تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا و اخذ ویزای تحصیلی فوری آمریکا ، اخذ پذیرش فوری از دانشگاههای آمریکا ، امکان تحصیل رایگان در آمریکا ۲۰۱۷ ، شرایط اخذ پذیرش از دانشگاههای آمریکا  و تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان ، شرایط اخذ ویزای آمریکا پس از ترامپ ، اموری هستند که متقاضیان بسیاری جهت اطلاع از آنها روزانه با ما تماس میگیرند ،  آیا به فکر تحصیل در امریکا هستید؟ آیا در مورد مقاطع تحصیلی آمریکا سوالاتی ذهن شما را به خود مشغول داشته است؟ و اینکه می خواهید در مورد شرایط تحصیل در آمریکا اطلاعاتی را کسب نمائید؟ بنابراین پیشنهاد می نمائیم مقالۀ حاضر را که در خصوص تحصیل در آمریکا گرد آوری شده است، را مطالعه نمائید. اما پیشنهاد می نمائیم جهت کسب اطلاعات کامل تر در خصوص تحصیل در آمریکا با وکلای مجرب مؤسسۀ حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده تا ایشان بتوانند شما را در مسیر هر چه بهتر و هموار تر مهاجرت تحصیلی به آمریکا هدایت نمایند.

مقدمه

سیستم تحصیلی آمریکا طیف گسترده ای از گزینش و انتخاب را در اختیار دانش آموزان و دانش جویان بین المللی قرار می دهد. چنین آرایۀ گسترده ای شامل مدرسه، کالج، و همچنین دانشگاه ها می شود، و به گونه ای می باشد که دانش آموزان و دانش جویان را در انتخاب مراکز آموزشی که هر یک طرح های آموزشی با کیفیت بالا ارائه می دهند، دچار سردرگمی می سازد. بنابراین در صورتی که متقاضی تحصیل در آمریکا می باشید، اولین و مهمترین قدم شناسائی سیستم آموزشی این کشور می باشد. و این امر به شما کمک خواهد کرد تا انتخابتان را محدود تر نموده و طرح تحصیلی خود را ارتقا بخشید.

ساختار آموزشی

دورۀ ابتدائی و متوسطه

قبل از تحصیلات عالیه، دانش آموزان آمریکائی ملزم به گذراندن مقاطع تحصیلی ابتدائی به مدت ۶ سال و متوسطه برای مدت زمان ۶ سال می باشند. که درنهایت دیپلم ۱۲ ساله را دریافت خواهند کرد.که در واقع نمرات سال آخر یعنی سال دوازدهم نشان از گذراندن دوران تحصیلی مذکور می باشد.
کودکانی که وارد ۶ سالگی می شوند، دوران ابتدائی خود را آغاز می نمایند که در واقع این دوران به همان ” مقطع ابتدائی” یا شناخته شده می باشد. دورۀ ابتدائی حدوداً ۵ یا ۶ سال می باشد که سپس وارد دورۀ دوم یا به اصطلاح secodary school می شوند.
مقطع دوم خود شامل دو برنامه می باشد: برنامۀ اول “middle school”یا همان مقطع متوسطه می باشد که با عنوان junior high school”” نیز شناخته شده می باشد. و برنامۀ دیگر مقطع “high school” یا همان دبیرستان می باشد. که بعد از پایان این مقطع دیپلم و یا مدرکی مبنی بر خاتمۀ این دوره به دانش آموزان اعطا خواهد شد. پس از دوران دبیرستان، دانش آموزان یا وارد کالج می شوند و یا به دانشگاه ورود پیدا می کنند. که مقاطع کالج و یا دانشگاه تحت عنوان ” education higher ” یا تحصیلات عالیه شناخته می شوند.

سامانۀ درجه بندی

دانشجویان بین المللی، دقیقاً مانند یک دانشجو و یا دانش آموز آمریکائی، موظف به ارائۀ رونوشت مدارک تحصیلی خود به عنوان بخشی از درخواست خود برای ورود به دانشگاه و یا کالج می باشند. که این رونوشت مدارک تحصیلی در واقع کپی رسمی از اصل مدارک شما باید باشند. که این مدارک مشخص کنندۀ مقاطع تحصیلی و معدل تحصیل شما می باشد با علامت اختصاری gpa شناخته شده است که مخفف لغت ” grade point average ” می باشد که نمایان کنندۀ پیشرفت و دست آوردهای تحصیلی متقاضی می باشد.
سیستم درجه بندی و gpa یا همان معدل در کشور آمریکا پیچیدگی های خاص خود را دارا می باشد. این پیچیدگی به خصوص برای دانشجویان خارجی بیشتر خواهد بود. دلیل این امر هم این است که تحلیل و تفسیر مقاطع مختلف تحصیلی یه مقدار متغییر و ناپایدار می باشد. این پیچیدگی را در غالب یک مثال برای شما بازگو خواهیم کرد، به طور مثال دو دانش آموز که در دو مدرسۀ جداگانه تحصیل کرده اند اما مدارک تحصیلی خود را به یک دانشگاه ارائه دادند، و معدل هر دوی آنها ۳٫۵ بوده، یکی از آنها برای مقطع دبیرستان قبول شد و دیگری برای مقطع بالاتر. بنابراین برای تکمیل توضیحات باید به این امر اشاره نمود که، دانشگاه ممکن است معدل فرد را به صورت متفاوت مورد تحلیل و بررسی قرار دهد و آن هم به این دلیل است که دو مدرسه دارای استانداردهای متفاوت و چشمگیر تحصیلی می باشند.
به هر روی نکاتی وجود دارد که همواره باید آنها را در خاطر داشته باشیم که در ذیل به این موارد می پردازیم:
* باید بدانید و بررسی نمائید که آخرین مقطع تحصیلی که مطالعه نمودید معادل چه مقطعی در کشور آمریکا می باشد.
* توجه ویژه ای در خصوص مدارک مورد نیازی که هر یک از دانشگاه ها نیازمند آنها می باشد داشته باشید.
* مرتباً با مشاوران تحصیلی در ارتباط باشید تا مطمئن شوید که تمامی مراحل، مدارک و راهکارهای تحصیلی را به درستی بپیمائید.
مشاور تحصیلی، با بررسی شرایط شما، در صورتیکه نیاز باشد برای پذیرش دانشگاه که ۲ سال تحصیلی را قبل از تحصیل خود در دانشگاه بگذرانید راهنمائی های لازم را به شما ارائه خواهند داد. حال این مقاطع تحصیلی که دانش آموز یا دانش جویان محترم موظف به گذاراندن آن می باشند ممکن است در کشور خودشان و یا از سوی کارفرمایان تعریف شده نباشند.

سال تحصیلی

آغاز شروع سال تحصیلی معمولاً از ماه آگوست ویا سپتامبر می باشد و تا ماه جون و یا می ادامه می یابد. اما اکثر دانشجویان جدید سال تحصیلی خود را از آغاز فصل پائیز شروع می نمایند، بنابراین بد نیست که دانشجویان خارجی نیز از همین فصل و همان زمان مقطع تحصیلی خود را شروع نمایند. شروع سال تحصیلی نیز همواره با شور هیجان خاصی آغاز می شود، و دانش جویان در این مقطع دوستان خوب و زیادی را پیدا خواهند کرد. علاوه بر موارد ذکر شده برخی دروس به صورت دنباله دار خواهند بود. به این معنا که در ابتدای سال تحصیلی درس مورد نظر را شروع خواهید کرد و ادامۀ آن را در ترم های آیندۀ سال تحصیلی مطالعه می فرمائید.
هر سال تحصیلی شامل دو ترمی باشد که با عنوان ” semesters ” شناخته شده است. در اینجا بد نیست به این نکته اشاره نمائیم که برخی مدارس شامل سه ترم می باشند که تحت عنوان ” trimester ” معروف می باشد. و هنوز سایر مدارسی نیز وجود دارند که مقطع تحصیلی را به چهار ترم تقسیم نموده اند که در واقع این مدارس ترم تابستانه هم در نظر گرفته اند. اما به طور کلی در صورتیکه ترم تابستان را کنار بگذاریم، سال تحصیلی عموماً به دو ترم یا نهایتاً سه ترم قابل تقسیم خواهد بود.

سطوح مختلف تحصیلی در کشور آمریکا

* مقطع اول: Undergraduate یا مقطع کارشناسی
در توضیح این مقطع بد نیست اشاره نمائیم که سیستم آموزشی کشور آمریکا به نسبت خیلی از کشورها سیستم باز دارد. توضیح آنکه در اکثر کشور ها دانش آموز تنها آنچه را که معلم دیکته می کند یاد می گیرد اما در مدارس آمریکایی بیشتر به بحث و مجادله بر سر موضوعات مختلف تأکید دارند.
حال دانش آموزانی که در کالج و دانشگاه در حال تحصیل می باشند و هنوز مدرک لیسانس خود را دریافت نکرده اند موظف هستند تا دورۀ undergraduate را که قبل از ورود به دانشگاه در نظر گرفته شده اند را پاس نمایند. مقطع لیسانس در آمریکا به مدت ۴ سال می باشد. و این امکان وجود دارد که مدرک کارشناسی را از طریق کالج دریافت نمائید و یا اینکه از طریق دانشگاه برای دریافت مدرک کارشناسی اقدام نمائید. که در هر دو صورت مدت زمان در نظر گرفته شده ۴ سال می باشد و از این لحاظ هیچ تفاوتی وجود ندارد.
این امر را در نظر داشته باشید که در دو سال اول تحصیلتان شما موظف هستید تا تعداد زیادی کلاس در موضوعات مختلف درسی بردارید، که در واقع این دروس به عنوان پیش نیاز در نظر گرفته شده اند. که این دروس هم شامل: ادبیات، علوم، علوم اجتماعی، هنر، تاریخ و غیره می باشد. این امر به این منظور در نظر گرفته شده است تا قبل از شروع جدی یک رشتۀ خاص اطلاعات عمومتان به حد لزوم رشد کافی را نماید و به عنوان یک پایه و شالوۀ محکمی برای ادامۀ تحصیل در رشتۀ خاص در نظر گرفته می شود.
خیلی از دانش جویان ترجیح می دهند که این دورۀ پیش نیاز را در کالج بگذرانند.
نکتۀ دیگری که وجود دارد در خصوص لغتی با عنوان “major” می باشد. منظور از این لغت رشتۀ تخصصی می باشد که مدرک شما بر روی آن تاکید دارد. و درواقع دانش آموزان موظف هستند تا تعدادی از دروس مربوط به رشتۀ مورد نظر را مطالعه نمایند تا اینکه بتوانند مدرکی مطابق با “major” یا رشتۀ تحصیلی را کسب نمایند. و این امر را در نظر داشته باشید که شما موظف هستید که ” major” یا رشتۀ تحصیلی خود را در ابتدای شروع سال تحصیلی انتخاب نمائید.
یک مشخصۀ منحصر به فرد سیستم آموزشی کشور آمریکا این امر است که امکان اینکه چندین بای “major” یا رشتۀ تحصیلی خود را تغییر دهید نیز وجود دارد. و این امر یعنی تغییر رشتۀ تحصیلی در خلال دورۀ کارشناسی امری عادی در میان دانش آموزان آمریکایی می باشد. و اغلب دانش جویان با شرکت در دروس مختلف استعداد و علاقۀ خود را در یک درس ویا یک رشتۀ خاص بیشتر و بهتر می بینند به این روی ترجیح می دهند تا رشتۀ تحصیلی خود را تغییر دهند.
اما این نکته را در نظر داشته باشید که تغییر رشته منجر به صرف هزینه و مدت زمان بیشتری خواهد بود.

مقطع تحصیلی دوم: فارغ التحصیلان درورۀ کارشناسی که در پی دریافت مدرک کارشناسی ارشد می باشند
مواقعی وجود دارد که فارغ التحصیلان دورۀ کارشناسی به منظور کسب دانش و اطلاعات بیشتر در زمینۀ رشتۀ تحصیلی خود تصمیم به ادامۀ تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می نمایند. البته باید به این نکته اشاره نمائیم که دارا بودن این مدرک برای ادامۀ تحصیل در برخی رشته های تحصیلی نظیر علوم کتابداری، مهندسی، بهداشت رفتاری و اموزش و پرورش اجباری می باشد.
مسئلۀ فارغ التحصیلی معمولاً یکی از موارد اختلاف میان کالج و دانشگاه می باشد. و گاه برای آنکه تبوانید برای یک رشتۀ خاص از دانشگاه مورد نظر پذیرش را بگیرید این است که باید در آزمون های خاصی نظیر GRE و یا GMAT برای رشته های مهندسی و مدیریت و کسب و کار، و یا آزمون LSAT برای رشتۀ حقوق، MCAT برای رشتۀ پزشکی.
معمولاً مدت زمان در نظر گرفته شده برای دورۀ کارشناسی ارشد نیز دو سال در نظر گرفته شده است. به طور مثال در رشتۀ MBA که مخفف master of business administration می باشد، و در حال حاضر رشتۀ بسیار پرطرفداری است مدت زمان ۲ ساله برای آن در نظر گرفته شده است. اما گاه برخی رشته ها مانند روزنامه نگاری مدت زمان کمتری در نظر گرفته شده است به عنوان مثال دانشجویان می توانند این رشته را در مت یک ساله به اتمام رسانند.
و دانشجویان در انتهای تحصیلات خود در مقطع کارشناسی ارشد همانند بسیار از کشورها موظف به ارائۀ پایان نامه یا تز می باشند.

مقطع تحصیلی سوم: فارغ التحصیلان دورۀ کارشناسی ارشد که در پی دریافت مدرک دکترا می باشند
بسیاری از دانش جویان دورۀ کارشناسی ارشد این دوره را به عنوان اولین قدم به سوی کسب دکترا در نظر می گیرند. اما در برخی دانشگاه ها به این صورت است که دانش جویان مستقیماً می توانند وارد مقطع دکترا شوند و نیاز نیست تا دورۀ کارشناسی ارشد را بگذرانند. که طول دورۀ در نظر گرفته شده نیز حدوداً ۳ سال یا بیشتر می باشد. و برای دانش جویان بین المللی ممکن است این مدت طولانی تر باشد به طور مثال ۴ یا ۵ سال به طول انجامد.
برای دو سال اول تحصیلی در مقطع دکترا دانش جویان موظف هستند تا در کلاس و سمینارهائی که برگزار می شود به طور مؤثر شرکت نمایند. و سالهای باقی مانده را داتشجو باید مشغول تحقیق و کسب اطلاعات لازم در زمینۀ تز مورد نظر خود باشد. که این تحقیقات باید شامل نظرات، ایده ها و تحقیقاتی باشد که قبلاً از سوی شخص دیگر ارائه نشده است.
در اغلب دانشگاه های آمریکا که ادامۀ تحصیل در مقطع دکترا را فراهم نموده اند، دانش جویان موظف به یادگیری دو زبان بین المللی دیگر، گذراندن مدت زمان مشخص در محل اقامتشان، گذراندن امتحانی که برای دریافت مدرک دکترا نیاز است به صورت کتبی و شفاهی نیز می باشند.

مشخصات محیطی

کلاس های دانشگاهی از کلاس با مقیاس بزرگ به منظور سخنرانی و غیره با گنجایش صدها دانشجو گرفته تا کلاس با مقیاس کوچکتر برای کلاس های بحث گفتگو، با ظرفیت و گنجایش کمتری از دانش جویان می باشد. در واقع باید گفت که کلاس های دانشگاهی کشور آمریکا بسیار محرک، پویا و پر انرژی می باشند. و از شما انتظار می رود که به تشریک مساعی بپردازید، نظراتتان را ابراز نمائید، به بحث و مجادله بپردازید و اینکه بتوانید از عقاید خود دفاع نمائید و در مواقع لزوم در سخنرانی شرکت نمائید.
هر هفته استاد و یا پروفسور موضوعی را به عنوان موضوع مورد بحث تعیین می نماید و دانش جویان تعیین می کند که دانش جو موظف است خود را در آن موضوع آماده نماید تا در بحثهایی که در خصوص آن موضوع انجام خواهد شد بتواند شرکت نماید. و این امر به عنوان درس و یا به نوعی مشق محسوب می شود. البته در برخی رشته های تحصیلی دانش جویان ملزم به حضور در آزمایشگاه می باشند. و در نهایت استاد تنها برای دانش جویانی که به طور موثر در این دوره ها حضور داشته اند نمره صادر خواهد کرد و این نمرات عموماً بر اساس موارد زیر صادر می شود:
* دانشجویان ملزم به شرکت در کلاس های آموزشی به ویژه سمینار ها می باشند.
* اغلب امتحان میان ترمی در اواسط ترم برگزار خواهد شد
* در طول ترم باید مقالات و تحقیق ارادئه نمائید و یا در صورتیکه در آزمایشگاه آزمایشاتی را انجام داده باشید نتایج آزمایشات را باید ارئه نمائید.
* در طول ترم ممکن است استاد به صورت اتفاقی امتحانی را از دانش جویان بگیرد که البته نمرۀ این امتحان در معدل نهایی منظور نخواند شد و هدف از این امر نیز این است که دانش جویان همواره آماده و اطلاعاتشان به روز باشد.
* در نهایت امتحان نهائی نیز پس از آخرین روز کلاس برگزار خواهد شد.

میزان اعتبار واحدهای درسی

نکته ای که در این بخش می خواهیم به آن بپردازیم میزان اعتبار واحدهای درسی می باشد. توضیح آنکه هر واحد دارای یک میزان از اعتبار می باشند و این میزان اعتبار، ارتباط تنگاتنگی با تعداد ساعات منظور شده برای آن درس دارد. و معمولاً اعتبار هر درس حدوداً بین ۳ تا ۵ می باشد. و برای هر مقطع تحصیلی کلاً میزان اعتباری که نیاز هست بین ۱۲ تا ۱۵ اعتبار می باشد یعنی ۴ تا ۵ اعتبار برای هر ترم. و میزان مشخصی از اعتبار نیاز هست تا بتوانید در نهایت مدرک قبولی را دریافت نمائید.
و نکتۀ دیگری که بد نیس در اینجا به آن اشاره نمائیم این است که دانشجویان بین المللی هر ترم ملزم می باشند که صورت فول تایم در هر ترم واحدهای درسی را پاس نمایند می باشند.

امکان انتقال به دانشگاه دیگر

دراین خصوص باید به این مطلب اشاره نمائیم که در صورتیکه قبل از پایان دورۀ تحصیلی، دانش جویان در دانشگاه جدیدی ثبت نام نمایند. و اغلب میزان اعتباری که در دانشگاه اول اخذ نموده اید می توانید در دانشگاه دوم انتقال نمائید. البته از لحاظ مدت زمان در نظر گرفته شده برای فارغ التحصیل شدن تفاوتی نخواهد داشت.
فایل صوتی توضیحات آقای  ملک پور در باب لیسانس در آمریکا

audio تحصیل در آمریکا

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب تحصیل پزشکی در آمریکا

audio تحصیل در آمریکا

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب نحوه ی تحصیل در آمریکا

audio تحصیل در آمریکا

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب وام دانشجویی آمریکا

audio تحصیل در آمریکا

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب دکترای آمریکا

audio تحصیل در آمریکا

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب برنامه نویسی آمریکا

audio تحصیل در آمریکا

فایل صوتی توضیحات آقای  ملک پور در باب تحصیل پزشکی اکسفورد در آمریکا

audio تحصیل در آمریکا

انواع مختلف تحصیلات عالیه در کشور آمریکا

۱). دانشگاهها یا کالج های دولتی:
دانشگاه ها و یا کالح های دولتی و منطقه ای از سوی دولت محلی و همان ایالت اداره می شوند. و اکثر ایالت ها حداقل یک دانشگاه یا کالج محلی را اداره می نمایند. که اکثر این دانشگاه ها و کالج ها به نام همان ایالت و یا منطقه می باشند. به طور مثال Washington State University and the University of Michigan.

۲). دانشگاهها یا کالج های خصوصی:
این دانشگاه ها و کالج ها به صورت کاملاً خصوصی اداره می شوند و در واقع زیر نظر دولت نمی باشند. توییشن نیز معمولاً نسبت به دانشگاه های دولتی بالاتر می باشد که عموماً هم به لحاظ مساحت از کالج ها و دانشگاه های دولتی مساحت کمتری دارند. و اغلب هم دانشگاه ها و کالج هایی که با یکدیگر مرتبط می باشند به صورت خصوصی هستند. و اکثراً هم از دانشجویان تمامی مذاهب و عقاید استقبال خواهند کرد. البته هستند هنوز دانشگاه هایی که ترجیح می دهند که دانش جویانی را قبول نمایند که از لحاظ ریشه های مذهبی با یکدیگر یکسان باشند.

۳). انجمن کالج ها یا COMMUNITY COLLEGE
این نوع از کالج در واقع کالجی هست که مدت دوره اش ۲ سال می باشد که در آخر مدرک معادل به شما دریافت خواهد کرد که این مدرک همانند گواهی نامه می باشد که درواقع گواهی می نماید که شما این دوره را در این مقطع گذارانیده اید. اما مهمترین خصیصه و ویژگی خوبی که دارند این است که مدارکشان و واحد های درسی پاس شده در این دانشگاه ها قابل انتقال می باشند. و به طور کلی مدارکشان به دو نوع کلی قابل تقسیم بندی می باشند نوع اول مدارکی می باشند که قابل ارائه به دانشگاه هستند و نوع دوم مدارکی که می توانند مستقیماً وارد حوزۀ کاری شوند.
همانطور که بیان کردیم مدارک این دانشگاه ها قابل انبقال به دانشگاه که دورۀ تحصیلیشان ۴ ساله می باشد، است. بنابراین تقریباً با گذراندن دورۀ دو ساله در دانشگاه می توانند مدرک لیسانس خود را دریافت دارند.

۴). مؤسسات مربوط به تکنولوژی
مؤسسات تکنولوژی در واقع مدارسی هستند که به مدت چهار سال تحصیلی متقاضی می توانند در دوره های مربوط به نکنولوژی و دانش تحصیلات خود را ادامه دهند. برخی از این مؤسسات در نهایت مدارک معتبری را ارائه می دهند و برخی دیگر تنها کرس های کوتاه مدت را ارائه می دهند.

هزینه های تحصیل در کشور آمریکا

آمریکا از جمله کشورهائی می باشد که هزینه های تحصیل درآنها به نسبت سایر کشورهای یه مقدار بالاتر می باشد. بدین منظور بیشتر دانشجویان به دنبال این هستند که به گونه ای بتوانند با ارائۀ رزومۀ خوب تحصیلی بورسیۀ این کشور را دریافت نمایند.

نتیجه گیری

بنابراین در نهایت اگر بخواهیم نتیجه گیری کلی از تحصیل در کشور آمریکا ارائه نمود، باید گفت که کلاً مقاطع و همچینن مراکز آموزشی در کشور آمریکا از تنوع بالایی برخوردار است که تا حدودی باعث سردرگمی دانشجویان گرامی شده است. اما در مورد مقاطع تحصیلی اگر بخواهیم اشارۀ کوتاهی داشته باشیم این مقاطع به طور کلی به مقاطع ابتدائی، دبیرستان، کالج، مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، و دکترا تقسیم نمود. تحصیلات دورۀ ابتدائی و دبیرستان که هرکدام به طور جداگانه ۶ سال می باشد که روی هم بعد از گذشت ۱۲ سال دیپلم ۱۲ ساله ارائه خواهد شد. کالج ها هم به این صورت هستند که معمولاً طول دوره شان ۲ ساله می باشد که بعد از گذراندن این دوره متقاضیان می توانند به دانشگاه ورود پیدا کنند. بعد از مقطع کارشناسی می باشد که مدت دورۀ آن ۴ سال در نظر گرفته شده است که دانشجویان خارجی ملزم به ارائۀ مدرک تافل برای ورورد به این مقطع می باشند. پس از آن دانشجویان می توانند وارد مقطع کارشناسی ارشد شوند که طول دورۀ آن ۲ سال در نظر گرفته شده است که درخاتمه باید اصولاً پایان نامه هم ارائه نمایند. و برای برخی رشته های تحصیلی دانشجویان ملزم به ارائۀ مدارک خاصی می باشند به عنوان مثال برای رشتۀ حقوق دانشجویان ملزم به ارئۀ مدرک LSAT، رشته های مهندسی مدرک GMAT و برای رشته های مدیریتی و برخی رشته های دیگر مدرک GRE را ارائه نمایند. که میزان نمرۀ در نظر گرفته شده از سوی آنها در خصوص امتحانات ذکر شده متفاوت می باشد. سپس مقطع دیگری که در برخی از رشته ها ارائه می شوند مقطع Specialist و یا Engineer Degree می باشد. مقطع بعدی نیز مقطع دکترا می باشد که مدت زمان ۴ سال برای این مقطع در نظر گرفته شده است که گاه نیاز به ارائۀ مدرک کارشناسی ارشد می باشند و البته در برخی موارد دانشجویان می توانند بعد از دورۀ کارشناسی می توانند مستقیماً وارد دانشگاه شوند. در نهایت همانطور که در خلال مقاله هم پرداختیم دانشجویان می توانند در مراکز آموزشی متفاوت ادامۀ تحصیل نمایند.

اما در نهایت توصیه می نمائیم به منظور کسب اطلاعات کامل تر با وکلا و حقوقدانان ارشد مؤسسۀ حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده تا ایشان بتوانند به گونه ای مؤثر شما را در مسیر صحیح مهاجرت و تحصیل در آمریکا راهنمائی نمایند.

10 پاسخ
 1. امیرحسین گفته:

  با سلام خدمت جناب اقای ملک پور
  من می خواستم یک سری راهنمایی در مورد اپلای برای تحصیل در مقطع undergraduate بگیرم .من 17 سالم هست و اگر که من به سن قانونی برسم و بخوام به امریکا مهاجرت کنم چه ازمون هایی رو باید پاس کنم برای دانشگاه هاروارد در مقصع پزشکیش . من در تیزهوشان شیراز درس م خونم و نمره معدل دهمم 20 شد در ضمن من نمی دونم که این که میگن امریکا دیپلم 12 ساله ایران رو قبول نمی کنه راسته یا نه ولی ممنون میشم اینو هم برام شفاف کنید .در ضمن زبان انگلیسیم هم خوبه تا سال اینده می تونم امتحان toefl بدم و این که بگید با این وضع ترامپ و این جور چیزا هنوز هم امیدی هست یعنی ویزا میدن یا باید صبر کرد و همچنین یه حدود قیمت با توجه به هزینه ویزا و خود همکاری شما به همراه اقامت با host family وهزینه دانشگاه همون طور که گفتم و اینا رو به دلار یا یورو بهم بگید و این که بگید میشه در حین تحصیل مثلن با ویزای تحصیلی کار هم کرد و بعلاوه شرایط ویزای کار و گرین کارت بعد از اون رو هم اگه امکانش هست برام روشن کنید.
  اخه تو سایت هاروارد نوشته مثلن شما به این ها نیاز دارید یعنی اینا پیش نیاز های فبل از درخواسته :
  1سال فیزیک و بیولوژی و بیوشیمی بهمراه تجربه ازمایشگاهی می خواد
  می خوام بدونم اینا برای undergraduated هست یا برای مقطع بالاتر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 2. Ali Aghashahi گفته:

  سلام آقای ملک پور ارادت مند شما علی هستم از کشور سوئد می خواستم بدونم آیا اگر من در من در دبیرستان علوم زیست شناسی شیمی بیولوژیک و فیزیک بخونم و همین رشته ها در مقطع فوق دیپلم شانس ادامه تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در آمریکا را دارم برای رشته دکتری توضیح دقیق بدین لطفاً ۱۰۰۰ تشکر.

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   جهت تحصیل در کشور آمریکا میتوانید برای هر رشته ای اقدام نمایید فقط دقت نمایید که در حال حاضر اگر شهروند سوئد محسوب میگردید این شانس را دارید که برای تحصیل اقدام نمایید ولی در غیر این صورت شانس شما کاملا به آفیسر بستگی دارد . با تشکر

   پاسخ
 3. mie editor2 گفته:

  با سلام، ۲۶ ساله هستم و شهریور ۹۶ در مقطع ارشد فارغ التحصیل شدم و الان در یک سال فرجه پر کردن دفترچه هستم ولی هنوز پر نکردم. من و نامزدم دانشگاه های مختلف در امریکا اپلای کردیم و در حال حاضر ایشون از امریکا پذیرش گرفته. سوالی که مطرح هست اینه که اگر من پذیرش نگیرم، راهی وجود داره که با پذیرش ایشون بریم؟ چه از منظر نظام وظیفه اینجا، و چه از منظر دریافت ویزا.

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. اخذ ویزا از کشور آمریکا در حال حاضر بسیار دشوار بوده و شانس شما برای تحصیل در این کشور اندک است. امکان اقدام با پذیرش نامزد شما برای شما وجود ندارد اما در صورتی که همسر شما در این کشور مشغول به تحصیل شد می تواند برای الحاق شما درخواست دهد. در خصوص اطلاع از شرایط و جزئیات پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 4. mie editor2 گفته:

  با سلام. رزومه و شرایط شما برای راهنمایی شما مورد نیاز است، پروسه تحصیل در آمریکا را می توانید در این مقاله مطالعه کنید. برای اخذ اطلاعات می توانید با دفاتر ما تماس حاصل نمایید.

  پاسخ
 5. علی گفته:

  با عرض سلام و ارادت خدمت دکتر ملک پور عزیز . قبل از همه چیز می خواستم با توجه به همه ی لطف و محبت های شما نسبت به پزشکان سرزمینم تشکر خالصانه ای نسبت به شما داشته باشم و امیدوارم که در تمام مراحل زندگی موفق و پیروز باشید . بنده از آنجایی که در ایران در حال تحصیل در رشته پزشکی هستم و میخواستم در آینده برای دوره رزیدنتی یا تخصص به یکی از کشور های آمریکا و یا انگلیس برای ادامه تحصیل بروم اما قبل از انجام هرگونه اقدامی بنده لازم دانستم که از حضور محترم شما که دارای تجربیات فوق العاده خوب و مفیدی هستید سوالاتی را بپرسم بنده می خواستم از حضور شما بپرسم که اگر بنده بخواهم برای تخصص به آمریکا بروم کلا پروسه ای که باید طی کنم چگونه است اعم از مدرک زبان و معادل سازی مدرک پزشکی عمومی که در ایران گرفته ام و امتحان ورودی تخصص پزشکی در آمریکا و طول دوره تخصص را لطفا برایم توضیح دهید و با توجه به این که میخواهم تخصص قلب و یا چشم ویا رادیولوژی را انتخاب کنم طول دوره را با توجه به این تخصص ها لطفا توضیح دهید و با توجه به این که بنده اطلاعات کمی از آزمون معادلسازی آمریکا(USMLE) میدانم میخواستم توضیحات کامل و مفصل را از زبان شما بشنوم و از آن جایی که هر دو کشور آمریکا و انگلیس دارای رتبه های برتر جهانی در رشته پزشکی هستند حال میخواستم بپرسم نظر شما را در مورد این دو کشور بپرسم که به نظرتان کدام کشور را انتخاب کنم واین که درجه سختی آزمون USMLE آمریکا بیشتر است یا آزمون plab انگلستان و در پایان میخواستم عرض کنم که برای ادامه تحصیل بنده هیچ مشکل مالی برای هر یک از دو کشور ندارم . و باز هم تشکر میکنم از شما و لطف و محبت شما و سایت مفید و بسیار خوب و آموزنده ی شما

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   همان طور شخص شما ذکر فرموده اید هر دو کشور دارای آزمون ورودی هستند و بعد از قبولی میتوانید در رشته ی پزشکی و تخصص خود شرکت نمایید . بهتر است در ابتدا شرایط کامل خود را ذکر نمایید تا بتوانیم شما را بهتر راهنمایی نماییم. به طور مثال چند سال دارید و رشته ی دقیق شما چیست ؟ همچنین میتوانید جهت دریافت مشاوره رایگان با دفتر مرکزی MIE اتریش تماس حاصل نمایید. با تشکر

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.