تحصیل پزشکی در اتریش و بررسی شرایط آن

تحصیل پزشکی در اتریش، مدارک و شرایط لازم برای تحصیل پزشکی در اتریش در این مقاله به صورت کاملا علمی مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت. پزشکی از رشته های بسیار پرطرف دار برای تحصیل می باشد. از آنجایی که نظام آموزش در اتریش رایگان است و از نظر رفاه اجتماعی سطح بالایی دارد، سوالات متعددی در خصوص تحصیل پزشکی در اتریش برای متقاضیان وجود دارد. آیا با تحصیل پزشکی در این کشور می توان اقامت و پاسپورت اتریش را دریافت نمود؟ هزینه زندگی در این کشور به چه صورت است؟ شرایط کار پس از تحصیل در اتریش چگونه است؟ این نوشتار به کوشش تیم حرفه ایی موسسه حقوقی ملک پور برای ارتقا سطح دانش شما عزیزان در خصوص مهاجرت تهیه گردیده است. شما دوستان و همراهان عزیز می توانید برای بررسی شرایط خود با دفاتر مجموعه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره تخصصی و رایگان تلفنی بهره مند گردید.

تحصیل پزشکی در اتریش 3 تحصیل پزشکی در اتریش

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل پزشکی در اتریش و شرایط عمومی آن

اتریش با نام رسمی جمهوری اتریش، کشوری در اروپای مرکزی است که شامل نه ایالت فدرال است. پایتخت و بزرگترین شهر آن، وین است. اتریش دارای مساحت 83،879 کیلومتر مربع با جمعیتی نزدیک به 9 میلیون نفر می باشد. کشورهای جمهوری چک، آلمان، مجارستان، اسلواکی، اسلوونی، ایتالیا، سوئیس و لیختن اشتاین همسایگان این کشور می باشد. این کشور محصور شده در خشکی و بسیار کوهستانی است و در بین کوه های آلپ واقع شده است. اکثریت مردم گفتار محلی بایرن را به عنوان زبان مادری خود می دانند و زبان آلمانی به شکل استاندارد آن زبان رسمی کشور است. دیگر زبان های منطقه ای مجارستانی، بورگنلند، کرواسی و اسلوونی نیز استفاده می گردد. اتریش همواره به عنوان یکی از غنی ترین کشورهای جهان از نظر سرانه تولید ناخالص داخلی مطرح است و تولید ناخالص داخلی آن 477 میلیارد دلار می باشد. سطح بالای کیفیت زندگی در این کشور موجب گردید در سال 2018 برای شاخص انسانی، در رتبه 20 جهان قرار گیرد. اتریش از سال 1955 عضو سازمان ملل بوده و اتحادیه اروپا و همچنین عضویت شنگن پیوسته است و در سال 1999 ارز یورو را به تصویب رساند. از نظر اقتصادی کشوری صنعتی بوده و در کنار آن در بخش گردشگری بسیار فعال می باشد. سیستم دانشگاهی اتریش برای هر دانش آموزی که آزمون Matura را انجام داده باشد، امکان پذیر می باشد. برای تحصیل پزشکی در اتریش نیز امتحانات ورودی وجود داد. از سال 2001، یک شهریه 363.36 یورویی در هر ترم برای همه دانشگاه های دولتی معرفی شد.

اقامت اتریش از طریق دوره زبان تحصیل پزشکی در اتریش

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل رایگان پزشکی در اتریش

video تحصیل پزشکی در اتریش

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل رایگان پزشکی در اتریش

audio تحصیل پزشکی در اتریش

تحصیل پزشکی در اتریش و شرایط ورود به رشته پزشکی

برای تحصیل پزشکی در اتریش نیاز به گذراندن یک سال دوره آماده سازی یا پیش پزشکی می باشد. دوره مقدماتی دانش آموزان اتریشی و بین المللی به زبان آلمانی بوده و با موضوعات عمده جهت تحصیل پزشکی در اتریش آماده می شود. همه دانشجویان بین المللی پیش از ثبت نام در دانشگاه، باید دوره های پایه را بگذارنند. در برنامه های آمادگی جهت تحصیل پزشکی در اتریش، دانش آموزان دروس شیمی، زیست شناسی، ریاضیات، فیزیک را فرا می گیرند، دوره آمادگی برای امتحان ورودی فشرده و البته به زبان آلمانی است. برای تحصیل پزشکی در اتریش، باید امتحان ورودی، امتحانات موضوع اصلی و گواهینامه زبان آلمانی با سطح C1 را داشته باشید. امتحان ورودی 8 ساعت طول می کشد و به طور همزمان در تمام دانشگاه های پزشکی سراسر اتریش برگزار می شود، به همین دلیل دانش آموزان می توانند تنها برای یک دانشگاه اقدام کنند. امتحان ورودی برای تحصیل پزشکی در اتریش تنها یک بار در سال اتفاق می افتد. برای شرکت در امتحان ورودی، شما باید تا 31 مارس ثبت نام کنید. امتحان هر جمعه در ماه جولای برگزار می شود، نتایج در هفته اول ماه آگوست اعلام خواهد شد، ثبت نام در دانشگاه ها تا 5 سپتامبر امکان پذیر می باشد. برای تحصیل پزشکی در اتریش سهمیه بندی وجود دارد که ارتباط با شهروندی دارد. دانشجویان بین المللی تنها 5 درصد از کرسی های دانشگاه های پزشکی را دارند، در حالیکه دانشجویان اتحادیه اروپا 25 درصد از آنها را دارند. آزمون ورودی برای تحصیل پزشکی در اتریش شامل 4 موضوع اصلی است:

 • مبانی پزشکی

  سوالات به صورت تستی و چهار گزینه ایی می باشد و مباحث اصلی چون شیمی، فیزیک، زیست، ریاضی سنجیده می شود.

 • درک واژگان و متون پزشکی

  دانش آموزان چندین صفحه متون پزشکی مطالعه نموده و سپس بر اساس اطلاعات متن پاسخ سوالات گزینه ایی را انتخاب می کنند.

 • تست اجتماعی و عاطفی

  شامل دو بخش توانایی شناخت عواطف و احساسات بیماران و نحوه تصمیم گیری مناسب اجتماعی با توجه به شرایط موجود.

 • سوالات هوش

  عمدتا سوالات با اشکال هندسی، اعداد و درک مطلب و واژگان می باشد.

شرایط تحصیل در اتریش

تحصیل پزشکی در اتریش 5 تحصیل پزشکی در اتریش

تحصیل پزشکی در اتریش و دانشگاه های پزشکی

از آنجا که نظام آموزش در کشور اتریش رایگان می باشد، متقاضیان زیادی برای تحصیل پزشکی در اتریش همه ساله اقدام می نمایند. رفاه اجتماعی بالا و رتبه و اعتبار دانشگاه های این کشور در بین سایر کشور های اروپایی و همچنین کشور های آلمانی زبان، موجب جذب افراد زیادی به این کشور گردیده است. در جدول زیر به معرفی دانشگاه های برتر برای تحصیل پزشکی در اتریش می پردازیم.

 • Vienna University of Medicine

  دانشگاه پزشکی بخشی از دانشگاه وین بود. این یکی از چهار دانشکده دانشگاه وین بود که در سال 1365 تشکیل شده است. در سال 2004 دانشگاه پزشکی وین به عنوان یک دانشگاه جداگانه، مستقل از دانشگاه دولتی وین افتتاح شد. رتبه 50 در جهان، رتبه 14 در اروپا و رتبه 3 بین دانشگاه های آلمانی زبان را دارد.

 • Medical University of Graz

  دانشگاه علوم پزشکی گراس در 1 ژانویه سال 2004 تأسیس شد. قبل از آن، دانشگاه به عنوان یکی از دانشکده های دانشگاه کارل و فرانتس گراس وجود داشت. در تاریخ دانشگاه برنده جایزه نوبل فیزیک Fritz Pregl و در پزشکی Julius Wagner and Otto Leovi شناخته می شود.

 • Medical University of Innsbruck

  دانشگاه پزشکی اینسبروک در 1 ژانویه سال 2004 هنگامی که از دانشگاه لئوپولد فرانزز جدا شد، تاسیس شد. برنده جایزه نوبل شیمی در سال 1923، فریتز پرگل، در سال 1928، آدولف ویندواس سال 1930 بوده است. در حال حاضر، دانشگاه پزشکی اینسبروک فعال در تحقیقات علمی و آموزش در زمینه پزشکی، علوم زیستی و علوم اعصاب است.

دانشگاه های اتریش

تحصیل پزشکی در اتریش و مدارک لازم برای پذیرش

اسناد زیر به منظور اخذ پذیرش و تحصیل پزشکی در اتریش لازم است.

 • یک سند معتبر مسافرتی (گذرنامه)
 • مدارک تحصیلی دانشگاه و مدارک تحصیلی مدارس متوسطه

  شامل آخرین گزارش مدرسه، مدرک تحصیلی دانشگاهی یا یک مدرک ورود به دانشگاه یا معادل خارجی آن به همراه کپی مدارک تحصیلی خارج از اتحادیه اروپا یا گواهی تکمیل حداقل سه سال تحصیلی در یک موسسه آموزشی داخلی و خارجی که پس از دوره متوسطه شناخته شده است. (180 واحد یا ECTS)

 • در صورت موجود بودن شماره شناسایی اتریش (eCard)
 • در صورت لزوم گواهی آلمان C1
 • در صورت انتقال از یکی دیگر از دانشگاه های اتریش در همان حوزه مطالعه گواهی انتقال و سابقه عملکرد
 • انگیزه نامه
 • همه اسناد ارائه شده در صورت لزوم باید اصل باشند و گواهی به زبان انگلیسی و یا آلمانی نیز به آن اضافه شود.
 • کپی پاسپورت

پس از بررسی اسناد، شهریه ها و هزینه دانشجویی را می توان بلافاصله پرداخت نمود. پذیرش بلافاصله صورت می گیرد.

همان طور که قبلا اشاره شد، برای تحصیل پزشکی در اتریش ابتدا باید یک دوره مقدماتی پیش پزشکی را بگذرانید و سپس در آزمون ورودی پزشکی شرکت نمایید. تسلط به زبان آلمانی در سطح B2 برای پیش پزشکی لازم است.

تحصیل پزشکی در اتریش و هزینه های تحصیل

اتریش تصویر کلی از کشور گران قیمت برای گردشگری است. وین یکی از گرانترین پایتخت های اروپایی است و تعطیلات زمستانی در آلپ اتریش در میان افراد ثروتمند، مشهور است. با این حال، هنگامی که در مورد تحصیل در خارج از کشور در اتریش صحبت می کنید، اولین چیزی که موجب شوق مردم در سراسر جهان می شود این است که برای دانش آموزانی که از اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا می آیند، رایگان است. در دانشگاه­های اتریش هیچ هزینه تحصیلی برای دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، سوئیس و کشورهای کمتر توسعه یافته وجود ندارد. عموما هزینه تحصیلی بین 1،500 -600 یورو در سال یعنی به طور متوسط 726.72 یورو در هر ترم پرداخت می کنند. با این حال، تمام دانش آموزان (اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا) باید هزینه 18 یورو، بابت بیمه پرداخت نمایند. برای دوره های آمادگی عمومی نیز هر ترم 1،180 یورو هزینه باید پرداخت نمایید.

تحصیل رایگان در اتریش

تحصیل پزشکی در اتریش و هزینه زندگی

برای تحصیل پزشکی در اتریش نیاز هست اطلاعات دقیقی در مورد هزینه زندگی در این کشور داشته باشید. با توجه به این که هزینه تحصیل پزشکی در اتریش عموما رایگان و یا نزدیک به صفر است، هزینه زندگی دغدغه اصلی متقاضیان تحصیل پزشکی در اتریش می باشد. در زیر به تفکیک هزینه های اصلی برای زندگی حین تحصیل پزشکی در اتریش بررسی می کنیم. از کل بودجه شما 35% برای اجازه محل اقامت، 7% هزینه حمل ونقل و 1% هزینه تحصیل در نظر بگیرید.

 • هزینه اسکان

  نرخ اجاره محل اقامت اتریش بین 300 تا 400 یورو در ماه است. به طور متوسط ​​برای یک دانشجو 400 یورو در ماه اجاره منزل می پردازند، دانشجویانی که در خوابگاه دانشجویی زندگی می کنند، حدود 260 یورو در ماه پرداخت می کنند، در حالی که کسانی که با همسر و فرزند زندگی می کنند حدود 370 یورو در ماه هزینه می کنند. قیمت متوسط منزل 500 یورو در ماه بوده و برای خانه تک خوابه 200 تا 400 یورو می باشد.

 • هزینه غذا

  مهمترین وعده غذایی در این کشور نهار می باشد. عموما رستوران های چینی ارزان ترین قیمت ها را ارائه می کنند. متوسط هزینه ناهار در رستوران های ارزان 7 تا 10 یورو می باشد در حالی که برای غذای اصلی در مناطق گردشگری 12 تا 18 یورو باید بپردازید. هزینه سوپرمارکت در ماه حدود 200 یورو می باشد.

 • حمل و نقل

  حمل و نقل عمومی با قطار، اتوبوس یا تراموا، راحت ترین و ساده ترین راه برای سفر در اتریش است، عمدتا به این دلیل که با برنامه ثابت و مشخص کار می کنند. دانشجویان زیر 26 ساله می توانند کارت تخفیف دریافت کنند که به آنها اجازه می دهد با نصف قیمت معمول در تمام اتریش سفر کنند. در گراتس، می توانید این کارت ویژه را در ایستگاه قطار اصلی دریافت کنید هزینه آن حدود 20 یورو است و برای یک سال معتبر است.

 • هزینه های دیگر
  • هزینه انرژی برای یک ماه 180 یورو می باشد.
  • مطالعات و نیازهای شخصی حدود 250 یورو در ماه می باشد.
  • بیمه ماهانه 55 یورو در ماه برای هر دانشجو می باشد.
شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه تحصیل تخصص برای پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

video تحصیل پزشکی در اتریش

تحصیل پزشکی در اتریش و سایر رشته های علوم پزشکی

سایر رشته های پزشکی نیز مورد توجه بسیاری از افراد می باشد از این رو در ادامه به بررسی شرایط تحصیل در سایر رشته های پیراپزشکی پرداخته شده است.

 • تحصیل داروسازی در اتریش

  داروسازی موضوعی است که با تکنیک های تهیه و توزیع مواد دارویی روبرو هستید. دانشجویانی که به رشته داروسازی ورود پیدا می کنند، یاد می گیرند که چگونه انواع مختلف داروها روی بدن و ذهن انسان تاثیر می گذارند و چگونه با هم مخلوط می شوند. برای تحصیل داروسازی در اتریش طول دوره 5 ساله یا 10 ترم است. تحصیل به صورت کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های شیمی دارویی، سم شناسی، بیوتکنولوژی دارویی امکان پذیر می باشد. این دوره عمدتا به زبان آلمانی یا انگلیسی در دانشگاه های دولتی این کشور ارائه می شود. آزمون ورودی این رشته همانند آزمون ورودی برای تحصیل پزشکی در اتریش، به زبان آلمانی برگزار می شود و تسلط به این زبان الزامی است. پس از اتمام دوره نیاز به گذراندن دوره عملی و کار در داروخانه وجود دارد.

 • تحصیل دندان پزشکی در اتریش

  برای تحصیل در رشته دندان پزشکی همانند تحصیل پزشکی در اتریش نیازمند این است در آزمون ورودی دانشگاه پذیرفته شوید. این آزمون به زبان آلمانی برگزار می شود و دروس تخصصی زیست، شیمی، فیزیک، ریاضی بعلاوه سوالات هوش ارزیابی می گردد. طول دوره 6 ساله است و تسلط به زبان آلمانی لازم است.

 • تحصیل پرستاری در اتریش

  برای تحصیل پرستاری در اتریش ابتدا باید آزمون ورودی این رشته را پشت سر بگذارنید و مصاحبه حضوری برای تعیین صلاحیت این حرفه را نیز داشته باشید. دوره کارشناسی 6 ترم و در واقع 3 ساله می باشد و زبان تحصیل نیز آلمانی است. با تمام شده این دوره شما پرستار عمومی خواهید بود و برای ادامه تحصیل و داشتن تخصص می توانید در دوره تحصیلی بالاتر یعنی کارشناسی ارشد تحصیل نمایید.

  مقطع کارشناسی ارشد این رشته به زیر شاخه های مختلف و تخصصی تر تبدیل می شود. از جمله مامایی، مدیریت بهداشت، طب مکمل و جایگزین، تغذیه و رژیم غذایی، علوم بهداشتی و … طول تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 4 ترم یعنی 2 ساله است. زبان این دوره هم آلمانی است. برای مقطع دکتری رشته پرستاری نیز 8 ترم طول تحصیل می باشد.

تحصیل پزشکی در اتریش و دریافت ویزا

برای تحصیل پزشکی و دریافت ویزای تحصیلی اتریش لازم است مدارک زیر را فراهم نمایید.

 • فرم درخواست ویزا برای تحصیل پزشکی در اتریش را تکمیل نمایید.
 • پاسپورت معتبرکه طی10 سال گذشته دریافت نموده اید و حداقل 3 ماه اعتبار داشته و 2 صفحه خالی برای ویزا داشته باشد.
 • دو قطعه عکس
 • بیمه مسافرتی با پوشش 30،000 یورو
 • هدف و انگیزه سفر به اتریش خود را باید توجیه نمایید.
 • اثبات تمکن مالی
 • مشخص بودن محل اقامت

علاوه بر اسناد ذکر شده، برای اخذ ویزای تحصیل پزشکی در اتریش به مدارک زیر نیز احتیاج خواهید داشت.

 • گواهی و فرم ثبت نام دوره آموزشی جهت تحصیل پزشکی در اتریش
 • نامه تاییدیه پذیرش از دانشگاه و یا موسسه آموزشی که شما برای تحصیل پزشکی در اتریش ثبت نام کرده اید. (در صورت امکان)

تحصیل پزشکی در اتریش و کار پس از تحصیل

روش های مختلفی برای مهاجرت وجود دارد. یکی از این روش ها، تحصیلی است. در واقع شما با تحصیل در کشور مقصد شانس این را دارید در ادامه اقامت دائم و حتی تحت شرایطی، پاسپورت آن را دریافت کنید. با تحصیل پزشکی در اتریش نیز شما می توانید به یکی از بهترین و ارزشمندترین کشورهای دنیا مهاجرت داشته باشید. بعد از تحصیل پزشکی در اتریش شما می توانید وارد بازار کار این کشور شوید و در صورت پرداخت مالیات و بیمه با گذشت حدود 5 سال می توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. و بعد از گذشت 6 تا 7 سال در صورتی که بتوانید اثبات کنید با شرایط کشور اتریش انطباق پذیرفته اید، می توانید تقاضای پاسپورت اتریش داشته باشید. باید بتوانید با فرهنگ و آداب و رسوم این کشور، قوانین و مقررات حقوقی حاکم بر کشور و زبان رسمی آن هماهنگ باشید. در ادامه به بررسی نرخ بیکاری کشور اتریش می پردازیم. لازم است برای کار پس از تحصیل پزشکی در اتریش حتما با شرایط کار و میزان درآمد پزشکان در اتریش آشنا شوید. طبق اطلاعات بانک جهانی، داده ها برای این شاخص از سال 1991 تا سال 2018 فراهم گردیده است. متوسط نرخ بیکاری برای اتریش در این دوره 4.87 درصد و با حداقل 3.42 درصد در سال 1991 و حداکثر 6.01 درصد در سال 2016 ثبت گردیده است. در زیر نمودار مربوط به این شاخص را ملاحظه می فرمایید.

تحصیل پزشکی در اتریش 1 تحصیل پزشکی در اتریش

درآمد سالانه پزشکان به صورت ناخالص در اولین سال حدود 50،000 یورو است. معمولاً در سال چهارم به حدود 60،000 یورو می رسید. با این وجود بستگی به موقعیت کاری شما دارد. پزشکان در بیمارستان های عمومی درآمد کمتری کسب می کنند.

ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، حاصل بیش از 15 سال تجربه در امر مهاجرت می باشد که شما را با تمامی روش های مهاجرت به کشورهای برتر دنیا آشنا می سازد و می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
تحصیل پزشکی در اتریش و سخن پایانی

تحصیل پزشکی در اتریش و شرایط و مدارک لازم برای اخذ پذیرش و تحصیل پزشکی در اتریش به صورت کاملا علمی در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته شد. کشور اتریش با سطح بالای رفاه اجتماعی و نظام آموزشی رایگان یکی از کشورهای اروپایی است که برای بسیاری از متقاضیان تحصیل پزشکی در اتریش مورد سوال می باشد. در این مقاله که به کوشش تیم حرفه ایی و متخصص موسسه حقوقی ملک پور تهیه و تنظیم گردیده، سعی شد تا سوالات تخصصی شما را پاسخ دهیم. همان طور که اشاره شد شما برای تحصیل پزشکی در اتریش باید در آزمون ورودی این رشته شرکت نمایید. هزینه تحصیل در اتریش رایگان و در واقع نزدیک به صفر است ولی شما باید بتوانید هزینه زندگی در این کشور را تامین نمایید. عموما تحصیل در یک کشور به تنهایی نمی تواند منجر به اخذ اقامت دائم گردد. شما با کار پس از تحصیل در اتریش و پرداخت بیمه و مالیات می توانید اقامت دائم این کشور را دریافت نماید. نرخ بیکاری و میزان درآمد در این کشور بسیار مناسب می باشد. شما متقاضیان عزیز می توانید برای بررسی شرایط خود با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از خدمات رایگان تلفنی بهره مند شوید. همچنین با درج نظرات و سوالات خود در قسمت دیدگاه های همین مقاله و بخش سوالات مهاجرت در منوی سایت، می توانید پاسخ سوالات خود را در اسرع وقت توسط کارشناسان مجموعه دریافت نمایید.

law تحصیل پزشکی در اتریش
58 پاسخ
 1. دینا گفته:

  سلام من جمع بستم یعنی برای تحصیل در دانشگاه رایگان اتریش ماهیانه حدود هزار یورو خرج میشه ؟
  و اینکه نمیتونیم اونجا علاوه بر تحصیل همزمان کار هم کنیم ؟

  Rating: 5
  پاسخ
 2. f.hosseini گفته:

  باسلام و عرض ادب و سپاس از سایت خوبتون که اطلاعات مفیدی برای من داشت. من 18 سالمه با معدل دیپلم تجربی 19.3 برای انتخاب رشته میخواستم بدونم قبولی دانشگاه دولتی برای اخذ پذیرش پزشکی وین مهمتره یا رشته ای که قبول میشم. مثلن اگه دانشگاه علوم پزشکی مشهد یا اصفهان رشته بهداشت عمومی قبول بشم بهتره برای پذیرش یا علوم پزشکی ایلام رشته بیو تکنولوژی؟ ممنون میشم راهنمایی کنین

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز شما اگر دانشگاه دولتی قبول شوید می توانید همان رشته را به صورت رایگان در اتریش تحصیل نمایید.

   پاسخ
 3. Vahedeh گفته:

  با سلام و عرض احترام ، و تشکر ویژه از زحمات بی دریغ شما …
  من فارغ التحصیل رشته تجربی هستم و 20 سال دارم و امسال برای بار سوم در کنکور شرکت کردم ولی از تحصیل تو ایران منصرف شدم …
  دارای معدل 17 دیپلم و 14 پیش دانشگاهی هستم حالا سوال من اینه که من با این معدل آیا شانسی برای پزشکی یا دندان پزشکی اتریش دارم ؟

  و اگه نتونم پزشکی بخونم شما چه رشته دیگه رو پیشنهاد میدین که بعد از فارغ التحصیلی بتونم به راحتی کار پید کنم و اقامت دائم بگیرم ؟

  و اینکه من با دیپلم تجربی فقط رشته های زیر شاخه تجربی رو می تونم پذیرش بگیرم یا مثلا می تونم برای مهندسی ها هم اقدام کنم ؟

  پیشاپیش ممنون از پاسخگویی شما …

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   شما می توانید ابتدا در دوره پیش پزشکی ثبت نام کنید و برای آزمون ورودی آماده شوید در صورتی که در آزمون پذیرفته شدید می توانید در رشته پزشکی تحصیل کنید.
   برای رشته های دیگر هم می توانید اقدام کنید رشته های مهندسی و فنی بازار کار مناسبی در کشور اتریش دارد.

   پاسخ
 4. علی گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دکتر ملک پور ، بنده از ایشون میخوام که لطفا در مورد تحصیل پزشکی در مقطع عمومی به زبان انگلیسی در اتریش و آلمان توضیح دهند اعم از دوره کالج ، آزمون ورودی ، شهریه و … با تشکر از شما و سایت خوب و مفیدتون

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. تحصیل در دانشگاه دولتی اتریش رایگان می باشد اما باید در آزمون ورودی شرکت کنید و باید به زبان آلمانی تحصیل کنید. برای تحصیل به زبان انگلیسی باید شهریه بپردازید که در اتریش حدود 15 هزار یورو در سال می باشد.

   پاسخ
 5. فرزانه گفته:

  سلام من دختری 28 ساله لیسانس زیست شناسی دانشگاه تبریز و فوق لیسانس روانشناسی بالینی دانشگاه تهران هستم. میخواستم برای دکترای روانشناسی اپلای کنم اما با توجه به علاقه شدید به پزشکی به دنبال گرفتن پذیرش در پزشکی هستم. تسلط کامل به انگلیسی دارم و فقط باید آزمون آیلتس شرکت کنم. مقدار کمی فرانسوی میدانم. کدام کشورها برای تحصیل پزشکی در اروپا رایگان است؟ چه مقدار سرمایه برای هزینه زندگی لازم دارم؟ آزمون های ورودی شان به چه صورت است اول باید ویزا بگیرم و مهاجرت کنم بعد بتوانم در آزمون شرکت کنم؟ لطفا راهنمایی بفرمایید

  Rating: 5
  پاسخ
  • M.heidari گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز در همه کشورها رشته پزشکی آزمون ورودی دارد. شما برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی نیاز هست که قبولی آزمون پزشکی را داشته باشید. اگر قصد تحصیل رایگان دارید می توانید برای تحصیل پزشکی در اتریش و یا آلمان اقدام کنید که به دانستن زبان آلمانی و قبولی آزمون پزشکی نیاز دارد. برای بررسی شرایط خود و راه هایی که خواهید داشت با موسسه و شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 6. امیر گفته:

  با سلام و عرض خسته نباشید پسری 24 ساله هستم دارای لیسانس زیست شناسی سلولی و مولکولی و مدرک زبان انگلیسی و المانی میخواستم برای پزشکی وین اقدام کنم خواستم بدونم برای دوره فاندیشن و پس از آن شرکت در ازمون ورودی پزشکی در اتریش از لحاظ سن مشکلی ندارم؟

  پاسخ
 7. طیبی گفته:

  سلام جناب دکتر ملک پور
  پسرم ۱۸ساله هست دیپلم تجربی با معدل کل ۱۷ومعدل پیش دانشگاهی ۱۴/۳برای تحصیل دندانپزشکی برای اتریش یا آلمان میتونه اقدام کنه ؟

  پاسخ
 8. علیرضا طبرسا گفته:

  با سلام علیرضا هستم دانش آموز پایه یازدهم تجربی میخواستم بدونم می‌توانم بعد از گرفتن مدرک دیپلم برای تحصیل پزشکی در دانشگاه وین اقدام کنم

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 9. امیرحسین گفته:

  با سلام و احترام
  من ۱۷ سالمه،دبیرستان استعداد های درخشان هستم.
  معدلم ۱۹/۸۰
  به زبان انگلیسی هم کامل مسلط هستم،
  میخوام دندان پزشکی بخونم،
  با توجه به شرایطم شما کدوم کشور رو پیشنهاد میکنید،لطفا ی توضیح کلی و مفید بدید

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب. دوست گرامی باید اطلاعات جزیی تری از شرایط داشته باشیم تا بتوان راهنمایی دقیق تری انجام داد که کدامیک از کشورها برای شما مناسب تر می باشد. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره و بررسی کامل تر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 10. اذر سرگزي گفته:

  سلام و عرض ادب
  بنده ٣٨ ساله ليسانس پرستاري مجرد ١٠ سال سابقه هستم ايا امكان تحصيل در ارشد پرستاري در اتريش وجود دارد؟ مدرك زبان هم ندارم .

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 11. محمد رضا محمدی گفته:

  سلام….
  اگر فردی دیپلم یا فوق دیپلم(کاردانی) فنی و حرفه ای داشته باشد میتواند در کالج پیش دانشگاهی در رشته تجربی (M-Kurs) پذیرش بگیرد؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ
  • pejman taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست بزرگوار باید اطلاعات دقیق تر و جزئی تری از شما داشته باشیم تا جوابی قطعی تر برای میزان شانس شما در این مورد یافت. بنابراین پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این زمینه با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 12. maziar samiei گفته:

  سلام جناب دكتر،من پزشک عمومی هستم،میخواستم بدونم تحصیل دوره های تخصصی پزشکی در اتریش و هلند هزینه داره؟به این علت می پرسم که در کشورهایی نظیر المان رایگان هست.همچنین در مورد کانادا هم اگه امکانش هست در زمینه مهاجرت پزشکان عمومی و ادامه تحصیل و یا فعالیت به عنوان پزشک عمومی هم توضیح بدین؟

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 13. yasaman گفته:

  سلام و خسته نباشید
  سال سوم رشته زیست شناسی گیاهی هستم میخواستم بدونم از طریق زیست شناسی میشه دندان پزشکی خوند یا نه ؟
  واینکه تحصیل در رشته دندان پزشکی بهتره یا در رشته سم شناسی برای خارج از کشور
  ممنونم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   

با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.   پاسخ
 14. رضا گفته:

  با سلام
  28سالمه مدرک زبان انگلیسی دارم میخواستم بدونم در صورت قبولی پزشکی دانشگاه ازاد امکان پذیرش پزشکی اتریش هست و هزینه سالانه زندگی+تحصیل چقدر هست..
  ممنون میشم اگه پاسخ بدید باتشکر….

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام مدرک دانشگاه ازاد شانس پایینی دارد برای اتریش . هزینه هر ماه حدود ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو میباشد و تحصیل هم رایگان است.

   پاسخ
 15. maziar samiei گفته:

  با سلام و وقت بخیر خدمت جناب ملک پور ،من خانمی هستم ۳۰ ساله و دارای لیسانس معماری از دانشگاه غیر انتفاعی با معدل ۱۶ ، و ۵ سال سابقه کار بدون بیمه در زمینه های مختلف ساختمانی ، میخوام در رشته پزشکی تحصیل کنم در المان یا اتریش ، ایا امکانش هست ؟ زبان انگلیسی در حد متوسط هستم

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ارادت
   شما میتوانید بدون مدرک زبان نیز برای تحصیل در پزشکی اقدام نمایید زیرا از طرف خود دانشگاه برای شما کورس زبان برگزار خواهد شد اما توجه داشته باشید که ورود به رشته پزشکی نیازمند قبولی در آزمون پیش پزشکی میباشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 16. علی گفته:

  سلام وخسته نباشید خدمت شما.بنده می خواستم بدونم که درآمد متوسط پزشکان متخصص در اتریش-وین چقدر است.خواهشا سریع پاسخ دهید.تشکر فراوان.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب این امکان وجود دارد اما بسیار دشوار است .پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 17. Amir گفته:

  درود بر شمادکتر ملک پور.امکان اخذ ارز دانشجویی برای کسی که بخواهد پزشکی بخواند از چه مقطعی به بعد امکان پذیر میباشد؟؟و اینکه اگر دوره ی فاندیشن دانشگاه دولتی اتریش قبول نشیم و در یک رشته ی مرتبط مث علوم پزشکی بخونیم تا سال بعد دوباره آزمون بدیم،آیا این یه سال علوم پزشکی رایگانه یا خیر؟؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید .

   پاسخ
 18. سارا گفته:

  با سلام
  در صورت قبولی دانشگاه سراسری بازهم پزشکی اتریش آزمون دارد؟ توی کانال تلگرام عرض کردید ک شرط ورود ب اتریش قبولی دانشگاه هست من پزشکی سراسری قبول شدم مستقیم میتونم وارد بشم؟

  پاسخ
 19. reza گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اقای ملک پور استاد من دختر خانمی 17 ساله دارم که در رشته تجربی در حال تحصیل است و سال 98 کنکور داره و میخوام برای مهاجرتش به اتریش و تحصیلش در رشته پزشکی اقدام کنم ولی چون ما در شهر تهران ساکن نیستیم دخترم قادر به گذراندن دوره فاندیشن نیست .ایا میشود که زبان المانی را در غالب پزشکی در شهر خود یادگرفت ایا شما ان را قبول دارید؟
  واگر این مشکل حل شد من چگونه با شما و دانشگاه ارتباط برقرار کنم؟ ممکنه هزینه اینکه شما برایمان ویزای تحصیلی بگیرید و تمام مراحل مهاجرت را انجام دهید بگین حدودا چقدر میشه؟
  با تشکر وسپاس فراوان از شما هموطن عزیز.

  پاسخ
 20. maziar samiei گفته:

  با سلام خدمت اقای دکتر ملک پور گرامی. بنده پزشک عمومی با ۳۰ سال میباشم. مدرک زبان معتبری ندارم و به تازگی به فکر مهاجرت افتاده ام. سوال بنده این است که اول از همه اینکه چه کشورهایی باتوجه به رشته تحصیلی بنده مناسب میباشد (ترجیحا اروپایی) که طبق انجا برای کسب مدرک زبان معتبر اقدام کنم. مورد دیگر اینکه با توجه به اینکه به تازگی تصمیم به مهاجرت گرفته ام و هیچ زمینه ای برای این هدف اماده نکرده ام برای اینکه زمان را ازدست ندهم قصد داشتم همزمان با اماده شدن جهت مهاجرت (چه گرفتن مدرک زبان معتبر، چه سرمایه مورد نیاز)، در رشته ارتوپدی در داخل ادامه تحصیل بدهم. آیا مدرک تخصص پزشکی ایران همانند مدرک پزشکی عمومی با امتحان یا دوراه ای کارورزی در کشورهای مقصد مورد قبول میباشند؟

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ارادت
   در صورتی که شما اتریش را انتخاب نمایید نیاز به مدرک زبان آلمانی دارید
   بله رشته شما نیازمند آزمون میباشد
   برای کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 21. Ana گفته:

  باسلام و عرض احترام،آقای دکتر من 21 سالم هست با معدل دیپلم 19/24 و دانشجوی پزشکی ترم دوم در کشور اکراین دانشگاه کارازین هستم آیا امکان دارد من مستقیم وارد دانشگاه وین بشم و تحصیل کنم ؟یا باید در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنم؟

  پاسخ
 22. maziar samiei گفته:

  با سلام و خسته نباشید… من پزشک عمومی هستم… میخواستم برای ادامه تحصیل و تخصص به دانمارک یا وین مهاجرت کنم…ممکنه راهنمایی کنید؟ ممنون

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ارادت
   برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی شما میبایست در یک آزمون پزشکی قبول بشید و برای ادامه تحصیل اقدام کنید
   برای کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل بفرمایید

   پاسخ
 23. ناشناس گفته:

  سلام و وقت بخير
  تشكر از مطالب و راهنمايي هاي خوبتون
  دانشجوي پرستاري ترم شش هستم و ٢١ سال سن و اينكه خدمت هم نرفتم، امكان ادامه تحصيل در رشته پزشكي با اين شرايط وجود داره؟
  براي پذيرش گرفتن حتما بايد دوره ليسانس رو تموم كنم؟
  جناب دكتر گفتن بايد يك سري دوره فانديشن رو بگذرونيم و بعد اكتحان ورودي دانشگاه مورد نظرمون رو بديم، دروسي كه تدريس ميشه هموناييه كه توي دبيرستان خودمون تدريس ميشده يا چيزي جداي از اوناست؟
  تشكر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست گرامی در صورتی که دانشجوی دانشگاه دولتی هستید این امکان وجود دارد اما نکته مهم این است که در ایران به شخصی که خدمت نرفته اصل مدارکش را تحویل نمیدهند جهت ترجمه لذا بدون اصل مدارک این امکان برای شما وجود ندارد .

   پاسخ
 24. maziar samiei گفته:

  سلام روز بخیر خانم آشنا هستم از نیشابور، دخترم امسال پیش دانشگاهی دررشته تجربی است وقصد دارد با قبولی در دانشگاه ایران در اتریش ادامه تحصیل دهد چون که پسر عمو وزن عمویش هم در وین تحصیل میکنند .امید داریم در پزشکی یاژنتیک قبول شود.حالا آیا بدون آزمون ورودی میتواند فقط با گذراندن زبان در اتریش وارد دانشگاه شود ؟ آیا قبولی در دانشگاه پزشکی بین الملل (پردیس)هم مورد پذیرش اتریش هست؟ آیا میتواند زبان را در اتریش بخواند؟ در ضمن من (مادر )در رشته مدیریت بازرگانی کارشناسی ارشد از دانشگاه آزاد نیشابور دارم امکان ادامه تحصیل برای من هم هست در کارشناسی ارشدitیا دکترای رشته خودم در وین؟

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ارادت
   پزشکی دراتریش نیازمند گذراندن دوره پیش پزشکی و گرفتن مدرک زبان آلمانی میباشد که بعد از قبولی در آزمون میتوان وارد دانشگاه شد
   برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با دفاتر ما تماس بگیرید .

   پاسخ
 25. Sajjad.skh گفته:

  باسلام خدمت شما من در مقطع پیش دانشگاهی رشته تجربی هستم و معدل دیپلمم ۱۵ هستش و می خواستم بدونم اگر بخوام در رشته پزشکی یا دندانپزشکی در دانشگاه ازاد اتریش تحصیل کنم چقدر هزینه داره ؟!و اینکه میتونم زبان المانی رو در خود اتریش بگذرونم؟ با مشاورین تون که تماس گرفتم میگن که حتما باید توی ایران همون رشته رو قبول بشی بعد اقدام کنی برای اتریش آیا راهی هستش یا خیر ؟ مرسی

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض احترام. امکان تحصیل زبان برای شما قبل از شروع تحصیل پزشکی وجود دارد. تحصیل در رشته های پزشکی یا دندانپزشکی شرایط خاص خود را داراست که در این خصوص توصیه میکنیم با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 26. mie.editor2 گفته:

  سلام-همسر من فوق لیسانس حقوق جروجزا هست پ الانم برای دکتری حقوق فقه قبول شده میخواستم بدونم کدوم کشورها میتونه ادامه تحصیل بده برای دکتری؟هزینه اش چقدر؟ما فرزند نداریم من هم میتونم باهاش برم؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. امکان تحصیل دکترا برای شما در این کشور وجود دارد اما توجه نمایید که اخذ پذیرش در این مقطع به مدرک زبان و داشتن استاد راهنما وابسته است. برای بررسی شرایط خود و اخذ اطلاعات در این خصوص پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 27. مرضیه گفته:

  درود بر شما
  ببخشید من در رشته مامایی تحصیل کردم و میخواستم بدونم کارشناسی ارشد پزشکی که دوره 4 ساله دقیقا در چه کشورهایی وجود داره و اینکه آیا ممکنه دانشگاهی با داشتن مدرک کارشناسی حیطه سلامت دوره ی پزشکی رو کوتاه تر کنه? یه جواریی حیفم میاد کارشناسیم بدردم نخوره

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. مدارک شما باید مورد ارزیابی قرار گیرد. در صورت ارزیابی و تایید مدارک امکان ادامه تحصیل برای شما وجود دارد. برای اخذ اطلاعات در این خصوص می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 28. mie editor2 گفته:

  سلام اقای دکتر-بنده مهندسی شیمی دانشگاه ازاد خوانده ام معدل دیپلم۱۵ولیسانسم۱۴هست ۲۶سال سنمه.اما میخواهم در رشته دندانپزشکی المان یا اتریش تحضیل کنم ایا قبولی و ورودی به این رشته خیلی سخت میباشد ؟اگر در دانشگاه خصوصی باشم هزینه هر سالم چقده؟
  ممنون از راهنماییتون

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. متاسفانه با توجه به شرایط سنی شما امکان اخذ ویزا برای ورود به کشور آلمان و تحصیل پزشکی در این کشور وجود ندارد اما با داشتن نامه اشتغال به تحصیل در این رشته می توانید در کشور اتریش مشغول به تحصیل شوید. برای اخذ اطلاعات در این زمینه پیشنهاد میکنیم با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5