تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلستان

تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلستان و شرایط تحصیل در مدارس شبانه روزی در انگلستان ۲۰۱۸ و قوانین آن را با توجه به اطلاعات وکیل مهاجرت به انگلستان مرور خواهیم کرد با ما باشید ، اخذ پذیرش از مدارس شبانه روزی انگلستان چگونه میسر است ، مدارس شبانه روزی در انگلستان چه ویژگی هایی دارند؟ تفاوت مدارس شبانه روزی و روزانه در انگلستان چیست؟ هزینه های مهاجرت به انگلستان و تحصیل در انگلستان در مدارس شبانه روزی انگلستان چقدر است؟چرا اغلب خانواده های ایرانی کشور انگلستان و مدارس شبانه روزی این کشور را برای ادامه تحصیل فرزندان خود انتخاب میکنند؟در این نوشتار سعی شده است که در مورد مدارس شبانه روزی انگلستان اطلاعاتی کامل به شما داده شود.

 

چرا اغلب افراد کشور انگلستان را برای ورود فرزندان خود به مدارس شبانه روزی انتخاب میکنند؟

مسلما همه افراد ترجیه میدهند فرزندانشان در نظام های برتر آموزشی جهان ادامه تحصیل دهند.از تعداد ۱۰ دانشگاه برتر جهان پنج عدد از آنها در کشور امریکا و ۴ عدد از آنها در کشور انگلستان قرار دارند.در نظام آموزشی پیش دانشگاهی نیز معمولا مدرک پیش دانشگاهی a-level انگلستان را برتر از مدرک پیش دانشگاهی IBD امریکا قرار میدهند.

همچنین گزینه ی دوم در انتخاب کشور بحث امنیت میباشد.همانطور که میدانید کشور انگلستان از امنیت بسیار بالایی برخوردار است و همچنین سخت گیری های بسیار بیشتری نسبت به کشوری مانند امریکا روی دانش آموزان دارد.

مدارس شبانه روزی چگونه مدارسی هستند و چه تفاوتی  با مدارس روزانه دارند؟

دانش آموزان کشورهای خارجی می توانند از سن  هفت سالگی تا نوزده سالگی  میتوانند در مدارس شبانه روزی کشور انگلستان ثبت نام کرده و در آنها مشغول به تحصیل شوند.هر کودک زیر سن قانونی در کشور انگلستان نیاز به یک قیم قانونی دارد و این قیم قانونی در مدارس شبانه روزی همان مدرسه و یا کالج است.

مدارس شبانه روزی در انگلستان همانگونه که از نامشان پیداست در طول شبانه روز پذیرای دانش اموزان هستند و اغلب  کسانی که به این گونه مدارس مراجعه میکنند دانش آموزان خارجی هستند چرا که اگر این دانش آموزان بخواهند به مدارس روزانه بروند بعد از اتمام ساعت درسی میبایست به خانه خود و نزد والدین برگردند.

ایا والدین یک دانش آموز خارجی نمیتوانند در انگلستان منزلی تهیه کرده و بعد از ساعات درسی پذیرای فرزند خود باشند؟

مشکل اول:والدین یک دانش آموز خارجی اجازه اقامت بلند مدت در کشور انگلستان را ندارند و در صورت دریافت ویزای توریستی فقط به مدت کوتاه میتوانند در این کشور بمانند.

مشکل دوم:دانش آموز خارجی در کشور انگلستان  نیاز به یک قیم قانونی دارد.این قیم میتواند هر فرد مقیم و یا تبعه انگلستان باشد و یک توریست نمیتواند قیم فرزند خود باشد

مشکل سوم:مدارس شبانه روزی خود را به عنوان قیم دانش آموز معرفی میکنند و اغلب از نظر قانونی اجازه خروج دانش آموز را برای ماندن نزد والدین به او نخواهند داد.

آیا دانش آموزانی که در انگلستان فامیل دارند میتوانند وارد مدارس روزانه شوند و بعد از ساعات درسی نزد فامیل خود اقامت کنند؟

بله-این امکان فراهم است اما از نظر قانونی این فامیل باید خود را قیم دانش آموز معرفی کند.

چرا معمولا حتی افرادی که در انگلستان فامیل دارند هم ترجیح میدهند فرزندان خود را  درمدارس شبانه روزی ثبت نام کنند؟

همانطور که گفتیم فامیل دانش آموز به شرطی که مقیم یا تبعه انگلستان باشد میتواند قیم قانونی او شود اما این پروسه روند سخت و پیچیده ای دارد.دولت تمامی جوانب زندگی قیم را بررسی خواهد کرد و بسیاری از افراد این مساله را دوست ندارند.از آن گذشته پس از اینکه فرد قیم دانش آموز شد کلیه ی مسایل و مشکلات دانش آموز متوجه او خواهد شد و بار مسئولیت بسیار سنگینی برای او به همراه خواهد داشت.این دلایل عمده دلایلی هستند که معمولا افراد قیومیت کسی را قبول نخواهند کرد.

دوره های آموزشی در مدارس شبانه روزی انگلستان چگونه است؟

کشور انگلستان امکان ورود تمامی دانش آموزان بین سن های ۷ تا ۲۰ سال را برای افراد خارجی فراهم کرده است و در مدارس شبانه روزی مدرسه یا کالج قیم قانونی افراد زیر سن قانونی خواهد بود.برای ورود به دانشگاه های معتبر کشور انگلستان بهتر این است که دانش آموز از سنین پایین وارد این کشور شود.تا هم با محیط و هم با دوره های آموزشی این کشور آشنا شده و غرق در سیستم آموزشی این کشور شود.

هزینه های تحصیل در مدارس شبانه روزی کشور انگلستان چقدر است؟

در کشور انگلستان انواع مختلف مدارس خصوصی و نیمه خصوصی وجود دارد که دانش آموزان خارجی میتوانند وارد آنها شوند.هزینه های این مدارس معمولا سالانه  از حدود ۱۲۰ میلیون تومان شروع میشوند و تا ۲۵۰ میلیون تومان در برخی کالج ها میرسند.البته این مبلغ در کالج های دولتی ۸۰ میلیون تومان است.که البته در پذیرش و اخذ ویزا کمی مشکل تر هستند.این هزینه ها شامل شهریه,اقامتگاه,غذا,بیمه و…است.

در انتها خاطر نشان میشویم که برای کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوالات خود در مورد مهاجرت به انگلستان و تحصیل در انگلستان و مدارس شبانه روزی  در انگلستان با موسسه مشاوره ای MIEهمکار موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.