تحصیل داروسازی در آذربایجان

تحصیل داروسازی در آذربایجان  و شرایط اخذ پذیرش جهت تحصیل داروسازی در آذربایجان  ، تحصیل داروسازی در آذربایجان۲۰۱۷ و هزینه های تحصیل داروسازی در آذربایجان در این مقاله آمده است ، در این نوشتار سعی شده راجع به تحصیل داروسازی در آذربایجان اطلاعاتی در اختیار شما قرار بگیرد .تحصیل داروسازی در آذربایجان چگونه است ؟چه دلیلی باعث میشود شخص به دنبال تحصیل داروسازی در آذربایجان باشد ؟ نظام آموزشی آذربایجان  چگونه است ؟مدارک مورد نیاز برای تحصیل داروسازی در آذربایجان چیست؟

 

با مطالعه مقالات موسسه حقوقی MIE (همکار موسسه حقوقی و مهاجرتی ملک پور)در سایت موسسه حقوقی MIE (همکار موسسه حقوقی و مهاجرتی ملک پور)میتوانید اطلاعات مفیدی راجع به تحصیل داروسازی در آذربایجان را بدست بیاورید  مشاوران موسسه حقوقی MIE (همکار موسسه حقوقی و مهاجرتی ملک پور)اطلاعات کافی راجع به تحصیل داروسازی در آذربایجان را در اختیار شما قرار میدهند .

نظام آموزشی آذربایجان

سطح توسعه سیاسی ، اجتماعی، اقتصادی،  یک کشور  به سیستم آموزشی آن بستگی خواهد داشت. هر دولت به یک  آرایش گروهی بسیار پیشرفته  در سیستم آموزشی نیازمند می باشد،  تا اجازه داده شود آن علم،صنعت، سیاست یا کشاورزی به طور منظم رشد نماید. و تنها یک سیستم آموزشی قوی و به طور کامل به تفصیل میتواتند این رشد را ضمانت نمایند و آن آموزش و پرورش هر کشور می باشد بنابراین ممکن است، با وجود تمام استعدادهی مردم و مهارت ها ، آنها نتوانند بدون یک آموزش نظام مند به اطلاعات و سواد کافی برسند و نیاز است که یک سیستم آموزشی بسیار نظام مند اطلاعات را گام به گام و با دقت در اختیار آنها بگذارد.

از نظر مکانی کشو  آذربایجان در کنار دریاچه خزر واقع شده  که باعث شده اینت کشور دارای  آب و هوای فوق العاده  و متنوع باشد، این کشور از شمال با کشور روسیه، از جنوب با کشور ایران و از غرب با کشور  ارمنستان و ترکیه همسایه می باشد  . پایتخت کشور آذربایجان،  باکو است  و زبان رسمی  مردم این کشور آذری، روسی و در بخش های مرزی ایران تا حدودی فارسی  نیز می باشد .

از نظر سطح علمی کشور آذربایجان از بسیاری از مهارت های علمی کشور روسیه تاثیر گرفته  و به دلیل مناسب و  پایین بودن هزینه های تحصیل و همچنین هزینه های نسبتا پایین   زندگی و با فراهم نمودن بسیاری از  رشته ها در دانشگاها  و زمینه های فراوان تحصیلی در این کشور، دارای  فرصت های شغلی مورد نظر بسیاری برای  متقاضیان می باشد.

به دلیل نزدیکی این کشور با کشور های روسیه، ارمنستان، گرجستان و ترکیه   دانشجویان همچنین این فرصت را دارند  تا برای کار یا زندگی به کشورهای هم جوار و همسایه  با کشور  آذربایجان مهاجرت کنند. اکثر دانشگاه های کشور آذربایجان  به صورت دولتی می باشد و به دانشجویان این اجازه خواهد داده شد تا  علاوه بر تحصیل در این کشور  به کار به صورت  پاره وقت هم بپردازند تا بتوانند بخشی از هزینه های زندگی خود را تامین کنند .

برای تحصیل در کشور آذربایجان فرد  به مدرک زبان نیاز دارد  و دانشجویان باید مدرک زبان  آیلتس ۵.۵ تا ۶ اکادمیک را برای تحصیل در این کشور دارا باشند اما داشتن مدرک پیش دانشگاهی برای متقاضیان الزامی نیست  زیرا افراد قبل از تحصیل در دانشگاه  در دوره هایی به نام آمادگی قبل از شروع ترم دانشگاه  به مدت یکسال در کالج  تحصیل می نمایند که می تواند جایگزینی برای دوره پیش دانشگاهی افراد باشد .

دانشگاه طب باکو

دانشگاه طب باکو مورد استقبال بسیاربی از دانشجویان مخصوصا دانشجویان ایراین برای  ادامه تحصیل قرار گرفته که مورد تایید بودن این دانشگاه در وزارت علوم و بهداشت کشور ایران  هنوز به تصویب قطعی نرسیده است . اما در هر  صورت اینت دانشگاه به صورت مشروط مورد پتایید و ذیرش وزارت علوم و بهداشت می باشد .

دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته داروسازی در دانشگاه طب باکو  باید  یک دوره به طول مدت  ۱ سال را در  کالج (حاضر لیق) را بگذرانند و بعد از گذراندن  این دوره ۱ ساله افراد می توانند  وارد سال اول رشته های  پزشکی شوند.  هزینه حدودی  دوره کالج (حاضرلیق) تقریبا بازه مبلغ بین ۲۵۰ تا ۷۰۰ دلار است  و  هزینه آن بستگی به کالج تحصیلی دارد.   دانشگاه طب باکو  کورس های  تحصیلی رشته های پزشکی اعم از پزشکی/داروسازی/دندانپزشکی را  به سه زبان آذری ، روسی و انگلیسی ارائه می دهد .

دانشجویان متقاضی رشته اروسازی باید  برای شرکت و تحصیل در رشته داروسازی  البته به جزء تحصیل به  زبان آذری باید مدرک زبان مورد نظر را حتما  داشته باشند. شهریه این دانشگاه  برای هر ترم حدودا  ۱۲۰۰ دلار می باشد  و در مجموع هزینه های افراد  سالانه ۲۵۰۰ دلار است . هزینه های اقامت در خوابگاه نیز ماهانه  مبلغ بین بازه  ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار خواهد بود .هزینه  اجاره خانه درشهر باکو و در نزدیکی دانشگاه حدودا بازه تقریبی بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ دلار نیز است.

کشور آذربایجان دارای یکی از برجسته ترین و  بزرگترین  موسسات آموزشی عالی و دانشگاه علوم پزشکی برای تحصیل در رشته داروسازی است، که نام  یکی از این دانشگاه ها (AMU) است که در سال ۱۹۳۰ تاسیس شده است. این دانشگاه دارای ۷ دانشکده در رشته های پزشکی و پیرا پزشکی از جمله:  (داروسازی ،پزشکی عمومی ، دندانپزشکی، اطفال، پزشکی و زیست شناسی پزشکی، طب نظامی ) می باشد. در حال حاضر تعداد  ۸۰۰۰ دانشجو، اعم از  دانشجویان اینترنشنال، در دانشگاهای  پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی در کشور آذربایجان در حال  تحصیل می باشنددد.

سال تحصیلی (ترم اول) از ۱۵ سپتامبر برای دوره های کارشناسی و در ۱ اکتبر برای دوره های تحصیلات تکمیلی شروع می شود. افراد  باید اسناد و مدارک  خود را بین ۲۰ آگوست تا ۱۰ سپتامبر ارسال نمایند.

مدت تحصیل در رشته داروسازی در آذربایجان به مدت ۴ سال می باشد.

هزینه اجاره مسکن در کشور اذربایجان میانگین بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ دلار می باشد.

هزینه تحصیلات اولیه برای هر سال تحصیلی: – برای دوره آمادگی ۲۵۰۰ دلار؛ – ۳۵۰۰ دلار برای دوره کارشناسی (پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دانشکده های بهداشت و درمان پیشگیری)؛ – ۴۰۰۰ دلار برای تحصیلات تکمیلی (مدرک کارشناسی ارشد) (فقط دانشکده داروسازی)؛ – ۴۰۰۰ دلار برای تحصیلات تکمیلی (محل اقامت) (همه تخصص های دیگر). – ۴۵۰۰ دلار برای همه برنامه های دکترا. توجه: طبق قوانین جدید، قبل از شروع کلاس، هر سال تحصیلی باید به طور کامل پیش پرداخت شود. این پرداخت قابل بازگشت نیست مبلغ نهایی ممکن است بر اساس  کشور و مناطق مختلفف  متفاوت باشد.

 

اسناد مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته داروسازی در کشور آذربایجان

افراد  باید مستقیما اسناد زیر را ارسال نمایند:

-مدارک هویتی مثل کارت ملی و شناسنامه

– پاسپورت

– کپی قانونی مدارک دبیرستان یا دیپلم کارشناسی (Apostille)؛

– تأیید ترجمه دیپلم دبیرستان یا دیپلم و رونویسی به به  زبان کشور آذربایجان در ۲ (دو) نسخه؛

– گواهینامه IELTS یا TOEFL (حداقل IELTS 5.0 یا TOEFL 40 ) – فقط برای تحصیل به  زبان  انگلیسی

– ۸ (هشت) قطعه عکس ۳*۴ با  پس زمینه قرمز مات.

-داشتن حداقل نمره ۱۵ در درس های مثل زیست و شیمی

-گواهی (هپاتیت A، B، C و آزمایش اچ آی وی)

اگر افراد در کشور روسیه فارغ التحصیل شده اند برای تحصیل در رشته داروسازی به زبان روسی دیگر نیاز نیست این افراد دوره یک ساله کالج را بگذرانند مگر اینکه خواهان تحصیل به زبان آذری یا انگلیسی باشند.

 

گرایش های  مختلف رشته داروسازی

داروشناسی

این گرایش  به عنوان رشته دارو درمانی است و تاثیر سم ها ، و چگونگی جذب داروهای مختلف را بررسی میکند و مواد مغذی مختلف که برای بهبود بیماری افراد مناسب است را بررسی میکند و دانشجوها مطالعات خود را برای بررسی داروها در آزمایشگاها میگذارند.

میکروب شناسی و ایمونولوژی

به شناخت میکرب ها و ویروس های و باکتری ها و قارچ ها  و راه های ایمن سازی میپردازد و دانشجوها در آزمایشگاها به مطالعه سیستم های ایمنی بدن و به شناخت بیماری های که موجب ضربه زدن به ایمنی بدن میشود میپردازند

توسعه دارویی

این گرایش دانشجویان را درگیر میکند تا فرآیندها و راه های جدید و نو آوری های جدید دارویی بپردازند و راه های درمانی جدید همراه با داروهای جدید را به عرصه پزشکی معرفی کنند.

تکنولوژی دارویی

دانشجویان در این مقطع به کسب تخصص و تمرکز بر فناوری ها مدرن در گرایش دارو و درمان میپردازند تا با بهترین تجهیزات در زمینه توسعه دارویی برسند .

هدف از تحصیل در رشته داروسازی

در کل نقش داروسازان برای سلامت بسیار مهم است زیرا علاوه بر پزشک نقش دارو هم در بهبود بیمار نقش دارد .

 

دانشگاه تحصیل داروسازی در آذربایجان مورد تایید وزارت بهداشت کشور ایران

Khazar University

 

دانشگاهای کشور آذربایجان مورد تایید وزارت علوم کشور ایران

Azerbaijan National Academy of Science

Azerbaijan National Conservatoire

Azerbaijan State Academy of Fine Art    صرفاً در رشته‌های وابسته به هنر و نقاشی

Azerbaijan State Oil Academy

Azerbaijan Technical University

Azerbaijan University of Architecture and Construction

Baku Music Academy

Baku State University

Khazar University   صرفاً در دانشکده‌های اقتصاد و مدیریت، معماری، مهندسی و علوم کاربردی، حقوق، هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی

Nakhchivan State University

چشم انداز شغلی

فرصت های شغلی برای افرادی که در دانشگاهای اتریش در رشته داروسازی تحصیل میکنند آینده ی درخشانی دارند و بلقوه میتوانند به راه اندازی داروخانه جامع در سطح شهر یا داروخانه بیمارستان و یا آزمایشگاهایی در پی صنعت داروسازی و یا صنعت لوازم آرایشی بپردازد.

نتایج تحصیل و یادگیری رشته داروسازی در دانشگاه آذربایجان

۱-            تخصص در گرایش های داروسازی و مواد مخدر و آماده ارائه خدمات به بیماران و مشاوره در زمینه استفاده درست از داروها

۲-            دانش کامل و مدرن و پیشرفته در زمینه داروسازی با یک سطح و پس زمینه علمی جانع و پیشرفته در راه اندازی داروخانه و استفاده از فرمول شیمیایی با تحولات سریع علمی و فنانوری

۳-            قادر به ساخت و توزیع دارو در یک را امن

۴-            توسعه مهارت های فدی و گروهی پیشرفته مربوط به حرفه داروسازی

۵-            آماده شرکت در آزمونهای برای کسب پروانه حرفه ای (شهروندان اتحادیه اروپا) می باشد

۶-            ارزیابی صنعت مواد مخدر و بازار

۷-            تمرین در یک محیط مدرن دارویی

۸-            قادر به دخالت در درمان با نوآوری های جدید دارویی

۹-         یک مبنای نظری برای مطالعات و / یا تحقیق بیشتر

 

امید است  که مطالب این مقاله به میزانی  به شما عزیزان  راجع به  تحصیل داروسازی در آذربایجان کمک کرده باشد.

اگر شما هم خواهان تحصیل داروسازی در آذربایجان هستید وکلای مجرب ما در موسسه  حقوقی  MIE (همکار موسسه حقوقی و مهاجرتی ملک پور) که از معتبرترین و بهترین موسسات مهاجرت کشور می باشد میتوانند شما را یاری دهند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در رشته های پزشکی، دندنپزشکی،داروسازی  در کشور آذربایجان و هزینه های تحصیل در کشور آذربایجان و انواع دانشگاهای پزشکی در کشور آذربایجان  و یا کشورهای دیگر میتوانید با موسسات ما در وین و یا موسسات همکار ما در ایران تماس بگیرید.