تاریخچه حقوق انگلستان

تاریخچه حقوق انگلستان

تاریخچه حقوق انگلستان  و قوانین انگلستان 2018 ، قوانین انگلستان در زمینه مهاجرت 2018 ، قوانین مهاجرت انگلستان در زمینه پناهندگی در انگلستان ، در این مبحث با  نظام حقوقی انگلستان ، تاریخچه حقوق انگلستان ، اخذ تابعیت ، اقامت یا وکیل حقوق مهاجرت دربریتانیا آشنا می شویم.که نظام حقوقی کشور انگلیس بر اساس پایه حقوق عرفی(common law) شکل گرفته است.

حقوق عرفی (common law) در آن زمان به زبان حقوقی نورمان ها (فرانسه قضایی) زبانی بود که حقوق دانان انگلیسی بدان سخن می گفتند و زبان حقوق نوشتار آن مانند سایر کشورها لاتین بود.

حقوق عرفی (common law) در مقابل عرف های محلی حقوقی بود .مشترک و حاکم بود بر سراسر انگلستان . این حقوق تا سال ۱۰۶۶ وجود نداشت.

 

توضیحات آقای ملک پور ( فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین ) در باب مهاجرت و اخذ اقامت انگلستان

video تاریخچه حقوق انگلستان
audio تاریخچه حقوق انگلستان

توضیحات آقای ملک پور ( فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین ) در باب رشته حقوق و وکالت در انگلیس و اتریش

مجمع آزاد که دادگاه بخش نامیده می شد ،عرف های محلی را اجرا می کرد. این دادگاه ها بعد از نسخ نورمان ها کم کم جای خود را به دادگاه جدید می دادند.

بعدها دادگاه های مذهبی حقوق کلیسایی را اجرا می کردند. در هر حال حقوق عرفی (common law) حقوقی بود که در این محاکم مختلف به صورت یک نظام مشترک در انگلستان حکومت می کرد.

این حقوق بعدها مبنای حقوق عرفی و یکی از دو نظام حقوقی معاصر شد.و در حال حاضر این حقوق با توجه به تحولاتی که در طی تاریخ داشته و با سازشی که بین دادگاه های حقوق عرفی (common law) و اصناف شکل گرفته مبنای حقوق کشورهای نظیر کانادا ، استرالیا و آمریکا و نیوزلند است. از قرن ۱۹ به بعد حقوق انگلیس دچار تغییر بنیادین شد و تحت تاثیر اندیشه های بنتام  اقدامات مهمی در جهت اصلاح و نوسازی حقوق قرار میگرفت.

بسیاری از حقوق دانان معتقدند حقوق انگلیس نه یک حقوق ساخت دانشگاه ها ونه یک حقوق مبنی بر اصول است بلکه این حقوق ساخت مجریان آیین دادرسی است و این اصل در حقوق انگلیس بسیار مهم است، که در یک موضوع مشابه دو رای متفاوت به هر ترتیب امروزه حقوق انگلیس، دادگاه ملکه و نظام قضایی آن همگی مبانی و ساختار حقوق بسیاری از کشور ما را تحت تاثیر قرار داده و ما در موسسه حقوقی ملک پور این افتخار را داریم که در موارد مختلف نظام قضایی انگلیس انواع مختلف دادگاه های آن نظیر دادگاه عالی قضایی دادگاه استیناف که داخل دادگاه قضایی است و سایر محاکم آن پاسخگوی سوالات شما باشیم.

در حقوق انگلستان  تابعیت اصلی به روش خون حاصل می شود. به این مفهوم که شخص متولد در خاک انگلیس تنها به واسطه تولد نمی تواند تابعیت کند. اخذ اقامت و تابعیت انگلیس اساسا یا از طریق پدر و مادر انگلیسی یا از طریق روش های مهاجرتی است. امروزه روش های مهاجرت در انگلیس تحت سیستم سیستم امتیاز بندی (point based visas) شناخته می شود. برای مهاجرت و اخذ اقامت انگلیس شما باید امتیاز لازم را کسب کنید. در این قسمت ها به اصول حقوقی در راه های مختلف در اخذ اقامت و تابعیت انگلستان (بریتانیا) یا مهاجرت به آن سخن می گوییم.

ویزای تحصیلی یا مهاجرت تحصیلی به انگلستان

در صورتی که نیاز به وکیل مهاجرت اخذ ویزای تحصیلی دارید ابتدا مطالب ذیل را مطالعه کنید برای دریافت مشروح با مشاورین ما تماس بگیرید. اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور انگلستان بر اساس نظام حقوق بین الملل خصوصی در اکثر کشور های جهان پذیرفته شده که در صورت ازدواج فی مابین زوجین شخص می تواند در راستای اخذ تابعیت اقدام نمایند.کشور انگلستان از این این قاعده مستثنی نمی باشد. لذا چنان چه یک نفر با یک انگلستانی ازدواج کند می تواند جهت اخذ تابعیت اقدام کند.

موسسه حقوقی ملک پور نحوه این اقدام حقوقی را برای شما توضیح داده وپرونده های این موضوع را جهت اخذ اقامت کشور انگلستان می پذیرد.

در حقوق کشور ایران نیز به این موضوع اشاره شده است.

برای مثال: در بند ۶ از ماده ۹۷۶ قانون مدنی قید شده هر زمان تبعه خارجی که با شوهر ایرانی ازدواج کند ایرانی محسوب می شود.

در بعضی کشورها نظیر ایران آثار حقوقی جهت اخذ تابعیت در ازدواج با شوهر یا زن آن کشور متفاوت است. لکن در مورد کشور انگلستان ازدواج با مرد یا زن آن قطعا منتهی به اخذ تابعیت می شود البته در صورتی که پرونده درست ارائه شود و دارای شاکله صحیح حقوقی باشد. لازم به ذکر است در نظام حقوقی بعضی کشورها نظیر ایران ازدواج دارای آثار تحمیلی تابعیت می باشد.

برای مثال: در ماده ۹۷۶ قانون مدنی ایران اگر زن خارجی با مرد ایرانی ازدواج کند از نظر قانون گذار خودبه خودایرانی حساب میشود. حال آنکه ازدواج مرد خارجی با زن ایرانی متضمن اخذ تابعیت نیست. هم چنین در کشور انگلستان که ازدواج با شخص انگلستانی نیازمند در خواست برای اخذ تابعیت می باشد و تا شما در خواست و پرونده را ارائه نکنید تابعیت به شما ارائه نمی گردد. بدیهی است اطلاعات حقوقی در خصوص ازدواج وشروط ضمن عقد ازدواج و اخذ تابعیت یا اقامت در انگلستان از طریق ازدواج دارای پیچیدگی ها و اصول حقوقی خود می باشد.

شما می توانید با مشاورین و وکلای دادگستری ما تماس حاصل نمایید و ما با افتخار شما را راهنمایی می کنیم خواهشمند هستیم توجه فرمایید موسسه حقوقی ملک پور دفتر وکالت می باشد و انتخاب زوج یا زوجه از طریق موسسه حقوقی ملک پور صورت نمی گیرد. موسسه حقوقی ملک پور تنها ارائه کننده این خدمات می باشد.

ویزای اخذ تابعیت درکشور انگلستان ازطریق تولد تابعیت و اخذ تابعیت اصولا رابطه سیاسی و معنوی که شخص را به دولت معینی مربوط می سازد. بر اساس تعریف جناب آقای دکترنصیری این تعریف دارای سه عنصر سیاسی بودن و معنوی بودن وحقوقی بودن است. دو طرف دارد شخص دارای تابعیت و دولت اعطا کننده تابعیت است.

تابعیت از طریق تولد جزء اصلی ترین انواع تابعیت محسوب می شود. این تابعیت تابعیتی است که با تولد شخص شروع شده و در طول زندگی ادامه می یابد واز دو روش خاک یا خون حاصل می شود.

معمولا این تابعیت غیر ارادی و تحمیلی است، به این مفهوم که چنان چه برای مثال شخصی در ایران متولد شود بر اساس مفاد قانون ما خواه ناخواه ایرانی محسوب می شویم.

البته به شرط اینکه شروط دیگری نظیر پدر ایرانی هم لحاظ شده باشد. بنابراین کسی که دارای تابعیت ایرانی از طریق تولد شد نمی تواند تابعیت را انتخاب کند بلکه تابعیت بر او تحمیل می شود. ترک این نوع تابعیت نیز مستلزم رعایت شرایط حقوقی خاص می باشد. برای مثال:ماده ۹۸۸ قانون مدنی مقرر نموده اتباع ایرانی نمی توانند ترک تابعیت کنند مگر با رعایت چهار شرط مذکور در ماده فوق.

اخذ تابعیت در امریکا  از طریق خاک بوده مگر که تصویب قوانین جدید این وضع را تغییر دهد. هر چند دربسیاری از کشورها تولد در آن کشور عامل اصلی اخذ تابعیت نیست ولیکن از موارد تاثیرگذار محسوب می شود.برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مراجعه فرمایید.

در این مقاله نیز سعی شد نکات کلی ای در باب حقوق انگلستان و قوانین انگلستان ارائه گردد. در صورت نیاز به مشاوره با دفتر وین موسسه حقوقی ملک پور و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید و از امکان مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ