تابعیت آلمان از طریق ازدواج و تولد

تابعیت آلمان از طریق ازدواج و تولد

تابعیت آلمان از طریق ازدواج و تولد و شرایط اخذ تابعیت آلمان از طریق ازدواج ۲۰۱۸ و اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد در این مقاله کوتاه بحث شده است و در مورد قوانین تابعیت آلمان از طریق تولد طفل و قوانین تابعیت آلمان از طریق ازدواج با شخص آلمانی و غیر آلمانی صحبت نمودیم ، آیا قوانین آلمان اجازه اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد فرزند را به وی میدهند ، و آیا قوانین آلمان اجازۀ اخذ تابعیت آلمان از طریق ازدواج با شخص آلمانی را به خارجی ها خواهد داد ، بهترین راههای اخذ تابعیت آلمان در سال ۲۰۱۸ کدامند ، آیا با ازدواج زن ایرانی با مرد آلمانی موجب اخذ تابعیت آلمان خواهد شد ، و قوانین در مورد ازدواج صوری برای اقامت آلمان چیست ، قوانین ازدواج در آلمان برای خارجی ها چگونه است ، و آیا کیس ازدواج برای مهاجرت که از سمت برخی موسسات پیشنهاد میگردند قابل اعتماد است یا خیر . در این مقاله به این موضوعات خواهیم پرداخت و شما میتوانید جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به آلمان و ازدواج در آلمان با دفاتر ما در وین تماس مستقیم داشته و یا با دفاتر همکار ما در ایران جهت مشاوره تماس حاصل بفرمایید.

بر اساس نظام حقوق بین الملل خصوصی در اکثر کشور های جهان پذیرفته شده که در صورت ازدواج فی مابین زوجین شخص می تواند در راستای اخذ تابعیت اقدام نمایند. کشور آلمان  از این این قائده مستثنی نمی باشد.

لذا چنان چه یک نفر با یک  آلمانی  ازدواج کند می تواند جهت اخذ تابعیت اقدام کند.

 

موسسه حقوقی ملک پور  نحوه این اقدام حقوقی را برای شما توضیح داده وپرونده های این موضوع را جهت اخذ اقامت کشور آلمان می پذیرد در حقوق کشور ایران نیز به این موضوع اشاره شده است.

برای مثال:در بند ۶ از ماده ۹۷۶ قانون مدنی قید شده هر زمان تبعه خارجی که با شوهر ایرانی ازدواج کند ایرانی محسوب می شود.   در بعضی کشورها نظیر ایران آثار حقوقی جهت اخذ تابعیت در ازدواج با شوهر یا زن آن کشور متفاوت است.

لیکن در مورد  کشور آلمان  ازدواج با مرد یا زن آن قطعا منتهی به اخذ تابعیت می شود البته در صورتی که پرونده درست ارائه شود ودارای شاکله صحیح حقوقی باشد.

لازم به ذکر است در نظام حقوقی بعضی کشورها نظیرایران ازدواج دارای آثار تحمیلی تابعیت می باشد.

برای مثال:در ماده ۹۷۶ قانون مدنی ایران اگر زن خارجی با مرد ایرانی ازدواج کند از نظر قانون گذار خودبه خودایرانی حساب می شود.حال آنکه ازدواج مرد خارجی با زن ایرانی متضمن اخذ تابعیت نیست.

همچنین است در کشور آلمان که ازدواج با شخص آلمانی نیازمند در خواست برای اخذ تابعیت می باشد و تا شما در خواست و پرونده را ارائه نکنید تابعیت به شما ارائه نمی گردد.

بدیهی است اطلاعات حقوقی در خصوص ازدواج وشروط ضمن عقد ازدواج و اخذ تابعیت یا اقامت درآلمان از طریق ازدواج دارای پیچیدگی ها و اصول حقوقی خود می باشد.

شما می توانید با مشاورین و وکلای دادگستری ما تماس حاصل نمایید وما با افتخار شما را راهنمایی می کنیم ,خواهشمند هستیم توجه فرمایید  موسسه حقوقی ملک پور  دفتر وکالت می باشد وانتخاب زوج یا زوجه از طریق موسسه حقوقی ملک پور صورت نمی گیرد.

موسسه حقوقی ملک پور تنها ارائه کننده خدمات می باشد.بنابراین لطفا در خصوص امور غیر حقوقی با ما تماس نگیرید.

ویزای اخذ تابعیت درکشور آلمان ازطریق تولد:تابعیت و اخذ تابعیت اصولا رابطه سیاسی و معنوی که شخص را به دولت معینی مربوط می سازد.بر اساس تعریف جناب آقای دکترنصیری این تعریف دارای سه عنصر سیاسی بودن ومعنوی بودن وحقوقی بودن است.ودو طرف دارد شخص دارای تابعیت و دولت اعطا کننده تابعیت.

تابعیت از طریق تولد جزء اصلی ترین انواع تابعیت محسوب می شود. این تابعیت تابعیتی است که با تولد شخص شروع شده و در طول زندگی ادامه می یابد واز دو روش خاک یا خون حاصل می شود .

معمولا این تابعیت غیر ارادی و تحمیلی است. به این مفهوم که چنان چه برای مثال شخصی در ایران متولد شود بر اساس مفاد قانون ما خواه ناخواه ایرانی محسوب می شویم.البته به شرط اینکه شروط دیگری نظیر پدر ایرانی هم لحاظ شده باشد.

بنابراین کسی که دارای تابعیت ایرانی از طریق تولد شد نمی تواند تابعیت را انتخاب کند بلکه تابعیت بر او تحمیل می شود.

ترک این نوع تابعیت نیز مستلزم رعایت شرایط حقوقی خاص می باشد.

برای مثال:ماده ۹۸۸قانون مدنی مقرر نموده اتباع ایرانی نمی توانند ترک تابعیت کنند مگر با رعایت چهار شرط مذکور در ماده فوق.     اخذ تابعیت در آلمان از طریق خون می باشد.هرچند دربسیاری از کشورها تولد در آن کشور عامل اصلی اخذ تابعیت نیست ولیکن از موارد تاثیرگذار محسوب می شود

سیستم تابعیت کشور آلمان و قوانین آن نیز بر پایۀ خون میباشد و برخلاف تصورات عموم که اگر در خاک آلمان بچه دار شوند میتوانند اقامت دائم آلمان و تابعیت آن را کسب نمایند کاملا اشتباه میباشد ، ولی اینطور نیست که به هیچ عنوان با تابعیت موافقت ننمایند ، در اگثر کشورهایی که سیستم آنها خون میباشد ، دادن تابعیت به کسانیکه در خاکشان به دنیا آمده اند و بیشتر از ۱۸ سال تمام در آن کشور زندگی کرده اند تابعیت آن کشور اعطا میگردد. درمورد آلمان هم بهتر است جهت این امر حتما وکیلی حاذق داشته باشید که بتواند امور این پرونده شما را با موفقیت انجام دهد.

 

در این مقاله کوتاه در مورد تابعیت آلمان از طریق ازدواج و تابعیت آلمان از طریق تولد بحث شد ، در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد تابعیت آلمان از طریق ازدواج و تابعیت آلمان از طریق تولد و مهاجرت به آلمان از امکان تماس تلفنی مشاوره رایگان با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور با همکاری MIE وین بهره مند گردید . شما میتوانید جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما در وین تماس مستقیم داشته و یا با دفاتر همکار ما در ایران جهت مشاوره تماس حاصل بفرمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.