی هم داشته باشم میتونم برای تغییر زشته اقدام کنم مثلا مثل پزشکی دندون یا دارو ؟
  آزمون های وردودی از چه مطالبی گرفته میشه به حز زبان ؟
  یعنی مثل کنکور خودمونه؟؟؟؟؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. در صورت داشتن ویزای تحصیلی این کشور امکان تحصیل در رشته های مورد نظر برای شما وجود دارد. آزمون ورودی شما شامل علوم پایه مربوط به کالج پیش پزشکی شما میباشد که برای قبولی در آن باید تلاش کنید. برای اخذ اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 14. نگار گفته:

  سلام من دانشجوی کارشناسی تغذیه در دانشگاه شهید بهشتی هستم
  میخواهم برای فوق لیسانسم به دانشگاه اتریش برم
  چجوری میتونم رایگان تحصیل کنم؟ یعنی باید یک سال در اونجا زیان بخونم و بعدش با پرداخت ۴٠٠یورو میترنم رایگان تحصیل کنم؟ برای رشته من رایگان میشه؟ و اینکه من همسر دارم و اگر من با ویزای تحصیلی برم ایشون هم میتونن با من بیان؟
  و در آخر مدارک مورد نیاز برای اینکه دانشگاه اتریش من رو قبول کنه چیه؟
  ممنونم از موسسه خوبتون
  منتظر راهنماییتون هستم

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. می توانید برای اخذ پذیرش فوق لیسانس از این کشور اقدام نمایید و در این کشور به تحصیل تقریبا رایگان بپردازید. متاسفانه از ابتدا به شانس بردن همراه را نخواهید داشت اما همسر شما می توانند پس از اقدام شما به شما ملحق گردند. برای دریافت اطلاعات بیشتر با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 15. شمیم چراغی گفته:

  با سلام و تشکر از زحمات شما
  فرزند من ورودی ۹۷ دانشگاه مقطع کارشناسی است و برای کارشناسی ارشد قصد ادامه تحصیل در اتریش را دارد.
  سوال من در این رابطه است که اگر بخواهد در کشور های اروپایی(اتریش،فنلاند و…) به شغل معلم دبستان بپردازد،بهتر است در ایران مدرک کارشناسی اش را در چه رشته ای بگیرد؟!
  با توجه به اینکه در ایران گرایش آموزش ابتدایی از رشته ی علوم تربیتی مختص به معلمان دبستان است،بهتر است که این مقطع در دانشگاه فرهنگیان گذرانده شود و با مدرک فرهنگیان برای پذیرش اقدام شود یا مدرک دانشگاه های معمولِ دولتی؟!
  و اینکه در کل برای ورود به شغل primary teaching در اروپا(به خصوص کشور های یاد شده)چه مسیری باید طی شود؟!
  آیا نیاز به گذراندن کارشناسی ارشد است یا میتوان با مدرک کارشناسی وارد دوره ی ۳ ساله ی تربیت معلم در اروپا شد؟!
  سوال دیگر اینکه در مقاله های مربوط به مهاجرت به اتریش،در جایی گفته شده بود که تحصیل در اتریش رایگان است و در جای دیگر از هزینه ی ۷۴۵ یورویی سخن گفته شده بود.در نهایت تحصیلات رایگان است یا خیر؟!
  منتظر پاسخ شما هستم.
  پیروز و مستدام باشید?

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   شرایط تحصیل در کشور اتریش بستگی به رشته ی شخص ندارد زیرا میتواند رشته را در اتریش تعویض کرد . بهتر است با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید تا بتوانیم شرایط را دقیقا بررسی نماییم . دانشگاه های اتریش سالی بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو هزینه در بر دارد . با تشکر

   پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ