دانشگاه گراتس در اتریش

دانشگاه گراتس در اتریش

دانشگاه گراتس در اتریش و اخذ پذیرش فوری ۲۰۱۸ از دانشگاه گراتس در اتریش چه شرایطی دارد ، ایا با دانشگاه گراتس در اتریش و شرایط تحصیل در اتریش اشنایی دارید ؟ ایا رتبه و رنک دانشگاه صنعتی گراتس در اتریش را می دانید ؟ دانشگاه گراتس در اتریش چه رشته هایی به متقاضیان ارائه می دهد ؟ تحصیل در دانشگاه فنی گراتس در اتریش به چه زبانی است ؟ ایا برای تحصیل در دانشگاه گراتس در اتریش نیاز به مدرک زبان المانی می باشد ؟ ایا دانشگاه فنی گراتس در اتریش را می شناسید ؟ دانشگاه صنعتی گراتس در اتریش شامل چه مقاطع و چه رشته هایی می باشد ؟ شرایط لازم برای تحصیل در دانشگاه گراتس در اتریش چیست ؟ برای تحصیل در دانشگاه گراتس در اتریش به چه مدارکی نیاز است ؟ شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات لازم در مورد تحصیل در دانشگاه گراتس در اتریش با ما همراه باشید.

کشور اتریش دوازدهمین کشور ثروتمند جهان می باشد که با دانشگاه های با کیفیت ، هزینه تحصیل بسیار پایین ، رتبه بالای علمی دانشگاه ها ، ارائه رشته های متفاوت در مقاطع گوناگون و …. از اهداف بسیاری از متقاضیان برای تحصیل می باشد . از نمونه دانشگاه های علمی در کشور اتریش دانشگاه گراتس می باشد.

دانشگاه گراتس در سال ۱۵۸۵ توسط ارشیدوک جان در اشتایر مارک اتریش تاسیس شد . این دانشگاه دومین دانشگاه دولتی در این شهر می باشد . به سبب نزدیکی این دانشگاه به مرز اسلوونی و شهرستان های ماربور و لیوبلیانا بسیاری از دانشجویان از اسلوونی به این دانشگاه وارد می شوند به همین سبب این دانشگاه گروهی برای اسلوونی زبان ها تشکیل داده است که به مطالعات علمی از فرهنگ اسلوونیایی ، ادبیات اسلوونی ، زبان انها و …. می پردازد . این دانشگاه در حال حاضر بالای ۳۰۰۰۰ دانشجو دارد و در هر سال تحصیلی بالای ۳۰۰۰ دانشجو از این دانشگاه فارغ التحصیل می گردند . دانشگاه فنی گراتس در مجموع شامل ۶ دانشکده و ۷۶ موسسه می باشد که هر ساله ۱۰۰ دوره مطالعاتی ارائه داده و ۴۰۰۰ کارمند در این دانشگاه خدمت می نمایند . بودجه ای که به این دانشگاه تخصیص می یابد ۲۰۵۴۰۰۰۰۰ یورو به طور سالانه می باشد . این دانشگاه دارای رتبه بسیار بالای تحقیقات در پروژه های علمی ، همکاری در سطح ملی یا بین المللی می باشد هم چنین تحقیقات این دانشگاه به طور عمده بر روی علوم زیستی ، علم نانو ، بهینه سازی در شبکه های جهانی ، غنی سازی طول دوره علمی ، ارتقا سطح تحقیقات و …. می باشد . دانشگاه گراتس در هنر و علوم انسانی بالاترین رتبه را اخذ نموده است و در سال ۲۰۱۲ در رتبه بندی QS  جهانی رتبه ۱۷۵ و در سال ۲۰۱۴ رتبه ۱۵۰ را دریافت نمود . این دانشگاه دارای اساتید بسیار متخصص و حرفه ای مانند رودلف فون شرر ( استاد حقوق مذهبی ) ، لودویگ کارل ( بنیان گذار موزه جانورشناسی دانشگاه ) ، رولاند شول ( شیمیدان ) ، جوزف شومپیتر ( اقتصاد دان ) و …. و هم چنین ۲۷۰۰ دانشمند از ابتدا تا به امروز بوده ومی باشد .

01 دانشگاه گراتس در اتریش

نمونه ای از رشته هایی که در دانشگاه صنعتی گراتس ارائه می گردد عبارتند از

تاریخ معاصر کلیسا /علم الهیات / اخلاق و جامعه شناسی / الهیات اساسی / الهیات اخلاقی / مطالعات عهد جدید / کلیسای موسیقی و مسیحی هنر / مطالعات عهد عتیق / الهیات معنوی و روانشناسی پاستورال / الهیات و فلسفه / قانون مدنی و حقوق بین الملل / حقوق جزا و جرم شناسی / قانون کار و امور اجتماعی / فلسفه حقوق ، جامعه شناسی حقوق / حقوق بین الملل و روابط بین الملل / حسابداری و حسابرسی / حسابداری و مالیات / حسابداری و کنترل / حسابداری و گزارش دهی / بانکداری و امور مالی / اموزش و پرورش و توسعه کسب و کار / تاریخچه اقتصادی و اجتماعی / علم اقتصاد / سرمایه گذاری / مدیریت منابع انسانی / علم اطلاعات و سیستم اطلاعاتی / بازاریابی / کار افرینی / اقتصاد عمومی / جامعه شناسی / امار و تحقیق در عملیات / تاریخچه و اثار باستانی کلاسیک / باستان شناسی / تاریخ هنر / علم زبان کلاسیک / مطالعات انگلیسی / مردم شناسی اروپا و انسان شناسی / مطالعات المان / تاریخ / زبان شناسی / موسیقی / فلسفه / مطالعات اسلاوی / مطالعات ترجمه و …..

علوم شیمی شامل علوم زمین / ریاضیات و محاسبات علمی / علوم زیستی مولکولی / علوم گیاهی / علوم دارویی / فیزیک / روانشناسی و جانورشناسی و …..

زیست شناسی شامل علوم شیمی / علوم زمین / تغذیه بشر / ریاضیات و محاسبات علمی / علوم زیستی مولکولی / علوم دارویی/ فیزیک / روانشناسی و ….

علوم تربیتی شامل جغرافیا و علوم منطقه ای / مدرسه و معلم اموزش و پرورش / علوم ورزشی / علوم سیستم ، نواوری و توسعه پایدار و ….

 

شهریه این دانشگاه طبق شهریه تمامی دانشگاه های اتریش بصورت ترمی بسته به رشته و مقطع تحصیلی دانشجو از ۳۰۰ یورو به بالا می باشد.  دانشگاه گراتس دارای ساختمان ها و دانشکده های متعدد است ، از جمله دانشکده های دانشگاه گراتس می توان به دانشکده معماری / دانشکده مهندسی عمران / دانشکده علوم کامپیوتر و مهندسی پزشکی / دانشکده برق و اطلاعات مهندسی / دانشکده مهندسی مکانیک و اقتصاد / دانشکده ریاضی و فیزیک فنی / دانشکده شیمی فنی مهندسی ، شیمی و مهندسی فرایند و بیوتکنولوژی می باشد .

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور ( فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب دانشگاه گراتس و موسسات

audio دانشگاه گراتس در اتریش

 دانشگاه صنعتی گراتس اتریش

این دانشگاه دارای ساختمان های متعددی در مرکز شهر گراتس و جنوب شرقی این شهر می باشد و در مقاطع مختلف و رشته های گوناگون خدمات به دانشجویان ارائه می نماید ، این دانشگاه در سال ۱۸۱۱ بنیان گذاری شد و اولین دانشکده های فیزیک / شیمی / نجوم / کانی شناسی / گیاه شناسی در این دانشگاه تاسیس شد .

در مقطع کارشناسی رشته های معماری / مهندسی پزشکی / شیمی و فرایند مهندسی / شیمی /مهندسی عمران با محیط زیست و مدیریت ساخت و ساز / علوم کامپیوتر / علوم زمین / مهندسی برق / مهندسی برق و مهندسی صوت / سیستم زیست محیطی علوم طبیعی و فناوری / مهندسی نقشه برداری و ژئوماتیک / مهندسی مکانیک / مهندسی مکانیک و اقتصاد بازرگانی / زیست شناسی مولکولی / توسعه نرم افزار و مدیریت کسب و کار / ریاضیات / فیزیک / کامپیوتری مخابراتی ارائه می شود . این نکته وجود دارد که رشته های شیمی /علوم زمین / مهندسی برق / سیستم های زیست محیطی علوم طبیعی و فناوری / زیست شناسی مولکولی / ریاضیات و فیزیک در دانشگاه صنعتی گراتس اتریش با همکاری دانشگاه گراتس ارائه می شود .

در مقطع کارشناسی ارشد رشته های معماری / مهندسی پزشکی / علوم زیستی / بیوشیمی و مولکولی / بیوتکنولوژی / شیمی و فرایند مهندسی / مهندسی مواد شیمیایی و دارویی / شیمی و فرایند مهندسی / علم شیمی / شیمی فنی و مهندسی / مهندسی عمران / مهندسی عمران و محیط زیست و حمل ونقل / مهندسی عمران و سازه / مهندسی عمران ژئوتکنیک و هیدرولیک / مهندسی ساخت و ساز و عمران / علوم کامپیوتر / مهندسی برق / مهندسی برق و کسب وکار / مهندسی برق و صوت / مهندسی مکانیک / علوم گیاهی / ریاضیات فنی / ریاضیات صنعتی و …. ارائه می شود .

در مقطع دکتری مهندسی و علوم طبیعی ارائه می شود .

به طور معمول در دانشگاه های دنیا برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری نیاز به یافتن استاد راهنما می باشد که بسیار دشوار بوده و متقاضیان برای این امر به طور معمول به مشکل برمی خورند . متقاضیان برای تحصیل در مقطع دکتری باید در کنکور سراسری در رشته مورد نظر قبولی داشته باشد و می تواند به زبان انگلیسی و المانی تحصیل نماید که به طور معمول در دکتری رشته ها به زبان انگلیسی ارائه می شود .

از شرایط و مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه های اتریش قبولی در دانشگاه سراسری و ارائه گواهی اشتغال به تحصیل ، ریز نمرات و معدل فرد متقاضی ، ارائه مدرک زبان انگلیسی برای دروس و رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند ، ترجمه رسمی مدارک به زبان المانی و کسب تایید از دادگستری ، سفارت و وزارت خارجه و …. می باشد . برای تحصیل در دانشگاه گراتس نیازی به ارائه مدرک زبان المانی نیست ولی دانش زبان برای متقاضیان از ملزومات می باشد و فردی که دانش کافی ندارد می تواند دو سال قبل از تحصیل در دانشگاه برای یادگیری زبان المانی اقدام نماید .

متقاضیان برای دوره کارشناسی یا فارغ التحصیلان باید درخواست و تقاضای خود را به دانشگاه ارائه دهند ، زبان تدریس در دانشگاه های کشور اتریش المانی و انگلیسی می باشد که در صورت تقاضا برای تحصیل در این کشور باید به زبان المانی یا انگلیسی تسلط لازم را داشته باشید هم چنین در حین تحصیل امکان کار و کسب درامد نیز وجود دارد .

 

در این مقاله به دانشگاه گراتس در اتریش و تحصیل در اتریش  که یکی از روش های مهاجرت به اتریش است پرداخته شد . دانشگاه گراتس در اتریش با توجه به مواردی که در متن ارائه شد با رنک مطلوب ، استادان متخصص و امکانات مناسب مورد تقاضای بسیاری از دانشجویان می باشد ، در دانشگاه گراتس در اتریش رشته های گوناگون در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری برای متقاضیان وجود دارد که به شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاه گراتس در اتریش و دانشگاه های کشور اتریش پرداختیم . شما عزیزان می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال در خصوص تحصیل در دانشگاه گراتس در اتریش و تحصیل در اتریش و مهاجرت به اتریش با موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران و بلاروس تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را کسب نمایید .

Rating: 5
7 پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. با توجه به رقابتی بودن تحصیل در اتریش طبق قوانین آموزشی این کشور به منظور تحصیل در این کشور ابتدا می بایست در دانشگاه سراسری در رشته مورد نظر قبولی اخذ نموده و پس از گذراندن حداقل یک ترم اقدام نمایید. همچنین ممکن است به قبولی در آزمون ورودی دانشگاه های اتریش نیز نیاز داشته باشید. در غیر این صورت می توانید در دانشگاه های خصوصی اتریش تحصیل نمایید که البته هزینه بالایی نیز خواهد داشت.

   پاسخ
 1. Sara گفته:

  سلام
  اين دانشگاه امتحان ورودي هم داره ؟؟مثلا من الان دوازدهم تجربي ام سال ديگه قصد دارم برم اتريش براي ادامه تحصيل
  بايد امتحان ورودي بدم يا اينكه بر اساس معدل هست؟!

  پاسخ
 2. parniyan گفته:

  سلام من بیست سالمه و دانشجوی سال اول رشته ی علوم مهندسی هستم.میخوام بدونم در صورت اخذ پذیرش اتریش میتونم رشتمو عوض کنم یا اینکه باید رشته ی خودمو بخونم. اصن دانشگاه های اتریش رشته ی علوم مهندسی داره؟

  پاسخ
 3. محممد گفته:

  سلام آقای ملک پور من دانشجوی دانشگاه دولتی هستم کارشناسی سال آخر. برا ارشد میخوام برای دانشگاه گراتس اقدام کنم میتونم بورسیه شوم؟

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و مدارک تحصیلی شما و …) مورد بررسی قرار گیرد و نیاز به معدل بالای 19 و مدرک زبان بالا دارد . پیشنهاد میکنیم برای مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.