تبدیل اقامت به تابعیت هلند

تبدیل اقامت به تابعیت هلند در سال 2018 و امکان اخذ تابعیت هلند پس از اقامت هلند ، قوانین 2018 تبدیل اقامت به تابعیت هلند  و چگونگی انجام تبدیل اقامت هلند به تابعیت در این مقاله مورد بحث قرار گرفته است ، اخذ اقامت هلند از چه راهی ممکن است به اخذ تابعیت هلند هم منجر گردد ،  آیا شما قصد دارید شهروند هلندی شوید ؟ شما در مورد مراحل تبدیل اقامت به تابعیت هلند اطلاعاتی دارید؟ آیا شرایط تبدیل اقامت به تابعیت هلند را میدانید؟ آیا میدانید چگونه پس از ۵ سال اقامت در هلند ، چگون می توانید اقامت خود را به تابعیت هلند تبدیل نمایید؟ در این مقاله که توسط موسسه مشاوره MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) نگاشته شده است تمامی شرایط جهت تبدیل اقامت به تابعیت هلند توضیح داده شده است.امید است مورد استفاده شما همراهان همیشگی موسسه مشاوره MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) قرار بگیرد.

تبدیل اقامت به تابعیت هلند و دیگر کشورهای دنیا به جهت پیچیده بودن این مبحث نیاز به مشاوره ی تخصصی خواهد داشت ، لذا پیشنهاد میگردد که حتما قبل از هر تصمیمی با مشاوران برتر موسسه حقوقی ملک پور در وین تماس گرفته و از امکان مشاوره رایگان تلفنی ما بهره مند گردید.

 

راهای متفاوتی برای تبدیل اقامت به تابعیت هلند وجود دارد که در زیر به بررسی آنها میپردازیم.

تابعیت از طریق تقاضا

اگر شما تمایل دارید که از طریق قانونی تبدیل به شهروند هلند شوید باید یک درخواست به شهرداری که در آن ثبت نام کرده اید ارسال کنید.حال اینکه شرایط شما باید چگونه باشد ومراحل این فرآیند به چه صورت میباشد مواردی است که در ذیل به آن ها میپردازیم :

 

شما باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • متقاضی باید ۱۸ سال یا بیشتر سن داشته باشد.

 

 • به طور مداوم برای حداقل ۵ سال با مجوز اقامت معتبر در هلند زندگی کرده باشد. و همیشه مجوز اقامت خود را در زمان خود تمدید کرده باشد. اجازه اقامت متقاضی باید در تمام طول مراحل معتبر باشد.

اگر متقاضی ملیت یک کشور اتحادیه اروپا / اتحادیه اروپا یا سوئیس را دارا باشد نیازی به مجوز اقامت نمی باشد.

 

تعدادی استثناء در قانون ۵ ساله وجود دارد. به موارد استثنایی ۵ ساله پرداخته می شود.

 

   موارد استثناء ۵ سال اقامت دائم شامل موارد زیر می باشد

 • متقاضی با یک شهروند هلندی یا ازدواج کرده باشد. پس از ۳ سال ازدواج یا مشارکت ثبت شده می تواند درخواست خود را ارائه دهد و در آن دوره باید زوجین بدون وقفه زندگی کرده باشند،. این ۳ سال نیز ممکن است در خارج از کشور صرف شود.
 • متقاضی در حال حاضر در هلند زندگی کند و با یک شهروند هلندی (نه ازدواج) به مدت سه سال بطور مداوم زندگی کرده باشد.در تمام مراحل پرونده نیز باید با هم زندگی کنند.
 • متقاضی شهروند سابق هلندی باشد. متقاضی ملیت هلندی داشته و آن را از دست داده باشد.
 • متقاضی پناهنده باشد پس از حداقل ۳ سال، می تواند درخواست را برای خود ثبت کند.
 • متقاضی به سن قانونی نرسیده باشد یا توسط یک شهروند هلندی قانونی شده باشد. همچنین ۳ سال است که توسط این شهروند هلندی مورد مراقبت و نگهداری قرار گرفته است. متقاضی اکنون ۱۸ سال یا بیشتر دارد. پس از ۳ سال می تواند یک درخواست را ارسال کند.
 • متقاضی در ۱۰ سال گذشته با مجوز اقامت معتبر در هلند زندگی کرده باشد سال گذشته متقاضی در هلند بدون وقفه زندگی کرده باشد. پس از ۲ سال می تواند یک درخواست را ارسال کند.
 • متقاضی به اندازه کافی باید با هلند آشنا شده باشد این بدان معنی است که متقاضی توانایی خواندن، نوشتن، صحبت کردن و درک مطلب زبان هلند را داشته باشد. برای اثبات این موارد از متقاضی آزمون به عمل می آید.
 • در ۴ سال گذشته متقاضی حکم زندان، آموزش و یا خدمات اجتماعی را دریافت نکرده باشد یا مجبور به پرداخت جریمه سنگین در هلند و یا خارج از کشور نشده باشد. همچنین هیچ پرونده کیفری مداوم در برای متقاضی وجود نداشته باشد.

منظور از جریمه سنگین، مقدار ۸۱۰ یورو یا بیشتر است. در ۴ سال گذشته همچنین متقاضی نباید چندین بار مبلغ ۴۰۵ یورو یا بیشتر جریمه دریافت کرده باشد و یا مبلغ کلی ۱۲۱۵ یورو یا بیشتر هم نباید جریمه شده باشد.

 • متقاضی باید ملیت فعلی خود را رها کند برخی از استثناء برای این قانون وجود دارد.
 • کسانی که تابعیت هلند را تحصیل می نمایند باید سوگند یاد نماید که به قانون اساسی وفادار بوده و به حقوق و آزادی های عمومی احترام بگذارند.

 

تبدیل اقامت به تابعیت هلند و دیگر کشورهای دنیا به جهت پیچیده بودن این مبحث نیاز به مشاوره ی تخصصی خواهد داشت ، لذا پیشنهاد میگردد که حتما قبل از هر تصمیمی با مشاوران برتر موسسه حقوقی ملک پور در وین تماس گرفته و از امکان مشاوره رایگان تلفنی ما بهره مند گردید.

 

مدارک لازم جهت درخواست تابعیت

 • یک پاسپورت معتبر یا یک سند سفر معتبر دیگر
 • مجوز اقامت معتبر یا سایر مدارک اقامت قانونی
 • گواهی تولد از کشور مبدأ متقاضی
 • دیپلم از آزمون تسلط شما به زبان و درک مطلب هلندی

 

مدارک دیگر نیز ممکن است مورد نیاز باشد، از قبیل:

 

 • یک گواهی ازدواج یا یک گواهی از مشارکت ثبت شده
 • اثبات اینکه متقاضی به طور مستمر با یک شهروند هلندی به مدت ۳ سال یا بیشتر زندگی می کند.

در این مقاله سعی شد که به اجمال به شرح شرایط تبدیل اقامت به تابعیت هلند پرداخته شود امید است مورد پسند شما همراهان همیشگی موسسه مشاوره MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) قرار بگیرد.  جهت مشاوره درمورد راههای قانونی مهاجرت به هلند و کشورهای دیگر و اطلاع از قوانین بین الملل میتوانید با دفتر وین تماس مستقیم گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان ما بهره مند گردید .