تحصیل داروسازی در انگلستان

تحصیل داروسازی در انگلستان

تحصیل داروسازی در انگلستان در سال ۲۰۱۸  یکی از بهترین انتخابهای شما جهت تحصیل در انگلستان میباشد ، هزینه های تحصیل داروسازی در انگلستان چه میزانی میباشد ، آیا جهت مهاجرت به انگلستان و تحصیل داروسازی در انگلستان باید شرایط خاصی داشت ، آیا شما تاکنون به تحصیل داروسازی در انگلستان اندیشیده اید؟ مقدمات ورود به تحصیل داروسازی در انگلستان را می دانید؟ آیا تحصیل در انگلیس و تحصیل دندانپزشکی در انگلیس قابل توصیه است؟ اخذ اقامت انگلیس ، ازطریق تحصیل در انگلیس ،امکان پذیر است؟ راههای مهاجرت به انگلستان را می شناسید؟ متقاضی تحصیل داروسازی در انگلستان اجازه کارهمزمان با تحصیل را دارد؟ آیا ویزای تحصیل داروسازی در انگلستان اجازه بردن همراه به دانشجو می دهد؟ موسسه حقوقی معتبر،جهت انجام مشاوره مهاجرت تحصیلی به انگلستان چه شرایط ویژگیهایی دارد؟ هزینه زندگی در انگلستان به همراه تحصیل داروسازی در انگلستان چه مقداراست؟ برای یافتن پاسخ سوالات خود در زمینه تحصیل در انگلستان ، راههای مهاجرت به انگلستان ، تحصیل داروسازی در انگلستان وهمچنین آشنایی با شرایط وکیل متخصص مهاجرت به انگلستان ، با وب سایت موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور)، معتبرترین موسسه حقوقی کشور همراه باشید.
تحصیل داروسازی در انگلیس امروزه مورد استقبال بسیاری از دانشجویان بین المللی در سراسر دنیا قرار گرفته است.
این مقاله یک مرور کلی از وضعیت فعلی آموزش و پرورش داروسازی در انگلستان را فراهم می کند.

 

توضیح درباره تحصیل در انگلستان

video تحصیل داروسازی در انگلستان

توضیح درباره داروسازی امریکا و اروپا

audio تحصیل داروسازی در انگلستان

 

ورود به رشته داروسازی در انگلیس

دانش آموزان بین المللی می توانند برای تحصیل در رشته داروسازی در انگلیس اقدام نمایند. ورود دانش آموزان بین المللی به مدارس انگلیس جهت آماده سازی دانش آموزان برای ورود به رشته داروسازی ۳ حالت دارد.
۱-    دانش آموزان بالای ۱۲ سال قبل از دوره دبیرستان که تا اول دبیرستان را تمام کرده اند : در این صورت باید وارد دوره GCSE  شوند. این دوره برای دانش آموزان در این مقطع معادل دیپلم است و دروس علوم پایه به آن ها آموزش داده شده و برای ورود به رشته داروسازی انگلیس آماده می شوند.
۲-    دانش آموزانی که تا سال دوم دبیرستان تحصیل نموده اند که باید در دوره های A-Level  شرکت نمایند.
در دوره A-Level  دروس علوم پایه مانند فیزیک ، شیمی و… به همراه زبان به دانش آموزان آموزش داده خواهد شد.
۳-    دانش آموزانی که مدرک دیپلم را دارند که می توانند وارد دوره های A-Level  یا Foundation  شوند.
پس از گذراندن دوره های مربوطه ، دانش آموزان با امتحانات پایان دوره و نمراتی که در امتحانات پایان دوره کسب می نمایند می توانند وارد مقطع کارشناسی داروسازی شوند.
اگر سطح نمرات دانش آموزان در امتحان پایانیA  باشد ، دانش آموزان امکان ورود به بهترین دانشگاه های انگلیس از جمله آکسفورد ، کمبریج ، کینگز کالج ، امپریال کالج و …. را خواهند داشت.
ورود به حرفه داروسازی در انگلیس پس از اتمام موفقیت آمیز ۳ سال دوره لیسانس (کارشناسی) و پس از ۱ سال کار preregistration  امکان پذیر است. با این مدرک اجازه ثبت نام در جامعه داروسازی سلطنتی بریتانیا (RPSGB) داده می شود که در واقع ۴ سال برنامه MPharm می باشد.
در کل اروپا، برنامه های تحصیلی داروسازی معمولا ۵ تا ۶ سال می باشد.۲۲ مدارس داروسازی در انگلستان دوره های MPharm را ارائه می دهند.

شرایط ورود

شرایط ورود ، سطح نمرات A در امتحانات نهایی ۱۸ ساله تحصیلی است. برای ورود به برنامه MPharm باید نمرات grade A و ۲ B در درس شیمی الزامی است. همچنین دانش آموز باید از هرگونه سابقه کیفری و انجام جرم و هرگونه بیماری و معلولیت به دور باشد.
هزینه های تحصیل داروسازی در انگلیس:
هزینه های تحصیل داروسازی در انگلیس معمولا سالانه حدود ۱۶۰۰۰ الی ۲۰۰۰۰ پوند در سال است که معمولا دانشجویان می توانند شهریه را به صورت اقساطی پرداخت نمایند.

محتوای برنامه MPharm

به طور معمول بر اساس دوره ۵ ساله برنامه درسی مشخص شده است که عبارتند از:
•    دانش آموزان حداقل ۳۰۰۰ ساعت مطالعه در خصوص موضوعات مربوطه دارویی خواهند داشت.
•    حداقل ۳۵ درصد از برنامه تحصیلی مشترک همه دانش آموزان شامل آماده و تجزیه و تحلیل نتایج  آزمایش، تمرین ها، و یا مشاهدات و نتیجه گیری یافته های خود می باشد.
•    آموزش داروسازی در مقطع کارشناسی صورت گرفته در کنار تحقیق و دیگر مطالعات کارشناسی ارشد
•    در سال آخر، دانش آموزان به تصویب یک ارزیابی از دانش و درک از هر گونه تغییر در قانون داروخانه نیاز خواهند داشت.
محتوای برنامه درسی الزامی جهت تحصیل داروسازی در انگلیس عبارتند از :
•    اتیولوژی و اپیدمیولوژی بیماری های عمده و اصول درمان مواد مخدر
•    اساس مولکولی عمل مواد مخدر و اقدامات مواد مخدر در سیستم های زنده؛ مولکولی، سلولی، بیولوژیکی و جنبه های فیزیکی
•    جنبه های فیزیکی و شیمیایی مواد مخدر و سیستم های بیولوژیکی، از جمله ترمودینامیک و سینتیک شیمیایی
•    روش تحلیلی
•    فروش و عرضه دارو، از جمله ارزیابی و مدیریت ریسک و ارائه مشاوره
•    کد، استانداردها و سیستم های دولت و عمل؛ مدیریت ریسک
این برنامه به طور معمول شامل دروس شیمی محض، ریاضی، زیست شناسی، و فیزیولوژی در سال اول همراه با مقدمه عمل داروخانه و برخی از مهارت های تحصیلی است.
مدارک مورد نیاز جهت تحصیل داروسازی در انگلیس :
•    پاسپورت یا شناسنامه متقاضی
•    ترجمه انگلیسی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی(در صورت وجود)و ریز نمرات آن
•    برای دانش آموزان بالای ۱۷ سال مدرک زبان آیلتس ۵- ۵/۵
•    فرم رزومه (CV)
•    ۸ قطعه عکس ۴*۳
•    گواهی بهداشت سلامت و عدم ابتلا به ایدز وهپاتیت(BوC)
•    ترجمه و تایید مدارک توسط وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه
طبق قانون وکالت جمهوری اسلامی ایران،واژه ای به عنوان وکیل مهاجرت درقوانین ایران وجود ندارد وتنها وکیل پایه یک دادگستری ویا کارآموز وکالت، امکان مشاوره حقوقی درهمه زمینه ها، خصوصا مشاوره حقوق بین الملل خصوصی که قوانین مهاجرت بخشی ازاین علم می باشد را داراست. موسسات حقوقی که توسط وکلای پایه یک دادگستری تاسیس اداره می شوند به شرط آموزش درزمینه قوانین مهاجرت وحقوق بین الملل خصوصی، امکان مشاوره حقوق مهاجرت رادارند. موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور)، اولین موسسه حقوقی معتبر که بابیش از صد وکیل پایه یک دادگستری همکاری مستمر دارد، درزمینه های حقوق مهاجرتی و قوانین مهاجرتی، خدمات مشاوره رایگان حقوقی تلفنی برای شما متقاضیان عزیز فراهم آورده است.درصورتی که پس ازمشاوره رایگان تلفنی، شرایط شما توسط مشاورین ارشد موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور)، مثیت ارزیابی شود،امکان مشاوره حضوری وعقد قرارداد مشاوره حقوقی با موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) رادارید. توجه داشته باشید کلیه خدمات مشاوره حقوقی، تحت نظر وکلای پایه یک دادگستری می باشد ودرصورت عدم اخذ ویزا،کلیه مبالغ مشاوره به شما مسترد خواهد شد.

درصورت تمایل به اخذ مشاوره تلفنی رایگان  در باب مهاجرت به انگلستان ، تحصیل در انگلستان و مهاجرت به کشورهای دیگر میتوانید با دفتر مرکزی ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل بفرمایید .

Rating: 5
26 پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   پذیرش در مقطع دکترا با مقاطع دیگر متفاوت است. شما باید مستقیما با اساتید فعال در زمینه داروسازی مکاتبه نمایید و در صورتی که بتوانید رزومه مناسب و مرتبط با داروسازی ارائه دهید می توانید تایید استاد سوپروایزر را کسب نمایید.

   پاسخ
 1. امیر گفته:

  سلام.خسته نباشید
  ی سوال داشتم.برای تحصیل در رشته داروسازی انگلستان فقط از طریق فاندیشن میشه یا ای لول هم میشه؟
  برای دانشگاه های لول بالای انگلستان مانند آکسفورد یا کمبریج.

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. پاسخ این سوال ارتباط مستقیم با وضعیت و شرایط شما خواهد داشت. در صورت نیاز به کسب اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. اخذ بورسیه آن هم در رشته های پزشکی نیازمند داشتن شرایط خاصی می باشد. لذا با توجه به عدم اطلاع از وضعیت مالی، تحصیلی، سن و سایر شرایط شما پیشنهاد می شود جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02149196000 تماس حاصل فرمائید.

   پاسخ
 2. محمد ناصری گفته:

  سلام و عرض ادب
  آیا کسی که دوم دبیرستان را ایران تموم کرده وکسی که دیپلم و در ایران گرفته هردو باید از A_level شروع کنند؟

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. به منظور تحصیل در رشته های پزشکی و شاخه های آن می بایست از طریق A-level اقدام نمائید هرچند در شرایطی خاص امکان اقدام از طریق دوره یکساله Foundation هم وجود دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02149196000 دفتر موسسه تماس حاصل فرمائید.

   پاسخ
 3. تينا گفته:

  سلام من ١٨ سالمه
  ديپلم ١٩ و پيش ١٧و آيلتس هم ندارم
  چندتا سئوال درباره ى تحصيل داروسازى در انگلستان دارم
  A-level داره؟
  هزينه ى A-level ؟
  هزينه ى دانشگاه؟
  پرداخت اقصادى شهريه امكان دارن؟
  كدوم دانشگاه بدون آزمون ورودى هست؟
  آيلس چند ميخواد؟
  دارو ٣ ساله است؟
  امكان بورس يا كمك هزينه وجود داره؟
  اگه وجود داره چقدر؟

  پاسخ
 4. Haniye گفته:

  با داشتن مدرک دیپلم با معدل بالای 19/75 و داشتن آیلتس 7/5 و رتبه ی دو رقمی کنکور میشه برای بورسیه ی تحصیلی از دانشگاه های انگلستان امیدوار بود ؟؟

  پاسخ
 5. Roza گفته:

  با سلام.من در کشور انگلیس زندگی میکنم و رشته تحصیلیم در ایران دیپلم انسانی بوده .ایا میتونم در رشته داروسازی در انگلیس تحصیل کنم وارد دانشگاه بشم… ممنون میشم راهنماییم کنید و اطلاعات بهم بدین در مورد اینکه چجوری میتونم تو رشته داروسازی مشغول به درس بشم. ممنون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.
   با احترام فراوان

   پاسخ
 6. نگار گفته:

  سلام و وقت به خیر
  من دیپلم تجربی با معدل ۱۹.۳۳ دارم و رتبه کنکور ۱۶۸۰ منطقه ۲. در حال حاضر دانشجوی ترم ۸ داروسازی جندی شاپور اهواز هستم. از نظر طرح های تحقیقاتی برای رزومه هم، در حال کارکردن روی ۲ طرح هستم که البته هنوز تمام نشدن. آزمون آیلتس رو هنوز شرکت نکردم ولی دوره های آیلتس رو گذروندم و زبانم هم خوبه. حدود یک سال هم هست که وب سایت دانشگاه های مختلف انگلیس رو چک می کنم و شرایط تحصیل در رشته ی داروسازی به صورت fully funded رو بررسی می کنم. خواستم بپرسم پیشنهاد شما چی هست؟ آیا میتونم برای ۲۰۱۹ و یا ۲۰۲۰ این انتظار رو داشته باشم؟ چه شرایط دیگری لازم هست؟
  با تشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.
   با احترام فراوان

   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست عزیز شما میتوانید با دریافت ielts بالای 7 و معدل A+ برای بورسیه امیدوار باشید. همچنین شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 7. ندا گفته:

  با سلام بنده دانشجوي رشته داروسازي در كشور انگلستان هستم ميخواستم بدونم ايا اگر روزي بخوام به ايران برگردم ميتونم بعنوان دكتر داروساز مشغول بكار شم؟ ايا ميتونم مجوز داروخانه داشته باشم در ايران با مدرك داروسازي از دانشگاه De Montfort انگلستان؟ ممنون از پاسخ شما

  پاسخ
 8. علی گفته:

  سلام بر شما
  بنده دیپلم تجربی دارم با معدل ۱۹ و رتبه کنکورم در رشته تجربی ۱۷۶۰ منطقه ۲ شد.هم اکنون در حال تحصیل در ترم دوم رشته داروسازی در دانشگاه سراسری مازندران هستم.میخواستم بدونم امکان ادامه تحصیل به صورت بورسیه در انگلستان رو دارم؟؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای دریافت بورس تحصیلی باید رزومه شما (مدرک زبان، معدل و نمرات و ….) مورد بررسی قرار گیرد. در صورت داشتن شرایط لازم می توانید بورس تحصیلی دریافت نمایید. برای بررسی شرایط و رزومه خود پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 9. فرید گفته:

  با سلام و احترام خدمت شما و همکاران زحمت‌کش تان
  بنده ۲۲ساله هستم و دیپلم تجربی با معدل کل ۱۹/۰۶ و مدرک پیش دانشگاهی با معدل ۱۶/۷۵ و مدرک آیلتس ۶ دارم.
  از لحاظ پشتوانه مالی، فقط برای دو سال اول می‌تونم سالی ۷۰ میلیون هزینه کنم.
  به خاطر علاقه شدید به دروس زیست‌شناسی و شیمی، تحصیل رشته داروسازی در انگلیس مد نظرم هست. از نظر شما با این رزومه و پشتوانه مالی نا چه حد امکان‌پذیر هست؟
  با تشکر و سپاس فراوان

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   برای حضور در رشته های پزشکی در کشور انگلستان باید آزمون Alevel یا فاندیشن را پاس نمایید تا از آن طریق بتوانید وارد دانشگاه های پزشکی انگلستان شوید . جهت دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید با تشکر

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.