تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا

تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا

تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا  و شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا ۲۰۱۸ و تحصیل در کانادا ، آیا شما هم به دنبال تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا هستید؟ آیا می دانید مزایای تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا چیست آیا از امکانات تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا مطلع هستید؟ آیا می خواهید اطلاعاتی راجع به هزینه های تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا به دست آورید. در حال حاضر حدود ۲۹۱ دانشجوی ایرانی تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا را انتخاب کرده اند. در این مقاله سعی شده تا به طور خلاصه نکاتی را راجع به مهاجرت به کانادا و تحصیل در کانادا و تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا ارائه دهیم.

 

 توضیح درباره روش های مهاجرت به کانادا

video تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا

دانشگاه بریتیش کلمبیا یا به طور اختصار UBC یک مرکز جهانی برای تحقیق و آموزش است که همواره در میان چهل دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است. دیدگاه کارآفرینی این دانشگاه دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی را تشویق می کند که مسائل عادی را به چالش بکشند که این خود منجر به کشف راه های جدید برای یادگیری می شود. در UBC، به تفکرات جسورانه فرصت داده می شود که به ایده هایی توسعه یابند که می تواند جهان را تغییر دهد. این دانشگاه در سال ۱۹۰۸ تاسیس و از حدود سال ۱۹۱۵ مرکز ابداعات و چالش های بزرگ فکری جهان بوده است.

به عنوان یکی از دانشگاه های برتر تحقیقاتی جهان، دانشگاه بریتیش کلمبیا تغییراتی مثبت برای بیش از یک قرن در داخل و خارج از کشور کانادا ایجاد کرده است. امروزه دو پردیس اصلی این دانشگاه (در ونکوور و اوکاناگان) بیش از ۶۰،۰۰۰ دانشجو از کانادا و ۱۴۰ کشور در سراسر جهان برای تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا جذب کرده است.

 

از افتخارات این دانشگاه میتوان به این موارد اشاره کرد:

 • سه نخست وزیر کانادا
 • ۶۵ مدال المپیک توسط ورزشکاران دانشگاه یا دانشکده
 • ۶۹ رودز اسکولار
 • ۲۰۸ عضو انجمن سلطنتی کانادا

هم چنین در سال۲۰۰۴ دانشگاه بریتیش کلمبیا طی مراسمی به شیرین عبادی به همراه دزموند توتو و دالای لامای چهاردهم دکترای افتخاری اهدا کرد.

 

دو پردیس اصلی دانشگاه بریتیش کلمبیا در “ونکوور” و در کلونا در “اوکاناگان ولی” واقع شده است. همچنین در ونکوور، UBC Robson Square نیز یک مرکز یادگیری پر جنب و جوش در قلب مرکز شهر است.

دانشکده ی ونکوور در ۳۰ دقیقه ای مرکز شهر ونکوور واقع شده جایی که کوه های برف پوش با اقیانوس تلاقی کرده، و مناظر بی نظیرش به شما خوش آمد می گوید در هر گوشه از این شهر مکان دیدنی و جذابی است که هر بازدید کننده ای باید آن را ببیند. پردیس دانشگاه خانه ی بیش از ۳۹،۰۰۰ دانشجوی مقطع کارشناسی و نزدیک به ۱۰،۰۰۰ دانش آموز مقاطع بالاتر است.

 

پردیس ونکوور

دانشگاه بریتیش کلمبیا  ونکوور دانشگاهی است که در نوک غربی شبه جزیره ی Point Grey Peninsula  در شهر ونکوور در بریتیش کلمبیای کانادا واقع شده است.

مساحت این دانشگاه بیش از ۴۰۰ هکتار بوده که به شکل خیره کننده ای توسط جنگل در سه طرف و اقیانوس در سمت دیگر احاطه شده است، و با اتوبوس تنها ۳۰ دقیقه تا مرکز شهر ونکوور فاصله دارد. این پردیس تمام تاریخ ۱۰۰ ساله ی خود را در همین مکان بوده و به نوعی قلمرو سنتی مردم Musqueam بوده است.

این پردیس دو سایت دیگر نیز دارد که Robson Square و Great Northern Way نام دارند.

 

امکانات
به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی برتر، دانشگاه ونکوور مرکز برخی از امکانات برجسته جهان است، از جمله:
§ TRIUMFیکی از آزمایشگاه های پیشرو در جهان برای فیزیک زیراتمی
§ کتابخانه ی UBCیکی از کتابخانه های دانشگاهی پیشرو کانادا، با ۲۱ شعبه و بخش در این دانشگاه
§ مرکز چان برای هنرهای نمایشی – یکی از سالن های کنسرت بزرگ جهان
§ مرکز تحقیقات سلامت در توسعه پایدار (CIRS)
§ موزه مردم شناسی که توسط آرتور اریکسون طراحی شده- بزرگترین موزه ی آموزش کانادا
§موزه ی تنوع زیستی  Beatyمحل نگهداری بزرگترین اسکلت نهنگ آبی کانادا
§ باغ گیاه شناسی و مرکز تحقیقات گیاهی UBC که دارای رده بندی جهانی است
§ مزرعه UBC – تنها مزرعه مشغول به کار در شهر ونکوور
§ مرکز ورزشی داگ میچل تاندربرد Doug Mitchell Thunderbird –  مرکز هاکی روی یخ تاندربرد و محل برگزاری بازیهای المپیک زمستانی ۲۰۱۰ هاکی روی یخ
§ باغ یادبود Nitobe – به عنوان یکی از پنج باغ ژاپنی در خارج از ژاپن

 

پردیس Okanagan

پردیس Okanagan بریتیش کلمبیا در کلونا در سال ۲۰۰۵ با هدف اینکه از بهترین دانشگاه های قرن ۲۱ باشد گشایش یافت. این مرکز یکی از بزرگترین موسسات تحقیقاتی دولتی و تدریس در شمال امریکا بوده، و یکی از دو نهاد کانادا که همواره در میان ۴۰ بهترین دانشگاه های جهان رتبه بندی شده است می باشد. این مجموعه با ۱۴٫۵ میلیون دلار بودجه تحقیقات سالانه، و بیش از ۶۰۰ پروژه ی تحقیقاتی مشغول به فعالیت است، این دانشگاه شهرت بالایی به عنوان یک مرکز مهم علم و تحقیق، افزایش خلاقیت و نوآوری در دانش در سطح بین المللی دارد.

پردیس Okanagan یک مرکز یادگیری بسیار صمیمی است که از راه های جدید جسورانه تفکر استقبال می کند که این خود دانش آموزان استثنایی و درخشان را جذب این دانشکده کرده است. بیش از ۸۳۰۰ نفر دانش آموز از سراسر منطقه Okanagan، و سراسر کانادا و ۸۰ کشور دیگر در برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد در هشت دانشکده و مدارس آن ثبت نام کرده اند.

پردیس Okanagan درجه کارشناسی ارشد در زمینه های زیر ارائه می دهد:

 • زیست شناسی
 • بیوشیمی و بیولوژی مولکولی
 • شیمی
 • علوم کامپیوتر
 • آموزش و پرورش
 • مهندسی
 • انگلیسی
 • زمین و علوم محیط زیست
 • هنرهای زیبا
 • تحصیلات تکمیلی رشته (IGS)
 • مدیریت
 • ریاضیات
 • فیزیک پزشکی
 • پرستاری
 • روانشناسی
 • امور اجتماعی

سایر پردیس های دانشگاه بریتیش کلمبیا

ساختمان Robson Square

مرکز آموزش و کنفرانس بسیار فعال واقع در قلب رنگارنگ ونکوور، از بیش از ۳۰،۰۰۰ بزرگسال به صورت روزانه، شبانه و آخر هفته استقبال میکند. واحدهای درسی این مرکز طیف وسیعی از مدیریت و کسب و کار گرفته تا  هنر را پوشش می دهد و شامل دوره هایی در رسانه های دیجیتال و تکنولوژی، ارتباطات و زبان، پژوهش و هنر است. فعالیت‌هایی از جمله اجرای برنامه‌های زنده، برگزاری مراسم بین‌المللی و گردهمایی‌های عمومی نیز در این ساختمان برگزار می شود.

گریت نورثرن وی (Great Northern Way)

این پردیس ۱۸ هکتاری تلفیقی از فن آوری های رده بالا، صنعت، کسب و کار و هنر است. کاتالیزور اصلی این پردیس که همیشه در حال تکامل و پیشرفت است مرکز رسانه های دیجیتال و برنامه های کارشناسی ارشد آن است. دانشگاه UBC با همراهی دانشگاه Simon Fraser، دانشگاه هنر و طراحی Emily Carr و BC Institute of Technology این مجموعه را اداره می‌کنند.

 

دانشکده پزشکی (UBC Faculty of Medicine Across BC)

با چهار پردیس دانشگاهی و ۱۱ دانشگاه علمی بالینی، ۱۷ مرکز منطقه ای وابسته، ۶۵ مرکز آموزش و پرورش روستایی / سایت های از راه دور که به طور کامل توسط فن آوری، نوآوری و شور و شوق یکپارچه ادغام گشته، این دانشکده را یک مجموعه ی واقعا منحصر به فرد و متنوع از آموزش و پرورش و تجارب است.

 

دفتر منطقه ای آسیا و اقیانوسیه (Asia Pacific Regional Office)

این مرکز رسما در سال ۲۰۰۵ افتتاح شد که مرکز اصلی آن مستقر در Hong Kong SAR است APRO UBC ‘پنجره ای به آسیا و اقیانوسیه است و مسلما جزء پویا ترین منطقه ها در جهان است این مرکز در سراسر آسیا فعال است، APRO در خدمت و کمک فارغ التحصیلان بوده و فعالیت ها، برنامه های دانشگاهی، استخدام دانشجو و پژوهش از جمله فعالیت های این مرکز است.

 

و اما در سایت رسمی این دانشگاه بخشی برای دانشجویان ایرانی در نظر گرفته شده که در آن حداقل تحصیلات مورد نیاز علمی و مدارک بین المللی را بیان کرده است.

و می گوید متقاضیان برنامه های تحصیلات تکمیلی UBC با اعتبار بین المللی از ایران باید سوابق دانشگاهی لازم را از کشور ایران داشته باشند. با توجه به اینکه تعداد متقاضیان بیش از حد نصاب موقعیت های موجود می باشد، صرفا داشتن سوابق ذکر شده ورود به تحصیلات تکمیلی را تضمین نمی کند.

 

مدارک مورد نیاز دوره ی کارشناسی ارشد UBC


داشتن درجه کارشناسی از حداقل چهار سال تحصیل
دارا بودن حداقل معدل ۱۶ از ۲۰

مدارک مورد نیاز دوره ی دکتری UBC


داشتن درجه کارشناسی ارشد از حداقل دو سال تحصیل
دارا بودن حداقل معدل ۱۶ از ۲۰

 

هزینه های تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا

در حال حاضر کمترین هزینه  ۴۴,۶۵۷ تا۳,۵۰۰ دلار بوده و بالاترین هزینه حدود ۴۴,۶۵۷ تا۱۰,۶۷۸ دلار می باشد. شهریه ی این دانشگاه برای دانشجویان خارجی در اکثر برنامه ها ۷۲۳٫۰۹ دلار است. تمامی هزینه ها بر اساس دلار بوده و بسته به نوع برنامه می توانند متغیر باشند. هزینه های اضافی مورد نیاز حدود ۱۰۰۰ دلار است و تمامی دانشجویان بین المللی باید در بیمه درمانی اجباری را دریافت کنند.

به طور کلی در مقطع کارشناسی هزینه ی یک سال تحصیلی حدود ۱۱,۰۰۰ تا ۲۳,۰۰۰ دلار بوده و در مقطع تحصیلات تکمیلی حدود ۱۲,۶۰۰ تا۳۳,۶۶۷ دلار برای یک سال تحصیلی باید پرداخت شود.

 

درباره ی تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا باید گفت که این دانشگاه در سال ۱۹۰۸ با عنوان دانشکده بریتیش کلمبیای دانشگاه مک گیل (McGill University) تاسیس و در سال ۱۹۱۵ مستقل شده و نام کنونی را گرفت یکی از مهم ترین نقاط قوت تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا سیستم کتابخانه دانشگاه بریتیش کلمبیا است که یکی از بزرگترین کتابخانه های پژوهشی کانادا و جهان است که بیش از ۷ میلیون جلد کتاب را در ۲۱ شعبه اش نگهداری میکند. اما باید قبل از هر اقدامی توجه بفرمایید که هزینه های تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا نسبتا بالا بوده و باید حتما قبل از هر اقدام شهریه ی سالانه را برای رشته و مقطع مورد نظرتان چک کنید.

 

درصورت نیاز به مشاوره در زمینۀ تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا  و اخذ پذیرش از دانشگاههای کانادا و مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در کانادا میتوانید با دفاتر ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرموده و مشاوره رایگان تلفنی داشته باشید.