تولد در سوئد و بررسی آن

تولد در سوئد، شرایط و موارد مرتبط با آن در این مقاله به صورت کامل، علمی و  تخصصی مورد بررسی قرار گرفته است. در این مقاله سعی شده است تمامی ابهامات و سوالات شما مخاطب عزیز در خصوص مهاجرت از طریق تولد در سوئد به صورت ساده و روان پاسخ داده شود. تولد در سوئد کدام سیستم را برای اقامت در نظر دارد؟ (خون یا خاک) پاسپورت سوئد دارای چه درجه اعتباری است؟ آیا با تولد در سوئد والدین هم تابعیت آن کشور را بدست می آورند؟ روش های اخذ تابعیت از طریق تولد چیست؟ ما در این مقاله در پی آن هستیم که سوالات و ابهامات و نکات مهم مرتبط با تولد در سوئد را بررسی و بیان کرده و آنچه که در ذهن شما است، را پاسخ دهیم. لذا اگر به دنبال اخذ اقامت و تابعیت از طریق تولد در سوئد هستید و هم چنین از نظر تخصصی به دنبال رفع ابهامات خود در خصوص تولد در کشور سوئد هستید، همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش در ارتباط بوده و با کارشناسان و مشاورین ما تماس حاصل فرمایید و به صورت کاملا تخصصی در مورد مهاجرت از طریق تولد در کشور سوئد به صورت رایگان مشاوره تلفنی دریافت نمایید.

تولد در سوئد تابعیت از طریق تولد در سوئد

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تولد در سوئد و شرایط عمومی اخذ اقامت از طریق تولد

بهتر است قبل مهاجرت به هر کشوری از یکسری اطلاعات درباره آن برخوردار باشیم. باید بگوییم کشور سوئد، در شمال اروپا قرار دارد و با کشور دانمارک همسایه است. این کشور دارای آب و هوایی سرد است. پایتخت سوئد شهر استکهلم بوده و زبان رایج در آن، زبان سوئدی است اما در بین افراد این کشور از زبان انگلیسی هم استفاده می شود. واحد پول این کشور کرون سوئد است و از نظر اقتصادی کشوری است که معضل بیکاری در آن وجود ندارد و احتیاج به نیروی کار دارد. کشور سوئد در سال 2018 در کنار همه کشور ها از نظر کیفیت زندگی رتبه 9 را به خود اختصاص داد. در سال 2019 جمعیت این کشور 10.05.000 نفر تخمین زده شده است. باید این را در بحث تولد در سوئد بدانیم که حدود یک پنجم از ساکنین سوئد زیر 18 سال هستند و قوانین سوئد تضمین می کند که از فرزندان به خوبی محافظت می شود و سازمان های مختلفی برای رسیدگی به سلامت فرزندان، به آن ها اختصاص یافته است.
تولد در سوئد و اخذ اقامت آن بر اساس سیستم خون است، به این معنی که کودکانی که در سوئد به دنیا می آیند اگر یکی از والدین آن ها یا هر دو دارای تابعیت سوئد باشد به صورت خودکار تبعه سوئد به حساب می آید. اما اگر والدین کودک خارج از اتحادیه اروپا تابعیت داشته باشند یا تابعیت خارج از اروپا را داشته باشند باید اقدام به دریافت مجوز برای کودک کنند، که اغلب به کودک مجوزی مانند والدین آن داده می شود. این موضوع بیان کننده آن هست که تولد در سوئد از سیستم خاک پیروی نمی کند و قانون آن بر اساس سیستم خون استوار است و بر اساس اصل خون است که شهروند سوئد می تواند به حساب بیاید. البته کودک سوئدی در هر جایی از دنیا به دنیا بیاید دارای تابعیت سوئد است که به این تابعیت، تابعیت طبیعی می گویند.
لذا برای اخذ تابعیت کشور سوئد برای خود و فرزندانتان می بایست از راه های دیگر استفاده کنید، زیرا همان طور که بیان شد کشور سوئد بر اساس تولد تنها به تبعه خود تابعیت را اعطا می کند. با تعریفی می توان گفت، تابعیت عبارت است از رابطه سیاسی و معنوی که شخص را به دولت معینی وابسته می کند و برای آن شرایطی را در پی دارد. این رابطه سیاسی است، زیرا این موضوع از قدرت و حاکمیت سر چشمه می گیرد، مانند آن که فرد حق رای دارد که این رابطه معنوی است، زیرا مربوط به مکانی نیست که شخص در آن زندگی می کند و همیشه رابطه ای بین خود با کشورش برقرار است، همانند رابطه عاطفی شخص با کشورش.
در اینجا تعریف و تفاوت سیستم خون و خاک را بازگو می کنیم، که سیستم خون عبارت است از سیستمی که ما آن را تابعیت از لحاظ نسب می دانیم؛ یعنی فرزند به محض تولد تابعیت پدر و مادرش را دریافت می کند. سیستم خون را برای این مسئله قرار داده اند که احتمال می رود که فرد بر اساس تولد فرزند خود بخواهد تبعه کشور سوئد (هر کشوری که سیستم خون در آن مورد توجه است) شود و این سیستم را برای جلوگیری از این موضوع قرار داده اند. البته باید بیان کرد که تابعیت بر اساس سیستم خون متفاوت با تابعیت نژادی است. سیستم خاک یا تابعیت ارضی در مقابل سیستم خون قرار دارد و عبارت است از تابعیت فرزند از محل تولدش مشخص می شود، یعنی هر شخصی تابعیت محلی که در آن متولد شده است به او تعلق می گیرد. این موضوع از بی تابعیتی افراد جلوگیری می کند و باعث می شود که تابعیت دولت معینی را داشته باشد.
البته باید بدانید که هر کشوری سیستم خاص خود را قبول دارد که این بحث در زمره حقوق بین الملل خصوصی است (مربوط به قوانین خاص آن کشور است). شما همراهان اگر خواهان داشتن تابعیت سوئد از طریق تولد هستید و می خواهید از قانون وشرایط آن مطلع شوید، می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در تهران و سراسر ایران و شعبه مرکزی آن در وین تماس حاصل فرمایید و در خصوص اخذ تابعیت از طریق تولد، مشاوره رایگان دریافت نمایید.

شرایط عمومی سوئد تابعیت از طریق تولد در سوئد

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب قواعد تولد

video تابعیت از طریق تولد در سوئد

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب قواعد تولد

audio تابعیت از طریق تولد در سوئد

تولد در سوئد و پاسپورت سوئد

در بخش پاسپورت و تولد در سوئد باید بیان کرد که پاسپورت کشور سوئد بر اساس رتبه بندی در سال 2019 در دنیا، در رتبه 3 قرار دارد و شخصی که دارای پاسپورت سوئد است می تواند به 127 کشور بدون ویزا سفر کند. سوئد داخل کشور های عضو اتحادیه اروپا است و شنگن به آن تعلق می گیرد و پاسپورت این کشور هم رتبه با کشورهایی مثل آمریکا، هلند، دانمارک و … است. برای اطلاعات بیش تر به منابع دیگر ما سر بزنید.

رتبه پاسپورت سوئد تابعیت از طریق تولد در سوئد

پاسپورت سوئد

تولد در سوئد و بررسی اخذ اقامت و تابعیت برای والدین

تولد در سوئد همان طور که گفته شد، تابعیت و اقامتی را برای والدین به همراه نمی آورد بلکه والدین خود دارای تابعیت یا اقامت در سوئد باشند. اگر اجازه اقامت در سوئد دارید و به تازگی کودک خود را به دنیا آورده اید، باید مجوز اقامت کودک خود را درخواست کنید. باید بدانید که درخواست اخذ کارت اقامت سوئد از طریق تولد هیچ هزینه ای برای متقاضی به همراه ندارد.

تولد در سوئد و بررسی دوتابعیتی در سوئد

در زمینه تولد در سوئد اگر بخواهیم به موضوع دو تابعیتی رسیدگی کنیم در ابتدا تعریفی از تابعیت مضاعف یا چند تابعیتی بیان را می بایست ارائه دهیم. تابعیت مضاعف وضعیت شخص است که دارای دو یا چند تابعیت است. تابعیت مضاعف مشکلاتی را با خود به همراه دارد مثل: پرداخت مالیات به کشورهای تابع، اختلاف در قوانین، انجام خدمت نظام وظیفه و… که اگر فرد در کشور سوئد دارای 2 تابعیت باشد مشکلی به وجود نمی آید و کشور سوئد با تابعیت دیگر فرد مشکلی ندارد و فرد می تواند هر دو تابعیت خود را حفظ کند. این موضوع از تاریخ 1 جولای 2001 بیان شد که قبل از آن افراد تابعیت سوئد خود را از دست می دادند.

تولد در سوئد و آثار حقوقی آن

قوانین تولد در سوئد برای کودکانی که بعد از تاریخ 1 آپریل 2015 در این کشور به دنیا آمده اند بیان کرده است که در صورتی که یکی از والدین فرزند شهروند سوئد بوده باشد یا در زمان تولد فرزند فوت کند آن کودک تابعیت سوئد را دارا می شود و به عنوان تبعه آن کشور شناخته می شود. مثل این که کودک در چین به دنیا بیاید اما به دلیل داشتن تابعیت پدر یا مادر یا هر دو، تابعیت سوئد به صورت خودکار به آن داده می شود. البته باید دانست که کودک زیر 5 سال که در سوئد به دنیا آمده است بسته به شرایطی که در قانون سوئد آمده است می تواند تابعیت سوئد را دریافت کند. تولد در سوئد حقوقی مثل تحصیل، کار، حقوق اجتماعی و … را در پی دارد. با وجود تابعیت سوئد فرد حق رای هم خواهد داشت، هرچند در این مسئله اسنادی مورد نیاز است که شامل پاسپورت والدین، گواهی تولد می باشند که باید گفت تمام اسناد اصلی باشد و هر اسنادی که انگلیسی نیست باید ترجمه ، مهر و امضا شده توسط وزارت امور خارجه قانونی شود.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

تولد در سوئد و ویزای توریستی سوئد

شایان ذکر است که بعضی از والدین برای گرفتن اقامت از ویزای توریستی استفاده می کنند که به کشور سوئد سفر کرده و در آنجا فرزند خود را به دنیا بیاورند که در این زمینه باید گفت، تولد در سوئد همان طور که بیان شد چون از سیستم خون پیروی می کند کودک بعد از به دنیا آمدن بر اساس ویزا توریستی  جزیی از تبعه آن کشور محسوب نمی شود و تابعیت والدین خود را می گیرد. باید بدانید که تولد در کشور سوئد باعث آن نمی شود که این کشوربه شما پاسپورت سوئد را اعطا کند. برای این که بتوانید اقامت این کشور را برای خود و فرزندانتان اخذ نمایید باید از راه های دیگر اقدام کنید.

sweden flag western free press تابعیت از طریق تولد در سوئد

ویزای توریستی سوئد
تولد در سوئد و سخن پایانی

تولد در سوئد، نحوه اخذ آن و شرایط آن در این مقاله به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفته شد و تلاش کردیم تمام نکات ومسائل مهم را در آن بیان کنیم. با توجه به تولد در سوئد باید گفت که تابعیت آن بر اساس سیستم خون است و به فردی اعطا می شود که والدین آن دارای تابعیت سوئد باشند (هر دو یا یک نفر از والدین). اخذ تابعیت در سوئد بر اساس تحصیل در سوئد، کار در سوئد، سرمایه گذاری در سوئد و ازدواج در سوئد صورت می گیرد. برای اخذ اطلاعات بیشتر در زمینه تولد در سوئد و اخذ تابعیت این کشور از طریق تولد می توانید فایل های صوتی و تصوری رایگان موجود در سایت ها و شبکه های اجتماعی موسسه را مشاهده نموده و یا با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان و تخصصی بهره مند گردید. همچنین در صورت داشتن هرگونه سوالی در این زمینه می توانید آن را در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح نموده و پاسخ آن را در کوتاه ترین زمان دریافت نمایید.

law تابعیت از طریق تولد در سوئد
8 پاسخ
 1. mahyar گفته:

  خانومم متولد سوئد هستش و تا 4 سالگی اونجا بوده ، تازه باهم ازدواج کردیم برای رفتن به سوئد که خانومم اونجا دکترا بخونه (فوق لیسانس میکروبیولوژی) و من جهت کار چه شرایطی لازم است و برای زبان سوئدی بیشتر بخونیم یا انگلیسی؟ ممنون میشم راهنمائی کنید

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. همسر شما می تواند ویزای تحصیلی سوئد را دریافت کند و شما نیز به عنوان همراه ویزا بگیرید. معمولا دانشگاه ها در مقطع دکترا به زبان انگلیسی درس ارائه می دهند و امکان یادگیری زبان سوئدی در این کشور نیز وجود دارد.

   پاسخ
 2. Omid گفته:

  با عرض سلام.بنده پسر ایرانی هستم در ایران.نامزدم ملییت افغانی هست و ساکن سوئد و ۴ سال هست که اقامت دارد.آیا کشور سوئد چند ملییتی هست و آیا تو ایران ازدواج کنیم مشکلی برای اقامت همسرم پیش نمیاد.ممنون از راهنمایی شما بزرگوار

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 3. maziar samiei گفته:

  سلام من در كشور سوئد متولد شدم ولي پدر و مادرم اونجا برايم شناسنامه نگرفتن و به ايران برگشتند ميخواستم بدونم الان بعد از گذشت ٢٨ سال ميتونم به طريقي براي گرفتن اقامت در اين كشور اقدام كنم؟! ممنون ميشم جواب بديد..

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 4. mie editor2 گفته:

  سلام ، من ۲۶سالم هست . بنده و همسرم در ایران زندگی میکنیم . برای مهاجرت و اقامت دائم سوئد از راه تولد فرزند میتونیم اقدام کنیم؟ یعنی اگر بطور مثال بعنوان توریست مسافرت کرده باشیم و فرزندمان آنجا به دنیا بیاد امکان اقامت وجود داره؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. سیستم کشور سوئد بر پایه نظام خون می باشد و بر اساس تولد فرزند در این کشور نمی توان اقامت این کشور را اخذ نمود. برای بررسی شرایط و کشورهای نظام خاک پیشنهاد می کنیم با دفتر مرکزی ما در وین ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5