تحصیل داروسازی در فنلاند

تحصیل داروسازی در فنلاند

تحصیل داروسازی در فنلاند و شرایط تحصیل داروسازی در فنلاند 2018 و شرایط مهاجرت به فنلاند 2018 و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت و همچنین اخذ اقامت فنلاند موضوع مهمی است که در حال حاضر متقاضیان مهاجرت به فنلاند به فکر ورود در دانشگاه های معتبر این کشور و مخصوصاً تحصیل داروسازی در فنلاند افتاده اند . برای اخذ پذیرش تحصیلی داروسازی در فنلاند و همچنین تحصیل در فنلاند و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فنلاند مستلزم داشتن مدارک و شرایط خاصی خواهد بود که موسسه حقوقی ملکپور با همکاری موسسه حقوقی MIE اتریش تمام تلاش خود را کرده است تا در این مقاله اطلاعات کامل در باب مدارک اخذ پذیرش تحصیل داروسازی در فنلاند ، هزینه های تحصیل داروسازی در فنلاند ، بورسیه های تحصیلی در فنلاند و بورسیه های تحصیل داروسازی در فنلاند ، هزینه های زندگی در فنلاند و سایر شرایط تحصیل داروسازی در فنلاند و شرایط مهاجرت تحصیلی به فنلاند را در اختیار شما بزرگواران قرار دهد .

در زمینه ی تحصیل داروسازی در فنلاند پیشنهاد می شود پیش از هر اقدامی تمامی قوانین مهاجرتی فنلاند را از مشاورین ارشد حقوق
بین الملل خصوصی و وکیل مهاجرتی فنلاند مشاوره داشته باشید و مفصلاً از شرایط تحصیل داروسازی در فنلاند و همچنین کار در فنلاند ، سرمایه گذاری در فنلاند ، تحصیل در فنلاند ، ثبت شرکت در فنلاند ، ازدواج در فنلاند ، تولد فرزند در فنلاند و طرق غیر قانونی حتی پناهندگی در فنلاند به صورت رایگان بهره مند شوید .

در ابتدا باید در نظر داشته باشید که فنلاند از سپتامبر سال ۲۰۱۶ از لیست ۵ کشور تحصیلات رایگان خارج شد ، کشور های اتریش و آلمان و نروژ و فرانسه در حال حاضر تحصیلات رایگان را در اروپا در حال حاضر ارائه خواهند داد ، پس اگر متقاضی تحصیل داروسازی در فنلاند  و تبعه ی غیر از کشور های اتحادیه اروپا را هستید باید به این نکته توجه کنید که باید هزینه تحصیل در این کشور را باید در هر سال پرداخت نمایید .

در تحصیل داروسازی در فنلاند ۲ نوع مقطع برای ارائه دروس وجود دارد :

  1. لیسانس علوم دارو سازی ( farmaseutti )
  2. فوق لیسانس داروسازی ( proviisori )

در مقطع کارشناسی دانشجویان باید ۱۸۰ واحد را باید پشت سر بگذارند ، تحصیل داروسازی در فنلاند در مقطع لیسانس بعد از گذراندن تمامی این واحد هایی است که باید طبق واحد های درسی نظام آموزشی این کشور بگذراند اهدا خواهد شد . طول دوره ی لیسانس در فنلاند ۳ سال به طول خواهد انجامید . اما در تحصیل داروسازی در فنلاند در مقطع فوق لیسانس دانشجویان با گذراندن ۱۲۰ واحد درسی امکان اخذ مدرک فوق لیسانس را خواهند داشت . دوره ی تحصیلی فوق لیسانس ۵ ساله خواهد بود .

اکثراً در تحصیل داروسازی در فنلاند به زبان های فنلاندی و سوئدی دروس ارائه می شود و این لازم است تا دانشجویان به این زبان تسلط کافی داشته باشند ولی در بعضی از دانشگاه ها به صورت محدود داروسازی به زبان انگلیسی ارائه می شود که در این مورد باید به دانشگاه های خصوصی این کشور مراجعه نمایید ، زیرا بر خلاف باور بسیاری از دانشجویان متقاضی تحصیل داروسازی در فنلاند زبان انگلیسی ، زبان سوم این کشور است .

بهترین دانشگاه ها جهت تحصیل داروسازی در فنلاند :

University of Helsinki

University of Eastern Finland (UEF)

Åbo Akademi University

 

در اینجا به شرح یکی از دانشگاه ها و کالج های معتبر فنلاند خواهیم پرداخت . niversity of Eastern Finland (UEF) این دانشگاه از ۲۰۰ کشور دنیا دانشجو دارد و در سال های اخیر حدود ۹۷ درصد از فارغ التحصیلان تحصیل داروسازی در فنلاند توانستند وارد بازار شوند. این دانشگاه هم در مقطع لیسانس جذب دانشجو دارد و هم در مقطع فوق لیسانس .

هزینه ی های تحصیل داروسازی در فنلاند در دانشگاه های فنلاند حدود ۱۳۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ یورو در سال می باشد . لازم به ذکر است که این مبلغ باید در سال اول به صورت کامل پرداخت شود . اما این مبلغ بنا به دانشگاه های مذکور متفاوت است و به عنوان مثال دانشگاه هلسینکی باید تا قبل از ماه ژوئن به صورت کامل پرداخت شود .

هزینه های زندگی در فنلاند برای متقاضیان تحصیل داروسازی در فنلاند بنا به سبک زندگی دانشجویان متفاوت است ، اما داشتن یک محل سکونت و هزینه های خوراک و پوشاک و حمل و نقل و تمامی هزینه ها حدود ۷۰۰ تا ۹۰۰ یورو در ماه خواهد بود ، اینکه شما متقاضی تحصیل داروسازی در فنلاند در چه شهری هستید بسیار مهم و حائز اهمیت است که می تواند این موضوع در هزینه های زندگی در این کشور متفاوت باشد .

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی داروسازی در فنلاند :

  1. تکمیل فرم های دانشگاه و ارسال درخواست برای پذیرش
  2. داشتن انگیزش نامه قوی
  3. ارائه توصیه نامه از اساتید
  4. داشتن سطح بالایی از زبان فنلاندی یا سوئدی

در نظر داشته باشید برای کار ضمن تحصیل در فنلاند برخلاف بعضی از کشور هایی که با اجازه اساتید انجام می شود در این کشور بدون این اجازه برای تمامی دانشجویان امکان پذیر است اما توجه کنید که با کار ضمن تحصیل در فنلاند نمی توانید کل هزینه های تحصیل و زندگی خود را پوشش دهید .

نکته جالب اینجا است که دانشجویان متقاضی تحصیل داروسازی در فنلاند بعد از پایان دوره ی تحصیلی داروسازی می توانند در داروخانه ها در قسمت های مدیریت داروخانه و آموزش و خدمات داروخانه ای مسئولیت بر عهده بگیرند . همچنین اجازه کار پس از تحصیل داروسازی در فنلاند امکان پذیر است تا فارغ التحصیلان با اخذ مجوز داروسازی و افتتاح یک داروخانه به کار در این کشور بپردازید . داروخانه ها که در فنلاند کار می کنند باید هزینه داروخانه سالانه را بر اساس گردش مالی خود به دولت پرداخت کنند . داروخانه های کوچک مجبور نیستند هیچ هزینه ای را پرداخت کنند ، در حالی که بزرگترین آنها تا ۱۱٪ از گردش مالی خود را مالیات پرداخت می کنند . در سال های اخیر هزینه داروسازی به طور متوسط ۷ درصد از گردش داروخانه بوده است . نکته اینجاست که باید اداره ملی نظارت بر رفاه و بهداشت (Valvira) اجازه کار در این کشور را برای فارغ التحصیلان صادر کند .

در آخر شایان ذکر است تحصیل داروسازی در فنلاند امکان پذیر است و حتی با داشتن مدارک مذکور شما می توانید در بهترین کشور های اروپایی و یا کانادا و انگلستان و یا سایر کشور های ایده آل دوره های پیش دانشگاهی تجربی و یا دوره ی ابتدایی همچون تحصیل داروسازی در فنلاند را در این کشور ها پشت سر بگذارید .

قوانین مهاجرتی فنلاند به این صورت است که متقاضیان تحصیل داروسازی در فنلاند باید در نظر داشته باشند که این دوره قبل از داروسازی را می توانند در کشور های دیگر اروپایی و یا کشور های دیگر پشت سر بگذارید ولکن توصیه می شود این امر نیاز به شرایط خاص تحصیلی دارد . تحصیل داروسازی در فنلاند یکی از راه های مهاجرت به فنلاند خواهد بود ، لذا بدانید که حتی شما با مشاوره با مشاورین ارشد حقوق بین الملل موسسه حقوقی ملکپور و موسسه حقوقی MIE اتریش در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران به اطلاعاتی از جمله کار در فنلاند ، سرمایه گذاری در فنلاند ، ثبت شرکت در فنلاند ، ازدواج در فنلاند ، تولد فرزند در فنلاند و پناهندگی در فنلاند و در نهایت اخذ اقامت فنلاند برخوردار میگردید .