تحصیل داروسازی در سوئیس

تحصیل داروسازی در سوئیس

آیا قصد تحصیل داروسازی در سوئیس را دارید ؟ شرایط 2018 ادامه تحصیل داروسازی در سوئیس و مهاجرت به سوئیس از این طریق را نمی دانید ؟ آیا از آزمون های رشته دارو سازی در سوئیس اطلاعاتی ندارید ؟ آیا مفاد آزمونی رشته دارو سازی در سوئیس را نمی دانید ؟ ادامه تحصیل برای رشته  دارو سازی در سوئیس تا چه سنی امکان پذیر می باشد ؟ دوره تحصیل داروسازی در سوئیس برای چه رشته هایی ارائه می شود ؟ آیا اجازه کار با مدرک دارو سازی  در سوئیس امکان پذیر می باشد ؟ مدت زمان تحصیل دارو سازی در سوئیس چند سال می باشد ؟

رشته داروسازی در سوئیس یکی از رقابتی ترین رشته های تحصیلی سوئیس می باشد . هر ساله هزار نفر از دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه های کشور سوئیس پذیرفته می شوند . در صورتی که شما بتوانید نمرات در سطح بالا را دارا باشید و در صورتی که بتوانید علاقه خود را به این رشته نشان دهید و دلایل خود را برای کار و تحصیل ارئه نمایید ، سپس برای ورود به تحصیل برای شما فراهم خواهد شد .

تحصیل در دارو سازی

برای افرادی که خواهان تحصیل در رشته دارو سازی می باشد ، بیشتر ین رشته های مرتبط با دارو سازی که روی آن ها توجه بالا تری می باشد رشته های شیمی ، زیست شناسی ، فیزیولوژی ، ساخت دارو ( نحوه چگونگی تولید دارو ) و دارو شناسی ( نحوه بر قراری ارتباط بین بدن و دارو ها ) است . اکثریت مدرک های دارو سازی با انجام مطالعات تحصیلی ، تحقیقات مضاعف ، به دست آوردن مهارت های برتر علمی در دارو سازی و نحوه بر قراری ارتباط بین بدن و دارو در هم ادغام شده است . با فارغ التحصیل شدن در رشته دارو سازی فرد با نحوه تجویز های گوناگون اطباء ، دارو ها ، صدور نسخه درمانی ، اعمال بالینی و روش ها و حالات بدن به حالت های گوناگون آشنا می شوید .

دانشجو یان متقاضی برای تحصیل در رشته های دارو سازی می بایست بسته به نوع دانشگاه شرایط متفاوت می باشد . عموما بر این اساس می باشد که آزمون های ورودی رمز موفقیت افراد را تعیین می کند . افراد پس از شرکت در آزمون می توانند در ادامه تحصیل رشته تحصیلی خود اقدام نماید . این آزمون کاملا رقابتی خواهد بود و رقابت بین دانشجویان بین المللی بسیار قوی می باشد .

هزینه های تحصیل  دارو سازی در  کشور سوئیس

برای آن که بخواهید در کشور سوئیس تحصیل نمایید باید نسبت به هزینه های تحصیل نیز اشراف داشته باشید ، هزینه تحصیل در دانشگاه های کشور سوئیس متفاوت می باشد ، در کشور سوئیس دو سبک تحصیلی می باشد ، دانشگاه ها دولتی و دانشگاه های خصوصی . برای دانشگاه های دولتی کشور سوئیس هزینه های تحصیل بین از ۱۰۰ یورو تا ۱۶٫۰۰۰ یورو در سال می باشد و در دانشگاه های خصوصی کشور سوئیس هزینه های تحصیل در حدود ۱٫۵۰۰ یورو الی ۱۶٫۰۰۰ یورو در سال می باشد . در کشور سوئیس رشته دارو سازی از بهترین رشته ها به شمار می رود نه تنها برای اینکه چون رشته دارو سازی می باشد بلکه شما هزینه تحصیل را بابت کار خود در کشور سوئیس به دانشگاه می پردازید .

هزینه بیمه ماهیانه یک دانشجو در کشور سوئیس : بین ۳۰۰ الی ۳۳۰ یورو ر ماه می باشد .

هزینه کتاب و جزوات تحصیلی در کشور سوئیس : ۹۰ یورو در ماه می باشد .

هزینه کارت دانشجویی و بلیط موزه در کشور سوئیس : در حدود ۶ یورو الی ۷ یورو می باشد .

در رشته های دارو سازی در کشور سوئیس می تواند به بورسیه تحصیلی نیز تفکر نماید ، در کشور سوئیس این بورس در حالات عادی بین ۹٫۲۰۰ یورو الی ۱۳٫۷۰۰ یورو برای یک دانشجو باشد . اما برای کسب این نوع بورسیه تحصیلی باید شرایط خاص از جمله توانایی

تحصیلی ، نمرات بالا ، فعالیت های پژوهشی ، تألیفات و تحقیقات را برای اخذ بورسیه به دانشگاه ارائه نمود .

عناوینی یک دانشجوی دارو سازی باید در آن ها تحصیل نماید

رشته دارو شناسی ، این رشته به فرد اطلاعاتی در باب چگونگی ارتباط و نقش دارو در بدن انسان دارد . حال خود این رشته دارو شناسی دارای چندین گرایش متفاوت می باشد اعم از : نحوه دارو درمانی ، شناخت دارو ، زهر شناسی ، سموم ، جذب دارو در بدن ، تأثیر مواد غذایی بر بدن ، علم تغذیه ، انتقال و تجویز دارو . فردی که رشته دارو شناسی را به اتمام می رساند می تواند نسبت به تمام موارد فوق اطلاعاتی جامعی را در ید داشته باشد .

ایمن شناسی یا میکروب شناختی ، این رشته به فرد اطلاعاتی در باب شناخت انواع میکروب ها خواهد داد و علمی است در زمینه موارد میکروسکوپی که فرد باید آنان را بشناسد . این موارد همان میکروب هایی می باشند که عوامل اصلی بیماری ها می باشند . حال در درون این رشته شاخه هایی از قبیل : مطالعه ویروس ها یا ویروس شناسی ،  مطالعه قارچ ها یا قارچ شناسی و  باکتری شناختی نهفته اند . شاخه کلی میکروب ها با گرایش ایمن شناسی نسبت به هم مکمل بوده و در کنار هم تدریس می شود . شاخه ایمن شناسی بدن نسبت به مطالعات سیستم ایمنی بدن ، آشنایی با انواع بیماری ها که در راستای تخریب ایمنی بدن می باشد ، کاربرد بهره وری از سلول بنیادی موجودات ، آشنایی با رابطه فی ما بین سیستم های ایمنی و آشنایی مراحل رشد و تکامل مثل : تولد و پیشرفت های اولیه مرتبط می باشد .

تکنولوژی دارو سازی ، این شاخه تحصیلی در دارو سازی فرد را برای ایجاد تمرکز و تخصص بر علوم نوین در این رشته معطوف کرده است . اصلی ترین موارد این شاخه آشنایی با بازار تجاری تجهیزات دارویی ، مراحل رشد دارویی ، بازار عرضه و تقاضای دارو و آشنایی با نقاط قوت و ضعف دارو ها و دارو سازی می باشد .

عمل بالینی ، این شاخه دانشجو را نسبت به درمان مستقیم و بحث درمانی فرد آشنا می سازد . درمان مستقیم را می شود این گونه معنی نمود که  آشنایی با درمان ها گوناگون امراض ، تجویز دارویی ، ارتباط مؤثر با بیماران می باشد .

پیشرفت دارویی ، این شاخه از رشته دارو سازی به روند توسعه دارویی می پردازد . این شاخه در راستای نحوه ایجاد مواد دارویی تازه ، نحوه ارائه آن به بازار ، نحوه تجاری سازی دارو ، شناخت قوانین و ارزیابی دارویی می پردازد .

علوم تغذیه ، شما در این شاخه نبست به رابطه چاقی بدن و کنترل وزن تخصص می بابید . این رشه جوانب امر چاقی بدن و حل مشکلات آن و نحوه کنترل آن اطلاعات مفیدی را کسب خواهید نمود .  با به دست آوردن علم در این شاخه امکان کار در اداره های دولتی ، فعالیت در گروه های بومی ، مرکز های سلامت و درمانی ، در ادارات تجاری و مراکز مرتبط با پیشرفت محصولات جدید برای شما میسر خواهد بود .

در مقاله فوق شرایط لازم برای تحصیل داروسازی در سوئیس بررسی شد، شما عزیزان می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال در این زمینه یا مسائل حقوقی با موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

4 پاسخ
  1. Roya گفته:

    سلام و خسته نباشيد. ممنون از اطلاعات خوبتون. يه سوال داشتم. من دانشجوي داروسازي سال اخر هستم .اگه ممكنه در مورد معادل سازي مدرك ايران با سوييس بگيد و اين كه اكه براي phd در سوييس اقدام كنم مي تونم در حين تحصيل به معادل سازي مدرك دوره ي عمومي ايران با سوييس بپردازم يا خير.

    پاسخ
  2. بهینا بهرامسری گفته:

    سلام ببخشید چه شرایطی برای گرفتن پذیرش داروسازی در سویس هست ؟؟؟ روند تحصیلی بعد از گرفتن پذیرش در دانشگاه چیه ؟؟ آیا کالج الزامی است ؟؟ آیا دوره تحصیل داروسازی ناپیوسته لیسانس و فوق لیسانس و دکتری است و چند سال طول میکشه ؟؟؟؟ آیا در دانشگاه سوییس اول باید ۴سال ساینس که معادل لیسانس علوم پایه در ایران است خواند وبعد از آزمون دادن بنا بر نمره ها میتوان به رشته داروسازی وارد شد؟؟؟

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.