تحصیل داروسازی در تاجیکستان

تحصیل داروسازی در تاجیکستان  و شرایط اخذ پذیرش رشته داروسازی از دانشگاههای تاجیکستان ۲۰۱۷ ، مدارک لازم برای تحصیل داروسازی در تاجیکستان ، هزینه تحصیل داروسازی در تاجیکستان ، در این مقاله به شرح این موضوعات به طور کلی خواهیم پرداخت ، تاجیکستان یکی از کشورهایی است که از نظر علمی دارای سطح عالی در آسیای میانه می باشد همچنین در حال حاضر تحصیل داروسازی در تاجیکستان مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است و دلیل آن این است که با تحصیل داروسازی در تاجیکستان دانشجویان مدارک معتبر بین المللی را دریافت می نمایند که با توجه به این مدارک می توانند در بسیاری از کشورها به ادامه تحصیل بپردازند. نکته ای که در مورد تحصیل داروسازی در تاجیکستان باید گفت این است که تحصیل در این رشته مطابق با استانداردهای بین المللی انجام می پذیرد و مدارکی که اخذ می شود از اعتبار بالایی برخوردار خواهد بود. موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل داروسازی در تاجیکستان می پردازد.

چه شرایطی برای تحصیل داروسازی در تاجیکستان وجود دارد؟ تحصیل داروسازی در تاجیکستان چه مزیت هایی برای افراد می تواند داشته باشد؟ آیا با تحصیل داروسازی  در تاجیکستان می توان در کشورهای دیگر به تحصیل پرداخت؟

مطابق با قوانینی که کشور تاجیکستان برای تحصیل در این کشور اعمال کرده است افرادی که در اندیشه مهاجرت تحصیلی به تاجیکستان هستند باید با اخذ ویزای تحصیلی تاجیکستان وارد این کشور زیبا شده تا بتوانند به تحصیل در تاجیکستان بپردازند. اگر قصد تحصیل در تاجیکستان را دارید بهتر است بدانید که باید شرایط اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی تاجیکستان را داشته باشید تا بتوانید به تحصیل نیز مشغول شوید.

شرایط تحصیل داروسازی در تاجیکستان

افرادی که خواهان تحصیل داروسازی در تاجیکستان هستند باید بدانند تحصیلات آنها در حدود ۵ تا ۶ سال به طول خواهد انجامید همچنین افرادی که در تاجیکستان به تحصیل می پردازند از تمامی امکانات آموزشی با کیفیت بالا برخوردار خواهند شد اما نکته ای که برای تحصیل داروسازی در تاجیکستان وجود دارد این است که افرادی که قصد تحصیل در تاجیکستان را دارند باید دارای سنین ۱۷ تا ۳۰ سال باشند تا بتوانند از دانشگاههای معتبر تاجیکستان پذیرش تحصیلی را اخذ نمایند.

نکته ای که مورد توجه و استقبال بسیاری از افراد قرار میگیرد این است که دانشجویان با تحصیل داروسازی در تاجیکستان امکان اخذ بورس تحصیلی را خواهند داشت که این بورس می تواند هزینه های تحصیل دانشجویان را تا حدودی پوشش دهد همچنین دانشجویانی که در تاجیکستان بورس تحصیلی را دریافت می نمایند مبلغی در حدود ۶۰۰ یورو به عنوان کمک هزینه تحصیلی دریافت خواهند کرد.

تحصیل داروسازی در تاجیکستان می تواند مزیت های بسیاری برای افراد داشته باشد که این مزیت ها از قرار زیر است: افرادی که در تاجیکستان به تحصیل می پردازند امکان کار دانشجویی به صورت قانونی را خواهند داشت همچنین پس از پایان تحصیلات خود امکان ورود به کشورهای دیگر برای افراد مهیا است همچنین در صورت تمایل می توانند  پس از تحصیل در تاجیکستان به صورت فول تایم مشغول به کار شوند و هزینه های خود را نیز تامین نمایند مزیت دیگری که تحصیل داروسازی در تاجیکستان دارد این است که دانشجویان می توانند تحصیلات خود را به زبان انگلیسی نیز انجام دهند که در این صورت ارائه مدرک IELTS و یا TOFEL الزامی می باشد اما آن دسته از افرادی که دارای مدرک زبان انگلیسی نیستند هم امکان تحصیل داروسازی در تاجیکستان را خواهند داشت با این تفاوت که این افراد باید دوره های زبان انگلیسی را قبل از ورود به دانشگاه در تاجیکستان بگذرانند.

مزایای تحصیل داروسازی در تاجیکستان

۱: اخذ مدرک بین المللی

۲: اخذ پذیرش بدون نیاز به کنکور

۳: دانشگاههای معتبر در پایتخت تاجیکستان

۴: نزدیک بودن فرهنگ مردم تاجیکستان به فرهنگ ایرانیان

۵: مناسب بودن هزینه تحصیل نسبت به سایر کشورها

۶: دریافت بورس تحصیلی

مدارک مورد نیاز برای تحصیل داروسازی در تاجیکستان

۱: پاسپورت فرد متقاضی به همراه کپی آن که باید مدت اعتبار آن بیشتر از ۶ ماه باشد.

۲: ارائه مدارک تحصیلی همراه ریز نمرات آنها

۳: ارائه دو قطعه عکس از شخص متقاضی

۴: نامه تمکن مالی شخص متقاضی

۵: ارائه فرم درخواست ویزای تحصیلی تاجیکستان

۶: ارائه بیمه نامه سلامت شخص متقاضی

در انتها بهتر است اینگونه در مورد تحصیل داروسازی در تاجیکستان بگوییم که اگر قصد تحصیل داروسازی در تاجیکستان را دارید می توانید در بهترین دانشگاههای این کشور تحصیل نمایید تا پس از تحصیل مدرک بین المللی از یکی از دانشگاههای تاجیکستان را اخذ نمایید همچنین شما عزیزان در حین تحصیل اجازه کار را خواهید داشت اما این نکته را بدانید که اجازه کار شما در حین تحصیل به صورت پارت تایم خواهد بود همچنین در صورتی که قصد تحصیل داروسازی در تاجیکستان را داشته باشید این امکان را دارید که از بورس تحصیلی بهره مند شوید و کمک هزینه تحصیلی مناسبی را دریافت نمایید.

اگر متقاضی تحصیل داروسازی در تاجیکستان هستید می توانید با مراجعه به سایت موسسه حقوقی ملک پور اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت نمایید همچنین شما عزیزان می توانید از مشاوره مشاورین موسسه حقوقی ملک پور بصورت تلفنی با تماس با وین و یا دفاتر همکار در ایران بهره مند شوید و اطلاعات مورد نیاز خود را در زمینه تحصیل داروسازی در تاجیکستان کسب نمایید.